Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
FrantaJetel
Příspěvky: 4
Registrován: 20.9.2010 11:17:33

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od FrantaJetel »

Počkáme a třeba se dočkáme... :o)
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Nystrom »

krátce po otevření PO tato info na tabulích na D1 a D5 chybí, pouze Radiožurnál, Bezpečné odstupy... Ty kamery, tabule ZPI z PO žádný - není to škoda, když tato verze byla spuštěna v září? Čekat budem dlouho :-(
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od -xdas- »

Nystrom píše:krátce po otevření PO tato info na tabulích na D1 a D5 chybí, pouze Radiožurnál, Bezpečné odstupy... Ty kamery, tabule ZPI z PO žádný - není to škoda, když tato verze byla spuštěna v září? Čekat budem dlouho :-(
V tuto chvíli svítí informace o otevření okruhu na R7, R6, D5 a R4, D1 stále nic.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Ondra O.K. »

Ted jsem zkousel jestli se tam R1 objevi
- nezobrazuje se cela trasa na mape pri vyssim priblizeni - cca stavba 512 uplne chybi
- nezobrazuje se ani intenzita provozu

- BTW, na Chodove od Brna to stoji ve vsech pruzich, zrejme kvuli nehode (ktera na dopravni info je)...to je v prvni den otevreni okruhu paradox ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od jonáš »

Ovšem předem očekávanej paradox. 8-)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od adamos »

Ondra O.K. píše: - BTW, na Chodove od Brna to stoji ve vsech pruzich, zrejme kvuli nehode (ktera na dopravni info je)...to je v prvni den otevreni okruhu paradox ;)
To není paradox, to je Spořilovský masakr :-(
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od obr »

na TV hlásili, že nejprve se tam naskládaly kamiony, protože od 12 májí zákaz na Jižní spojku. Pak tam byla nehoda a je ted průjezdný jen 1 pruh. Kolona 3 km.
FrantaJetel
Příspěvky: 4
Registrován: 20.9.2010 11:17:33

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od FrantaJetel »

Nystrom píše:krátce po otevření PO tato info na tabulích na D1 a D5 chybí, pouze Radiožurnál, Bezpečné odstupy... Ty kamery, tabule ZPI z PO žádný - není to škoda, když tato verze byla spuštěna v září? Čekat budem dlouho :-(
Jestli to třeba není tím, že dopravniinfo.cz je realizováno z celorepublikového systému a PO zatím není datově připojen...???
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od mapman »

ZPI na okruhu zatím nejedou, nicméně chystá se převedení správy liniovky i tunelů pod NDIC a tím pádem přímý přístup přes dopravniinfo.cz, nevim nakolik tam bude liniovka ale ZPI určitě ;)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No, co jsem si mailoval se Zvárou, tak prý liniovka ne. Snad to nakonec přehodnotí.
R48 -> D48 se podařilo!
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od miho »

Na http://www.dopravniinfo.cz/ jsou již ZPI na novém R1 a D1 (km 14,4) i když zatím bez textu.
Na novém portálu http://mapa.dopravniinfo.cz/ zatím nejsou.
FrantaJetel
Příspěvky: 4
Registrován: 20.9.2010 11:17:33

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od FrantaJetel »

miho píše:Na http://www.dopravniinfo.cz/ jsou již ZPI na novém R1 a D1 (km 14,4) i když zatím bez textu.
Na novém portálu http://mapa.dopravniinfo.cz/ zatím nejsou.
Kdo za tím stojí? :twisted:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od jonáš »

To je jedno, pokud se zobrazená oblast mapy (pozice, zoom) nepředává v URL (nedá se uložit jako odkaz) tak je to pro běžný použití bezcenný. Oboje 8-)
Ale podstatný asi je to, že to má hezčí grafiku a link na facebook ;)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od pp21 »

jonáš píše:To je jedno, pokud se zobrazená oblast mapy (pozice, zoom) nepředává v URL (nedá se uložit jako odkaz) tak je to pro běžný použití bezcenný. Oboje 8-)
No já teda nevim, ale ani v gůgl maps se to nepředává v URL a použitelný to je ;o). Na mapa.dopravniinfo.cz je čudlíček "Vygenerovat adresu mapy", kterej ji opravdu vygeneruje. Že už se po použití toho odkazu mapa nenačte je věc jiná :). Ale jak říkáte ... nejdůležitější je ten Facebook odkaz, bez toho by to nebylo dostatečně cool.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od jonáš »

