kauza Metrostav / David Rath

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Lynx »

Máte pravdu, já jsem ale ten tweet na Mátlovo účtu nenašel. Ale možná jsem jenom špatně hledal a nebo to bylo řečeno jinde. Každopádně by to něják rozseknout měli.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Diaľničiar »

Jdou volby.
Jde o čas.

Počká se jak jen to půjde.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od vaclav »

kot píše:Lynxi, pokud se nepletu, tak o pár příspěvků výše si RM stanovil dead line konec července. Tak snad...
dead line na co?? na nějaký "výrok" úředníka silniční organizace?
Sojer
Příspěvky: 100
Registrován: 3.4.2009 19:23:39

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Sojer »

Diaľničiar píše:Jdou volby.
Jde o čas.

Počká se jak jen to půjde.
Prave proto, ze se blizi volby se nejspis cekat nebude, naopak se bude spechat, aby se mohlo zacit co nejdrive stavet a toto se prodalo volicum. Alespon tohle mi rika ma logika ;)
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Aram96 »

Tohle volby rozhodovat rozhodně nebude. Stačí, když se do voleb nebudou řešit stoupající čísla nakažených a nechá se všechno rozvolněny. ;)
MPMP
Příspěvky: 3306
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od MPMP »

Sojer píše:
Diaľničiar píše:Jdou volby.
Jde o čas.

Počká se jak jen to půjde.
Prave proto, ze se blizi volby se nejspis cekat nebude, naopak se bude spechat, aby se mohlo zacit co nejdrive stavet a toto se prodalo volicum. Alespon tohle mi rika ma logika ;)
Ale "prodat voličům" to jde maximálně 2 měsíce před volbama. Na všechno, co bylo dřív, totiž zapomenou.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Diaľničiar »

Tím, že by se "rozseklo", aby se mohlo budovat atd. a čeká se jen na tohle? Aby se mohlo "konečně stavět"? Prosim vás. Pan Babiš není ve vládě ani 1. rok ani 1. volební odobí. Všechno ví i zná, sepsal jak co chce a jak "by" udělal. Mohl, může. Navzdory to se výstavba vleče. Zůstává u knížek. "Nepomohla" ani výměna ministra dopravy ani suprministr. (multi resortismus, běžné ve státě Izrael). Již dávno mohla být legislativa, která měla zajistit snížení byrokracie o 40%, zlepšení urychlení majetkoprávního vyspořádání atd. Není a není a co je, tak nefunguje. Naopak, byrokracie stoupá, a rozhodnutí se zásadně vydávají ke konci lhůt. Je rok 2021 a najednou se jde stavět co se nestačilo doposud? To nestojí na MTS ani MTS-In. ALE jdou volby ...

:arrow: politicky neprůchodné rozhodnout PRO i PROTI (oba tábory, obě situace ať by se rozhodlo jakkoliv); oddálení rozhodnutí je nejlepší možností ... navíc:

:arrow: kdo se podepíše v tomto stavu ZA/PROTI, když to nebude správné, napadeno a pak se to bude řešit, kdo tak rozhodl jak rozhodl (přehazování horké brambory, takže ŘSD se kryje ale kryje jen část, nechce přímé rozhodnutí v celém bloku staveb, vyčkává)

:arrow: oddálení výstavby i o 1/2 roku s argumentem MTS v rukou (já nic, já muzikant, vždyť premiér o tom opravdu nerozhoduje) je ničím proti oddalování deset let ... ale on chtěl :) On to vykládá furt, že to chce, on to taky napsal kdesi. Jo, jen to postavit, těch 1000 km VRT nebo kolik a 1000 km D. "jen postavit". To je těžší, než přidat miliardy na platy, důchody a odměny, protože to je o zákonech, práci atd. Ale ono to vyhovuje "i jim", když to je tak jak to je. I "oni tam mají" své zájmy, pozemky na trasách atd.

Obětní beránkem situace je zrovna ten "stav". A přežije to i on. (taky se bude bránit a to se teda bude, dovolávat pravdy jinde když to bude jináč než si představuje), ale to vše utíká od prapodstaty.

