Ministr dopravy Dan Ťok

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Pro jaký čas jste?

SELČ (tzv. letní)
41
51%
SEČ (tzv. zimní)
32
40%
Jiný
8
10%
 
Celkem hlasů: 81

Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Lynx píše:Ťok označil zprávu, že se chystá rezignovat, za aprílový žert

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tok- ... domaci_kop

Dělají si z nás srandu. A to zdaleka nejen 1. dubna :roll: Ono to asi nebylo jako aprílový žert míněno, ale Ťokovi se pryč prostě nechce.

A pokud Babiš opravdu někoho hledá, tak asi nemůže nikoho najít. Ono taky, kde a koho brát ? Tohle už je druhý ministr za sebou, který měl být osvědčeným odborníkem z praxe a měl být tudíž větší odborník, než ti předcházející a není to přitom žádná sláva. A skutečně úspěšným manažerům z praxe se do toho asi nechce ....
Promiň, ale myslím si, že ten článek na idnes byl jako apríl i myšlen. ;)
Jinak bych řekl, že Babiš opravdu nemá lidi. A nemyslím Ťoka, ale ta Nováková, ta je opravdu totálně marná. Pořádně tomu nerozumí, měla teď už druhý opravdu velký "přehmat" (mobilní data, diplomati) a co hlavně ... od začátku (tedy než zaperlila s daty) byla naprosto neznámá neviditelná, jak říká Babiš, neumí prodat svoji práci a to si myslím, že je u ANO v žebříčku hodnocení na prvním místě, jelikož ANO je naprosto marketingově založené hnutí 8-)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Třeba si dělají apríl i důvěryhodné zdroje, proč ne. :D Ono jestli to není dozvuk někdy ze zimy, kdy mám pocit řekl, že nabízí svojí funkci a Babiš to odmítl.
PS.: Aram96, nevím, jestli jste použil slovo neznámá správně. Nováková určitě nebyl ani před ministrováním neznámá, pokud máte na mysli za vládu, tak možná tak ta neviditelná(Ohledně JE byla docela často vidět). Ono taky záleží dost na rezortu, případně na tom, jak sedne ministr novinářům. Politika mě zajímá, ale z ministrování Mládka(ČSSD) se mi vybavuje zpackané čerpání na rychlejší internet a zase ty data :D.
K těm diplomatům: Na spoustě akcích je diplomat Číny a ten druhý "diplomat" spolu a nikdo se zatím nevyjádřil tak, že by je v dřívějších dobách někdo žádal. Kromě Hřiba, který byl mimochodem v minulých dnech přímo v tam a jednal s jejich vysokými politiky. Takže to mohlo být i vyprovokováno tímto. Jinak pokud by to, co udělalo MPO bylo hodně špatně- požadavek Číny by byl přes čáru, nemělo by MZ vyvolat nějaké jednání se zastoupením Číny, aby se to neopakovalo? Nakonec Hamáček se v OVM vyjádřil tak, že to byla teoreticky chyba MPO, že je pozvali oba. Z toho mi vychází, že tam neměl být zástupce TW.
Mimochodem má od minulého měsíce Nováková twitter a lítá to tam několikrát za den. :D.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Mike »

ťoka chtěli grilovat během nějaké té poslanecké schůze, tak raději odjel na setkání ministrů dopravy kamsi
schůzi ovládl druhý grilovaný faltýnek a to tak, že ji nakonec ukončili na žádost opozice
čili celé téma bych bral za apríl, minimálně do evropských voleb...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Aram96 píše:Promiň, ale myslím si, že ten článek na idnes byl jako apríl i myšlen. ;)
Nemyslím si to. Když je něco jako apríl míněno, tak to bývá výraznější nesmysl. A ne to co většina lidí tak něják očekává.

