Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od dd »

Kremlíka rozhodně neumořilo 100x nic ani fake news.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bhs »

Souhlas, to čeká na Havlíčka ( "nic" je pochopitelně nedsázka :-) nicméně poslední fake news s e-shopem hodně pomohlo
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

bhs píše:...nicméně poslední fake news s e-shopem hodně pomohlo
Hloupého trkni. Nápověda mi nestačila:
1) Havlíček je OK
2) Babiš je OK
3) 400 mil. za e-shop je podpásovka opozice
4) e-shop je fake news
Ale proč tedy Babiš říká, že zakázka e-shop je nestandardní? To on vytváří fake news?
Proč Babiš odvolal Kremlíka? Babiš přešel do opozice?
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bhs »

Je to jednoduché. Spojení e-shop za 400M je fake news jako BRNO namířeno na méně informovanou většinu populace. Jasně - triviální e-shop za 400M, to je bomba, že jo ...
Dodnes nikdo přesně neví, co za těmi penězi je. Ani to vědět nemůže - část zadání je neveřejné - jasné ?
A kolik dali za již provozovaný analogický systém Slováci ?

Takže (ohrožený) Havlíček je pochopitelně ok. Je to profík, jakých je tu žalostně málo (můj názor)
Nějaký arogantní ... o něm napsal, že je poskok, neskutečné
Babiš OK není.
Dělá chyby, mění názory. V oblasi IT by se měl poradit než začne deklarovat.
Proč odvolal Kremlíka ?
Bude toho asi víc, nevím. Určitě ale projel ten "e-shop". Nepochopil, že Babiš nemůže čelit nařčení krytí astronomicky předražené zakázky. Protože takto je chápána většinou společnosti
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od dd »

Na "eshopu za 400" bylo pravděpodobně největší fake news to, že tam vůbec nějaká tajná část zadání je. Vedle je k tomu celé vlákno, netřeba to duplikovat zde.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od jonáš »

bhs píše:Je to jednoduché. Spojení e-shop za 400M je fake news jako BRNO namířeno na méně informovanou většinu populace.
---
Proč odvolal Kremlíka ?
Bude toho asi víc, nevím. Určitě ale projel ten "e-shop". Nepochopil, že Babiš nemůže čelit nařčení krytí astronomicky předražené zakázky. Protože takto je chápána většinou společnosti
Přesně. No, proč Kremlíka -- když se pálí minometem z dálky, tak se často stane že to neodnese ten na koho jste tu pumu chtěli hodit, ale nějaká "vedlejší škoda" v okolí :-D

Už se těšim na supervýsledek toho podnikatelskýho IT večírku na celej víkend. Hlavně jestli to teda budou ty čtyři roky testovat a servisovat taky zadarmo.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bhs »

dd píše:Na "eshopu za 400" bylo pravděpodobně největší fake news to, že tam vůbec nějaká tajná část zadání je. Vedle je k tomu celé vlákno, netřeba to duplikovat zde.
ad 1 - to přece nemyslíte vážně
ad 2 - souhlas
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od dd »

Konzultanta za 2 mil. Kč dělal bez VŘ manžel vedoucí odboru IT SFDI. Se zakázkou oslovili 5 firem, z toho zájem projevily 3 a nabídku podaly jen 2. Patrně jen "shodou okolností" neoslovili žádnou z větších IT firem (které prověrku mají také). Jediná informace, která se objevila k tajné části, je utajení RZ tajných služeb. To může mít několik jednoduchých řešení a navíc to není nic, co by bylo třeba tajit ve smyslu funkce (důležité je utajit data).

Takže ano, stále více se kloním k názoru, že celá ta tajná část byla jen kouřová clona, aby bylo možné bez klasického VŘ zadat zakázku vybrané firmě. A nebudu tu tvrdit, že byla předražená 10x, to asi ne. Ale i kdyby byla předražená jen o třetinu, tak to je 100 mil. Kč.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lynx »

Souhlasím s panem dd. Všechno nasvědčuje tomu, že je to přesně takto. Klasická manipulace výběrového řízení, tak aby vyhrál předem vybraný zájemce s předraženou cenou. Ještě dodám, že na zpracování nabídky byly 4 dny !!! což je další střípek do mozaiky, že jde o předem zmanipulovanou záležitost.

A ještě jsou tak drzí, že to dělají přes rodinného příslušníka, kterému taky dají legálně vydělat (zmanipuluje zakázku a ještě za to legálně dostane 2 miliony odměnu). To je chucpe.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od bhs »

Zakázka byla vydána v utajovaném režimu, takže to fake news nebyl, ale byla to realita. Jestli tam dodávaly požadavky tajné služby, pak to klidně může být. O tom, co má být utajováno rozhoduje zadavatel na základě zákona a vnitřních předpisů, a klidně to mohou být i funkce systému.
Já tu zakázku nemíním hájit. Je-li tam podezření z TČ, ať to PČR prošetří. Šlo mi jen nesmysl (FN) triviální e-shop za 400M, který parta lidí naprogramuje za víkend.
Pokud jsem dobře poslouchal Havlíčka dnes večer, nebude (úplně) veřejná ani ta nová přepracovaná zakázka. Rozumím tomu tak, že původní restrukturalizují (rozdělí na několik částí). Takže bude viněty prodávat třeba Alza. Hlavně, že do toho zapojili pana Dzurillu (eGovernance). Snažím se to sledovat, ale jeho jsem ještě neslyšel

