Mapy na internetu

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Marooned17 »

Cit, dálnice-silnice.cz:
Stavba Mníšek pod Brdy – Kytín je postavena v kategorii R 24,5/120 a měří 3,2 km. Součástí stavby byla MÚK Kytín a 2 mosty. Stavba začíná jihovýchodně od Mníšku na provizorním sjezdu ze silnice II/116. Poté trsa směřuje ke staré silnici, následně vede v souběhu s ní až do MÚK Kytín, za kterou stavba končí. Stavba byla zprovozněna v roce 1980.

Stavba Kytín - Voznice je postavena v kategorii R 24,5/120 a měří 3,5 km. Součástí stavby byla MÚK Voznice, 254 m dlouhý most Voznice a nadjezd. Stavba začíná za MÚK Kytín a pokračuje podél staré silnice. Následuje MÚK Voznice a 254 m dlouhý most Voznice, za kterým stavba končila provizorním sjezdem. Stavba byla zprovozněna v roce 1980.
?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Lenny »

To je možné, ale také je tam napsáno, že informace před rokem 1989 jsou bez záruky, tedy by mělo být. Ted mám novější a přesnější informace, které jsem tam ještě nedal. :)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Marooned17 »

Aha :-) Budu to muset předělat. Dajte mi ale pár dní :-)
rblazek
Příspěvky: 9
Registrován: 8.1.2010 19:30:54

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od rblazek »

Zamitnuti zadosti o vydani kilometrovniku RSD:
https://www.dropbox.com/sh/89cyrj0pu5ae ... itnuti.pdf

Samozrejme, ze data vytvorena za verejne prostredky by mela byt verejna, ale spise se divim proc si zrovna na tech kilometrovnicich tak sedi? Vim ze je tady nekdo z RSD, kdo maluje ty mapicky, tak se chci zeptat jestli to nemuzete trochu objasnit, opravdu RSD ty kilometrovniky prodava komercnim subjektum za tech 210000Kc? Pak by to alespon davalo smysl. Ja ale nevim o zadnych komercnich aplikacich, ktere by pouzivaly kilometraz.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adamos »

rblazek píše:Samozrejme, ze data vytvorena za verejne prostredky by mela byt verejna...
To s Vámi souhlasím. Ale pokud ty zdrojová data nemohou z nějakého důvodu poskytnout (nemají samotná data, jejich pořízení ve vámi chtěné podobě by vyžadovalo finanční náklady, atd.), pak se plně ztotožňuji s ředitelem, že data na mapovém portálu jsou ve smyslu zákona o přístupu k informacím postačující. Je to, jako byste je nutil k tomu, aby vám PDF materiály z webu rsd.cz poskytovali ještě ve formátu .DOC, mapky v .AI a vložené obrázky v .NEF a .DNG.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
rblazek
Příspěvky: 9
Registrován: 8.1.2010 19:30:54

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od rblazek »

adamos píše: To s Vámi souhlasím. Ale pokud ty zdrojová data nemohou z nějakého důvodu poskytnout (nemají samotná data, jejich pořízení ve vámi chtěné podobě by vyžadovalo finanční náklady, atd.),
Data urcite maji a publikovat to je prace na 10 minut, urcite mensi naklady nez vest ten spor. Jde jen o obstrukci. Jinak ja o to nezadam, posilal jsem to jen jako zajimavost.
adamos píše: pak se plně ztotožňuji s ředitelem, že data na mapovém portálu jsou ve smyslu zákona o přístupu k informacím postačující. Je to, jako byste je nutil k tomu, aby vám PDF materiály z webu rsd.cz poskytovali ještě ve formátu .DOC, mapky v .AI a vložené obrázky v .NEF a .DNG.
To je neco jineho, pokud jde o text urceny ke cteni tak je jedno jestli je to pdf nebo doc, pokud jsou to data se kterymi se muze potencialne dale pracovat, tak je treba aby to format umoznoval a myslim ze i ze zakona to vyplyva:
§ 4 Poskytování informací
(2) Informace poskytovaná zveřejněním se poskytuje ve všech formátech a jazycích, ve kterých byla vytvořena. Pokud je taková informace zveřejněna v elektronické podobě, musí být zveřejněna i ve formátu, jehož specifikace je volně dostupná a použití uživatelem není omezováno.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adamos »

Nojo, tak jsem se zase vzdělal, děkuju. A můžu se zeptat, čím jsou pro nás smrtelníky ty kilometrovníky tak důležitý?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od pp21 »

