Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

Tak jsem se šel dívat na Moravce s touhou konečně si pořádně poslechnout nového ministra a ten ocas tam nepřijde ... hlavně že řeší vožení vody na motorkách. :roll: :lol:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bumbik »

já jsem to v otázkách tak poslouchal, až jsem si představil, že se ministr Kremlík nedostavil, neboť jezdí po D1 na motorce s pitnou vodou pro čekající řidiče v kolonách :D :D :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

bumbik píše:já jsem to v otázkách tak poslouchal, až jsem si představil, že se ministr Kremlík nedostavil, neboť jezdí po D1 na motorce s pitnou vodou pro čekající řidiče v kolonách :D :D :D
:D Mě Moravec pobavil na začátku .. sice jsme neměli kolonie, zato máme ale kolony :mrgreen:
Jinak objektivně musím říct, že debata pro mě neměla moc velkou váhu, právě kvůli chybějícímu ministrovi. Takhle se tam bavili co kdo kdy jak udělal blbě a bylo to akorát k hovnu .. Nejvíc by mě totiž zajímalo přesně to, co tam probírali, a to jak se bude řešit mýto, když to soud shodí, to jsem fakt zvědav. A vzhledem k prioritám Babiše (což je politický marketing) z toho nevede cesta ven, resp. obě cesty vedou k žalobám :roll:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

No tak já si myslím, že by tomu nepomohl ani ministr, protože mi jako vždy přišlo, že se řešilo všechno možné ale nic.
Aram96: Podle mě, by na otázku co s mýtem, pokud shodí smlouvu stejně neodpověděl, protože pokud máte na druhé straně KAPSCH, nechcete radši nic prozrazovat. Ale já si upřímně myslím, že SkyToll by to dostal přímým zadáním. Podle mě už to budou mít ready a v těchto případech pokud hrozí nevýběr mýta, tak je ve veřejném zájmu vybírat. Maximálně by KAPSCH mohl nabídnout ještě na rok nejnižší cenu.
Ale podle mě v tuto chvíli nemůže říct nic, pokud ještě platí smlouva se SkyToll.

PS.: Pokud se nepletu, tak Kremlík v OVM ještě nebyl a po zkušenosti s tím, co předváděl Moravec ohledně dopravy v minulosti + pozvaní diskutující: Stanjura-ODS, Polanský- PIRÁTI, Kovářová-STAN.
To bych asi taky nepřišel.
To je snad i cikánská férovka menší přesila :D.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

krtek700 píše:No tak já si myslím, že by tomu nepomohl ani ministr, protože mi jako vždy přišlo, že se řešilo všechno možné ale nic.
Aram96: Podle mě, by na otázku co s mýtem, pokud shodí smlouvu stejně neodpověděl, protože pokud máte na druhé straně KAPSCH, nechcete radši nic prozrazovat. Ale já si upřímně myslím, že SkyToll by to dostal přímým zadáním. Podle mě už to budou mít ready a v těchto případech pokud hrozí nevýběr mýta, tak je ve veřejném zájmu vybírat. Maximálně by KAPSCH mohl nabídnout ještě na rok nejnižší cenu.
Ale podle mě v tuto chvíli nemůže říct nic, pokud ještě platí smlouva se SkyToll.

PS.: Pokud se nepletu, tak Kremlík v OVM ještě nebyl a po zkušenosti s tím, co předváděl Moravec ohledně dopravy v minulosti + pozvaní diskutující: Stanjura-ODS, Polanský- PIRÁTI, Kovářová-STAN.
To bych asi taky nepřišel.
To je snad i cikánská férovka menší přesila :D.
Souhlas, ten výběr těch hostů mě také naštval, že byl velmi nevyrovnaný, dle mě to chtělo třeba přidat Faltýnka nebo někoho kdo vidí do celého mýta pořádně ze zákulisí :lol: :lol:
Jinak to, že tam ještě nebyl, beru jako další velký důvod, proč by se mohl ukázat. Hlavně že při jeho jmenování měl on i Babiš plnou hubu keců o tom, že bude lepší pro prezentování před veřejností atd. A chybí mi prostě prezentace postupu přípravy nové legislativy pro přípravu staveb, což byla priorita priorit jak jeho, tak Babiše. :( Ticho po pěšině. Jediné co se poslední půl rok dozvídám, tak je přes spolek D35+D43 potažmo poslance Kolovratníka :ko:
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bhs »

