Příprava staveb ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Není, pokud uvěříš letákům.o) Jasně, je tam "určitá míra nepřesnosti", ale přesto pořád nejlepší zdroj, se vzrůstající přesností na nejbližší období...
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

"Pokud uvěříš letákům" ?? To byl doufám vtip, vždyť ty jejich termíny jsou naprosté cucání z prstů, smysl ty termíny mají tak půl roku před zahájením, a to ještě ne vždycky ;)
Navíc ani samotné ŘSD nemá žádné priority, možná v rámci daného regionu ano, ale určitě ne z pohledu na celou síť.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Vtip to nebyl, vtipem jsou spíš ty nesmysly od NKÚ. Jasně, když se podíváš na nějaký jeden konkrétní případ, tak tam ke změnám dochází. Stejně tak, jasně, čím dále od současnosti, resp. čím nižší stupeň přípravy, tím větší pravděpodobnost rozptylu. A třetí věc - ano, bohužel ty nejdůležitější (D0, D3 Posázaví atd.) jsou ty nejproblémovější.
Ale pokud se na to podíváš " v globále", je tam spousta úseků, které mohou ta čísla dodat.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Ne, mluvím tom, že u D3 mají 2024-2028, což je totálně mimo. Někde zase mají termíny zbytečně odsunuté až se zdá, že na přípravu kašlou. A není to u neprioritních staveb. Pak někde mají termíny a z roku na rok se termíny posunou o 3 roky aniž by např. propadla EIA nebo došlo k nějakému negativnímu zlomu. Pak udělají letáky na D43 a najednou se ta dálnice neplánuje 2035, ale první část 2025 :crazy: :crazy: Vycházet z termínů, ať už pro jakékoli účely, z letáků je bohužel k ničemu.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Postupně...
1) bavíme se nyní o stavbách DO ROKU 2025, což není ani jedna z těch, co tě pálí
2) D3 a 2024 - v roce 2020 by mohlo být ÚR, na jednom úseku vydaná EIA. Za mě 2024 není úplně nereálný. Lehký určitě ne, ale ne nereálný.
3) zřejmě myslíš D1108 - tam se trochu zaseklo ÚR, které už mělo být vydané. Pokud by přeci jen během 2020 bylo, tak zas ten původní 2022, nebo asi spíš 2023 taky nemusel být mimo. I když souhlas s tím, že tady je málo informací, proč byl původní termín tak optimistický (nynější je reálnější, o tom žádná)
4) D43 neznám v detailu - ale třeba právě potřeba přidat vedla k tomu, že se daly dohromady ty letáky, s aspoň nějakými termíny. A opět, přeci jen použitelnější metoda, než vynásobením nějakého roku z minulosti.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Jo takhle souhlasím, ale prostě bych plánované km či roky z letáků nepoužíval pro nějaké další výpočty apod. Max tak 2 roky dopředu, budiž, stavby, které mají pravomocné UR, EIA a hotovou DSP, je možné počítat, že se zahájí nejpozdějc 2021, i když teda známe také případy, kdy ani to není jisté ze 100%.
Jde mi prostě jen o to, že je chybou dnes už říkat, že je jasný trend výstavby, že se teď staví hodně apod. V reálu je to tak, že se to zaplaťpánbůh vrátilo do nějakého normálu po tragických letech - opticky to vypadá, že se staví opravdu hodně, protože víceméně veškeré velké otvírání bude 2022 naráz - ale o trendu jako takovém můžeme mluvit, až se 2020, 2021 a 2022 zahájí každý rok min.50-70 km nových dálnic, pak lze mluvit o trendu a opravdu rozjetí výstavby (či srovnávat s Polskem). :) Bohužel mi přijde, že už se pomalinku vytrácí ta euforie zahajování staveb dálnic, s většinou se čeká až se dokončí ty právě rozestavěné D3,35, 11. S takovou ale nelze moc očekávat nějaké navyšování kapacit firem. Silnice první třídy jsou jiná, ty jedou fakt ve velkém a zahajují se pořád další a další, což je super. Řekl bych, že najdeme spoustu staveb v jedničkách, které pomohou násobně více než některé úseky dálnic :ok: :ok:
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

...a jaké km bys počítal? Podle čeho? Z orákula? Kávové sedliny? :o)
"Dnes říkat" - ŔSD uvádí, že je dnes rozestavěno nejvíce kilometrů dálnic (113km, 173km včetně modernizace), co bylo - nemám tyhle čísla zpětně, ale snad si je úplně nevymýšlí.
Ve 2020 se přidá dalších 88km (98 km s modernizací). Ve 2021 dalších 53 km (tam už modernizace nebude).

