Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od caveman »

Vrstva se nemění, jsou to stacionární sytémy (rychlost, červená). Odpovídá to mapě na DIC Praha (TSK). Myslel jsem tím to, že mi předtím vrstva nic neukazovala.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Nystrom »

Přijde Vám normální, že ani po dvou měsících nezaregistrovala mapa na "dopravní info" změnu značení z R na D? Ví tam o tom vůbec?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mě to nepřekvapuje, když už od počátku vypadá mapa jak z počátku 90.let. Celý ten portál mi přijde naprd, hlavně na mobilu se s ním velmi těžko pracuje, aplikace to nespraví.
R48 -> D48 se podařilo!
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od mbmat »

Martin z Ostravy píše:Mě to nepřekvapuje, když už od počátku vypadá mapa jak z počátku 90.let. Celý ten portál mi přijde naprd, hlavně na mobilu se s ním velmi těžko pracuje, aplikace to nespraví.
Na mobilu je na to aplikace, aspoň teda na iPhone. Nicméně v ní jsou jen dálnice, a k tomu jen ty "staré".
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od caveman »

Nystrom píše:Přijde Vám normální, že ani po dvou měsících nezaregistrovala mapa na "dopravní info" změnu značení z R na D? Ví tam o tom vůbec?
Po dvou měsících není aktualizován ani obchvat Chrudimi, i když se tam staly už bouračky. Tak nevím, jestli je kreslili do polí... :-)
Dřív mi připadaly ty aktualizace rychlejší...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Majkii »

Mapy ŘSD se pokud vím aktualizují dvakrát ročně, na začátku dubna vyjde stav k začátku roku, na začátku října pak k pololetí. Zřejmě ani takováto změna (nové pojetí) nepřinutí nikoho ten proces změnit... :(
wazer.cz
Pište česky, prosím!
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od dvs »

dopinfo píše:Odstávka systému - mapová část
14. 3. 16
V době od úterý 15.3.2016, 19:00 hodin do středy 16.3.2016, 6:00 hodin bude na nezbytnou dobu odstavena mapová část Portálu dopravních informací z důvodu aktualizace sítě komunikací. http://portal.dopravniinfo.cz/
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od dvs »

Po odstávce je na dopravniinfo.cz nový mapový podklad s přeznačenými dálnicemi.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od monin »

Nechápu, proč musí být ta mapa tak vyblitá, a to i včetně značení dálnic.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od adamos »

Možná aby v mapě byly lépe vidět uzavírky a mimořádnosti, což je hlavní účel té mapy? Pro syté mapy tu máme Google, Seznam, openstreetmap, Waze, Here, .........
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od vondr »

Na D4 mají již značený exit 45 Háje a dokonce exit 43 Dubenec
Přílohy
exit 43.jpg
exit 43.jpg (67.79 KiB) Zobrazeno 30526 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Lenny »

Ale Dubenec byl vypuštěn.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od kik »

Celý ten web je snad na 2 věci - na nic a na tu druhou. Blbě se v něm hledá, spousta věcí není na mapě apod.

Např. minulý týden jsme si udělali se ženou výlet z HK do Tábora a protože jsem předtím na iHeute četl o uzavření mostu na II/150 přes Želivku (bohužel mi vypadl termín0, našel jsem si trasu přes Zruč a Tr. Štěpánov do Načeradce. Na křižovatce II/126 s II/336 před Zručí nebyla o uzavírce žádná zmínka a když jsem se vracel, tak jsem si řekl že to ještě bude asi průjezdný a vzal to v Načeradci klasicky na Čechtice. Naštěstí tam už byla zmínka o tom, že most je uzavřen.

Dneska jsem schválně strávil cca půl hodiny brouzdáním po dopravních webech a kupodivu na webu dopravniinfo.cz jsem tu informaci našel - ale ne v uzavírkách ale naprosto v jiné sekci (byly to opravy či něco podobného).
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od GiuseppeS »

Dopravniinfo.cz mají možnost plánování trasy. Kladně hodnotím, že plánovač reaguje na uzavírku ve Lhotsku ("Část trasy je ve zvolený den zcela uzavřena"). Zaujalo mě tlačítko "Najít náhradní trasu", což ale dopadlo pohromou - viz mapka :crazy:
Přílohy
TUDYNEE.jpg
TUDYNEE.jpg (162.79 KiB) Zobrazeno 29643 x
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od dvs »

xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od xhj »

Dnes od 10.45 hodin je uzavřena silnice I/35 u obce Jaroslav. Viz https://pardubice.idnes.cz/kamion-vodka ... zpravy_skn Na webu byla tato informace do cca 13.hodin i když uzavírka stále trvá (a bude asi zřejmě až do rána). To není moc aktuální zpravodajství.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Mike »

technická
kamery na rozšiřovaném úseku D11 fungují ?

dnes vpodvečer tam opravoval kamion gumu, sice označeno, ale provoz jedním pruhem a na tabulích od JS nic...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od MPMP »

Nefungují ani kamery ani tabule DZ. Kamery demontovány (nikde tam nejsou vidět), tabule vypnuty.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od JAnD »

Netušíte, kdo je zodpovědný za uvedení uzavírky na tomto portále (kraj/stavební firma/sús...)?
ve vedlejší vesnici zavřeli silnici III. třídy, na dopravniinfo.cz uzavírka není a v terénu je uzavírka označena až na poslední křižovatce před uzavírkou, takže otočit, vrátit se dva km a jet jinudy...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od mapman »

Povinnost zanést uzavírku na tento portál náleží úřadu, který uzavírku povolil, případně je možné na ni upozornit i externě na e-mail ndic@rsd.cz
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Majkii »

Případně se na portálu registrovat a nahlašovat nesrovnalosti přes úděsný formulář.
Spolu s kolegy Waze editory těch nesrovnalostí nahlásíme týdně odhadem několik desítek.

Dobrou zkušeností, která operátorům pomůže s řešením, je případné uvedení odkazu na stránky obce nebo úřadu s informacemi o uzavírce. Zodpovědní to totiž často dávají na úřední desku nebo i na městský web jako aktualitu, ale do JSDI už ne.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Dusanh »

Kam se poděly kamery z I/3, konkrétně ta u Tužinky (úsek Mrač-Benešov)?
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Jirka L »

kamery na D4 u exitu 45 Háje to samé. Neví někdo?
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od Nystrom »

Dnešní kalamita na D1 - 30km stojící kolony a naprosté selhání informovanosti řidičů. Zkuste si něco na dopravniinfo někdo najít z mobilu.... a pak otevřít tabule, kamery a info o počasí. Stojí se tam přes pět hodin a informace o uzavřené D1 od 17 do 21 hod. žádná. Info o omezení špatná. Proč je stejný symbol omezení i úplnou uzavírku? Už ty názvy - "dopravní uzavírky a omezení" a "omezení provozu a zákazy"? Kdo tohle vymyslel a kolik to stálo?
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od xipecko »

V Brně bylo na ul Svatoplukova (nedělený čtyřpruh I/42, tah od Vyškova na Svitavy) v úterý zúžení na 1+1, od středy je 2+1 kvůli havárii vodovodu.. na NDIC taky žádná informace. asi nikdo nedal vědět. Co jsme věděli dopředu tak veškeré údržbové práce jsme na NDIC museli hlásit, když je nenadálá událost, tak se to neřeší? I když už to trvá třetí den?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“