|
Právě je 27.4.2021 10:13:39
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
Geo
Příspěvky: 613
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Oni se predevsim ti placeni odbornici meli postarat o vytvoreni systemu, ktery umozni vsem tem Patrikum se vyjadrit, a zaroven jim ale neumozni provozovat ruzne zdrzovaci taktiky.
Ale to je asi pro nasi politickou reprezentaci prilis slozity ukol.
|
| 10.8.2018 21:16:17 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Tak jak píše pan Geo - Hlavní problém je, že se odpůrci můžou odvolávat opakovaně, v různých stupních schvalovacího procesu. Takže to co bylo už jednou vypořádáno například při územním řízení, otevřou při stavebním povolení zase znova. Namísto fantazíárování o hrazení škod Patrikem (což je nereálné) by se měli věnovat tomu, aby se mohl Patrik odvolat jenom jednou a ne desetkrát. To by naopak reálné mohlo být, musel by se tomu ovšem někdo věnovat.
|
| 10.8.2018 23:05:02 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
ale ať se klidně odvolá, třeba 10x bylo-li ovšem již poprvé řečeno, že je to nedůvodné, tak se tento argument má použít znovu, aniž by jej někdo zbytečně dále zkoumal a najde-li jiný důvod, je to opět jen o prvotní přípravě na úrovni státu a jím řízených organizací...
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 12.8.2018 21:26:32 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Prvně je potřeba upravit zákony tak, aby v nich nebyl takový bordel a nešlo jednoduše kličkovat. V tom je největší problém a občas mi přijde, že je to dělaný záměrně. Pokud nebude tohle, tak s tím lidé dole nic neudělají. Zásah veřejnosti by měl být omezen do úrovně UR, SP by mělo být o technických věcech. Bohužel dle našich zákonů nejde pouze dát razítko zamítnuto, musí se vše řádně odůvodnit. Pokud to neuděláte, odvolací orgán to shodí. Každý odvolací orgán první hledá formální nedostatky a pak až věcné. K těm se většinou ani nesnaží dostat.
|
| 13.8.2018 7:50:31 |
|
 |
|
Gejza
Příspěvky: 247
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Sosa píše: Prvně je potřeba upravit zákony tak, aby v nich nebyl takový bordel a nešlo jednoduše kličkovat. V tom je největší problém a občas mi přijde, že je to dělaný záměrně. Já jsem přesvědčený, že to záměr je. Ten legislativní bordel a právní formalismus vyhovuje všem soudcům a právníkům, protože jim zabezpečuje nekončící přísun práce. Bez toho bordelu by různí ... nemohli vydělávat stovky milionů na právním poradenství pro erár (viz třeba aktuálně GDPR), vymáhání banálních pohledávek, legalizaci výnosů z trestné činnosti, apod. Stejně tak předpokládám, že existuje řada právníků, které slušně živý NIMBYsmus. Problém je také, že soudy u nás neumí (nebo nechtějí) pracovat s judikaturou. Líbí se mi systém v USA, kde soud rozhodne ve sporu ohledně stavebního řízení a všechny ostatní soudy už ten rozsudek u obdobných případů automaticky přejímají. Dokonce se o těch rozhodnutích učí už urbanisti a stavaři na tamních VŠ, protože se ty rozsudky, které v zásadě zpřesňují výklad práva stávají nedílnou součástí tamní plánovací praxe.
|
| 13.8.2018 9:01:46 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Zrovna precedentní systém bych nepřebíral. On totiž vede taky k značnému bordelu, neboť rozsudků jsou milióny a vždy se lze na nějaký precedent z řízení někde na druhém konci země odvolat. Ostatně je tam přeprávníkováno víc než u nás a možnost soudit se o cokoliv v kombinaci s naprosto nepredikovatelnou výší náhrad vede k tomu, že třeba zdravotnictví spotřebuje až 1/3 peněz jen na právní služby a pojištění proti blbosti.
