Uzavírky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Uzavírky

Příspěvek od Lenny »

V pátek jsem jel po D1 na Brno a dneska zpět a u uzavírky pod železničním mostem u Mirošovic jsem si všiml zajímavé věci. V pátek bylo uspořádání pruhů 2 na Brno a 1 na Prahu a dneska 2 na Prahu a 1 na Brno. Zajímalo by mě jak je to v jiné dny, máte někdo nějakou zkušenost?
Za další, kdy to přehazují? V noci, ráno, přes den?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Uzavírky

Příspěvek od Jakub Šponar »

Lenny píše:V pátek jsem jel po D1 na Brno a dneska zpět a u uzavírky pod železničním mostem u Mirošovic jsem si všiml zajímavé věci. V pátek bylo uspořádání pruhů 2 na Brno a 1 na Prahu a dneska 2 na Prahu a 1 na Brno. Zajímalo by mě jak je to v jiné dny, máte někdo nějakou zkušenost?
Za další, kdy to přehazují? V noci, ráno, přes den?
Že by konečně někomu došlo, že je třeba tý dopravě trošku pomoct? Jen tak dál. Jinak to přehazování podle mne dělaj v noci. Pamatuju na D11 jak sem koukal, že jedu jednopruhem, najednou minu "auto značkařů" a ejhle jedu dvoupruhem. Seděli tam dva. Jeden kužely sbíral a druhej je pokládal. Bylo to tak kolem 22:00
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Uzavírky

Příspěvek od hh »

... a bylo to, teď nevím jestli středa či čtvrtek tento týden.

ps. co to tam zase dělají, to už je několik roků po sobě ten km 21!!
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Uzavírky

Příspěvek od Drak »

Na dálnicích v okolí Prahy, tak do 10.km, a na radiálách by mělo být vždy více pruhů z města než do města. Ale to se bohužel neděje a tak se město zbytečně ucpává. Doprava z města ven má jet pokud možno plynule a co nejrychleji. Jako příklad jak to nemá vypadat, byla nedávná uzavírka na D5 u Rudné, která zbytečně blokovala i R1.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Uzavírky

Příspěvek od Lenny »

hh píše:ps. co to tam zase dělají, to už je několik roků po sobě ten km 21!!
Volá sa to "Modernizace železniční trati Strančice - Benešov u Prahy". Loni byla vyloučená kolej do Prahy, a opravovali východní polovinu mostu, k tomu tam ještě přidávali tu ocelovou konstrukci na PHS. A letos dělají západní polovinu. Ještě se dočkáme přehození provozu na D1 vpravo.

Před tím se tam stavěli PHS na dálnici a před tím opravy mostů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Uzavírky

Příspěvek od Fox Mulder »

Drak píše:Na dálnicích v okolí Prahy, tak do 10.km, a na radiálách by mělo být vždy více pruhů z města než do města. Ale to se bohužel neděje a tak se město zbytečně ucpává. Doprava z města ven má jet pokud možno plynule a co nejrychleji. Jako příklad jak to nemá vypadat, byla nedávná uzavírka na D5 u Rudné, která zbytečně blokovala i R1.
Ano, tak to vypadá na I/13 v Bílíně. :) Do Bíliny z obou směrů vede 1 pruh, ale z Bíliny v obou směrech vedou dva pruhy. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“