Apríl by třeba mohl být něco ve smyslu, že Babiš potvrzuje Ťoka s Novákovou ve funkci až do konce jejich volebního období, protože si uvědomil jejich nenahraditelnost a nepřekonatelné kvality, kterými převyšují všechny ostatní potencionální kandidáty na jejich funkce :-) Ale to že se je chystá vyhodit, to naopak málokoho překvapí ....
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Sosa »

A za co by dnes Ťoka měl vyhodit?
Staví se jako už dlouho ne (kdy bylo rozestavěno přes 240 km?) a dokonce i to mýto je už uzavřeno a ani ho Ištván nevyšetřuje. Zima snad chvíli nebude a za chvíli se začnou dostávat do provozu úseky začaté za jeho ministrování.
Co byste chtěli víc?
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od bumbik »

Sosa píše:A za co by dnes Ťoka měl vyhodit?
Staví se jako už dlouho ne (kdy bylo rozestavěno přes 240 km?) a dokonce i to mýto je už uzavřeno a ani ho Ištván nevyšetřuje. Zima snad chvíli nebude a za chvíli se začnou dostávat do provozu úseky začaté za jeho ministrování.
Co byste chtěli víc?
:ok: :ok: :ok:

jsou lidi, pro které není nikdy dost ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Japao Joe »

Protože si to pan Lynx přeje. ;-)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Hej, tak teď se zase zastanu Lynxe :D. Teď tady o odvolávání Ťoka podle mě nenapsal ani slovo. V tom článku bylo, že na vlastní žádost. Takže zrovna teď tady o vyhazovu nic nepsal.

Jinak Apríl byl na idnesu článek o stavbě haly na rychlobruslení místo velkého Strahovského stadionu.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

Japao Joe píše:Protože si to pan Lynx přeje. ;-)
Já jsem takové přání nikde nevyjádřil, tak mi to nepodsouvejte.

To že sem dám článek, ve kterém se píše o tom, že má Ťok odstoupit neznamená, že já si to přeju.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Lynx »

krtek700 píše:Hej, tak teď se zase zastanu Lynxe :D. Teď tady o odvolávání Ťoka podle mě nenapsal ani slovo. V tom článku bylo, že na vlastní žádost. Takže zrovna teď tady o vyhazovu nic nepsal.
Já myslím, že jsem o vyhazovu Ťoka nepsal ani nikdy jindy. Nepamatuji si, že bych někdy něco takového vyžadoval.

Na to tady byli jiní, co mu nemůžou odpustit snahu o zpřísňování sankcí, pokut, úsekových měření atd. Ti by ho rádi vyhodili. Ale já nemám jednoznačný názor na to, jestli je dobré, aby zůstal či nikoliv. I když zrovna ty pokuty hnané do extrému, se mi také nezamlouvají.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Tak Seznam přináší znovu zprávu, že Ťok odejde i poté, co Ťok řekl, že je to aprílová zpráva.
Zvláštní, že "novináři" na Seznamu do článku o tom, že Ťok se rozhodl, nezapojí vyjádření Ťoka :D.

Zajímavé je taky to, že se na tom měli s Babišem domluvit předtím na cca půlku března, ale novináři dostali zaručené info až na začátku května :D Takže spousta času na to, aby se to celé změnilo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tok- ... &source=hp
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od jonáš »

Ťok musel nějaký byznyspolitický kruhy děsně nasrat tim, že vyřešil to nový mýto .. to mu nezapomenou nikdy. A ještě ke všemu bez Kapsche. :-D

Jinak od Seznamu chabej pokus, evidentně si z tý petice prostě dělali srandu.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

jonáš píše:Ťok musel nějaký byznyspolitický kruhy děsně nasrat tim, že vyřešil to nový mýto .. to mu nezapomenou nikdy. A ještě ke všemu bez Kapsche. :-D

Jinak od Seznamu chabej pokus, evidentně si z tý petice prostě dělali srandu.
Seznam ještě na FB dodal kvalitní citaci z článku, že to vypadá, že jsou to citace z dnešních dní.
Většina čtenářů se toho chytila a v komentářích metají plameny po Babišovi, že je Ťok chudák.(kteří by jinak o něm neřekli ani jednu pozitivní věc).