A speciálně pro dd:
Když už máte dobrý nápad, tak se jej držte a tyto diskuse rozvíjejte v příslušném vláknu
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lynx »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/krem ... lanky-home

Nebylo by například u ŘSD nějáké volné místo na pozici dělníka dálniční údržby ? Ať má chudák jak si vydělat na živobytí :-) Pochybuji ale, že by tu pozici zvládnul.
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Mike »

2 jonáš :
minometem se fakt vystřelují miny 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lynx »

Hleďme na pijavici

Odvolanému Kremlíkovi se nechce z ministerstva dopravy, dál pobírá plat

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlad ... domaci_pmk
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od jonáš »

Však je profesí právník :-D
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lynx »

Zase posunul politickou kulturu o kus dál ... tedy o kus dál směrem na Balkán. Tohle dosud "bylo blbý" i protřelým gaunerům vyhozeným z funkce, teď jim Kremlík ukázal cestu.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od kyk »

Já bych řekl, že je to takový kopanec bývalému šéfovi za ukvapené vyhození kvůli jediné věci.
Mediální divize holdingu už dostala notya tak bude čeřit vodu aby se neřešilo důležité.
Dálniční známky v uváděných termínech nebudou. Na Huráshopu to nepojede a nová soutěž se nestihne.
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od hekor »

Presne tak! Kremlik je jen urazenej, furt tezko hodnotit, nakolik je v pravu, ale muze se klidne stat, ze byl vyhozenej bezduvodne! Zatim frajeri za 4-8M naprogramovali zmetek bez moznosti dalsi realne aplikace a novinarsky hon s palivem z agrofetru honi carodejnice ve velkym tempu. Merit veci neobjasnen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od Lynx »

Kde berete tyto informace ? jakože to co vytvořili je "zmetek bez moznosti dalsi realne aplikace " nebo že na "Na Huráshopu to nepojede a nová soutěž se nestihne." ?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Nabídli mi úplatek 1,5 milionu, řekl Kremlík. Babiš mlčí, ale BIS to ví
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nabi ... o-vi-88094

Po tom, co zatím za dnešek Kroupa poskládal je tohle docela zásadní, ale s tím článkem mám dost problém. Jsem divný, nebo je fakt špatně napsaný? Měl jsem problém to vůbec pochopit co tím chtěl autor říct. Když jsem to pochopil, tak zase nechápu spoustu faktických věcí.
Jak Seznam nahrál tu schůzku, kdy byla schůzka, proč to Kremlík oznámil BIS v den, kdy se začal řešit e-shop, proč to oznámil BIS a ne policii.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše:Měl jsem problém to vůbec pochopit co tím chtěl autor říct. Když jsem to pochopil, tak zase nechápu spoustu faktických věcí.
Dvakrát měř, jednou řež! Před chvílí jsi dával článek Janka Kroupy do vlákna "Novináři a jejich bláboly". Píšeš, že máš problém s pochopením. Tady bude zakopanej pes.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

theodor less píše:Dvakrát měř, jednou řež! Před chvílí jsi dával článek Janka Kroupy do vlákna "Novináři a jejich bláboly". Píšeš, že máš problém s pochopením. Tady bude zakopanej pes.
Aha. Tak ty otázky v tom videu byly do nějaké jiné kategorie než do blábolů?

A sdělení tohohle článku je přesně co? Někdo nabídl úplatek a pak je do toho zapletano dalších spousta věcí a informací je tam tak 1/3 toho, co musí Kroupa mít.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od krtek700 »

Další díl pořadu Kroupa a Kremlík.
Kremlík mu nic neřekl, včera to vypadalo, že ty informace v článku má od Kremlíka
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak- ... ssion=true
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

Další díl pořadu Kroupa a Kremlík.
Mimo jiné zmínka, že technik PČR, který se zabývá stahováním dat z mobilu nebyl v odpoledních hodinách k dispozici. Já si to vysvětluji tak, že v Kremlíkově kauze není žádné nebezpečí z prodlení, a proto bylo zbytečné povolávat technika. V titulku článku figuruje detektor lži - tomu se nedá odolat.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poli ... asil-89186
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od theodor less »

Tentokrát o Kremlíkovi s jinými žurnalisty.
"O blízkosti vztahů Kremlíka s Janouškem výmluvně vypovídá skutečnost, že loni v létě spolu absolvovali v Praze na Vltavě kurz vůdce malého plavidla. Tohoto kurzu se zúčastnil i někdejší šéf Ředitelství silnic a dálnic Pavol Kováčik."
Tak loni v létě hodně lidí drželo Kremlíkovi a Kováčikovi palce, aby se z návalu práce nezhroutili, a oni se zatím vozili na lodičkách a připravovali na zkoušky lodivoda
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kama ... cle-detail
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Příspěvek od kyk »

Mě to připadá jako hledání zástupných důvodů, "proč jsme vyhodili Kremlíka".
Nějak se to zbrklé vyhození musí zdůvodnit.
Zažitá praxe byla nejdřív zdiskreditovat, pak teprve vyhodit. Ale časy se evidentně mění.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“