A volič? Prosim vás, volič je širokospektrální výklad. Většina lidí nevnímá dopravu, dálnici ani rychlost výstavby dálnic nebo VRT jako TOP1 v programech. Volič, ten béžný občas si vyslechne argumenty seskládané jak se hodí a může za to "stav" nebo zelená EU ze které nepůjdou peníze do D nebo pandemie, musíme šetřit a jsou jiné problémy než legislativa pro liniové stavby. Nadává na dopravní situaci 30 let, bude i nadále, v změnu nevěří, ale že více vydělá a bude to nebo ono, je pro něj nakonec to důležitější. Na to, že se více "nestaví - nebuduje", na to si již jaksi zvykl.

Aneb proč tedy má ČR tak složitou byrokracii potřebnou k přípravě těchto staveb? Proč to dávno p. Babiš nezměnil? Když je to jeho TOP1 - tak to měl začít prosazovat hned. Ne teď. A když je tak razantní ve všem tak měl dávno vydat příkaz na rozhodnutí i k této kauze. Takhle to vypadá ( :!: ) že příkaz vyšel a tohle co se děje, je plnění vůle. Ačkoliv to vypadá, že neděje (ale i že se neděje je součást děje a pohádky jmenem ...)

Voličovi se namluví: máme rekordní dopravní rozpočet. Mám se vracet k tomu rozpočtu kam ty mld. Kč jdou a na co přesně aby se zjistilo že nová výstavba nic moc. Ale tohle je na dlouho a jak se řekne v rádiu nebo debatě vedené v "české BBC" více než 10 vět, tak občan přestává vnímat. Pro něj utkví v paměti "rekord". :D Ale v 2050 bude 1000+ km dálnic. To je daleko a hezky to vypadá. Možná se přeznačí 500 km jedniček, kdo ví. Část dualizuje a budou to vlastně dálnice ... jo, těch možností je hromada.

Jedno vím jistě. Když je nepostaví jeden stav, postaví je jinej. :) Jde o to, aby bylo co a kde stavět a to opravdu nestojí na umělém problému, který se ještě živí ...
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Lynx »

Tenhle antibabišovský výlev pramálo souvisí s tématem. A argument, že jsou volby je už úplně zcestný, vždyť ani nedokážete říct jakým směrem by to podle vás měly ty volby ovlivnit -urychlit nebo zpomalit ? Jen opakujete , že budou volby a to že je důvod něčeho a nevíte ani čeho ... jen opakujete, že volby a Babiš jsou nějáké zlo ....

A to, že tady máme novou věc - tedy trestní odpovědnost firmy a to že české soudy rozhodují pomalu, to těžko přisuzovat Babišovi jako univerzálnímu zloduchovi. Moc to nezlepšil, ale ani nezhoršil.
Za Babiše se staví cca průměrně, všemocný pán Bůh to holt není, byť se do té role někdy stavěl. Ale dělat z něj naopak nějákou žábu na prameni, to je taky lež. Ti co byli před ním s tím lépe neporadili, spíš hůře.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Diaľničiar »

To nebyl antibabišovský výlev. ;) Ačkoliv jeho příznivec s tím může mít problém, s takovým textem. Faktem je, že p. Babiš nepokládá činma dálniční výstavbu za prioritu. Pouze o tom mluví, ale nic pro to ve skutečnosti nedělá. Když by byl férovej, nemluvil by tolik o tom a nesepisoval knížky. To je totiž pramálo na to, aby to dovedl i realizovat. Populista ovšem musí mluvit vždy o všem a je jedno, kde zrovna vládne. Vše musí mít za prioritu, ale že nesplní ani 1/4 to je již jedno. Ty 3/4 obkecá.

P. Babiš dělá jiné věci pro stát, ale hold tahle to není. Nic vic ani miň. Z průměru jak sám říkáte nedocílí nikdy to o čem sní. :idea: A samotnýma kecama nemá šanci 3x výstavbu během 3 dalších dekád a rozhodně ne nyní v této finanční situaci.

