(Ex)Ministr dopravy Karel Havlíček

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Jestli je Havlíček za ANO nebo v ANO je v podstatě jedno. Koneckonců, mě osobně je to úplně jedno. Já jsem to popletl, ale mám zato, že to nehraje roli.
A jedno je to zřejmě i Babišovi. Kdybych měl hodně času našel bych scénku novináře s Babišem: "Nevím, jestli je vůbec členem ANO" a ptá se "Jste členem ANO?" Adam Vojtěch říká, že ne a Babiš pokračuje: "Vidíte, ani není členem ANO."
ANO je personálně vyprázdněná, a proto Havlíčka potřebuje. Někdo na těch billboardech být musí; Faltýnek už tolik netáhne. Modernizace D1 je volební trumf a kdo jiný ho má prodávat.
Já už jdu od toho, ale nechci mít poslední slovo. Podepisuji bianco šek: pravdu má krtek700. Můj komentář byl neobjektivní a nekonzistentní. Docházím ke stejným výsledkům, i když jsou výchozí údaje jiné. Nastoluji problémy, které jsou irelevantní. A zaplétám do toho půjčky.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od krtek700 »

theo:
Co mám dělat s tím posledním slovem? :D Škoda, že je ten závěr ironie, jinak bych zatleskal. Ale zase ta první je docela dobrá. Pokud Havlíček nechce skončit na konci období, tak musí kandidovat. Ta stranická příslušnost je asi všem jedno, chápu přístup, že na post ministra musí být člověk členem( nějakou delší dobu), ale pak je tu přístup jako ČSSD, že se musí stát ministr do někdy členem ČSSD( teď ministr zemědělství, v minulosti pokud se nepletu i třeba slavný D. Rath)- u toho ani nechápu smysl (ani pro jednu stranu)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:Já jsem minimalista. Ministr by měl sehnat budget (relativně se Karlovi daří), posunout nějakou legislativu (aspoň ta 416), a jinak pokud možno nepřekážet
Nepřekážet, ale být vidět. V některých dnech se zdálo, že Havlíček pouze přechází z televize do televize, z pořadu do pořadu.
Jeden aspekt Havlíčkovy kandidatury jsem přehlédl. Stane se totiž poslancem. První co mě napadne: něco si v parlamentu odsedí, na zbytek se omluví s tím, že má ministerské povinnosti. Proboha, já automaticky předpokládám, že ANO bude ve vládě!
Nemusí být! Poslanecký post se tak může stát důstojnou alternativou postu ministerskému. V tom okamžiku neplatí, že Havlíček ANO nepotřebuje.
A když ANO ve vládě bude? Hlasovací stroj ANO funguje, zdá se zbytečné ztrácet ve sněmovně čas. Ale přímá účast může mít své přednosti. Určitě ve chvíli, kdy bude ANO ve vládě slabší koaliční partner.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Nedá se to měřit, ale Havlíček byl donedávna nejobratnější vládní rétor. Na všechno měl odpověď. Občas uznal chybu: "vždy to jde udělat o něco lépe". Všechno relativizoval a někdy se tvrdě ohradil.
Nyní je zastíněn ministrem Blatným. Ten vysvětlí úplně všechno. Mluví velice slušně a zdvořile, ale sebejistě. Kde jsou ty časy ministra Kocourka, který se červenal, když cosi koktal o "odklonění" majetku od bývalé manželky. Havlíček a Blatný samozřejmě naplácají spoustu hloupostí, ale dovedou se z toho vykecat.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od kyk »

Pánové, diskusi zabíjí především zbytnělá ega, trollování a krmení trollů.

K tématu, ač jsem příznivcem jiného politického směru, tak si myslím že pokud není v podmínce poskytování dotací z fondů EU uvádět v politických vyjádřeních spoluúčast EU tak neuvedení není hřích.
Zajímavé ale je, že nikomu nevadí nesmyslné sčítání jedniček k dálnicím spolu s reko D1. Díky této zkratce pak nestavíme 50km dálnic, jak se uvádělo poctivě cca do r. 2013, ale 250km dálnic, silnic I. třídy a reko D1.
To je jiná káva pro voliče.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od kot »

Ale kyku, teď se přece uvádějí dálnice bez D1 a k tomu km na D1...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Tak Havlíček, jako ministr dopravy vyhodil exministra financí Ivana Pilného z SFDI. Pilný býval ředitel české pobočky Microsoftu nebo předseda představenstva Českého Telekomu. Havlíček, tehdy jako ministr průmyslu, kdysi Pilného vyhodil z pozice náměstka MPO. Ten první vyhazov souvisel nejspíš s kritikou podpory KSČM, druhý následoval po kritice práce ministryně Schillerové. Takže od Havlíčka nic osobního.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od krtek700 »

Theo sorry jako opakovaně, ale myslíš ten dnešní rozhovor v DVTV, kvůli kterému ho vyměnili ze SFDI někdy na začátku měsíce a před pár dny odešel z ANO? Časové souvislosti ti moc nejdou.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Načež Pilný odešel i z ANO. :)
„Místo věcné diskuse o mých názorech a argumentech, které nejsou v hnutí ojedinělé, je na mne uvalena 'karanténa' monitoringu hnutí a následuje bezdůvodné odstranění z poslední funkce ve státní správě, o kterém jsem se dozvěděl z médií. Politika není procházka po louce plné fialek, takže to neberu osobně,” napsal Pilný.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pi ... i-40351213
Třeba to zase nějakému dalšímu člověku otevře oči ..
Pilný prostě neodkýval Andrejovi každou hovadinu, tak musel jít .. za mě si zachoval páteř. Karlův osud vidím buď jako budoucího kandidáta na premiéra za ANO, nebo také půjde. Páteř každopádně už ztratil, nechápu, jak takhle vzdělaný a chytrý člověk (bez ironie) může poklonkovat Andrejovi, kór když se podíváme na zbytek vlády .. :crazy:
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od MPMP »

Dřív než stačí projevit ambice na premiéra (pokud je bude mít), už bude "odejit".
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od KarelLer »

Omlouvám se za OT. Oni jsou prostě technologové moci, kteří chtějí vládnout. Šéfuje jim bezskrupulózní premiér, ale to je pro ně vedlejší.

