Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Standa »

Jel jsem po S63 minulou neděli (28.8.) a 130 jsem tam neviděl.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od zesp »

Tak jako v tichosti skončilo ani ne z poloviny hotové přeznačování bývalých R na D dle nového pojetí, vyšuměl zájem i o toto vlákno... Přitom se jednalo o tak velkou změnu, která zcela nepochopitelně zamrzla a dosud není ani zdaleka dotažena do konce... O některých důvodech se tu psalo (změna koncepce značení kolem Olomouce), někde se přestalo přeznačovat bezdůvodně (např D35 od Mohelnice, nebo D46 od Brna, kde se snad změny v cílech nechysají...). To samé se SMV... Ty nekonfliktní už jsou označeny, další ale jen tak asi nepřibudou (zůstává to hluboko za očekáváním). Já jsem teď měl možnost zdokumentovat ten dle mě pozitivní případ, kterým je sil. I/11 Mokré Lazce - Opava. Zde si dali opravdu záležet, využili maximálně možnou délku komunikace pro přeznačení a dokonalé jsou i příjezdové komunikace... I když nebyl bych to já, abych i tak chybky nenašel... Odkaz na fotogalerii níže. Opačným případem je třeba obchvat Č. Těšína, kde se jen osadily cedule se SMV a tím to zhaslo... Omlouvám se za horší kvalitu fotek, počasí bylo mizerné...

http://seta00121.rajce.idnes.cz/Nove_zn ... _-_Ostrava
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od hh »

To nevyšumělo ani neskončilo. Ty rozsáhlejší a dražší akce se připravují déle. Kolem Olomouce, erka v Brně...bude to. Detaily neumím sdělit.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od monin »

zesp: tak ta 11 vypadá dost dobře, co se týče značení, dokonce jsem si už trochu zvykl na ty čtvercové značky pro SMV a D, kterým jsem na rozdíl od těch obdélníkových, na začátku nějak nemohl přijít vůbec na jméno.
Jen by to chtělo trošku smyslu pro "detail" a být při té instalaci značek, respektive už při těch papírových návrzích dopravního značení trochu při smyslech. Ta 110 je tam jebnutá rovnou před tu velkoplošnou směrovou značku, takže ji evidentně v různých úhlech zakrývá. A co mě neskutečně deprimuje, to je to úzké písmo. Vše viz. ta čtvrtá fotka od zespa.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Brzda
Příspěvky: 216
Registrován: 21.1.2015 19:43:20

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Brzda »

Rudná od hranice Ostravy po Šenov měla být taky SMV. Myslím, že tento úsek je nekonfliktní a v současné době tam 90 jezdí snad jen náklaďáky. Nechápu, proč ještě není jako SMV označena.....
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Majkii »

Zakázku I/10, 35, 14H Obnova SDZ vyhrála Eurovia, takže v Libereckém kraji se to snad brzy pohne kupředu!
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od zesp »

I když už je to zapomenuté téma, dovolil jsem si sem umístit odkaz na moji dokumentaci nového značení SMV I/44 (úseky u Zvole a Postřelmova). Na první pohled v porovnání třebas s I/11 u Opavy je jasné, že neexistuje jednotná metodika pro označování SMV. Např. Zatímco u Opavy (viz můj dřívější odkaz) je využit doslova každý metr komunikace jako SMV, zde jsou velké vzdálenostní rezervy, kdy je SMV již ukončena a čtyřpruh ještě kus pokračuje, nebo velice prosté značení (jediná značka před křižovatkou upozorňující, že dále je již jen SMV...). Prostě asi co jiný kraj, jiný náhled na problematiku... Viz foto v odkazu:

http://seta00121.rajce.idnes.cz/SMV_I_4 ... ostrelmov/

Ještě jednou odkaz na SMV u Opavy (již dříve presentovaný):

http://seta00121.rajce.idnes.cz/Nove_zn ... -_Ostrava/

Pokud by pak mělo "Fórum" zájem, můžu sem dodat i foto ze SMV u Č. Těšína, kde je také tak nějak velice "zjednodušeno" (alespoň dle mého názoru)...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od mapman »

Díky za reportáž. Metodika už existuje na papíře, zatím oficiálně nevyšla - mluvím o aktualizaci Technických podmínek TP 100 Zásady pro orientační dopravní značení ... Pak by už mělo být vše sladěné. Vzhledem k tomu, že se jedná o obsáhlý předpis, který připomínkuje kvantum lidí, tak jeho tvorba trvá. Pak už by vše mělo být jednotnější...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od zesp »

Mapman: To je bezva, že se ten materiál připravuje, ale co bude platný (až bude schválen) v okamžiku, když už bude většina z plánovaných SMV "nějak" označena. Pochybuji, že se to pak bude přeznačovat. Teď je opravdu můj silný subjektivní pocit, že co případ, to fakt originální přístup, neboli jak se říká, lidová tvořivost... Což je škoda (alespoň podle mě).
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od zesp »

Ještě přidávám odkaz na fotky SMV I/48 a I/11 v obchvatu Českého Těšína. Zde je opět jiný přístup k realizaci. Dokonce u přivaděče I/11 z Jablunkova k D48 od křiž. s II/468 do ČT je jen "jednosměrná" SMV. Tzn. že ve směru k D48 SMV od této křiž. je, ale v opačném směru od D48 (či I/11 od Chotěbuzi) nikolivěk... SMV je značena jen značkami s autíčky, na návěstech s cíli se ale symbol autíčka nikde neobjevuje... Navíc od Chotěbuzi (PL) je na I/48 značka s autíčkem otočena o 90° k silnici tak, aby nebyla vidět a byla tak asi zneplatněna... Posuďte sami - ale zase - je dobře, že to vůbec je označeno a časem se to nějak sjednotí...

