Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Kuba »

Ach jo. Jak jsem neměl rád Ťoka, tak odvolání pana Kroupy je podle mě velká chyba.

https://zdopravy.cz/prvni-kremlikova-ci ... cik-27623/
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... oprava_cfr
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od jeni013 »

jeni013 píše:Na to pozor. Ta věta je součástí protokolu nástupu do funkce. Fakticky platí tak 10 minut od prohlášení...
vondr píše:info z novinek: Kremlík odvolal Kroupu: Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík odvolal šéfa ŘSD Kroupu a nahradil ho Pavolem Kováčikem. Podle Kremlíka by to mělo vést k urychlení staveb.
https://www.youtube.com/watch?v=asP7ZWfp80I

Ve skutečnosti jsem to myslel jen odlehčeně. Krok ministra naprosto chápu a dal se čekat, protože Kroupa svůj úkol splnil a to skvěle (stabilizace, zastavení personálního rozkladu). Teď přijde na řadu to celé rozhýbat a to si přiznejme zlámalo vaz již více lidem. Buď se ta transformace podaří, nebo to dopadne jako už tolikrát a bude muset přijít další "Kroupa".

Navíc mi připadá, že po víceméně "nestranících" se ANO snaží dosadit více loajální persony, krerým by to trochu "politicky myslelo".
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Vilouch »

To Martin_L - zcela se protl můj názor s tím vaším. Žádná demagogie.
Ze změny na MD a z odvolání Kroupy je mi fakt na nic.
Víte někdo něco více o Kováčikovi?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Jeni013: Tak jestli jste myslel personálními zemětřesení odválíní ředitele ŘSD, tak se omlouvám a dostáváte za mě zlatého bludišťáka, ale ještě jste tam vynechal ten konec citace :D
GiuseppeS píše: že nebude dělat čistky (i když personální změny nevyloučil).
Navíc mi připadá, že po víceméně "nestranících" se ANO snaží dosadit více loajální persony, krerým by to trochu "politicky myslelo".
A to má být kdo? Kremlík nebo Kováčik?

PS.: Na tom odkazu na ct24 už máte doplněná vyjádření, která k tomu dal přes telefon Kroupa
-> Už s Ťokem se bavil o případném odchodu->chce si dát pár měsíců dovču-> pak asi nejradši do soukromého sektoru.
Kremlík mu nabídl místo na ministerstvu a ještě zajímavé, že se s Kremlíkem zná. (Buď z toho krátkého působení na ŘSD, nebo asi z Pozice na tom ÚZSVM)
Ale na to zase půlka lidí napíše, že to musí říct a ve skutečnosti je to celé jinak.
PSS.: Na zdopravy máte uvedeno, že
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Vilouch píše:To Martin_L - zcela se protl můj názor s tím vaším. Žádná demagogie.
Ze změny na MD a z odvolání Kroupy je mi fakt na nic.
Víte někdo něco více o Kováčikovi?
Pavol Kováčik doposud působil jako předseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury, na Ministerstvu dopravy byl členem expertního týmu pro přípravu projektu PPP D4, dříve působil také jako investiční ředitel Národní dálniční společnosti nebo jako předseda představenstva Inženýrských staveb Košice. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině a Vysokou školu ekonomie a managementu v Praze.
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Vilouch »

Ano, to jsem si přečetl také hned v prvním článku, který o Kováčikovi mluvil...
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Honkl »

Otázka zda tomu dají oba dva nový impuls nebo to zasekají a nic nepojede :( Většinou jak se změní vedení tak se změní všechno .. To se dozvíme časem :)
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od vaclav »

možná jste příznivci fluktuace, ale jak má ředitel řsd mít k funkci nějaký vztah a vizi, když ví, že je tam zadarmo a jen na 2-3 roky, podle toho jak vítr fouká?
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od jeni013 »

krtek700 píše:...A to má být kdo? Kremlík nebo Kováčik?...
Oba, Ťokovi bylo dlouhodobě vytýkáno, že nedokáže své působení prezentovat v souladu s marketingem ANO. A Kroupa byl vůči Ťokovi hodně loajální, takže pokud to má vypadat jinak...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

Od nastupujícího generálního ředitele očekávám nový impulz k zefektivnění práce ŘSD, dopravní stavby je třeba dobře připravit, správně nastavit smlouvy a důsledně dohlížet na jejich plnění, musí také dbát na kvalitu staveb. Je potřeba nastavit účinné řídicí i kontrolní mechanismy a projektové řízení, měl by také zvážit celkovou transformaci ŘSD
Já výměnu ředitele nevítám, protože Kroupa podle mě špatný nebyl. Pokud je však unavený a chtěl odstoupit i sám (na rozdíl od ministra spravedlnosti Kněžínka tomu lze věřit, i já tomu věřím, hlavně kvůli kritice za D1), tak výměna nevadí. Souhlasím, že nový ředitel znamená vždy novou dynamiku a počáteční elán, teď jde jen o to, aby správným směrem a ne krok zpět. :)

Proč ale cituji .. nějak nechápu, v čem má ředitel ŘSD zvažovat transformaci ŘSD ?? To myslí vážně ? To snad musí zvažovat MD ne ? MD pak ŘSD musí akorát říct, co a jak a probrat to s ředitelstvím, ale slibovat si od nového ředitele ŘSD transformaci .. to mi přijde spíš jako veřejné odložení tohoto problému na dalšího ministra :roll:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Majkii »

