Mapy na internetu

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Majkii »

Jo jasně, když se nad tím člověk zamyslí, tak to smysl dává :)
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Bobek »

Vzhledem k tomu, že věci jako vyhledávání SPZ/RZ ve snímku dávají kolegové kybernetici jako semestrální práci, tak to ani není nějak zvlášť složité. :)
Království a půl princezny za 511.
Al-Es
Příspěvky: 58
Registrován: 16.3.2009 16:36:26

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Al-Es »

Google maps změnily svou politiku v barevnosti silniční sítě. Tím pádem jsou D i R v ČR zobrazeny stejně...konečně. Je to veliký pokrok od předešlé verze, kdy byla většina R značena jako silnice I třídy.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Super! Takže už nemusíme řešit rekategorizaci erek, kvůli prestiži. :)
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od balance »

Jen ta R48 z FM do Tesina jim nejak unika ... ;)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Je to taková zapomenutá silnice :)
Ani provoz tam není nic moc, tedy co jsem tam jel, tak vždy pár aut.
Ale je dobře že je ;)
R48 -> D48 se podařilo!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od banjo »

jeste to chce doladit, chybi R7 u vysocan a R6 u prahy + D3 u tabora maji nejakou pofiderni barvu... :-)

EDIT: hmm a D5 v beroune taky,a si toho bude vic... je to obarveni jako mestska kapacitni komunikace, coz je ale spatne.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Bobek »

banjo: je to obarvené jako nezpoplatněná komunikace pro motorová vozidla, což je dobře.
Království a půl princezny za 511.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od banjo »

Bobek píše:banjo: je to obarvené jako nezpoplatněná komunikace pro motorová vozidla, což je dobře.
:oops: tim je to vysvetleno, diky! :)
Geo
Příspěvky: 806
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Geo »

Taky jsou tam ted vyznaceny i narodni parky. Treba Krkonossky NP je tam jako "Karkonosze", coz je spatne i Polsky. ;)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od GiuseppeS »

Geo píše:"Karkonosze", coz je spatne i Polsky. ;)
http://www.karkonosze.pl/ :ugeek:
Geo
Příspěvky: 806
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Geo »

Spatne v kontextu jak jsou znaceny ostatni NPhttp://www.kpnmab.pl/, tedy "Karkonoski Park Narodowy"
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od FlakY` »

podle jejich map je R48 hotová až po NJ :P
Trošku menší chybičky ale i tak super
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od kasme »

Rzeczpospolita Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 23:33

POZOR: LETECKÉ SNÍMKY Z LÉTA ROKU 2009 - VÝBORNÁ KVALITA!
http://www.zlatestranky.cz/mapy.html

Zajímavosti: hotové Nové spojení, probíhající výluka Libeňského mostu atd.

Syverin Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 23:55
Rzeczpospolita: Díky za odkaz - ale musím dodat, že nejnovější data v maximální kvalitě pokrývají všechna krajská města
---
budeme datovat... :)
R1: LM vysunutý, montují se vozíky
letmá betonáž ještě není komplet
příšera sedí na P32P - P33P
posuvná skruž je na P9P - P10P
nejezdí se po Strakonické
levý most přes Vltavu není spojen
na 513 není žádná vozovka
bogo
Příspěvky: 1
Registrován: 10.1.2010 10:30:11

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od bogo »

kvalita hezka, ale všechna krajská města těmito snímky 2009 pokryta nejsou. Určitě ne Ostrava - tam to tipuju na léto 2008.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No nic moc ta mapa, už jen ta základní je děsně zastaralá a tou satelitní není kompletní pokrytí. Ale tam kde je, je aktuálnější než na mapy.cz či maps.google.cz.
R48 -> D48 se podařilo!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od banjo »

mapy.cz maji uz v usti n/l namalovanou lanovku na Vetrusi :shock:
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od siesa »

Tak to je maso! Stale doufam, ze se ta zrudnost nezrealizuje, ale kdyz uz i mapy.cz veri, ze se tak stane, tak je to asi nevyhnutelne :shock:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jonáš »