Plynule si dovolím navázat na Arama96 a přitvrdím :-)))
To, že se ministr nezúčastnil dnešních OVM ani tam za sebe neposlal kompetentního zástupce, je velká chyba (pokud se vyjádřím slušně). A je jedno kdo tam byl pozván. On to musí ustát.
Babiš správně zdůrazňoval v souvislosti s Ťokem, že nestačí makat, minimálně stejně důležité je PR. To bude platit i v době, kdy už bude premiér dávno v důchodu.
A jak to tak zatím vypadá, nový ministr na tom není líp, nedejbože hůř. Taky si na něm smlsli ...
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Tak já nevím, co má Moravec za problém s Ministerstvem dopravy, ale dneska v OVM Bartoš a Filip, první minuty a Bartoš vypráví o podle něj personální vyprázdněnosti, jak ministři nejsou politici, odborníci atd. a Moravec mu za každou větou dává otázku, jestli tím myslí Kremlíka, pak MD, pak zase mluví o Ťokovi, přijde mi, jak kdyby Moravec znal 1 ministerstvo. :D

Nakonec mě uzemnil Bartoš větou: No já tedy nevím, ale když jezdím letos po ČR, tak mi přijde, že se staví víc, ale nevím, jestli je to tím, že přišel pan Kremlík.
Bylo to prohlášení hlavně vůči Ťokovi, když předtím řekl, že už měl odejít před 4 lety. Takže z toho vyplynulo, že se teď staví víc, kvůli tomu, že není Ťok.
Tak nějak si dlouhodobě myslím, že doprava je poměrně velká slabina Pirátů, ale že Bartoš vypustí něco takového, to jsem nečekal.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od mstitek »

Rozhovor s Kremlíkem. Je tam pár zajímavých prohlášení.
http://ceskapozice.lidovky.cz/dalnici-z ... -tema_lube
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Majkii »

Fotoreportáž: Pan ministr na návštěvě SSÚD Mirošovice

Je vidět, že se nadále drží hesla Safety and Marketing First!

Dneska se taky pochlubil, že zadal vyrobit materiál popisující Postup výstavby dálnic silnic a dálnic.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od dvs »

Taky v těch Mirošovicích prezentoval:
- modré majáky pro silničáře
- zobrazování základních doporučení bezpečného provozu v CZ/ENG na ZPI

Hold na novinkách to pojali jako fotoreportáž.

Já jsem na dopravniinfo našel na D1 Do Mirošovic ZPI s heslem Keep Distance. Skoro si říkám, že to je asi ta jedna, kterou ukázali p. ministrovi a dali na fotku do tiskové zprávy.
Co se týče toho modrého majáku, tak bych od ministra s právnickým vzděláním čekal jasné sdělení, že má připravený návrh novely zákona, který to řeší.

https://mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-z ... ove-zpravy
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Aram96 »

Ten "nápad" s těmi zprávami na ZPI je dobrý, neříkám, že něčemu hrozně pomůže, ale proč ne, když tam není potřeba mít něco jiného. Jen si říkám, že aby to k něčemu v mnoha případech mohlo vůbec být, tak by na té druhé části kam se dává případné omezení rychlost či značka nehody atd. byla zobrazena právě značka na vzdálenost mezi vozidly, jízdu vpravo (tu hlavně na 6-pruhu :jidlo: ), příp. klidně 130 km/h.
Je ovšem pravda, že tady ten nápad by mohl mít i svým způsobem negativní efekt, že pokud tam tohle bude napsané když se nic neděje, a pak bude potřeba tam něco napsat,když bude nehoda, že to bude ignorováno, protože když si řidiči zvyknou, že tam píšou jen tyto hovna, tak to prostě nebudou číst. Nevím, jen polemizuji nahlas .. možná by bylo lepší dát tam pouze šťastnou cestu, bon voyage :mrgreen:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

