Ministr dopravy Zbyněk Stanjura (12.12.12 – 10.07.13)

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
xkorj
Příspěvky: 71
Registrován: 29.6.2011 22:04:32

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od xkorj »

Moc tomu nevěřim, že by přestal posílat peníze na přípravu obchvatu Budějovic, leda na ty jižnější úseky. Osobně bych si tipoval, že tak v roce 2015 se budou stavět úseky na D3, R35 i D11. Ale to on už ani na tom ministerstvu nebude...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Standa »

xkorj píše:Moc tomu nevěřim, že by přestal posílat peníze na přípravu obchvatu Budějovic, leda na ty jižnější úseky. Osobně bych si tipoval, že tak v roce 2015 se budou stavět úseky na D3, R35 i D11. Ale to on už ani na tom ministerstvu nebude...
To už třeba nebude ani to ministerstvo. Anebo už naopak zase bude :) !
MCB
Příspěvky: 33
Registrován: 14.3.2009 10:44:10

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od MCB »

Pak nemáme vypadat jako banánová republika, nedávno podepsal ministr Dobeš s ministrem Kubou a rakouskou stranou memorandum o sprovoznění celé jihočeské D3 / R3 do konce roku 2018, což je 5 let na výstavbu, a hle nový "soudruh Stanjura" to hned všechno hodí za hlavu a po mě potopa ....
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od P_V »

Copak jste si nevšimli, že každý nový manager se nejdřív zabývá rozmetáním díla svého předchůdce, aby utvrdil svou nezbytnost, pak vytváří koncepci novou, a jakmile ta koncepce je uvedena v chod a poprvé zaskřípe v důsledku srážky s realitou, je manager vykopnut a děj začíná znova.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od kot »

Tak to se ti povedlo!! :lol: Ale je to tak...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od JirkaS »

P_V píše:Copak jste si nevšimli, že každý nový manager se nejdřív zabývá rozmetáním díla svého předchůdce, aby utvrdil svou nezbytnost, pak vytváří koncepci novou, a jakmile ta koncepce je uvedena v chod a poprvé zaskřípe v důsledku srážky s realitou, je manager vykopnut a děj začíná znova.
Ještě je potřeba přidat vytvoření nového loga případně stavbu nového ředitelství firmy :-)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Minimálně dochází ke stěhování v rámci budovy úřadu, stěhování nábytku atd. To snad mají v nějákých manažerských příručkách, protože to dělá skoro každý nový ředitel větší firmy jakmile nastoupí. Aby bylo vidět, že přišla změna .... ;)

Z tohoto pohledu je dobře, že to ŘSD jede tak něják samospádem bez ohledu na aktuálního ministra a různé momentální nápady různých Stanjurů, kteří ještě včera stěží rozeznali auto od lokomotivy, většinou zmizí v propadlišti dějin.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od JirkaS »

ŘSD už přeci to supervýhodné přestěhování provedlo :-)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Marooned17 »

Tak v dnešníxh OVM se stanjura předvedl opravdu "dobře." S tím bude ještě práce...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

tak líbí se mi, že chce prosadit R35 jako hlavní prioritu, což říká od svého zvolení ministrem ... a že chce zachovat dálniční známky ... akorát jsem teda nepochopil chovance i stanjuru, jak se bavili o D8 - nemysleli spíš R7? protože projekty na D8 jsou připravené a nestaví se - pokud vím, tak u D8 přece chybí jen bílinka - řehlovice ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Největší lež co uvedl byla, že i kdyby bylo v SFDI 20mld. navíc, tak to není kde prostavět...
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

ano máš recht, to jsme zapomněl uvést ...se mi hned vybavila Ekonomika ČT24, kde byl Dan Ťok pan generální ze Skansky, jak řekl, že české firmy jsou připraveny na prostavění ročně asi 125 miliard Kč ... jsem zvědavý, čeho se u něj ještě dočkáme :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od expert »

