|
Právě je 27.4.2021 10:16:18
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
ku8a
Příspěvky: 294
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
180 km zní slušně, ale pak kdyz se nebudou počítat silnice I. třídy a D1, tak je to nejakejch 33km. Z toho polovina tvoří dostavba D8. Toto číslo je tragédie 
_________________ D3 nad zlato
|
| 7.12.2017 17:47:43 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
ku8a píše: ...180 km zní slušně, ale pak kdyz se nebudou počítat silnice I. třídy a D1, tak je to nejakejch 33km. Z toho polovina tvoří dostavba D8. Toto číslo je tragédie  To jsou ještě důsledky ministrování Bárty, uvidíme, kolik se toho dotáhne v dalším Ťokově období (pokud tedy bude nějak poměřitelné  ).
|
| 8.12.2017 9:50:05 |
|
 |
|
pivko
Příspěvky: 980
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Já bych to na Bártu nesváděl. Je to už víc než 4 roky a za tu dobu mohli nové stavby alespoň připravit a hlavně se snažit pohnout s těmi zásadními chybějícími. Realita je ale taková, že s dostavbou PO, D52, D3 u Prahy nepohnuli téměř nijak, a ani na té D35 to není nijak slavné. Tedy jediné, co se jakžtakž dá pokládat za úspěch je (snad) vyřešení toho průseru na D8.
|
| 8.12.2017 11:32:01 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
pivko: dovolím si nesouhlasit, po všech těch výměnách ministrů, je tu někdo, kdo nastolil nějaký řád, nějakou stabilitu a konečně se do podrobna seznámil se zásadními neduhy současné stavební legislativy, aby mohl v tomto volebním období konečně prosadit nezbytné změny, aby se ty stavby daly připravovat snáz a rychleji, takže mu přejme politický úspěch při prosazení těch změn! protože v té současné situaci by nestačilo ani 20 let, natož 4 ... ostatně stačí si pročíst o Patrikovi, Švantnerovi, spolku Skalka v čele s Rychtárem atd. a zjistíš, že to není o počtu let, ale o počtu legislativních změn!
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.12.2017 11:36:16 |
|
 |
|
žehož
Příspěvky: 77 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Je vidět že medialně to mají zmáknutý, když jim to lidi tak žerou. Stačilo v Karlovarským kraji udělat D6 zdarma a už byl Ťok zvolenej. Je to smutný.
|
| 8.12.2017 11:50:12 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
nepochopil jsem ... já mluvil o stabilitě v resortu a tím možnosti postupně rozhýbat přípravu a výstavbu a dohánět skluz a díky dostatečné době možnost se seznámit se všemi potížemi v legislativě a možnosti je řešit, a tady se mluví o karlovarské D6, nechápu, jak toto souvisí ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.12.2017 11:52:47 |
|
 |
|
žehož
Příspěvky: 77 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Stabilní to je, v tý nečinnosti. Ja jen konstatuju že Ťok je neschopnej a že tzv. stabilita je o hovně, když se to stabilizovalo ve stavu, který je špatnej. Nebo ti přijde ok, že rozklady trvaj rok? Nebo že ministerstvo ví x let, že v září končí billboardy ale stejně je nakonec zaskočeno a ve věci se nic neděje, protože nestíhá? Ono se možná zdá, že ŘSD teď maká jako divý, ale je to jen zdání a třeba neefektivnost ŘSD Ťok vůbec neřešil. O tý D6 jsem psal abych ukázal jak málo stačí aby byl dnes někdo úspěšnej ministr/politik. Ja s ním prostě spokojenej nejsem a doufám, že co nejdříve půjde do zádele.
|
| 8.12.2017 12:05:54 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
žehož píše: Stabilní to je, v tý nečinnosti. Ja jen konstatuju že Ťok je neschopnej a že tzv. stabilita je o hovně, když se to stabilizovalo ve stavu, který je špatnej. Nebo ti přijde ok, že rozklady trvaj rok? 1) kdyby Ťok stabilizoval špatný stav, tak by se na ŘSD měnili ředitelé jak figurky na orloji (viz. stav za Prachaře) 2) rozklady trvaj rok, což je dáno spoustu legislativního marasmu atd. a resortismu a to je právě o tom, co jsem psal, že Ťok teď ví, kde nás bota tlačí, a může to změnit legislativně, asi jsi můj příspěvek nečetl no ... když přijde někdo nový, tak se opět několik let bude seznamovat se všemi legislativními problémy a pak budeš psát co? že má jít od válu a přijít někdo nový a znovu totéž? naopak myslím, že teď je ideální šance odstranit legislativní nešvary, a že Ťok nezahálí se dá deklarovat mimo jiné na tom, že příští týden v úterý je svolána porada všech politických stran ke změnám legislativy pro povolování liniových staveb! asi tak ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.12.2017 12:17:13 |
|
 |
|
žehož
Příspěvky: 77 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
3 roky měl kolegyni na MMR a odstranili co? Jsem nikde nepsal že chci aby to bylo jako na orloji, jen kostatuju že bohužel se tam na dlouhé roky usídlil nekompetentní člověk, kterej potřebuje 3 roky na seznámení a dalších 10 let na změny. Uvidíme za pár let jestli jsem byl moc skeptickej.
