Mapy na internetu

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

Pokud vim, tak na lms.cuzk.cz primo psali, ze z toho ortofoto delat nebudou, protoze nemaji k dispozici udaje o terenu z te doby a nekde se to menilo v ramci pozadovane presnosti dost. Nebo mi usla nejaka zmena?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Honey72 »

Díky za návod. Hned jsem to vyzkoušel :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Robert
Příspěvky: 257
Registrován: 17.12.2009 19:40:38
Bydliště: Jablunkovsko

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Robert »

Díky, ale jsou to jednotlivé prostorově omezené snímky. Kontaminace to měla vcelku ... a navíc s přechodem do současnosti.
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od mapman »

Ale to tam je taky. Když se zapne archiv lms, tak v boxu vpravo je zaškrtávací kolonka "celoplošné vrstvy". Jen nejde to prolínání...
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

Nejcerstvejsi ortofotomapa TopGis:

https://app.gisonline.cz/chytre-mapy/

plati pro zapadni polovinu republiky a ma podle nich jit o fotky z roku 2019. Kecaj. Minimalne na "jiste tajne lokalite" pobliz D8 jde o fotky z konce dubna 2020.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Pavel Q »

Mapa IZS
https://terinos.izscr.cz/client/
obsahuje mj. čísla III. třidy, kilometrovníky na silnicích I. třídy, na žel. tratích a vodních tocích, čísla železničních přejezdů, hodně pomístních názvů, evidenční čísla chat...
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od petsheny »

Tak jsem dnes zaregistroval (pro mne) tragickou informaci, že končí nejenom kontaminace.cenia, ale od 3.11.2020 skončí i stránky lms.cuzk.cz s historickými ortofotkami
:oops: :x :cry:
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

Ja bych jen tise spitl, ze staci si precist cca posledni stranku...

jeste doplneni... nebo druhou vetu toho sdeleni na lms.cuzk.cz...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od 1975 »

Pavel Q píše:Mapa IZS
https://terinos.izscr.cz/client/
obsahuje mj. čísla III. třidy, kilometrovníky na silnicích I. třídy, na žel. tratích a vodních tocích, čísla železničních přejezdů, hodně pomístních názvů, evidenční čísla chat...
...ale úplně aktuální to nemaj... u nás tam chybí baráky postavené/kolaudované i před více jak rokem:o)
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Martin96 »

Nemají, díval jsem například na přejezdy a některé z nich již nějakou dobu neexistují, přesto na mapě jsou.
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Vizi »

petsheny píše:Tak jsem dnes zaregistroval (pro mne) tragickou informaci, že končí nejenom kontaminace.cenia, ale od 3.11.2020 skončí i stránky lms.cuzk.cz s historickými ortofotkami
:oops: :x :cry:
Nekončí, je přesunutá na nový web https://ags.cuzk.cz/archiv/
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

Vznesu dotaz... sveho casu se dalo pres mapovou aplikaci na RSD dostat i na vselijake studie (ted jsem hledal neco na I/4). Tohle bylo zcela zruseno nebo je to nekam presunuto?
VladaP
Příspěvky: 68
Registrován: 30.9.2014 13:28:37
Bydliště: Strážnice

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od VladaP »

Zůstalo to tam, druhý řádek vpravo ( Stavby v realizaci, Stavby v přípravě, Stavby v provozu, Studie )
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

Ty jo... zrak jede doprava, vidi Odpocivky, takze tam uz nic neni...

Diky, kdyz za trotla, tak s plnou paradou.
Benedikt
Příspěvky: 155
Registrován: 6.1.2019 21:02:03
Bydliště: D11

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Benedikt »

Nevíte, jestli je tu nějaká "cestovní" aplikace, která by dokázala naplánovat a spočítat trasu (hlavně tedy dobu jízdy) včetně i plánovaných staveb?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Honey72 »

No, to by ale musela být dost dobrá aplikace, aby počítala čas jízdy po něčem co neexistuje .-) Jedinou pomůckou může být měření vzdálenosti s ručním zakreslením bodů a čas si spočítat podle toho.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kollma
Příspěvky: 219
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od kollma »

Ono úplně stačí počítat na dálnici 2 km za minutu (120 km/h) a silnice mimo obce 1,5 km za minutu (90 km/h). Pak třeba tady: https://mapy.cz/s/nulupagoca mi to vychází na 15 minut.
Robert
Příspěvky: 257
Registrován: 17.12.2009 19:40:38
Bydliště: Jablunkovsko

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Robert »

Náhodou,
aktuální navigační mapy HERE (TOMTOM) 12/2019 už mají hotový mj. obchvat Bratislavy D4/R7, obchvat Čadce D3, hezky ti všechno spočítají a pak tě navedou přímo do výkopu na staveništi ... :lol:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od krtek700 »

Zdravím chtěl bych se zeptat na téma Hlukových map. Předpokládám správně, že to nejsou naměřené hodnoty, ale nějaké modely doprava+ terén?
Nic lepšího než toto jsem nenašel. https://geoportal.mzcr.cz/SHM/
Existují nějaké kvalitnější mapy, nebo třeba lze si udělat pomocí nějaké aplikace svojí mapu?(že by zaznamenávala hlasitost a pak podle GPS udělala na mapě).