Pilný měl asi nějaké ambice a ANO viděl jako výtah k nějaké funkci, jinak nevím, jak to mohl tak dlouho vydržet. Babiš se choval jako hovado od začátku, strana ANO kandidovala bez programu. Program byl (a je) Babiš.

Havlíček byl místopředsedou Rady pro výzkum, vývoj a inovace. To je něco, čemu Babiš moc nerozumí a nepodporuje to.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od theodor less »

Dálnice, dálnice, dálnice. Známé předvolební heslo hnutí ANO a neschopnost uvést ho v realitu, vedly před časem premiéra Andreje Babiše k tomu, že po ministrech dopravy žádá pravidelnou zprávu o stavu přípravy dopravních staveb. Kromě chystaných projektů obsahuje i soupis problémů, které je mohou ohrozit. Aktuálně.cz nejnovější verzi přehledu získalo, projekty si můžete vyhledat v infografice.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... n=Aktualne
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od kot »

Doufám, že tento bumbikův odkaz uvidí i kolega Trupman. Už i ministr dopravy vidí Piráty jako brzdu výstavby... Ale nevím, zda má pro to důkaz.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od kyk »

Vy tomuto blábolu
Ministr Havlíček píše:...zelené spolky, mezi které řadím i Piráty, kteří jsou de facto strana zelených, která zpochybňuje celu řadu staveb, včetně středočeské D3, stavby blokují....
rozumíte?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od MPMP »

Jo, rozumím, je to krásný češtinářský příklad několikanásobného postupně se rozvíjějícího přívlastlu nevlastního vyjádřeného větou vedlejší přívlastkovou. :D
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

..navíc je to přepis mluveného slova, a to přeci jen vypadá jinak než písemný projev, že. Nota bene u Karla, který je tedy schopen tedy vedlejší věty větvi tnekonečně dlouho:o)

Ale zase ta snaha o senzaci za každou cenu - ano, některé stavby se v čase posunou. Z mnoha důvodů, ale to je normální.... Například rozpočet na 2022 bude ŘSD znát až někdy v prosinci - část věcí se posune třeba proto, že nebude vyšší než letos, jak by bylo potřeba... Atd. Atd.
Pak ty bláboly o měnících se prioritách a plánu, který by řídil Parlament - blbost na entou. Naopak, ten plán musí být flexibilní právě proto, že se mění přidělené peníze, někde trvá schvalování déle apod. Čím blíž to rozhodování bude k ŘSD, tím flexibilnější a efektivnější to bude. Když o tom bude rozhodovat parlamentní výbor a x dalších komisí, bude se toho stavět asi tolik jako za Hřiba v Praze. Velký kulový.
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od JiVi »

vcera jsem zaslechl v radiu, ze se odkladaji realizace staveb D1 Prerov, obchavt Znojma a dlasi stavby na silnicich. Asi uz zasahli ti Pirati nebo nevim.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Jo, to bude těma Pirátama ..
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

Přerov má železnici, a silnici I/55, takže po pirátsku - nejsme tak bohatí, aby mohli mít i dálnici. Pitomý argument? Ano, ale na D3 ho vytáhli...
Jinak by mě zajímalo, JAK KONKRÉTNĚ by konkrétní Piráti vyřešili hlavolam 0136.
Ale já vím. Studií.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Standa »

A o té studii by potom mohli hlasovat členové strany on-line ;) .
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Ano, to je pitomý argument, na D3 ale vytáhli úplně jiný argument. 0136 není potřeba řešit, to je stavba těsně před stavebním povolením. Zase tu nepište úplné hovadiny.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od 1975 »

Jaký úplně jiný argument vytáhli na D3? Já četl - pojede tam vlak (koridor), je tam I/3, o kus dál je D4, opravdu si můžeme dovolit ještě dálnici? (Analogick k Přerovu - "vždyť o kus dál máte D46")

Proč není potřeba řešit 0136? Velmi pravděpodobně v říjnu nebude úplně rozhodnuto, a mě by zajímalo, jak by takovýto SKUTEČNÝ a KOMPLIKOVANÝ problém konkrétně řešili.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Aram96 »

Ano, myslel jsem to tak, že se 0136 naopak vyřeší tak jak je a nebude potřeba nic řešit. Jinak si nedovedu jaksi představit s čím by měli piráti přijít, že by se 0136 nestavěla. Zase nedělejte z těch lidí úplný blbce. Fakt si myslíš, že by zarazili poslední úsek kolem Přerova, když z obou stran dálnice do Přerova vede ? :roll:

U D3 byl spíš argument právě ta I/3 a její (podle nich) možné zkapacitnění. Jinak proti napojování regionů buď pořádnou železnicí nebo silnicí nevidím nic špatného. Důležité je alespoň něco. U I/3 o tom samozřejmě nemůže být řeč, protože provoz na ní je prostě na dálnici.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ministr dopravy Karel Havlíček

Příspěvek od Standa »

Každopádně Havlíček vytáhl předvolební kartu "zelených pirátů", kterou včera zopakoval i premiér v PSP. Možná to ani tak není určeno voličům, jako části politických konkurentů - to by svědčilo, že se Havlíček může stát po volbách hlavní tváří hnutí ANO (s Babišem nikdo moc chtít vyjednávat nebude).
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“