|
| 8.12.2017 12:23:27 |
|
 |
|
Japao Joe
Příspěvky: 679
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Nejvíc práce se na ministerstvech udělá v prvních dvou, dvou a půl letech - pak už začíná předvolební kampaň. Já si myslím, že teď, pokud tedy bude vláda sestavena a alespoň tolerována, je velká šance jaká tady ještě nebyla.
|
| 8.12.2017 12:28:28 |
|
 |
|
žehož
Příspěvky: 77 Bydliště: Praha
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Je to možný. Samozřejmě si přeju ať se to pohne, hlavně D0, D3 a D35, protože bez toho jsme v háji.
|
| 8.12.2017 12:36:27 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
... no pouze 33 km nových dálnic za 4 roky. To je opravdu bída a asi bych radši žádný pochvalný fejeton nepsal.  Nemůžu se přeci pořád vymlouvat na špatný zákony, když si je jako politik vytvářím sám. DZ jsou špatný, chápu, ale to prostředí musí vytvořit právě politik a DZ pak nebudou mít tolik trumfů v ruce.
|
| 8.12.2017 16:58:40 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Atos: no a protože Ťok byl donedávna nestraník, tak jeho pozice ve sněmovně nebyla zrovna snadná a především asi zapomínáš na to, že zrušit resortismus znamená změnit kompetenční zákon a to se bavíme o ústavních změnách - máš snad pocit, že v minulém volebním programu měla vládní koalice ústavní většinu? možná v senátu, ale rozhodně ne ve sněmovně, a pravice byla tvrdě proti těmto ústavním změnám, jen si vzpomeň ... teprve týden před volbami ODS řekla, že změnili názor, že by ty změny v podobě zákona o liniových stavbách nově podpořili (když to předtím striktně odmítali)takže bohužel k prosazení v minulém období by musel být buď většinový volební systém nebo podpora pravice, jak psal výše kolega, v tomto období bude šance, jaká tady ještě nebyla, tak snad ji nepromarníme
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.12.2017 18:36:05 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ťok je ukázkovým prototypem manažera, který zdaleka nejvíc času věnuje prezentaci svých výsledků (často navíc spíš cizích výsledků...) než na opravdové práci. Každý, kdo někdy s někým takovým pracoval, to bezpečně pozná. Bohužel.
|
| 8.12.2017 19:24:07 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
dostal se mi do ruky Týden z tohoto týdne a tam má naprosto jasně vystavené vysvědčení čekal bych to spíš od Reflexu, ale když už i tady... 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 8.12.2017 20:41:36 |
|
 |
|
Georg
Příspěvky: 44
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Já si myslím, že pokud chce mít Ťok šanci něco dotáhnout dokonce, tak se bez určité dávky PR neobejde. A nemám pocit, že by to s PR nějak přeháněl. Bez PR by však šel od válu, dřív než začal.
Bydlím ve vlastním bytě v novostavbě kousek za Prahou. Je nás tam 13 partají. Chodíme spolu na pivo a grilování. Když obec neměla peníze na úklid chodníku v zimě, střidali jsme se v úklidu sněhu před domem. Máme tam ale taky jednoho Patrika. Už nás dal třikrát k soudu. Vždycky ho sice prohrál, ale pověřeného vlastníka to stálo spoustu času a nervů. Zjistili jsme, že není vůbec snadné prosadit ani ty nejzákladnější věci. A to jsme jen malé společenství.