To nastanou nevím kam jste směřoval, ale obecně musíte útočit na nejlehčí cíl. A pro většinu je MD jen o postavených dálnicích , což je lehký cíl, když se dostaví jen 4 km. Myslím že to není o Ťokovi a každý by dostal úplně stejné zacházení.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

Nejeví se vám Ťok poslední dobou jako férový člověk? Možná se očekávalo, že podrží Faltýnka, ale on ho nepodržel. Ale asi to nebude o charakteru, spíš o strachu ze soudních konců....
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:Nejeví se vám Ťok poslední dobou jako férový člověk? Možná se očekávalo, že podrží Faltýnka, ale on ho nepodržel. Ale asi to nebude o charakteru, spíš o strachu ze soudních konců....
WTF a jak a v čem by ho měl držet? Pokud by jakkoli pokryl ty schůzky, tak se vystaví možnému napadení řízení o mýtu, velmi pravděpodobnému stíhání Ťoka i Faltýnka, protože jako zadavatelé zasahovali.
Proč by to dělali, když to tak zřejmě nebylo? Teď musí policie dokazovat, že se něco vůbec stalo, takhle by jim to vlastně sami řekli, že se stalo něco špatně.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

Článek jako názor jednoho politologa. :) Zvláštní, že třeba ve vládě Sobotky Ano vyměnilo 3 ministry a až potom ČSSD, asi se podle pana politologa něco změnilo.

https://www.info.cz/cesko/vladni-rosada ... 41159.html?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše:Proč by to dělali, když to tak zřejmě nebylo? Teď musí policie dokazovat, že se něco vůbec stalo, takhle by jim to vlastně sami řekli, že se stalo něco špatně.
ANO, zřejmě to tak nebylo. Je to další účelovka naplánovaná před volbami. A budou další účelovky, protože budou další volby....
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od JirkaS »

Jojo, u ANO je všechno účelovka :-)
Aram96
Příspěvky: 7901
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od Aram96 »

Já si nemyslím, že by 240 km staveb bylo málo. Hlavně pokud se podíváme na minulá léta, je to parádní číslo. :ok: Na druhou stranu osobně si myslím, že teď jsou a posledních pár let byly peníze na to mít rozestavěno klidně i 240 km dálnic a ne v tom mít i silnice první třídy a modernizaci D1. Přesto všechno si rozhodně nemyslím, že by na tohle mohl mít zásadní vliv ministr dopravy. Na co ale má vliv a bohužel zatím moc neměl, je změna legislativy, kvůli které zde právě teď nemůžeme stavět dvakrát tolik, co stavíme, i když by na to peníze možná byly. A proto si myslím, že na výměnu by klidně mohlo dojít. Je tam 5 let a změna legislativy jediná super ale mini pomůcka 416. A to je práce max 1 roku, co dělal ty zbylé 4 :ko: Tady se vedou řeči, že VRT Praha-Brno bude někdy 2035-2040 když západní Evropa má už dnes postavené (když to metaforicky vyjádřím) dráhy mezi Prahou a Hradcem, možná Hradcem a Ostravou. Prostě úplně mimo termíny. Když se podíváme na Poláky, ti mám pocit si řekli: teď postavíme dálnice a opravdu to podle toho vypadá. U nás leda prd. I když by byla politická vůle, nejsou legislativní podmínky, a to je na tom to nejsmutnější :crazy:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:
krtek700 píše:Proč by to dělali, když to tak zřejmě nebylo? Teď musí policie dokazovat, že se něco vůbec stalo, takhle by jim to vlastně sami řekli, že se stalo něco špatně.
ANO, zřejmě to tak nebylo. Je to další účelovka naplánovaná před volbami. A budou další účelovky, protože budou další volby....
Už druhé WTF, ale reagujete úplně mimo ne? Psal jste, že se očekávalo, že Ťok podrží Faltýnka. Napsal jsem, že nevidím možnost, jak by ho mohl něčím podržet a ještě to všem nezhoršit.

