| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=5016 |
Stránka 13 z 22 |
| Autor: | Standa [ 29.4.2016 9:19:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
dvs: Díky za perfektní pokrytí tématu |
|
| Autor: | Kuba [ 2.5.2016 1:08:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Ještě bych doplnil článek přímo od poslance Laudáta http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Laudat-TOP-09-Koalice-nade-vse-433391 Ač já Laudáta nemám rád, tak zde má zřejmě pravdu. |
|
| Autor: | Standa [ 2.5.2016 8:44:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Kuba píše: ...Ač já Laudáta nemám rád, tak zde má zřejmě pravdu. |
|
| Autor: | dvs [ 2.5.2016 10:47:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Na té současné diskusi mi vadí, že pro současnou vládní garnituru je mantrou, že to zavinili ti předtím a pro tu minulou, že ta současná nestaví a nesprovozňuje další úseky a ještě to zkomlplikovala tou EIA. Přitom mají máslo na hlavě všichni. Ta současná schválila špatný zákon a nedomyslela důsledky. Ta minulá zastavila přípravu staveb tj. hlavně projektování a výkupy. Toto ale asi moc slyšet nechtějí. Začíná mi to připadat, že se vlastně problém EIA hodí jako výmluva. On ten současný problém je umocněný tím, že nejsou na obzoru stavby se stavebním povolením. Pokud by jich byl dostatek tak by to nebylo tak do očí bijící a zase by se to poslalo těm dalším ať si to vyžerou. Ona ta naše implementace EIA nebyla napadána od počátku pro špatnou harmonizaci přímo v paragrefech. Na začátek je důležité zdůraznit, že předvstupní legislativa k životnímu prostředí nebyla vnímána nijak špatně. Ono nakonec to životní prostředí bylo i součástí požadavků z listopadu 1989 a přijetí zákonů tomu v následných letech odpovídalo. Teď přeskočíme do let po vstupu do EU. Projekty OPD se rozeběhly i se starou EIA. Problémy vznikaly až v průběhu, že jsme si hodně rozvolnili závaznost EIA výkladem samotného zákona EIA a hlavně stavebního zákona v následných řízeních. Jedním z příběhů bylo prodloužení metra A. V podmínkách EIA bylo vybudování P+R. Výsledkem je metro bez P+R a do Bruselu jsme napsali, že je vše ok a ať to proplatí. Stojí za to si přečíst třeba tento 2 roky starý článek, jak metro zahrálo svoji roli http://www.euro.cz/archiv/ceskym-stavba ... ka-1065807 |
|
| Autor: | musklin [ 2.5.2016 13:36:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
I kdyby se v poslední novele udělala výjimka pro starší EIA, tak by to nevedlo k akceptaci těchto projektů za strany EU = jejich proplacení. Prostě EU nebude následujících 5 let proplácet projekty, které nerespektují EU přístup k EIA. A to je ten hlavní problém a jsme kruhem tam kde jsme byli. Není zásadní textace, ale to, že na EIA (závěry) následné řízení kašlalo a stavby byly dělány přímo v rozporu s EIA. Toto je co ? (Kdo konkrétně za to bude vyhozen z ŘSD, případně která projekční firma to zaplatí ?) petsheny píše: Nezabíjejte posla špatných zpráv Nový leták z 19.4.2016 pro Třanovice-Nebory. Zásadní novinka: Dne 7. 4. 2016 bylo Ministerstvem ŽP vydáno NESOUHLASNÉ ZÁVAZNÉ STANOVISKO dle Novely EIA ke Stavebnímu řízení vedeného KÚ MSK pro část hlavní trasy. Důvodem nesouhlasného stanoviska byla změna v návrhu konstrukce vozovky, a tím nedodržení podmínky Stanoviska EIA, které požadovalo upřednostnění typů povrchů s nejnižším možným koeficientem v úsecích podél blízké obytné zástavby. https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553b ... 049745.pdf Jinými slovy pokud projektanti kašlou na co můžou a považují se za mistry světa - hluk, nevadí změníme zákon, EAI, nevadí atd... tak nám EU ty peníze nedá nikdy |
|
| Autor: | Trupman [ 2.5.2016 15:57:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Když jsme u toho hluku: http://archiv.ihned.cz/c1-65269420-desi ... zi-zavreni Tahle vláda se dočista zbláznila. |
|
| Autor: | Tomicus [ 3.5.2016 16:54:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Problém EIA: výsledek nekompetentnosti bývalých vlád http://www.agris.cz/clanek/192103 |
|
| Autor: | Mario [ 4.5.2016 6:52:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Jak je to se zpracováním E.I.A.? Da se po jejim zpracovani vuci ni odvolavat a blokovat ji (jako treba uzemni rozhodnuti) nebo tento typ zdrzeni pri jejim vydavani nehrozi? |
|
| Autor: | dvs [ 4.5.2016 7:07:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
