Ministr dopravy Dan Ťok

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Pro jaký čas jste?

SELČ (tzv. letní)
41
51%
SEČ (tzv. zimní)
32
40%
Jiný
8
10%
 
Celkem hlasů: 81

Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Tomáš Němec »

Osobně si myslím, že zprávy o odchodu Ťoka pocházejí hlavně z oboru vodní dopravy, když si dovolil na základě studie D-O-L odstřelit labskou větev a vláda to pak i schválila. Tím si totiž hodně rozezlil mocné kruhy sahající až na Hrad. Svědčí o tom i toto číslo jejich časopisu. http://www.rvccr.cz/public/files/userfi ... 1_2019.pdf
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22544
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Diaľničiar »

Ještě neodešel? :idea: S trochou nadsázky lze říct, že jak vidíte pořád je tam. ;) Vždyť se staví, nic zcela mimořádné, závažné kvůli čemu z pracovního důvodu není, že by musel odejít. O něčem je jiném je možná politika, osobní důvody atp. Jsou tady lepší, kdo to půjde dělat? Ti schopní sedí na židlích pod ním.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Na Labskou větev rezignoval i Miloš Zeman, o to víc se teď snaží protlačit tu Oderskou, protože ta je asi o dost reálnější. Že by kvůli tomu chtěl někdo odstřelit Ťoka mi přijde dost nepravděpodobné, vzhledem k malému významu lodní dopravy a tím i malé síle téhle lobby. Ale vím o tom kulový :-) takže jen tak spekuluji.
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Mike »

tak už nejen kalamitní sníh, ale i kalamitní vítr ;)
při první katastrofě na D1, se hovořilo o možnosti nasazení armády
jakýsi velitel se k tomu vyjádřil, že by tam mohli do 2-3hodin být a konat
jen k tomu musí dostat rozkaz
pak se o tom chvíli mediálně mluvilo a resume bylo, že o to mohou požádat hejtmani

jak se zdá, buď na to zapomněli nebo nemá armáda motorovky...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Teorie o vodní lobby už mi přijde trochu přitažená za vlasy.
Pokud bych něco měl hledat, tak je to na prvním místě politika a pokud něco z rezortu, tak bych si spíš vsadil na železnici.

Ke kyk: Ono právě o žádné úniky z odposlechů nejde, pokud se nepletu, tak je to spíš něco z příkazů k domovním prohlídkám. Navíc, to co je v článku a bylo všude podle mě není ani přepis, ale nějaká interpretace. Pokud by byly odposlechy zdrcující, není podle mého důvod, aby nebyl Rafaj a Feix v jiné pozici než jsou teď to samé Faltýnek. Naopak si myslím, že pokud by tam něco tak jasného bylo, tak už to všichni vědí.
Nemáte tam ani celou větu jejich vyjádření, takže „mohl k tomuto výsledku směřovat činnost úřadu“ mohlo být v nějakém kontextu. V článku není napsáno, k jakému výsledku. Ty útržky sami o sobě nedávají smysl, ale když k tomu dodáte tu omáčku, co je v článku, tak to vyzní tak, jak to vyznít má.

Mike: No nevím, psalo se, že Hasiči odmítli pracovat přes noc kvůli bezpečnosti. Já teda nevím, ale ohrozit životy i třeba vojáků kvůli průjezdnosti dálnice na jaře mi přijde zbytečné. Pokud jste tam chtěl poslat letadla a vrtulníky a vymazat ty stromy z povrchu, tak se omlouvám a to je bezpečná varianta. :D
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

jonáš píše:Pro většinu co to sleduje jen na ČT a Nově (teď nevim, co je horší ..) asi jo.
....nový mýto staví ANO už druhý období jako věc, kterou po těch neumětelech konečně vyřeší....
Vidím NICK, a už tuším, že to bude o něčem, že to bude chytrý nebo pronikavý. No tentokrát jsem zklamanej.....
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od jonáš »

theodor less píše:tentokrát jsem zklamanej.....
Prostě to politicky nedává smysl, aby Faltýnek loboval za Kapsche proti Ťokovi, když se partaj několik let prsí jak konečně dokáže vyřešit budoucnost mýta (a v podtextu je "bez Kapsche"). Jen se zas někomu hodí okopávat tu partaj před eurovolbama skrze "slabej bod" Faltýnka (protože slabej bod Ťok se jim přes ten sníh na D1 vyviklat nepodařilo). Jestli se vám takovej výklad nelíbí, neni to muj problém :-D
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od JirkaS »

To je ANO výklad. Oni dělají všechno dobře a všechny jejich průsery jsou jen proti nim vedená kampaň. Od koho měl Faltýnek mandát k jakémukoliv jednání?
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od mstitek »

jonáš píše:
theodor less píše:tentokrát jsem zklamanej.....
Prostě to politicky nedává smysl, aby Faltýnek loboval za Kapsche proti Ťokovi, když se partaj několik let prsí jak konečně dokáže vyřešit budoucnost mýta (a v podtextu je "bez Kapsche"). Jen se zas někomu hodí okopávat tu partaj před eurovolbama skrze "slabej bod" Faltýnka (protože slabej bod Ťok se jim přes ten sníh na D1 vyviklat nepodařilo). Jestli se vám takovej výklad nelíbí, neni to muj problém :-D
Vy děláte jak kdyby ANO mělo někdy v plánu dodržet volební program nebo sliby. Že slíbili úplný opak než co dělají? Však voličům už se to nějak vysvětlí. V nejhorším případě je to prostě Kalouskova kampaň.
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kot »