Pan ministr na Twitteru:
Na dnešní návštěvě modernizace D1 jsem pracovníkům @RSD_oficialni uložil, aby vyřešili problém s Hvězdonickým mostem, který by měl být omezený po následující dvě zimní sezóny a způsobil by tak dopravní komplikace. To je potřeba vyřešit jinak, aby to řidiče co nejmíň obtěžovalo.
Hmm, něco, co se dlouhodobě připravuje, se najednou politickým rozhodnutím bude zase předělávat... A kdyby to šlo vyřešit jinak, tak by se to určitě nepřipravovalo takto.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lenny »

A nejsou náhodou vícepráce a změny během výstavby zakázané slova? :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Tom od Budějc »

Pan ministr - zdá se - má větší koule, jak jeho předchůdce. Už jen ta zakázka u Humpolce bez výběrka s nástupem na pracoviště ihned... A teď ještě toto...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Sosa »

Tom od Budějc píše:Pan ministr - zdá se - má větší koule, jak jeho předchůdce. Už jen ta zakázka u Humpolce bez výběrka s nástupem na pracoviště ihned... A teď ještě toto...
Tak s tou první věcí nemůže mít pan ministr nic společného. Na to je tu moc krátce.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

Přesně, o té Skansce jsme četli už před nástupem nového ministra. Já bych byl jen rád, kdyby se méně cpal do ŘSD a více si hleděl legislativy popř. VRT a PPP či "shánění" financí na budoucí roky :jidlo:
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:Tak s tou první věcí nemůže mít pan ministr nic společného. Na to je tu moc krátce.
Taky nebude mít nic společného se stříháním pásek na stavbách ve svém funkčním období.....
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Tom od Budějc »

To Sosa: A neříkalo se (ještě za Kroupy a Ťoka), že bude výběrko a rozhodne se na konci května? (tedy bez ohledu, na to, že se o Skansce mluvilo i předtím, jak píše Aram96) Pak to skutečně vypadá, že nový ministr a nový ředitel bouchli do stolu a řekli: "teď hned a bez výběrka"...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Původně se to mělo soutěžit celé znova. Teď bude část hned bez výběrka, zbytek bude normálně vysoutěžen.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

Za mě je to ale správný postup dát tam někoho narychlo a mezitím soutěžit tu hlavní část. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby k tomu vůbec nedošlo a šel ihned oslovit třeba druhý v pořadí původní soutěže, ale v této situaci bych řekl, že je tohle správné řešení.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Japao Joe »

Jak jsem to pochopil já tak se soutěžili obě části, ta první oslovením a ta druhá půjde do klasický výběrovky.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Sosa »

Soutěžilo se, jen v režimu oslovení vybraných uchazečů, z důvodu předcházení vzniku dalších škod. Zbytek se bude klasicky soutěžit.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Martin_L »

Majkii píše:Na dnešní návštěvě modernizace D1 jsem pracovníkům @RSD_oficialni uložil, aby vyřešili problém s Hvězdonickým mostem, který by měl být omezený po následující dvě zimní sezóny a způsobil by tak dopravní komplikace. To je potřeba vyřešit jinak, aby to řidiče co nejmíň obtěžovalo.
Tom od Budějc píše:Pan ministr - zdá se - má větší koule, jak jeho předchůdce.
Myslím, že pan ministr především velmi rychle a (z pohledu jeho a strany, za kterou je nominován) i správně pochopil, že nejdůležitější je to, co se paní ministryni Novákové a konec konců i jeho předchůdci Ťokovi nedařilo, tedy mediální prezentace. V době twitterové a facebookové politiky, kdy není podstatné, co dotyčný skutečně dělá, ale jak o tom mluví, je tahle jeho zpráva typickým příkladem celkem bezobsažného marketingového nástroje. Čtenář si řekne: No to je fajn, vždyť má pravdu, podívejte, jak to řeší a zařídí, aby ti zlí inženýři neobtěžovali lidi dlouhým omezením. Že se následně uskuteční několik jednání, kde pan ministr zjistí, že to asi opravdu jinak nejde a řešení je podmíněno nějakými technickými záležitostmi, se už čtenář tweetu nedozví a vlastně ho to ani nezajímá (a především zajímat nemá). A pokud si na to přeci jen nějaký novinář vzpomene a bude se dotazovat, proč se to nevyřešilo jinak, dá se vždycky odkázat na to, že snaha byla, ale opravdu to jinak nešlo...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Majkii »

Ano, to je myslím, přesné. Viz třeba i prohlášení o výstavbě vysokorychlostních tratí v roce 2025...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

Teď něco pěkného. Ministr slepě nepřevzal návrh na změnu bodového systému a uspořádal workshop k tomuto tématu.
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Honkl »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/d1-p ... domaci_zaz
Motorky s vodou..
Kdyby radši zlepšil to aby se lidé uměli chovat lépe zodpovědně na silnicích ve stylu toho že mohou skončit v koloně klidně na pár hodin. Viz zimní kalamita a lidi neměli jak pití tak dostatek paliva pro zahřání tak vymýšlí kraviny.
Kdyby radši udělal cedule k tomu že když vnikne kolona tak se má udělat záchraná ulička tak to by mohlo i ten život někomu zachránit než někomu vozit vodu..
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“