Jak si tedy myslíte, že to celé probíhalo? Ťok instruoval Faltýnka, aby podle Vás jednal a znepříjemňoval soutěž, aby pak mohl Ťok podepisovat smlouvy během víkendu a být za hrdinu? V tom případě bych ještě přidal Ťoův podíl na chemtrails.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od theodor less »

Já jsem to nevěděl, a tak jsem si to vyhledal: WTF se používá jako výraz nepochopení.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:Já jsem to nevěděl, a tak jsem si to vyhledal: WTF se používá jako výraz nepochopení.
Ano souhlasí, nepochopil jsem tu Vaší konstrukci :D
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od jonáš »

krtek700 píše: A pro většinu je MD jen o postavených dálnicích , což je lehký cíl, když se dostaví jen 4 km. Myslím že to není o Ťokovi a každý by dostal úplně stejné zacházení.
Pro většinu co to sleduje jen na ČT a Nově (teď nevim, co je horší ..) asi jo.
Ale pro ty co to maličko sledujou je argument 25km totální reko D1 celkem jasnej důvod, proč nejsou velký kapacity na novostavby, i ten princip "předchůdce nezahájil, tak neotevřeš". V tom jsem zcela na jeho straně 8-)

Tu konstrukci s Faltýnkem nechápu vůbec, protože nový mýto staví ANO už druhý období jako věc kterou po těch neumětelech konečně vyřeší, tak by jakýkoli lobování pro Kapsch bylo kontraproduktivní. Ale věřil bych že loboval u Rafaje. aby soutěž uznal, a u Kapsche sondoval, co za stažení námitek budou chtít jako odškodný. To je asi pro média moc složitá konstrukce, ale reálnej život přináší i složitější.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od kyk »

Proti tomu jonáši mluví, pokud to není mediální manipulace, úniky z odposlechů. viz internetová pobočka deníku Právo
Policie si nahrála dvě schůzky z 10. listopadu 2017 v brněnských hotelech Holiday Inn a Voroněž, kde se Faltýnek nejprve sešel se šéfem Kapsche Karlem Feixem a poté s Petrem Rafajem.

„Faltýnek řekl předsedovi ÚOHS Rafajovi mj., že je potřeba udělat to, co chce společnost Kapsch,“ shrnují detektivové obsah jejich hovoru. Policie odposlechla i Rafajova slova, když se Faltýnka ptá, co má přesně udělat, aby „mohl k tomuto výsledku směřovat činnost úřadu“. Následně pak ÚOHS výsledek tendru, v němž Kapsch prohrál, zrušil pro údajné chyby ministerstva dopravy.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Dan Ťok

Příspěvek od 1975 »

kyk píše:Proti tomu jonáši mluví, pokud to není mediální manipulace, úniky z odposlechů. viz internetová pobočka deníku Právo
Policie si nahrála dvě schůzky z 10. listopadu 2017 v brněnských hotelech Holiday Inn a Voroněž, kde se Faltýnek nejprve sešel se šéfem Kapsche Karlem Feixem a poté s Petrem Rafajem.

„Faltýnek řekl předsedovi ÚOHS Rafajovi mj., že je potřeba udělat to, co chce společnost Kapsch,“ shrnují detektivové obsah jejich hovoru. Policie odposlechla i Rafajova slova, když se Faltýnka ptá, co má přesně udělat, aby „mohl k tomuto výsledku směřovat činnost úřadu“. Následně pak ÚOHS výsledek tendru, v němž Kapsch prohrál, zrušil pro údajné chyby ministerstva dopravy.
..."shrnují detektivové", to je objektivita jak hrom:o)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“