Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od P_V »

Dálnice s kruháčem, to by bylo hodně odvážné. :)
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Honey72 »

Kde je anebo má být kruháč mezi Bílinou a Řehlovicemi ? Vím jen o tom malém v Bystřanech, který po Kladrubce zůstane mimo trasu.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od P_V »

Aha, to mi nedošlo, ono to vlastně bude napojeno o kus dál.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od JirkaS »

P_V píše:Dálnice s kruháčem, to by bylo hodně odvážné. :)
Tohle jsem viděl někde v Anglii. Dálnice, pak značky konec dálnice, kruháč a zase začátek dálnice.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Honey72 »

Uff, to jsem si oddychl ;) . Moc by mě to ani nepřekvapilo, připadá mi, že ty kruháče se nyní strkají v rámci úspor na kdejaký obchvat. Nejvíc mi však vadí ten chystaný v Pardubicích u Parama na I/37+I/2. Úplně tím tu čtyřproudovku znehodnotí. Jen se bojím, že až se bude silnice rozšiřovat do Chrudimi, že tam ten kruháč zůstane.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od dvs »

Já jsem zvědav, jak se popasujou s kruháčem u Opatovic nad Labem.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Honey72 »

U Opatovic to je v pořádku, kruháč je v prostředním patře, mimo úroveň D35 i S37. Ale ty směrovky před každým výjezdem z kruháče by mohly být výraznější, tedy větší. Ke všemu někdy je směrovka za odbočkou, někde před ní. Výjezdů je tam mnoho a všechny těsně za sebou a i já jsem v noci několikrát znejistěl, jestli to je ten správný a to tam jezdím poměrně často.

https://www.google.cz/maps/@50.1400573, ... !2e0?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od adamos »

Honey72 píše: Nejvíc mi však vadí ten chystaný v Pardubicích u Parama na I/37+I/2. Úplně tím tu čtyřproudovku znehodnotí. Jen se bojím, že až se bude silnice rozšiřovat do Chrudimi, že tam ten kruháč zůstane.
Tam je trochu problém s místem, "překáží" tam železnice. Po její přeložce (ke které bohužel asi nikdy nedojde)nic nebrání dobudovat plnohodnotnou MÚK.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od vodouch2000 »

I kdyby došlo na přeložku trati 238 na tzv. Ostřešanskou spojku, souběžná trať podél I/37 na Chrudim zůstane zachovaná jako vlečka na letiště. Takže to opravdu vypadá, že je to navěky zakonzervované s kruhákem. :-(
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Lenny »

Leda pak přeložit vlečku a dobudovat nájezd a sjezd.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
evilcleaner
Příspěvky: 1071
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od evilcleaner »

kde je vůle, tam je cesta směr na chrudim bude vyřešen bypassem už nyní a směr na hradec se dá vyřešit podjezdem pod kruháčem, jasně nebude to 2+2, ale myslím, že by to bylo zcela dostačující řešení.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Mike »

Honey72 píše:U Opatovic to je v pořádku, kruháč je v prostředním patře, mimo úroveň D35 i S37. ...
dle zmiňovaného pojetí, ovšem pro směr Praha - jih HK ho i nadále budete muset obkroužit skoro celý
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od kik »

vodouch2000 píše:I kdyby došlo na přeložku trati 238 na tzv. Ostřešanskou spojku, souběžná trať podél I/37 na Chrudim zůstane zachovaná jako vlečka na letiště. Takže to opravdu vypadá, že je to navěky zakonzervované s kruhákem. :-(
Co jsem viděl návrhy řešení, tak jednou z variant je odbočení z pražské trati doprava a obloukem se napojit na stávající chrudimskou trať. Tím pádem by odpadla Ostřešanská spojka a stávající trať by zůstala.
Bylo to celkem dost preferované řešení protože by nebylo tak drahé.
bumbik
Příspěvky: 7955
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od bumbik »

tak dle info z ŘSD se modré značky za červené na D48 u Příbora budou měnit, až bude vybrán zhotovitel přeznačení, který se prý v současně době vybírá v probíhajícím výběrovém řízení ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Honey72 »

Mike píše:
Honey72 píše:U Opatovic to je v pořádku, kruháč je v prostředním patře, mimo úroveň D35 i S37. ...
dle zmiňovaného pojetí, ovšem pro směr Praha - jih HK ho i nadále budete muset obkroužit skoro celý
Ale k tomu tam přece ten kruháč je :)
Ano, je to na první pohled trochu kostrbatější řešení, protože tato MÚK je složitější než obvykle podobný typ bývá. Jen kruháč má neuvěřitelných 10 přípojek :) . Ovšem čím dál častěji se podobné (ne tak složité) MÚK stavějí. Šetří to místo a je to přehlednější, z dálnice nemusí vést dlouhé prudké oblouky větví a vratných větví, ale jen krátké přímé spojky s kruhovým objezdem.