Ten čudlíček jsem samozřejmě zkoušel .. opravdu nenačte. Třeba to spravěj. 8-)
Ale Gůgl mapy mi přijdou dost nepoužitelný, kromě těch odkazů přes ruku tam neni vrstva na úrovni topo mapy. Naštěstí většinou vystačim s tim, kam dosáhnou mapy.cz nebo cykloserver.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Rovněž shledávám rozhraní mapy.cz jako mnohem lepší než od google, které mi vůbec nesedí.
Navíc mi na googlu chybí měření vzdálenosti.
R48 -> D48 se podařilo!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od adamos »

Martin z Ostravy píše: Navíc mi na googlu chybí měření vzdálenosti.
To chce přejít na Gůgl mapy Beta (klik vlevo nahoře) a vlevo dole se vám pravítko objeví. Pravda, mapy.cz též shledávám jako užitečnější.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Sakra, ty kamery na dopravniinfo.cz pořád nejedou všechny.
Na MÚK Rudná v Ostravě nejedou už rok :kladivo:
A už asi ani nepojedou :x
R48 -> D48 se podařilo!
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Nystrom »

na silnici R1 PO u obce Zlatníky-Hodkovice okres Praha-západ
30.09.2010 08:50 - 30.09.2010 10:50
dopravní problém ; Od 30.9.2010 08:50 do 10:50na silnici R1 PO u obce Zlatníky-Hodkovice okres Praha-západ; Závada na semaforu v obci Vestec na nájezdu na R 1dopravní problém; Závada na semaforu v obci Vestec na nájezdu na R 1.
Přiznám se, že tomu nerozumím. V obci - jako přímo v obci? - Vestec je nájezd na R1? A na něm semafor? A obec Zlatníky-Hodkovice jsou na R1?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pochopit někdy ty jejich informace dá hodně práce.
Pokaždé je to jinak zapsané v jiné pořadí, někdy to ani neodpovídá realitě.
Já to vůbec nechápu, kdo tam u toho sedí, že tam píše takové hovadiny a není schopný se naučit to zapisovat podle nějaké šablony.
R48 -> D48 se podařilo!
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od MPMP »

Mě na tom spíš fascinuje stav, kdy máme na R1 v tunelech nejmodernější technologii na detekci nadměrných nákladů, nehod a jánevímčehovšeho s automatickým uzavíráním pruhů apod. a na závěr někde v Rudné sedí maník, který to odněkud RUČNĚ OPISUJE na informační tabule.
Proboha, kde to žijeme?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od mapman »

Tak já to řeknu ještě jednou - info od zasvěcených na Rudné: To že se na jižní části okruhu stihla stavební část je jedna věc, to je to viditelné a proto se otevíralo, technologická část ale ještě není hotová. Ta liniovka je první svého druhu u nás (rozsah i technologie) a musí nasbírat data a projít testovacím provozem, bohužel už za reálného provozu. Čili zatím vše ručně kromě tunelů, zbytek se má napojovat postupně, v prosinci (cca o Vánocích) by prý mělo fungovat už vše jak má...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jasně, tu R1 beru, odladit takovou technologii trvá dlouho.
Ale prostě se nemůžu smířit s tím, jak funguje portál dopravniinfo.cz obecně.
R48 -> D48 se podařilo!
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od MPMP »

mapman píše:Tak já to řeknu ještě jednou - info od zasvěcených na Rudné: To že se na jižní části okruhu stihla stavební část je jedna věc, to je to viditelné a proto se otevíralo, technologická část ale ještě není hotová. Ta liniovka je první svého druhu u nás (rozsah i technologie) a musí nasbírat data a projít testovacím provozem, bohužel už za reálného provozu. Čili zatím vše ručně kromě tunelů, zbytek se má napojovat postupně, v prosinci (cca o Vánocích) by prý mělo fungovat už vše jak má...
Jako spoluautor několika SW by mě ale místo vypnutých tabulí napadlo jako první dát tam text, který to řidičům vysvětlí, ne? Ale to by asi před volbama nebylo politicky průchodné, ach jo. :(
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od dvs »

Nevidím závislost testování liniového řízení a publikování kamer na mapa.dopravniinfo.cz.

Stejně tak se ZPI a proměnnými značkami. Vazba dopravniinfo.cz je na výsledný stav, který svítí na silnici a musí být úplně jedno, zda ho zapíná operátor nebo algoritmus.

Co brání propojení dopravniinfo.cz a R1.
Algoritmus ať ladí třeba půl roku.

Začínám mít obavu, že v Rudné bude končit celá R1 stejně jako např. u tunelu Valík a do NDIC nic nezveřejní a tím pádem na webu dopravniinfo.cz nic nebude :(
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“