Všechno je ÚČELOVKA... :lol:
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od vodouch2000 »

Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Kuba »

Hurááááá :D
Teď ještě kdo to bude dělat po něm :(
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Už jsem poslal CV :)
R48 -> D48 se podařilo!
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od ku8a »

Na jednu stranu je to super, bude změna. Na druhou odvedl hodně dobré prace
D3 nad zlato
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Warcz »

Taky si myslím, že hlavní výhoda Ťoka byla, že tam byl dlouho. Nový ministr se taky může rok rozkoukávat.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Martin z Ostravy »

ku8a píše:Na jednu stranu je to super, bude změna. Na druhou odvedl hodně dobré prace
Dobré práce? Třeba co?
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kot »

Stabilizace resortu a ŘSD...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jo jo, klid na práci. Sice fixace nevyhovující stavu, ale hlavně, že je stabilita (MD pořád chybí lidi a na ŘSD jsou nejvíce stabilizovaní ti, co tam sedí pomalu druhou desítku let a nelze od nich čekat nějaký větší progres).
Škoda mluvit.
Ale tak tleskejme, ať je aspoň chvili veselo. A vzpomeňme na toto veselí v koloně na Štěrboholské nebo na I/35 za Mohelnicí.
R48 -> D48 se podařilo!
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od 1975 »

Martin z Ostravy píše:Už jsem poslal CV :)
...asi budete mít smůlu, hlavní favorit je kolega Lynx:o))
jeni013
Příspěvky: 712
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od jeni013 »

Mno dobře, tak tipujme, kdo tu hozenou rukavici zvedne? Pokud u vesla vydrží, tak bude z velkou pravděpodobností stříhat hodně pásek. A to i díky Ťokovi...

Objevily se tipy na Petra Vokřála. Nebo to vezme sám Faltýnek?
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

1975 píše:
Martin z Ostravy píše:Už jsem poslal CV :)
...asi budete mít smůlu, hlavní favorit je kolega Lynx:o))
Nevím, že máte potřebu se do mě pořád navážet. A když vaše falešná podsunutí argumentačně rozmetám, tak mlčíte. A za chvíli si kopnete zase někde jinde znova ....
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Warcz »

Trochu se bojím co bude po Ťokovi. On ten ministr dopravy je trochu fackovací panák. Když vyřeší silnice, tak se do něj pustí železničáři a potom přijde Zeman s kanálem. Výhoda Ťoka byla, že přišel z oboru. Hrozně se bojím nějaké PR postavy ala Prchal, která začne dělat slibotechnu, že všechno bude zalité sluncem a bude to jak za Víta Bárty...
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od vodouch2000 »

Napadl mě Kolovratník. Ten je z hlediska dopravy zapálenej, navíc dostatečně loajální řediteli.
Naposledy upravil(a) vodouch2000 dne 8.4.2019 13:25:06, celkem upraveno 1 x.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Každopádně i přesto, že Ťoka výrazně nechválím nemám z jeho konce radost. Protože v Burešově vládě byly změny na vládních postech zatím vždy k horšímu.
Za mě bych raději změnil celou vládu včetně premiéra.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

ku8a píše:Na jednu stranu je to super, bude změna. Na druhou odvedl hodně dobré prace
No nevím teda, spíš bych řekl, že naštěstí nic moc nepodělal. To, že se začalo pořádně stavět, bych řekl, že je hlavně díky pracovníkům ŘSD a dobré ekonomické situaci státu ale ne Ťoka.

Legislativní posun téměř žádný, el.známka 2021, mýto také mohlo dopadnout lépe a hlavně dříve. Transformace ŘSD nebo alespoň nějaká příprava - 0. Na druhou stranu jsem rád, že tam byl tak dlouho, protože když by se měnil každý rok/půl rok, tak je to opravdu k horšímu samo o sobě. Já nejsem z těch, co by jásal, že Ťok končí nebo by hrozně chtěl, aby tam zůstal .. prostě si myslím, že je to skoro jedno ... Co je potřeba je pohnout s legislativou a tam popravdě za ANO vidím (alespoň to tak z mého pohledu vypadá) poměrně dost práce od Martina Kolovratníka. Ten by mohl být adeptem na nového ministra, ale už má i teď dost práce, bych řekl ... Co je ale důležité, aby nový ministr byl zase na nějakou delší dobu a pořád se neměnil a aby náhodou nenastoupil nějaký šílenec typu Bárty :mrgreen:
1975 píše:
Martin z Ostravy píše:Už jsem poslal CV :)
...asi budete mít smůlu, hlavní favorit je kolega Lynx:o))
To tvoje rýpání do Lynxe při sebemenší příležitosti je už fakt hodně trapné ;) :ko:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“