Čili - více se staví už teď. Je ale samozřejmě potřeba to tempo držet a ideálně ještě "malinko" přidat.
Na Polsko to stačit nebude, ledaže bychom nějak dokázali Mirka přenést do Varšavy.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Shrnutí 2019 a výhled na 2020 od ČT. Na poměry této instituce relativně věcné a objektivní.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... 1509302633
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Zato stálá fanynka jako obvykle:o)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/milo ... paign=null

K tomu by mě jako laika zajímal komentář třeba Radka Mátla...Že tam na ŘSD byly (asi i pořád jsou) skupiny, které rádi vycházejí se zhotoviteli, to asi ju. Ale jinak mi to čím dál tím víc přijde jako obecné stesky někoho, kdo prostě musel odejít.
A kdyby do ŘSD šlo ročně 80mld, jak paní tvrdí, asi by si mnuli ruce. Když u takovéto jasně ověřitelné věci je paní mimo, jak jí věřit ten zbytek?
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Myslím, že tohle je cílená propaganda Seznamu obecně proti vládě, nic jiného. Ač v něčem s paní také souhlasím (z velmi spolehlivého zdroje mám, že Kroupa je mafián jak sviňa), tak vypustit z huby, že se neopravuje a že jezdíme po špatných silnicích v souvislosti s ŘSD je čirý a trapný populismus. Kudy jezdím po jedničkách, tak jsou v dobrém stavu :ok:

Šel jsem ale do tohoto tématu popravdě úplně s jiným příspěvkem a to se zamyšlením, proč se některé stavby vůbec připravují .. abych to vysvětlil, např. přeložka I/38 u Jihlavy - EIA v roce 2009, UR je v plánu 2021, SP 2024, ZS 2027. Tak kurnik buď na tom pracuju a má to být za 5 let připraveno a stavět, nebo řeknu, že to není priorita a nepřipravuju to. Takhle to akorát bere čas na jiné stavby (ne mnoho, ale bere, minimálně v hlavách někoho). To by šlo víceméně zevšeobecnit na celou ČR.
Konkrétně tady je to ale ještě víc na hlavu, protože projekty na pokračování dále na jih nejsou (pokud ano, tak se omlouvám, ale na stránkách ne), samotný tenhle úsek vůbec nic neřeší, smysl by to mělo alespoň po I/23, ale ani tak moc ne. Tudíž myslím, že by se mělo teda říct buď nic, nebo přestavba celé I/38, pak už samozřejmě pochopím, že něco bude třeba o 2-4 roky dříve než jiné části, ale takhle připravovat stavbu 20 let, která pomůže 5 obcím z 20 je k ničemu. Další věcí na zamyšlení je tu teda ještě kategorie, zde opravdu dává smysl myšlenka, že buď to má být podle intenzit, které jsou na S 9,5, nebo počítat s tím, že když se celá I/38 zkulturní, tak se přesune dost dopravy z D1+D52, a už to stačit nebude a pro takovýhle velký tranzitní směr postavit střídavý směrově rozdělený 3-pruh se 110 km/h. Kór když to takhle staví i Rakušáci a už jsou skoro na hranicích :crazy:
Určitě bych v tomto případě pochopil, kdyby se řeklo, že teď to není priorita (intenzity jsou opravdu malé) a nepřipravovalo se nic a počkalo se třeba 10 let a stavěl se ten 3-pruh. To by smysl dávalo, příprava jediného úseku, nic neřešícího, smysl nedává, znamená totiž to, že se možná za 10 let postaví tohle a dalších 10-20 let se bude chystat další kousek, to jsou vyhozené peníze ...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od krtek700 »

Tak když už je vypuštěno z huby, tak by to chtělo trochu rozvést.
Velmi spolehlivý zdroj, že Kroupa je mafián jak sviňa.
Za prvé pojem mafián jak sviňa mi příjde vhodný pro někoho, kdo nechává vraždit, mučit atd. kohokoli.
Za druhé mi příjde, že toho čtu dost a sleduji, ale v žádném médiu jsem něco o Kroupově mafiánovi nečetl.
V čem má být tedy mafián? V práci ŘSD, nebo je to domácí mafián? Když píšete mafián jak sviň, tak mi příjde nesmysl, že by to věděl tak možná jenom Váš zdroj, nikdo z médií atd. A že by zrovna Kroupa(Ťok) nebyly celé 4 roky pod palbou a drobnohledem se říct nedá :D
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od kot »

Hezky rozebráno krtku ! :ok:
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od mapman »

Jo, ta dětinská poznámka o mafiánovi mě taky pobavila, veděl bych spíš o jiných kandidátech na toto označení v této branži... zpět k tématu, trochu doufám ve změnu parametrů některých přip.staveb jedniček v souvislosti s novou Kategorizací, která má být letos zpracována pro ŘSD, v součsně platné je vícero nesmyslů.
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od _jan91 »

Můžete to pro nás aspoň trochu rozvést, o co se bude jednat?
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od mapman »

Ministerstvo dopravy pro ŘSD v minulosti vždy v pětiletých cyklech schvalovalo kategorizaci komunikací, podle níž se řešil výhledový stav sítě dálnic a silnic I. třídy, na webu ŘSD je k dispozici zde: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/techn ... pisy/ruzne pod záložkou Kategorizace ... - po celostátním sčítání 2015 měla být zpracována nová, ale k tomu zatím nedošlo i kvůli posunu sčítání, byť její zpracování aktuálně běží a v návaznosti na letošní celostátní sčítání dojde následně k aktualizaci.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