EIA jako taková není napadnutelná u soudu. To zůstalo stejné. Napadnout je možné až ÚR a SP. Poznámka: Soudně přezkoumatelný je negativní závěr zjišťovacího řízení. To přibylo. To se týká těch "meších" staveb. Třeba Patrik to zvládl u obchvatu Okříšek. Tady to mají už rozepsané jak to je po novele. http://frankbold.org/poradna/kategorie/ ... uzeni-k-oz |
|
| Autor: | kojal [ 4.5.2016 15:46:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
http://www.novinky.cz/domaci/402502-jed ... k-eia.html |
|
| Autor: | Marty [ 4.5.2016 16:18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
tady taky: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nej ... 5900fea04/ |
|
| Autor: | Mario [ 4.5.2016 17:08:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Tak ještě tady http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nejdul ... ia/1346082 |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 4.5.2016 17:27:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
A o jake stavby ze to ma jit?! |
|
| Autor: | kojal [ 4.5.2016 18:00:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Nikdo nejmenoval konkrétni stavby. Sobotka řekl že jde o 10 věčinou dálničních úseku a 1 železniční stavbu. Já pořád doufám že je tam i VMO: Žabovřeská I. |
|
| Autor: | expert [ 4.5.2016 18:50:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Tady těch staveb mají osmnáct, jestli dobře počítám. http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... _okruh.htm |
|
| Autor: | ada031 [ 4.5.2016 19:18:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Počítáš blbě, je jich 15. |
|
| Autor: | Mario [ 4.5.2016 19:39:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Vyjádření vlády... http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ak ... ia-143374/ |
|
| Autor: | expert [ 4.5.2016 19:48:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Tak jsem to spočítal ještě jednou a pořádně a je jich v podstatě jedenáct. Takže to bude zřejmě těch jedenáct staveb, které chtějí protlačit. |
|
| Autor: | kot [ 4.5.2016 20:33:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Pánové, ať jich je třeba jen osm. Ale doopravdy. Raději si počkejme na vládní seznam a na to co nám Brusel z vládního seznamu posvětí. |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 4.5.2016 20:45:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Tak seznam je to pěkný, kéž by to vyšlo... |
|
| Autor: | dvs [ 4.5.2016 20:54:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Ono to cislo 10 mozna vychazi z toho, ze Sobotka jej dohodl na sve urovni v Bruselu. My jich pak poslali 20 a to nam hodili na hlavu. viz jednani hospodarskeho vyboru snemovny. Ted to upravili na 10+1zeleznicni, tak ze pospojovali logicky souvisejici stavby. Jenom mi vysvetlete, kde se bere v tech clancich info o nejake rychlo novele? V tech tiskovych zpravach nic takoveho neni. |
|
| Autor: | Standa [ 5.5.2016 7:02:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Ráno na ČT24 mluvil o "speciální novele" Sobotka, měla by být přijatá v jednom čtení, v čem přesně spočívá neříkali. Dál zmiňovali 11 staveb (10 dálničních + 1 železniční, explicitně uvedli obchvat ČB na D3 a 511), kde by se mělo vydat ověřovací stanovisko. Ťok na tiskovce přislíbil materiál pro urychlení stavebních řízení a výkupů. Zatím tady (vrátit se na zprávy v 6:00, je to první věc): http://www.ceskatelevize.cz/ct24#live. |
|
| Autor: | bumbik [ 5.5.2016 7:39:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
no upřímně pokud jim ta rychlonovela zákona EIA vyjde a Obchvat Frýdku-Místku, Obchvat Přerova, 511 (východní obchvat Prahy) Obchvat Českých Budějovic, a západní a jižní obchvat Hradce Králové (D35/D11) dostanou ověřovací stanovisko EIA a budou se moci stavět, tak otevírám šáňo ... ale neuvěřím, dokud se na uvedených stavbách neobjeví stavební stroje! a na to si ještě hodně dlouho počkám ... |
|
| Autor: | Hanes [ 5.5.2016 8:20:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Prozatim se Ti to sampicko nadherne vychladi. (teda pokud se za ta leta nezkazi) Ja tem nasim politikum neverim uz ani "Dobry den" |
|
| Autor: | musklin [ 5.5.2016 8:31:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: EIA - posuzování vlivu staveb na životní prostředí |
Jenže nikde ani slovo, že to skousne EU z hlediska dotací. Pouze Idnes píše "V příštích týdnech se mají vést intenzivní jednání s Evropskou komisí, aby navrhované řešení vyhovovalo i jí." Pokud by se dohodl kompromis na tyto stavby ohledně dotací (=lze postavit a zafinancuje EU), tak je to větší vyjednávací úspěch než příměří v Sýrii |
|
| Stránka 13 z 22 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|