Na webu Prahy jsou k dospozici letecké snímky z povodně 2013 ... upoutávka: http://galerie.urm.cz/showfoto.php?naze ... -qvRGB.jpg

Mapa (klik na tečku otevře foto): http://mpp.praha.eu/app/map/zatopy/
galerie: http://galerie.urm.cz/index.php/Povoden-2013


PS: mám pocit že v mapě je víc foto než v galerii
poradce
Příspěvky: 59
Registrován: 27.3.2011 11:59:07

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od poradce »

Nevíte někdo, jestli zmizely mapy "z ptačí perspektivy" jak u googlu tak i u mapy.cz? Při nevětším přiblížení se již tato vrstva nenačítá....
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adi88 »

Nezmizely, ale jsou velmi rafinovaně skryty. Pro jejich zobrazení je potřeba zadat do vyhledávacího pole název ulice a města, až to vyhodí výsledky, tak rozkliknout ten, který požadujeme, načež se objeví možnosti panorama, 3D mapa a právě ptačí pohled. Když na něj klikneme, objeví se požadovaná ulice z ptačího pohledu. Jednodušeji už to udělat nemohli. Celkově dávám upgradovaným mapám :ko:
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od dvs »

Ve staré verzi google map se to při přibližování přepne na šikmý pohled (45 stupnů), který se musí v menu vypnout a pak to jde zase přiblížit.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Standa »

adi88 píše:...Celkově dávám upgradovaným mapám :ko:
Já je nehodnotím, neboť se mi vůbec nezobrazují, skočí tam tohle (bez dalších odkazů):
Přílohy
mapycz.jpg
mapycz.jpg (15.47 KiB) Zobrazeno 10243 x
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od vodouch2000 »

Standa: Takhle se bohužel zobrazují odkazy na starou verzi, na tomto fóru se jich najde fúra. Nově linkované odkazy by se měly už zobrazit správně.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Standa »

Vodouch2000: Bohužel mi to dělá i odkaz ze seznamu.cz, stejně jako když zadám přímo mapy.cz . Údajně to dělá jen Explorer, ale nechce se mi jen kvůli mapám.cz přecházet na něco jiného... Holt si musím vystačit s Googlem ;) .
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od dvs »

Podařilo se mi sestavit zajímavou mapu dálniční sítě nad vrstvou hustoty zalidnění na portálu GEO portálu ISPIRE
http://geoportal.gov.cz/web/guest/map
Pro větší rozlišení návod:
Mapová kompozice "Socioekonomické prvky a jevy" - "hustota zalidnění".
Přes to přidat do této mapy další kompozici Doprava - Dálniční síť
Přílohy
HustotaZalidneniDalnice.jpg
HustotaZalidneniDalnice.jpg (166.77 KiB) Zobrazeno 10140 x
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Marooned17 »

Tak po roce přikládám smutnou mapu, již si můžete porovnat s předchozí mapou o archiv zpět. Ale vlastně není co porovnávat, jelikož letos nic otevřeno nebylo. :lol: Je to aktuální stav provozované sítě dálnic a rychlostních silnic s historickým vývojem, jenž je oproti předchozí mapce drobně opraven (R1, R4). V případě. že bude v budoucnu schváleno Nové pojetí, tak mapku asi bude nutné předělat (v závislosti na změně mapky na páteřním serveru).
Vývoj sítě dálnic 31.12.14.jpg
Vývoj sítě dálnic 31.12.14.jpg (155.74 KiB) Zobrazeno 9724 x
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od pp21 »

Na http://kontaminace.cenia.cz/ je zřejmě nejaktuálnější ortofotomapa (tlačítko aktuální vpravo nahoře).
Odhaduji to na 1. polovinu 2014, takhle aktuální nejsou ani na mapy.cz ani na maps.google.cz, vypadá to jako kdyby byla aktuální celá republika, lze tam nalézt např.:

- hotová R6 u Sokolova
- D3 komplet v provozu
- Praha - Jižní spojka - sundaný most na Kačerově
- D1 - modernizace u Jihlavy v plném proudu (směr Brno komplet rozebrán a bez provozu)
- R7 u Chomutova chvilku před zprovozněním
- I/11 Oldřichovice - Bystřice -- zemní práce
- D8 čerstvý sesuv u Dobkoviček
- komplet nová přeložka žel. trati na sever od Votic a zemní práce na žel. mostu přes D3 u Rzavé
- Plzeň - stavba obchvatu u Skvrňan
- I/50 Nesovice křižovatka v pokročilém stavu
- R46 MÚK Brodek u Prostějova - komplet nová rampa s mostem (tj odbočení od Vyškova)
- R48 Rychaltice - FM komplet v provozu
- II/460 Holešov obchvat komplet v provozu

a další a další :)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Majkii »