Jestli se někdo vyzná v hluku, tak jsem udělal takový nákres a popis situace, třeba to má rychlé a jednoduché řešení.

Hluková mapa je z roku 2017, tak třeba je to tím, ale v okolí prvních kilometrů D11 (po modernizaci) občas slyším od lidí, že je to slyšet více než předtím. Zejména Klánovice a Zeleneč. Pravděpodobně to bude ten syndrom, že když se něco změnilo, tak sis toho všiml a teď to slyšíš pořád :D

Při osobním "šetření" jsem zjistil, že v oblasti v červeném(červenočerném) kroužku je hluk až skoro velmi hlasitý. Podle mapy by to skoro mělo odpovídat, ale zdálo se mi, že je to slyšet ze zvláštního směru. Metodou jednoho zacpaného ucha jsem určil směr viz. modrá šipka. D11 je v nejbližších místech v lehkém zářezu(červená čára podél dálnice). Fotky jsou z prvních metrů D11, kdy už není v zářezu a přímo z hlučného místa v Klánovicích, aby bylo vidět, že tam mezi tím je "lehký kopeček"- není to rovina.(V černém kruhu jsou stromořadí, které jsou na první mapě černé V u Šestajovic) Je možné, že je ta dálnice slyšet tak hlasitě na takovou dálku jen tak, když i bližší místa(+ přímá viditelnost aut) k tomu zrekonstruovanému úseku jsou mnohem tižší? Mně to skoro příjde blbost, tak bych to chtěl zkusit nějak změřit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě k tomuhle místu existuje jedna teorie a to, že se hluk aut z dálnice odráží ve skladových halách u Jiren a nějakým způsobem hlučnější se vrací 2,5 KM zpátky. To už mi skoro příjde jako sen ekoteroristů, zlá dálnice, zlé haly a když to stojí dohromady, tak se to ještě násobí.
Obrázek
Mosquit
Příspěvky: 922
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Mosquit »

Především ty hlukové mapy nepočítají s větrem, jak jsem byl v jiném tématu tady obeznámen.

já to sleduju podle Windy, a mám vypozorováno, že největší hluk se sem šíří od D11, když fouká od jihozápadu, což je převažující proudění (přitom je to 1,5km). Ano, nejhlasitější je to přejíždění mezi pruhy, skoro každou noc to poslouchám...

Jinak podle hlukové mapy, která byla v dokumentaci EIA k rozšíření D11 na 3+3 nejsem ani v té žluté části, mělo by tu být tedy ticho. Ale asi jen u bezvětří...

Obrázek
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Honey72 »

Na těch halách něco bude, ale ne že by se to vracelo hlučnější než přímým směrem. Spíš se to sčítá. Hluk slyšíte přímo a pak o něco později i v odraze. To mohu potvrdit, protože mám podobný problém doma. Za barákem se schovám před přímým hlukem, ale hala za mnou mi to odráží do dvora.

A že je nyní dálnice D1 slyšet ještě víc než předtím je spíš způsobeno tím, že během rekonstrukce se jezdilo jen osmdesát. Lidi si po těch měsících či letech zvykli a najednou mají zpátky 130, což je velká změna.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od adamos »

Při velkých reko se vykácí spousta zeleně, které podle mého amatérského názoru působí jako tlumič hluku. Konkrétně na té D11 zmizel celkem široký zelený dělící pás a byl nahrazen betonovým svodidlem. Co ten beton dělá s hlukem, je tu nějaký odborník?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od jozka »

On je taky v subjektivnim vnimani rozdil staly hluk a menici se. Byli jsme sveho casu podivat na baracek, ktery byl na prodej. Dalnice na moste necelych 150 metru od nej. Baracek hezky, pozemek skvostny. Chvili to vypadalo, ze by treba ten hluk sel nejak skousnout. Pak ale stacilo, aby na chvili (10-20 vterin) byla v provozu mezera, udelalo se ticho a pak zase hluk zacal. Paradoxne to bylo horsi nez bez tech "tichych mezer".
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od kot »

Mosquite, podle šipky bydlíš mimo ten zemní val. Jak je to s hlukem u lidí za valem ? Funguje jako tlumič, nebo je k ničemu ?
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Mapy na internetu

Příspěvek od Honey72 »

Ano, nestálý a různě intenzivní zvuk je nepříjemný. Hlavně večer, kdy se přizpůsobíte tichu, koukáte na telku a najednou musíte odezírat z obrazovky. Stejně tak nedaleký železniční přejezd způsobuje, že najednou ulice ztichne, slyším dokonce ptáky, pak v dálce zahouká vlak a za chvíli dorazí hlučná kolona.
Sice jsem se pustil do stavby protihlukové zdi, ale ta mě ochrání jen před silnicí kolem baráku. Hluk ze 150 metrů vzdálené estakády obchvatu slyším odrazem od hal, které jsou jako na potvoru jediné vybudovány šikmo s ulicí, takže vytváří dokonalý úhel přenosu hluku za barák.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“