Mapy maj namalovaný přesně to, k čemu dostanou podklady. Asi se nebudeme divit, že jim schází tisícovka agentů, co by neustále kroužila po republice a kontrolovala, co stojí jak mělo a co ne, že 8-)
Zvláště když v některym případě http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 939#p15939 jde třeba i o podklady od soudruhů z NSR.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adamos »

jonáš píše:Mapy maj namalovaný přesně to, k čemu dostanou podklady. Asi se nebudeme divit, že jim schází tisícovka agentů, co by neustále kroužila po republice a kontrolovala, co stojí jak mělo a co ne, že 8-)
Ale agentů JSOU tisícovky!! Jsou to lidi, jako jste vy nebo já. Stačilo by zprovoznit rozhraní na zasílání úprav, nebo, chcete-li, editaci map. Něco na způsob google mapmaker. Bohužel ani samotný Google si nechce nechat hrabat do zemí, kde si je je přesvědčen o vysoké kvalitě mapových podkladů. I zmíněný mapmaker zprovoznil pouze v rozvojovém světě.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jonáš »

Nedej bože, dopadlo by to jak česká wikipedie. On asi bude mít vydavatel za obsah díla jistou zodpovědnost a nemůže tam nechat šoupat čárama každýho, minimálně bude vyžadovat určitý kartografický kvalifikace aby se na to vůbec dalo koukat.
No, když zprovozňovali poslední verzi na mapy.cz, bývala tam diskuse pro připomínky, můžete zkusit zda ještě existuje. Stejně to budou muset ověřit. Jinak se zakreslovánim "předpokládaného stavu" k datu vydání se u tištěných map setkáte běžně. Ale zkušenej cestovatel naopak trefí i podle dvacet let starý neaktualizovaný verze. 8-)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adamos »

Nejde mi o tom aby se každý šťoural v mapách, od toho tu máme openstreetmap. Nějaké rychlé a intuitivní rozhraní pro reportování chyb a nepřesností by ale bodlo.
V okolí svého bydliště jsou ve všech mapách stejné chyby. Zkoušel jsem psát na seznam, zkoušel jsem psát na Picodas (české zastoupení Garminu, vydavatel silniční a TOPO mapy pro stejnojmenné GPS přístroje), zkoušel jsem psát na Teleatlas. Všichni mě poděkují za podklady, postěžují si nad dlouhými lhůtami pro úpravy map a tím to hasne, po 3 letech náprava žádná.

Shodneme se ale určitě na tom, že i podle 20 let starého autoatlasu se dá celkem slušně jezdit :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od pavel.hrdina »

adamos píše:V okolí svého bydliště jsou ve všech mapách stejné chyby. Zkoušel jsem psát na seznam, zkoušel jsem psát na Picodas (české zastoupení Garminu, vydavatel silniční a TOPO mapy pro stejnojmenné GPS přístroje), zkoušel jsem psát na Teleatlas. Všichni mě poděkují za podklady, postěžují si nad dlouhými lhůtami pro úpravy map a tím to hasne, po 3 letech náprava žádná.
Toto je hodne smutne. Osobne uz jsem v jinych pripadech (ne mapy) taky neco podobneho zazil a je to dokonala frustrace. To pak jen cloveka vede k otupeni, kdy casem rovnou nektere podnety zahazuje, protoze si vzpomene na minule pripady a nechce investovat do dalsi zbytecne prace. Maximalne si tak zanadava a tim to konci.
adamos píše:Shodneme se ale určitě na tom, že i podle 20 let starého autoatlasu se dá celkem slušně jezdit :-)
Na tomhle se shodneme. Osobne mam nejoblibenejsi atlas formatu A4 s mapovymi podklady, jejichz obdobu jsem nikdy ani predtim ani potom nevidel a onen pochazi z roku 1990. Jejich preciznost do nejmensich podrobnosti jsem si nemohl vynachvalit pote, co jsem v novejsim atlase zhruba stejneho meritka z roku 2004 nenasel nektera mensi sidla, zatimco stara mapa je samozrejme obsahovala.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

"Nejlepší" je automapa Marco Polo. :twisted:
Tato mapa je tak "praktická" až je mi z toho zle, člověk musí zastavit a rozložit si ji na kapotu. A třeba při hledání cesty z Ovy do Kroměříže člověk musí mapu (formátu A0 skládanou) otáčet :D
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od martini »

Dlouho jsem jezdil podle autoatlasu formátu A4 (kniha) ze starého Mercedesu, ročník 1994 a přesně to co říkáš Pavle. I ta poslední zapadlá víska tam byla zobrazená. To už se v nových autoatlasech málo vidí, resp. nevidí, stejný mapový podklad není již k nalezení. Bohužel jednoho krásného dne se mi na ní vylil benzín z kanystru a papír se začal pomalu rozežírat a nevím, jak to zastavit, pořád to pokračuje. Takže teď v tom mám už celkem často "okénka" a "okousané" rohy, už moc použitelný není :-(
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“