Další foto v následujících odkazech:

http://seta00121.rajce.idnes.cz/SMV_I_4 ... i_smer_FM/

http://seta00121.rajce.idnes.cz/SMV_I_4 ... Chotebuzi/
Přílohy
Ve směru od Jablunkova k D48 je I/11 SMV, ale v opačném  směru ne...
Ve směru od Jablunkova k D48 je I/11 SMV, ale v opačném směru ne...
012.JPG (38.24 KiB) Zobrazeno 9667 x
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od zesp »

V hlubokém stínu euforie, či dokonce hysterie z dočasného otevření posledního úseku D8 se tak trochu asi "mimo mísu" opět vracím k tématu, které hýbalo zdejším fórem přesně před rokem a které, byť není dokončeno ani z poloviny, již je zcela mimo zájem jak odborné, tak laické veřejnosti... Ano, jde o přeznačení R na D a v těch horších případech - přeznačení bývalých zelených R na modré SMV... Jedno takové teď probíhá na silnici R, tedy už vlastně pouhé I/35 z Turnova do Liberce. Mění se tam "dálniční" zelené cedule na obyčejné silniční modré. To je spíše je ten negativní důsledek "velkého třesku".
Při jízdě do Liberce jsem se těšil na projetí nové SMV do Chrastavy, či dokonce až Hrádku a pak i I/14 do Kunratic - a ono nic! SMV stále končí před Libercem... Nevíte někdo, jak to tam vypadá, a proč to dodnes není??? Všiml jsem si, že ve směru jízdy od Liberce je na sjezdu v exitu č. 25 nová značka s přeškrtnutým autíčkem, ale na nájezdu u nádraží na průtah směr Praha začátek SMV není a pak je v hlavní trase označen starými značkami až v exitu 25... Jak to tedy je? Malá fotoreportáž pro zájemce v odkazu:

http://seta00121.rajce.idnes.cz/Preznac ... 13.12.2016
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Lenny »

Před časem viselo na desce kraje stanovení místní úpravy. Nevím, kdy nabude právní moci.
Na I/63 stejný stav, po značkách se 130 ani památky.

Mě spíše vadí, že žádný kraj nevyužil na nových SMV zvýšení na 130 km/h, ani ten Pardubický, který měl pro to projekt z minulé doby.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od dvs »

Prý možná až v polovině příštího roku ...
http://liberec.idnes.cz/zvyseni-rychlos ... -zpravy_tm
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od monin »

Pro boha, proč je na těch značkách to značení LI-DOUBÍ, či LI-VESEC a ne LB? :x
A u toho Ještědu by snad taky mohl být alespoň symbol lanovky..
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Martin96 »

Zajímavé, že i původní kilometrové exity nechali. To u těch nově zavedených SMV nenajdeme...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od hh »

Ne ne, počítá se s tím u všech delších úseků. Výhledově I/44, I/13 atd. Moc jich není.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Majkii »

monin píše:Pro boha, proč je na těch značkách to značení LI-DOUBÍ, či LI-VESEC a ne LB? :x
A u toho Ještědu by snad taky mohl být alespoň symbol lanovky..
Řeč je o tomto.

V projektové dokumentaci to bylo trochu jinak:
Přílohy
Schránka02.jpg
Schránka02.jpg (59.98 KiB) Zobrazeno 8834 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od ElWapp »

V Praze se něco děje. Na Andělu oba nájezdy na MO označeny novou čtvercovou značkou.
Přílohy
20170114_143743.jpg
20170114_143743.jpg (175.81 KiB) Zobrazeno 8865 x
PatV
Příspěvky: 70
Registrován: 4.5.2016 22:02:07
Bydliště: I/11 a I/44

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od PatV »

Vysočanská X Liberecká má taky nový čtvercový autíčka.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mapman »

Ano, s ročním zpožděním Praha konečně přeznačuje na nové SMV. Sever už je přeznačen celý, dnes jsem už viděl přeznačenou i MO od Letné přes Smíchov až k magistrále, postupně se pokračuje všude. Řekl bych že do týdne max dvou budou všechny SMV v Praze přeznačeny...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Takže začnou konečně měnit i velkoplošné směrové značky? :shock:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mapman »

To ještě nějaký ten měsíc potrvá, nicméně nějaký pilotní projekt už se prý chystá...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lynx »

Veselská - Cínovecká (Liberecká) směr centrum je také nová značka s autíčkem.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od ElWapp »

Aktuální stav. Nájezd z Modřanské a vjezd do Zlíchovského tunelu jsou vyměněny, konec SMV na výjezdech Malovanka a Prašný Most zatím ne.
Přílohy
20170115_141158.jpg
20170115_141158.jpg (63.06 KiB) Zobrazeno 8568 x
20170115_141333.jpg
20170115_141333.jpg (56.78 KiB) Zobrazeno 8568 x
20170115_142543.jpg
20170115_142543.jpg (63.54 KiB) Zobrazeno 8568 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od kasme »

A já si říkal včera na magistrále na Pankráci, co je tam divného :roll:

No, nevím, jestli to bylo úplně nutné měnit plošně všechny cedule... :kladivo:

[OT]Jsem rád, že přechod pro chodce přes silnici pro motorová vozidla v Braníku zůstal zachován :jidlo: :crazy: [/OT]
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“