Jak jsem se díval v OVM na stanjuru, tak to je systematik (taky aby ne, když je programátor). Jenom jestli je připravený na to, že mu do toho poleze lidský prvek. Ten stínový ministr ale neřekl vůbec nic konkrétního, co je pro něj třeba priorita, asi chce zase postavit nějakých pár kilometrů u nich v kraji, když vydojí (koncepčně) pár milard. Těch erek nastavěných odnikud nikam máme dost, ale dálnice nestojí.
Co by se tak najednou mohlo stavět, abychom to nestavěli jen z národních zdrojů. Myslím, že toho moc připraveného není.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

no pokud si to vybavuju dobře, tak Chovanec řekl, že se nebrání R35, ale podle jeho slov jsem vyrozuměl, že vyšší priorita je pro něj D3 a mluvil o D8, ale zřejmě měl na mysli R7 ;-) takže jeho priority jsou v jižních a západních čechách ;-) ale řekl, že to nutně neznamená, že se stopne příprava či realizace R35 ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Standa »

Na mě moc nezapůsobil ani jeden, o připravenosti D3 a D8 a dálnicích obecně by toho asi byl schopen říct víc kdokoli tady z fóra :) . Chovanec se mi líbil o něco víc, hlavně že by chtěl zvýšit procento ze spotřební daně z PHM přesměrované do SFDI a tím pádem do infrastruktury, i když moc nevěřím, že by mu to spolustraníci pustili - přímé prožírání je z hlediska uplácení voličů efektivnější, než nějaké investice :evil: . Na druhou stranu se nechtěl moc konkrétně vyjadřovat k situaci v osobní železniční dopravě, asi si nesmí popudit odboráře v ČD.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od kot »

Stando - dobrý rozbor pořadu!!
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od harmonica »

Podle mě Stanjura byl trošku mimo ale uvidíme jak se projeví dal. Zato "socan" Chovanec stále jen kritizoval ale řešení navrhl snad jen jedno. Takové lidi opravud miluju. Největší škoda je že ministr dopravy není nestraník a především aby se tam neměnili jak ponožky.
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Marooned17 »

Standa: A to zvýšené procento z daní z PHM na dopravu se vezme z důchodů nebo z úroků státního dluhu? Budu rád, když se dobrovolně vzdáte sociálních jistot a zajištění ve stáří ve prospěch dopravní infrastruktury, nic vám v tom nebrání. :ok:

O železnici se nechtěl vyjadřovat proto, že o tom ví kulový. Ty žvásty o tom, že kvůli akciovce se musí zaplatit ČD nehorázné peníze a že s tím nelze nic dělat mě taky vytáčejí. Jinak Chovanec samozřejmě taky žádný zázrak, ale alespoň se v problematice pohybuje déle a bylo to vidět.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Standa »

Marooned 17: Máte pravdu, odkud by to vzal nám stínový ministr neřekl. Ale Sobotka prý o tom ví :) . Třeba to jen chce vzít krajům a vrátit krajské silnice státu ;) .
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Marooned17 »

Standa: Ono to podle mě bude v budoucnu spíš naopak. Jedničky mimo ty základní tahy půjdou všechny pod Kraje (zůstanou jedničky, ale starat se budou kraje). Zdá se mi totiž, že by top zefektivnilo údržbu a nebyl by pak takový tlak na handly, co je jednička a co ne. a kolik je v jakém kraji jedniček.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od kot »

Tak a je to tady zase: ministr dopravy stěhuje v krabicích od banánů své věci z ministerstva... Novináři spekulují o nové tváři - Schling či Moos . Nebo někdo ještě starší?
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od DálničářMK »

Nebude to dlouho trvat a Stanjura se vrátí.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

osobně si myslím, že Stanjura je fajn, ale Moos je pro mě the best volba ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od monin »

DálničářMK: právě jsi se vrátil z Hradu?? :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“