|
| 13.8.2018 9:09:02 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
No ono se v bordelu také lépe krade.
|
| 13.8.2018 10:20:20 |
|
 |
|
Gejza
Příspěvky: 247
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Jirka S: A jste si jistý, že píšete o uplatňování stavebního práva? Když se v učebnicích pro plánovače píše o rozsudcích z dob třeba před 20 lety, jako neměnném pravidlu, kterým se každý má řídit už ve fázi projektové přípravy, tak tam asi těžko budou milióny různých rozsudků s odvoláváním na precedent z druhého konce států. To o čem píšete je věc jiná - a sice, že zbytnělý právní aparát supluje chybějící regulaci státu (třeba to jejich tržní zdravotnictví je něco, co mě utvrzuje, že nežijeme v až tak špatné zemi pro život).
|
| 13.8.2018 11:13:44 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ano, ty precedenty tak fungují, ale není to stoprocentní pravidlo. V precedentním právu ani ten rozsudek z před 20 let není závazným. Stačí "odvážný" soudce, který dokáže odůvodnit rozsudek opačný.
|
| 13.8.2018 20:59:59 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Citace: Prohlídka průběhu rekonstrukce dálnice D1 u Prahy za účasti ministra dopravy Dana Ťoka 15. 8. 2018 10:21:23|Plánované akce V pátek 17. srpna proběhne od 10:30 prohlídka průběhu rekonstrukce dálnice D1 v úseku 11,7 km – 16,7 km za běžného provozu. Na místě bude přítomný ministr dopravy Dan Ťok, zástupce Ředitelství silnic a dálnic a ředitel Oblasti Čechy střed společnosti Eurovia Pavel Jiroušek. http://mdcr.cz/Media/Planovane-akce/Pro ... ovane-akce
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 15.8.2018 11:38:07 |
|
 |
|
Gejza
Příspěvky: 247
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Dnes mě v Lidovkách dost překvapila esej jakéhosi psychologa nazvaná Uctívači asfaltu. https://www.lidovenoviny.cz/nahled.aspx ... id=7398441Takovou snůšku demagogie bych v příloze Orientace nečekal. V podstatě jsem se dočetl, že dálnice jsou zlo a cestování hyperloopem či VRT je na spadnutí. Že by Burešův stranický tisk začal šířit dezinformace za účelem odvrácení pozornosti od neschopnosti připravit stavby? 
|
| 18.8.2018 13:00:50 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Gejzo, je to za prachy...Škoda.
|
| 18.8.2018 13:21:48 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ťok politikem http://ceskapozice.lidovky.cz/tok-vzpom ... forum_lube,aneb jak se ohradil, že nebyl u hlasovaní deklarace k 1968.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 28.8.2018 11:57:24 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Na jednom serveru s vtipy:
Dan Ťok: "V letošním roce jsme z peněz z rozpočtu opravili 100km silnic prvních tříd a dál nic."
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 4.9.2018 16:25:37 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 8.9.2018 12:17:03 |
|
 |
|
Martin96
Příspěvky: 454 Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Ťok chce testovat 140 km/h na dálnicích a odbočování vpravo i na červenou https://www.novinky.cz/ekonomika/483394 ... venou.html
|
| 14.9.2018 16:12:04 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
S dopravou to tedy souvisí jen okrajově, ale Ťok jménem nás všech na mezinárodních jednáních EU vyhlašuje, že chceme celoročně zimní čas. Aniž by k tomu měl jakýkoliv mandát. Aniž by to bylo předmětem alespoň předvolebních slibů, natož referenda. Je drzej jako vopice, ten Ťok.
