Ministr dopravy Zbyněk Stanjura (12.12.12 – 10.07.13)

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
xkorj
Příspěvky: 71
Registrován: 29.6.2011 22:04:32

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura (12.12.12 – 10.07.13)

Příspěvek od xkorj »

Takže nakonec ani jeden, ale Zbyněk Stanjura. Má vůbec alespoň nějakou zkušenost s dopravou?
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od Dr.Fe1 »

bumbík: V novém volebním období bude doufám u moci někdo jiný a jak to bude s ministerstvy se ještě uvidí. Já to slučování považuji za populistickou blbost. Zde je článek o tom odesáckém nýmandovi, co bude teď ministrem dopravy:

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-novym ... domaci_kop
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od vaclav »

xkorj píše:Takže nakonec ani jeden, ale Zbyněk Stanjura. Má vůbec alespoň nějakou zkušenost s dopravou?
tak snad aspon RP sk. B
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od bumbik »

jediné plus je, že Stanjura je poslanec za Moravskoslezský kraj, tudíž moravák, snad tedy kromě debaty s opozicí bude prosazovat co nejvíc staveb na Moravě (I/11, D1, R35, obchvat FM) snad z toho jednání s opozicí bude nějaký dokument či veřejné info v médiích, jaké stavby chce připravit a které realizovat do konce volebního období ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od medvid »

bumbik píše:jediné plus je, že Stanjura je poslanec za Moravskoslezský kraj, tudíž moravák, snad tedy kromě debaty s opozicí bude prosazovat co nejvíc staveb na Moravě (I/11, D1, R35, obchvat FM) snad z toho jednání s opozicí bude nějaký dokument či veřejné info v médiích, jaké stavby chce připravit a které realizovat do konce volebního období ...
Nevím jaká výhoda je, že bude tlačit moravské stavby? Já bych radši D3 a obchvat Prahy!
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od Dr.Fe1 »

+ konečně dostavět D8 + D 11 u Hradce + R35 v úseku Opatovice - Holice
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od medvid »

Dr.Fe1 píše:+ konečně dostavět D8 + D 11 u Hradce + R35 v úseku Opatovice - Holice
Tak D8 už snad počítám jako věc, která doběhne. R35 určitě priorita. Ale já myslím, že Kuba bude tlačit hlavně na D3 u ČB. Stanjura bude přece jenom jen figurka.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od bumbik »

Kuba bude tlačit na D3 u ČB, ale já doufám, že Stanjura bude tlačit na I/11 a 0137 a 0136 a obchvat FM :-) ale jestli bude jen loutka, tak je to krajně smutné :-( jinak D8 je prakticky hotová věc ;-) 511 by byla tak fajn, to ano, ale něco mi říká, že stav přípravy asi nedovolí začít ji do konce volebního období ... reálně to vidím, že budem rádi, když se za něj začne stavět I/11 a R35 opatovice - časy ideálně i R35 časy - ostrov ;-) času je málo a stav přípravy u mnoha staveb je neúprosný
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od medvid »

bumbik píše:Kuba bude tlačit na D3 u ČB, ale já doufám, že Stanjura bude tlačit na I/11 a 0137 a 0136 a obchvat FM :-) ale jestli bude jen loutka, tak je to krajně smutné :-( jinak D8 je prakticky hotová věc ;-) 511 by byla tak fajn, to ano, ale něco mi říká, že stav přípravy asi nedovolí začít ji do konce volebního období ... reálně to vidím, že budem rádi, když se za něj začne stavět I/11 a R35 opatovice - časy ideálně i R35 časy - ostrov ;-) času je málo a stav přípravy u mnoha staveb je neúprosný
Ono nejhorší je, že paradoxně nejlepší přípravu mají nejméně důležité stavby jako R6 a R7. Kde by se mohlo na mnoha místech s fleku začít, ale není to až tak potřeba.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od mbmat »

medvid píše:Ono nejhorší je, že paradoxně nejlepší přípravu mají nejméně důležité stavby jako R6 a R7. Kde by se mohlo na mnoha místech s fleku začít, ale není to až tak potřeba.
Ono řebíčkovo dědictví...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od Dr.Fe1 »

To že se D8 někdy dokončí, snad hotová věc je. Ale aby to netrvalo věčnost. Ten dosavadní laxní přístup se mi nelíbí.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Marooned17 »

Nový ministr dopravy - vše o něm sem.