Ty Opatovice jinak řešit nešly. Kříží se tu v jednom místě dálnice, rychlostní komunikace a silnice II.třídy a ke všemu tudy prochází železniční vlečka, potok, dva vodní kanály a místní komunikace :D Křižovatka je to zdařilá, ale ty směrové tabule by mohly být větší.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

pamaren píše:Dnes jsem jel po I/48 (obchvat Č. Těšína) od hranic z PL po odbočení v Č. Těšíně na ul. Ostravskou a žádné značení SPMV jsem neviděl - ani jinou změnu rychlosti. Ani při pohledu do dáli (ve směru k odbočení na ul. Frýdeckou) jsem neviděl žádnou změnu či předzvěst. Nevím, jak to vypadá z druhé strany, tedy od Žukova.
Ale teď už to jako SMV značené je. Viz foto
směr PL
DSC_4089.JPG
DSC_4089.JPG (155.25 KiB) Zobrazeno 8229 x
předtímto, je ale nedostatek a logický nesmysl
DSC_4086.JPG
DSC_4086.JPG (228.74 KiB) Zobrazeno 8229 x
směr FM
DSC_4112.JPG
DSC_4112.JPG (150.01 KiB) Zobrazeno 8229 x
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Honey72 »

A prosím, až kam ta nová SMV okolo Těšína nyní vede ? Nemůžu z fotky vyčíst kilometrovník ;)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Od km 70 po 72,5, a levá strana je od km 73 po km 70.
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Honey72 »

Díky, takže skoro až ke kruhovému objezdu před hraničním přechodem. To jsem ani nečekal. Přitom jsme tu někde ještě před týdnem řešili, jestli obchvat Českého Těšína SMV vůbec bude :ok: .
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od FlakY` »

Jenže jestli z technického hlediska nic nebrání tomu aby to byla dálnice s omezenou rychlostí, tak ať se to tak i osadí. KO u hraničního mostu včetně jeho polovičního profilu mi leží v žaludku.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Honey72 »

Co vlastně brání tomu, aby se dálnice protáhla až ke kruháči ? Značky omezená rychlost a bez poplatku máme, tak je to problém jen v parametrech ?
Nahradit kruháč MÚK by obrovský problém být neměl, jen protáhnout pod hotovým mostem komunikaci a napojit jí na silnici od kruháče přes areál údržby silnic. problém vidím jen v krátkém odbočovacím pruhu směrem od Polska a prudký oblouk sjezdu.
Dříve tu sjezd od Polska býval, ale do Chotěbuzské ulice. To si někdo vynutil, že už tam být nemůže ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od Majkii »

V článku z Deníku jsou jako již existující SMV s maximálkou 110 zmiňovány úseky I/7 Sulev obchvat a Spořice - Nebovazy.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od adi88 »

Honey72 píše:Co vlastně brání tomu, aby se dálnice protáhla až ke kruháči ? Značky omezená rychlost a bez poplatku máme, tak je to problém jen v parametrech ?
Mapman to tu již vysvětloval, problém je ve zpoplatnění a vzdálenosti MÚK. Samozřejmě, že tam kde se chce, to jde i s nedostatky tohoto typu. K Těšínu dálnice vede a že má obchvat "jen" SMV, tam asi nikoho vlivného extra netrápí, aby proti úřední moci vystoupil. A pak, nové pojetí přece bylo o přejmenování R na D, ne o přeznačení jedniček na D. Přeci nemůžeme udělat z jedničky dálnici, to by některé konzervativní kádry nejspíš zabilo. Jasným důkazem takového myšlení je i to označení I/7 u Sulce jako SMV. Že to je již zcela hotový úsek D7 nikoho nezajímá. Narozdíl od Příbora, zde zkrátka neměli dosud autíčko, takže smůla :kladivo: Jakoby někdo nevěděl, že značky se 110 a se škrtlou známkou lze užít i na dálnici. Jakkoli jsem za nové pojetí vděčný, tak tyhle nedostatky mě mrzí. Zvlášť když díky zvýšené rychlosti již nebude moc tlak na změnu.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od mts »

Existuje vůbec nekde celostatni prehled, nejlepe s mapou, kde všude budou SPMV v novem pojeti? Na webu RSD jsem se proklikal jen k nejakym neumelym maluvkam detskou rukou...
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Silnice pro motorová vozidla (SMV) v novém pojetí

Příspěvek od mapman »

Neexistuje, protože to nikdo neví. Silnice pro motorová vozidla je podle nového pojetí jen dopravní značka sloužící k omezení přístupu na komunikaci a nejedná se o zvláštní kategorii silnice. O osazení téhle značky rozhodují na žádost ŘSD krajské úřady a někde už bylo avizováno, že si tam kraj značku SMV nepřeje (např. I/38 u Jihlavy nebo domažlický přivaděč u Plzně).
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“