zákazy vjezdu pro NA

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

zákazy vjezdu pro NA

Příspěvek od Trupman »

mapman píše:. A na silnici I. třídy nelze tranzitní NA nijak omezovat.
Off topic, ale toto by mě skutečně zajímalo.
1)Na I/16 u Trutnova jsem četl o možnosti omezení NA po otevření S3.

2) Na průtahu Olomoucí I/35, (která nebyla degradována a převedena pod kraj po otevření D35), je na části omezení NA (Albertova-Foerstrova), které si město vyjednalo v r. 2009 https://www.olomouc.eu/media/tiskove-zpravy/8163

3) Ale na tom stejném průtahu je na další části (ul. Velkomoravská) již tranzit neomezen a i přes snahu místních obyvatel se město aktuálně odvolává , že tranzit NA nelze na silnici 1. třídy omezit.

Takže bych řekl, že zde opět působí klasické české dopravácké "specifika" a pověry. Nevím ale kde a na koho.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: zákazy vjezdu pro NA

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ad) 2
mapman píše:To je asi na debatu do jiného vlákna a ne sem. V principu to nejde, pokud tam není nějaký nesjízdný most nebo něco podobného, alespoň to tak vykládá Ministerstvo dopravy, kvůli tomu, že omezování tranzitu je ze zákona podle § 24a zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, možné pouze na silnicích II. a III. třídy. Pokud to někde bylo před rokem 2012, kdy toto ustanovení zákona nabylo účinnosti, tak se to bere jako historický fakt. V Havířově je nejspíš odůvodněný odklonem velkého množství NA směřujících do/z přechodu v Chotěbuzi přes Suchou po II/475. Podobných příkladů je po ČR víc, třeba jednosměrné omezení na I/43 v Lačnově u Svitav nebo zńa 10t prakticky na celé I/25 (Jáchymov).
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: zákazy vjezdu pro NA

Příspěvek od Honey72 »

A na silnici 16 zůstane omezen pouze přejezd hranic, tedy stávající stav. Až téměř k čáře může kamion klidně zajet, stejně tak i z polské strany.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: zákazy vjezdu pro NA

Příspěvek od Trupman »

Martin z Ostravy píše:Ad) 2
mapman píše:To je asi na debatu do jiného vlákna a ne sem. V principu to nejde, pokud tam není nějaký nesjízdný most nebo něco podobného, alespoň to tak vykládá Ministerstvo dopravy,
Nesjízdný most je objektivní technickou překážkou pro určitou tonáž.
A co hlukové emise, nejsou ty také objektivní technickou překážkou?

Přijde mi to jen jako tvrdohlavý tlak na krajské a obecní samosprávy, aby si přebíraly komunikace do svého majetku poté, co dojde k výstavbě přeložky. Zákony ušité na míru těm institucím, které to mají "blíž" na ministerstvo - obce a kraje jako cizí elementy.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“