To bude asi to samé, co je na ČÚZK.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Vizi »

Na geoportálu ČÚZK lze zapnout vrstvu Metadata (jednoduše to jde pomocí volby "Změnit mapu"). V horní liště vlevo je volba "Informace o geoprvku", takové "i" a po její aktivaci a kliknutí do libovolného místa mapy získáte potřebné informace, konkrétně třeba u Kačerova je ortofoto z 19.6.2013. Západní část republiky byla focená v roce 2013, východní 2014, na geoportálu je pak i vrstva "Archivní ortofoto", kde jsou fotky pro některé oblasti už od roku 1998
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Vizi »

ČÚZK dnes aktualizoval druhou třetinu Základní mapy ČR (nejpodrobnější dostupná topografická mapa 1:10000), konkrétně se jedná o střední třetinu ČR, rozsah je zhruba od Brna těsně před Prahu, stav je uváděn k roku 2014. Část od Brna na východ má stav k roku 2013, západní třetina se bude aktualizovat letos se zveřejněním příští rok na jaře a pak by se mělo aktualizovat pravidelně po třetinách, čímž se mapa "stabilizuje" oproti dnešku, kdy některé části mají stav z roku 2006. Z dopravních staveb co jsem našel je zakreslena R35 pod HK, I/37 Opatovice - Pardubice, obchvaty Kolína, Nymburku, Moravských Budějovic a taky celá provozovaná D3, I/13 u Liberce a stejně tak I/35 od Bílého Kostela jsou zakresleny jako rozestavěné.
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Vizi »

ČÚZK zpřístupňuje na adrese http://lms.cuzk.cz/lms/ Archiv leteckých měřických snímků, snímky by měly být přidávány postupně, prozatím je k dispozici první snímkování z let 1936-38, k tomu pak snímky nové od roku 2003
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
dps
Příspěvky: 144
Registrován: 25.5.2012 8:51:46

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od dps »

Vizi: na tom tvym poslednim linku je videt, ze do roku 2011 se snimkovalo po tretinach a od roku 2012 jo to uz na poloviny. Tj. jednou za dva roky nove snimky. To je fajn.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2067
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Jirka L »

Kdo má Google Earth, doporučuju se podívat, jak velký kus území byl zveřejněn se zcela aktuálními snímky (z 5. a 6.6.2015) a přitom ve velmi slušném rozlišení :ok:
Největší je oblast zhruba mezi Prostějovem a Třanovicemi, další pak oblast Mladé Boleslavi, Jičína a Liberce a poslední je širší okolí Plzně.
Po kliknutí na tlačítko "zobrazit historické snímky" si tak můžete prohlédnout stavby R46 MÚK Brodek u Prostějova, I/35 Valmez - Lešná 3. etapa, I/14 Kunratice - Jablonec po zahájení těžby dřeva, zprovozněná stavba I/20 a II/231 Plzeň, Plaská - Na Roudné - Chrástecká, I. etapa a nejzajímavější je asi I/11 Prodloužená Rudná - hranice okresů.
K zahození nejsou ani snímky z května u Hradce a Třince (D11 Osičky - Hradec s přeložkou I/11 těsně před převedením provozu a taky stavby I/11 Nebory - Oldřichovice - Bystřice)
Naposledy upravil(a) Jirka L dne 28.7.2015 20:41:25, celkem upraveno 1 x.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já si dovolím upozornit ty, kteří třeba včera nezaregistrovali, že mapy.cz konečně nabízejí i detailní fotomapu Slovenské republiky. Osobně toto velmi vítám, jak z hlediska dálničního nadšence, tak turisty.
R48 -> D48 se podařilo!
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Sosa »

Martin z Ostravy píše:Já si dovolím upozornit ty, kteří třeba včera nezaregistrovali, že mapy.cz konečně nabízejí i detailní fotomapu Slovenské republiky. Osobně toto velmi vítám, jak z hlediska dálničního nadšence, tak turisty.
Nevíte od kdy, já si toho všiml včera?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“