No překvapuje mě, že tě Krtku zaujala malá poznámka v příspěvku o úplně něčem jiném. :P Uznávám, že mafián je blbé slovo, reagoval jsem tím pouze na to, jak říkala paní pro Seznam, o penězovodech atd. atd., že osobně bych tomu i věřil, protože na Kroupu jsem to slyšel, že takový je, určitě ne v souvislosti se zabíjením lidí apod. ;) Ale to byla jen poznámka k předešlému příspěvku, protože jsem sem šel něco napsat a viděl zrovna nově přidaný odkaz.
_jan91
Příspěvky: 974
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od _jan91 »

mapman píše:Ministerstvo dopravy pro ŘSD v minulosti vždy v pětiletých cyklech schvalovalo kategorizaci komunikací, podle níž se řešil výhledový stav sítě dálnic a silnic I. třídy, na webu ŘSD je k dispozici zde: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/techn ... pisy/ruzne pod záložkou Kategorizace ... - po celostátním sčítání 2015 měla být zpracována nová, ale k tomu zatím nedošlo i kvůli posunu sčítání, byť její zpracování aktuálně běží a v návaznosti na letošní celostátní sčítání dojde následně k aktualizaci.
Děkuji, ano, o tomhle vím...jenom jsem z Vašich slov čekal nějaké velké zemětřesení a ne jenom aktualizaci, a že proběhnou nějaké nečekané a zásadní změny...
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Mapmane doufám, že se objeví nějaké směrově rozdělené 3-pruhy, je to reálné ? :)
A pokud vím, Kremlík udělal nějakou tu skupinu, která má za úkol navrhnout nové dálnice pro další plány, nemohlo by se to dát dohromady ? Pokud se pomatuju, psal něco o tom, že to má být v zimě hotové, ne-li v lednu.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od mapman »

Tak s ohledem na změnu ČSN 73 6101 lze zemětřesení alespoň u silnic I. třídy celkem očekávat, minimálně by tam mohlo přibýt několik třírpuhových úseků a mohla by se obecně poupravit kategorizace některých jedniček. Budu se jim snažit do toho kecat :)
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

:ok: :jidlo:
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od musklin »

S ohledem na vývoj D49 by to chtělo ASAP třípruh na I/50 od Hradiště až za Bánov - místy to stačí je přemalovat.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od krtek700 »

Aram96 píše:No překvapuje mě, že tě Krtku zaujala malá poznámka v příspěvku o úplně něčem jiném. :P Uznávám, že mafián je blbé slovo, reagoval jsem tím pouze na to, jak říkala paní pro Seznam, o penězovodech atd. atd., že osobně bych tomu i věřil, protože na Kroupu jsem to slyšel, že takový je, určitě ne v souvislosti se zabíjením lidí apod. ;) Ale to byla jen poznámka k předešlému příspěvku, protože jsem sem šel něco napsat a viděl zrovna nově přidaný odkaz.
Tak já se omlouvám, ale když někdo napíše k něčemu reakci a v té reakci uvede nějaké zajímavé tvrzení, tak dává smysl, že si toho někdo všimne ne? Navíc takové tvrzení, to je jako kdyby se někdo divil, že se ho ptám, proč napsal do článku třeba o reformě školství, že ministr školství znásilňuje děti.
Měl jsem dilema, jestli vůbec reagovat, protože je to trochu OT, ale když jsem k tomu nikde nic nenašel, tak jsem se zkusil zeptat :D. Tak mafián ne, ale pořád tvrdíte něco o penězovodech a Kroupovi, nechcete nám to trochu přiblížit?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše:...proč napsal do článku třeba o reformě školství, že ministr školství znásilňuje děti.
Tak daleko to nedošlo, ministr Marcel Chládek "pouze" šikanoval úřednice.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od Majkii »

Pozvánka k účasti na předběžné tržní konzultaci v rámci veřejné zakázky D46 MÚK Prostějov - střed

Je tam popsáno plánované hodnocení nově zařazovaných hodnotících kritérií. Docela zajímavé. A docela složité.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Příprava staveb ŘSD

Příspěvek od theodor less »

Majkii píše:.... plánované hodnocení nově zařazovaných hodnotících kritérií. Docela zajímavé. A docela složité.
Kritéria hodnocení Váha kritéria v celkovém hodnocení
A. Nabídková cena stavby v Kč bez DPH 70 %
B. Délka záruční doby v měsících 5 %
C. Doba pro uvedení stavby do provozu v
kalendářních dnech 10 %
D. Kvalifikace a zkušenosti osob, které se budou
podílet na realizaci veřejné zakázky 7 %
E. Připravenost dodavatele na realizaci stavebních prací 2 %
F. Technologie a vybavení 6 %
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“