Naposledy upravil Lynx dne 31.10.2018 13:35:54, celkově upraveno 1
|
| 31.10.2018 13:34:32 |
|
 |
|
xipecko
Příspěvky: 248
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
jsem taky pro zimní....
|
| 31.10.2018 13:35:46 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Já jsem zase pro letní. Jde o to, že by takovou poměrně zásadní věc neměl rozhodovat názor jednoho člověka, měla by o tom být minimálně nějáká diskuze a zjišťování preferencí veřejnosti.
|
| 31.10.2018 13:37:07 |
|
 |
|
xipecko
Příspěvky: 248
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Mě osobně se třeba nikdo neptal, jestli chci 2x ročně měnit čas  prostě jsem se do toho narodil. Schválí se zimní, bude zimní a ostatní si zvyknou, schválí se letní, bude letní a ostatní si zvyknou... zrovna toto bych neviděl jako otázku, o které by nemohla rozhodnout vrchnost sama. Referendum by být mohlo, proč ne, ale myslím že by to rozdělilo společnost, stejně jako přímá volba prezidenta, ostatně stejně jako jakékoliv jiné referendum.
|
| 31.10.2018 13:54:39 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Tak vám nevím. @Posledniskaut píše: 12. 10. Dan Ťok plánuje privatizaci nákladního dopravce ČD Cargo. 21. 10. "Ťoka nelze brát vážně, ČD Cargo se privatizovat nebude." @AndrejBabis v @OtazkyVM. 31. 10. Dan Ťok: S prodejem souhlasí i premiér Andrej Babiš. @AndrejBabis píše: 31. 10. Jak jsem uvedl na tiskovce po vládě: žádná privatizace ČD Cargo, ani částečná, není v plánu. Ani jiných firem. NIC SE PRIVATIZOVAT NEBUDE.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 31.10.2018 15:26:28 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Že se nebude měřit úsekově rychlost na dálnici taky tvrdil, a už špekuluje, že tak využije mýtné brány co zbudou po Kapschi. https://www.denik.cz/ekonomika/mytne-br ... 50918.htmlhttps://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... hi-1353031Kdybych napsal co si o něm myslím, musel bych sám sobě dát ban.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 31.10.2018 15:40:48 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
to s těma bránama bylo přeci jasný, obzvlášť když od počátku mýta tvrdili, že to k tomu nevyužijou...
ad střídání času, já se tedy narodil a ještě se nestřídalo, začlo se střídat, až když jsem chodil do školy, ovšem to ten letní končil v září, tak to nebyl takový skok do tmy, jako nyní čili mi to problémy nedělá a narozdíl od předchozích dob už se mi většina hodinek přeřídí sama
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 31.10.2018 19:32:12 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Mě by spíš zajímalo, proč se staví na zadní.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 31.10.2018 20:01:58 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: Ministr dopravy Dan Ťok
Bobek píše: Tak vám nevím. @Posledniskaut píše: 12. 10. Dan Ťok plánuje privatizaci nákladního dopravce ČD Cargo. 21. 10. "Ťoka nelze brát vážně, ČD Cargo se privatizovat nebude." @AndrejBabis v @OtazkyVM. 31. 10. Dan Ťok: S prodejem souhlasí i premiér Andrej Babiš. @AndrejBabis píše: 31. 10. Jak jsem uvedl na tiskovce po vládě: žádná privatizace ČD Cargo, ani částečná, není v plánu. Ani jiných firem. NIC SE PRIVATIZOVAT NEBUDE. Vždyť ten Babiš je k smíchu. Jestli to tady na fóru všichni nevidíte, tak je to smutné. Stačí se podívat na jakoukoli jeho debatu v TV, třeba teď jak byl u Moravca s Bartošem. Totální lempl, pardon, a s piráty nesympatizuji. Jinak já jsem pro letní, kvůli dennímu světlu. Proč jako mít v létě světlo ve 3 ráno a o půl 9 večer tmu ? Ale každopádně tohle musí rozhodnout odborníci a schválit možná i sněmovna, a ne že tady ten ocas bude vykládat na EU, že chceme zimní. 
|
| 1.11.2018 2:07:43 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|