Dneska v 19:00 jsem se díval na ZDF. Němci slavnostně otvírali VRT mezi Berlínem a Mnichovem. Má celkem 623 km, z čehož je asi 500 km nových. Vzdálenost i s přestupem v Norimberku se dá udělat za necelé 4 hodiny. Jak dlouho ji stavěli? 25 let. To je 20 km za rok. Na nějakou dobu prý měli zastavenou stavbu. Na ZDF nevysvětlovali, proč. Nicméně 20 km VRT za rok v tak vyspělé a ekonomicky silné zemi jako je Německo, mi také nepřipadá zas až tak velká sláva.
|
| 8.12.2017 21:14:23 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ano jsem nevolil ani omylem, ale co se týče Ťoka, mám to úplně stejné jako bumbik. Věřím, že se stav začíná odblokovávat a za "pár" let bude co zprovozňovat podstatně větší množství staveb. Držím mu /a nám/ palce , ať máme radost tady všichni na foru...
|
| 8.12.2017 23:11:54 |
|
 |
|
kyk
Příspěvky: 798 Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Nechci být špatným věštcem, ale počítám, že až skončí OPD, tak budou všichni volení zástupci koukat s otevřenou pusou stejně, jak to bylo u staré EIA. A to už se na Bártu nesvede. D3 bude u Třebonína, D35 v Ostrově, a v Kocbeřích a Přerově budou místní zakládat spolky skokanů pod kamiony. Rakušané a Poláci budou mít dálnice před hranicí s ČR a budou kroutit hlavami. S vypětím všech sil se možná stihne dokončit reko D1. Nebude dokončen tendr na spravovatele mýta a na D0-511 se ani nekopne. Vzhledem v cyklům ekonomiky a nastaveným mandatorním výdajům budou investice na bodě mrazu. O stavu dopravní infrastruktury v Praze v r. 2020 raději nesním, ani když spím.
|
| 9.12.2017 18:29:36 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 354 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Kote a Bumbiku: Asi jsem na tom ve vztahu k ANO a ministrovi podobně, ale co mi vadí, je právě ten stranický přístup (a to u všech stran). A kdyby pan ministr tolik v tom článku neoslavoval dokončené kilometry (stranicky), neřekl bych třeba ani Ň. Líbilo by se mi u pana ministra reálnější hodnocení situace a i když by to nedotáhl asi tak daleko jako :kyk: nahoře, ocenil bych to a hlavně pak ty jeho reálné kroky. Slovy to vždy začíná, ale nesmí to jenom slovy zase končit.
|
| 9.12.2017 23:04:59 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
To už jste zapomněli na období, kdy se bez podpisu ředitele nesměl na ŘSD objednat ani toaletní papír. Začal to Bárta a po něm to jen pokračovalo. Z Ťoka se to přeci jen stabilizovalo. Bohužel, beze změn zákonů se to nepohne, ale v poslední době jsou zákony čím dál tím horší.
|
| 11.12.2017 9:39:41 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
V těchle EUropoidních věcech se pramálo vyznám, ale to až skončí tento OPD, tak nebude nic dalšího ? Něco snad bude, třebas z horších podmínek, ale zcela bez podpory ? To se mi nezdá. Ani když bdím 
|
| 11.12.2017 13:35:53 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
může se stát, že dle HDP se posuneme do úplně jiných programů anebo nám strhnou uprchlíky anebo v USE už žádné podpory nebudou 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 11.12.2017 21:43:07 |
|
 |
|
musklin
Příspěvky: 453
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Podstata změny má být v nahrazení dotace úvěrem. To by pro nás neměl být problém, protože všechny naše nové stavby mají přece dokonale spočítanou ekonomickou efektivitu (ironie). Spíš se ukáže, že ty propočty , které stály za mnoha nepodařenými stavbami jsou úplně k ničemu. Půjčit jsme si mohli poslední dva roky a za záporné úroky.
|
| 12.12.2017 12:59:17 |
|
 |
|
kyk
Příspěvky: 798 Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ideální by bylo odstřižení ŘSD od MD, jak se o tom dlouhodobě uvažovalo (a snad ještě uvažuje) po vzoru Asfinag, do státní akciovky, kdy by tato společnost nebyla závislá na libovůli ministrů, ale mohla by stavby pružně financovat mimo rozpočtu i z jiných zdrojů. Ale k takové změně není politická vůle.
|
| 12.12.2017 16:40:46 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
musklin píše: Podstata změny má být v nahrazení dotace úvěrem. To by pro nás neměl být problém, protože všechny naše nové stavby mají přece dokonale spočítanou ekonomickou efektivitu (ironie). Spíš se ukáže, že ty propočty , které stály za mnoha nepodařenými stavbami jsou úplně k ničemu. Půjčit jsme si mohli poslední dva roky a za záporné úroky. Ale to by napřed muselo být co stavět.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 12.12.2017 18:00:14 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|