dvs píše: Co se týče toho modrého majáku, tak bych od ministra s právnickým vzděláním čekal jasné sdělení, že má připravený návrh novely zákona, který to řeší.
No tak zase na tohle není tak složité paragrafové znění.
Je potřeba to prodiskutovat a na FB jsem zaznamenal velký odpor například od řidičů sanitek. Předpokládám, že to bude podobné u zbytku IZS.
Osobně bych to asi spíš uvítal. Ty majáky jsou mnohem lépe vidět a přednost pro sypače (v křížovkách při obyčejné údržbě by asi stačily oranžové)/ odtahovku(asistenci ŘSD) se určitě hodí.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Japao Joe »

Jestli jsem to správně pochopil tak modré by měly mít pouze asistenční vozy ŘSD.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od dvs »

Ono možná stačí donést "papír" na vládu a budou modré majáky. Čekám, že právě takto to zkusí.
PS: sanitka neni jako sanitka co se tyce modrych majaku. Podrobnejsi diskusi v nejakem jinem vlaknu
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od mapman »

Zavedení modrých majáků vyžaduje novelizaci příslušného nařízení vlády, tzn. sepsat návrh nařízení, odeslat do meziresortního připomínkového řízení, vypořádat připomínky a donést na vládu a tam schválit.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od kot »

Ale soudruh ministr se chlubil jak pohne s právní problematikou v dopravě. Tak může začít něčím sakra snadným /proti ostatním věcem/.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Jirka L »

Kremlík má být dnes ve 22h v Událostech komentářích
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Jirka L píše:Kremlík má být dnes ve 22h v Událostech komentářích
Sakra, tak nejsem první, ale doplnil bych, že s ním bude i expert na dopravu KDU Jurečka.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od 1975 »

krtek700 píše:
Jirka L píše:Kremlík má být dnes ve 22h v Událostech komentářích
Sakra, tak nejsem první, ale doplnil bych, že s ním bude i expert na dopravu KDU Jurečka.
Expert Jurecka...ten byl dobrej:o) Vi treba ten dobry muz, ze do Rakouska povedou DVE ruzne dalnice?:o)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od 1975 »

Zkraceni opravy mostu u Velkeho Mezirici...o 35 dni.
Transformace ŘSD do dvou let...

Zajimave.
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od xipecko »

1975 píše:
Zkraceni opravy mostu u Velkeho Mezirici...o 35 dni.
Transformace ŘSD do dvou let...

Zajimave.
zkrácení doby omezení mostu je známé už od výběrového řízení, už tehdy Metrostav nabízel omezení v délce 70 dní. A tranformace ŘSD do dvou let na a.s. je troufalé tvrzení. Ale třeba na tom začal dělat i nový ředitel, o kterém moc slyšet není.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bumbik »

ministr dopravy Vladimír Kremlík v Událostech Komentářích:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... 1000370723
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Sauce »

v čase 11:04 pěkné využití těchto stránek :lol:
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od 1975 »

zkrácení doby omezení mostu je známé už od výběrového řízení, už tehdy Metrostav nabízel omezení v délce 70 dní. A tranformace ŘSD do dvou let na a.s. je troufalé tvrzení. Ale třeba na tom začal dělat i nový ředitel, o kterém moc slyšet není.
...tak to jsem jim to sežral s navijákem, já měl za to, že ještě zkrátili tu zkrácenou dobu.... To je tak, když si člověk na chvilku vypne a věří médiím...díky za upozornění. Jinak, od PR ŘSD tedy majstrštyk, to žádná.

Byl zvolen pro modernizace D1 unikátní systém hodnocení podaných nabídek. Podané nabídky byly hodnoceny následujícím způsobem – 70 % nabídková cena, 10 % nabídnutá záruční doba a 20 % zkrácení doby, po kterou bude most Vysočina provozován v režimu 2 + 1. V rámci tohoto hodnotícího kritéria zhotovitelé nabízeli, o kolik dnů zkrátí maximální dobu, která byla stanovena na 105 dnů. Vítězný Metrostav nabídl 70 dnů.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“