Jinak jsem moc zvědavý, jak se postaví k rozjetým věcem, především prioritizaci výstavby infrastruktury a k Novému pojetí. :crazy:
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

jak jsem říkal, je z našeho kraje (moravskoslezského) tak možná procpe stavby u nás - první spekulace o tom v médiích:
http://ostrava.idnes.cz/politici-se-tes ... zpravy_jog
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od MPMP »

Tak tyhle spekulace mě berou. To opravdu záleží na tom odkud kdo je? To opravdu bude prosazovat nové projekty jen ve "svém" kraji? To se už předem čeká, že bude "přihrávat" domů? Tenhle princip považuji za jedno z největších neštěstí české politiky. Nejen, že se nehledí na odbornost a schopnosti toho kterého politika, ale dokonce se musí správně "vyvažovat" i jeho regionální působnost (nedej bože, aby se někde objevilo více politiků ze stejného regionu). Při mizivém počtu jakž-takž schopných lidí ve vysoké politice se tímto přístupem dostáváme na čistou nulu. :cry:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Standa »

MPMP: Bohužel se to trochu projevuje. Podívejte se, kam šlo nejvíc peněz v době "Společenství uhlí a oceli", tedy za Topolánkovy vlády, krásně je to vidět třeba u příspěvkových programů SFDI.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Lenny »

Zase na druhou stranu taková R6, její výstavba běžela bez ohledu na to, kdo byl zrovna ministrem, anebo D1 to samé.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

no tak D1 je přece naše nejdůležitější páteřní trasa, takže ta by se měla stavět opravdu, ať tam bude petr nebo pavel ;-) uvidíme, jak bude vypadat debata stanjury s opozicí, které stavby budou prosazovat, podle toho, co jsem zaslechl z médií, tak zřejmě se bude bavit s milanem urbanem stínovým ministrem průmyslu a obchodu a budoucím stínovým ministrem hospodářství a protože milan urban je šéf hospodářského výboru, tak zřejmě ty priority budou zhruba takové, jako jsou prezentovány nyní (R35, pražský okruh, dostavba D1, D8, D3, R6, obchvat FM) on přece jen mluvil i o přípravě a o určování priorit daleko do budoucnosti ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Jura_Favorit »

Je mi vcelku jedno, jestli bude ministrem Stanjura nebo Stanpepa, hlavně proboha aby už se konečně pracovalo podle jednotné (odborné) koncepce a jednoho (odborného) pojetí dopravní infrastruktury a ne aby se s každým jménem začínalo zase od nuly a následně se doplácelo na nejrůznější Řebíčkoviny, Bártoviny apod. :roll:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od kot »

Ale jaká je odborná a ještě k tomu jednotná koncepce? Copak to u nás jde? Vždyť levá ruka neví co dělá ruka pravá!!! A nový ministr neguje práci starého. Fuj...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

no podle toho, co je v médiích, tak personální zemětřesení se konat na ministerstvu zatím nebude, pravdou je, že chce stanjura ušetřit 20% nákladů a to na provozních výdajích a následně i propuštěním zbytečných úředníků na ministerstvu a podřízených organizacích, tak nevím, jestli propouštění u SŽDC a ŘSD nebude spíš negativní krok ... :-( jsem ale zvědav na ty priority výstavby :jidlo:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od Jura_Favorit »

kot píše:Ale jaká je odborná a ještě k tomu jednotná koncepce? Copak to u nás jde? Vždyť levá ruka neví co dělá ruka pravá!!! A nový ministr neguje práci starého. Fuj...
No, to je právě to, co mi vadí.. :(
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
MCB
Příspěvky: 33
Registrován: 14.3.2009 10:44:10

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od MCB »

Já jen doufám že tento pán pokud vydrží do konce volebního období, nenapáchá podobné chyby a paskvil jako předchůdci Řebíček a hlavně guru VV Bárta.... Je to sice jen cca 1,5 roku , ale ..... Za tu dobu se dá skazit strašně moc věcí , viz OPD a příprava staveb
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

tak jeho priority jsou již známy:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -zeleznic/
místo R3 na jihu Čech raději R35 ;-) to narazí na odpor pana Kuby ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Ministr dopravy Pavel Dobeš

Příspěvek od Trupman »

bumbik píše:jediné plus je, že Stanjura je poslanec za Moravskoslezský kraj, tudíž moravák, snad tedy kromě debaty s opozicí bude prosazovat co nejvíc staveb na Moravě (I/11, D1, R35, obchvat FM) snad z toho jednání s opozicí bude nějaký dokument či veřejné info v médiích, jaké stavby chce připravit a které realizovat do konce volebního období ...
Vždycky ministr odněkad bude, to je snad jedno, do kteryho kraje zrovna bude sypat. D1 i R35 uvítám, ale stejně tak je jasny, že jinde zas čekají třeba na D3, nebo obchvat Náchoda, nebo whatever.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Příspěvek od bumbik »

na parlamentních listech je uvedeno, že priorita R35 může znamenat omezení rychlosti výstavby D3 a čeká se zřejmě stranický boj v ODS (stanjura vs kuba) viz.
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpra ... uce-257134
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“