A společnýho to má dost na to, aby šlo porozmět tomu, že je to umělá kauza, kde je jen další vyumělkovaná oběť.

Mimochodem, ŘSD, které tak kritizujete, spadá de facto pod něj. Proč se tedy jen "dívají" a nerozhodnou? :?: Tak právě pro to. Odpověď si může každej domyslet. Jedna lepší než druhá.

p.s. Já osobně se řídím trochu jináč v životě. To, že něco nezlepším a udržuju tedy jen dosavadní stav a mám na to, aby se to zlepšilo, tak to je de facto pro život horší vývoj. ;) Ale každej vnímáme "možné" jináč.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od krtek700 »

Jestli se nepletu, tak zrovna není Lynx někdo, kdo by obhajoval Babiše ne? Ten příspěvek tedy vidím dost podobně jako on, vlastně si pamatuji jenom to, že vypadá jako největší problém nějaká kniha.
Fakt by mě zajímala ta myšlenka, jakou to má souvislost s volbou. To máš představu, že když se rozhodne na jednu stranu nebo na druhou stranu, tak ta "poškozená" spustí před volbami nějakou negativní kampaň vůči ANO?
MPMP
Příspěvky: 3306
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od MPMP »

A ty si myslíš, že nespustí, když jí opozice slíbí "modré z nebe" za pomoc při kampani?
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Lynx »

Ad Babiš - mě něják nevadí, ale nejsem ani jeho vysloveným příznivcem. Ovšem vzhledem k tomu, že opozice má téměř jediné téma a to "antibabiš" a všechno svádí na něj, jako by to bylo nějáké monstrum a hrozila tady diktatura jako za Gottwalda, tak se Andreje mám tendenci spíš zastávat, protože to podle mě není zas taková zrůda a příčina všeho zla, jak ho všichni vykreslují. Dnes jsem byl například na obědě a na vstupu do hospody nálepka s přeškrtnutým nápisem "Babiš". Ta davová hysterie a nenávist k němu neodpovída podle mě realitě. Spíš je to hromosvod a záminka pro mnohé.
Mě přijde například pořád lepší než například poměry za Topolánka či Nečase. Což je mimochodem zároveň příčina jeho úspěchu - absolutní znechucení klientelismem "tradičních" stran, který právě za výše jmenovaných dosáhl vrcholu. Přitom ta samá ODS co se nidky nevypořádala s vlastními kauzami dnes jede jako hlavní téma antibabiš, jako všichni ostatní. Sami mají přitom másla na hlavě, že je proti nim Andrej čistej jak lilie ..... to jsou paradoxy. Všichni zloději, křičí, chyťte Andreje, kterej je proti nim přitom "čučkař".

Ale to je věc subjektivního vnímání a ani to sem moc nepatří, tyhle politické disputace.

Ad dopravní výstavba v ČR - Dle mého dojmu pozorovatele, co to vidí z rychlíku a není osobně zainteresován, mi připadá, že ŘSD pod vedením Mátla vypadá, že je na cestě k lepším zítřkům (bez ironie) a MD snad taky. Přiznávám ale, že do toho nevidím zevnitř a zvenku vidím jen to co běžný občan. Celkově bych ale dopravu za Babiše neviděl něják černě. To že v reálu splní zlomek toho, co slibuje, to je bohužel realita u všech politických stran, to není nějáká Babišova specialita.

Ad volby - stejně jako krtek pořád nevím, co má situace Metrostavem společného s volbami ? Podle mě nastala situace, kde jsou všechna řešení špatná a všechna znamenají riziko zdržení. Nedá se říct, že by tohle ale mělo jasného viníka. Je tady nová situace s trestně odpovědnou firmou a rozhodnout definitivně může bohužel jen soud. A tím je ten průšvih daný.
Akorát by bylo vhodné , rozhodnout se pro a) nebo pro b) - tedy buď Metrostav Inf. akceptovat a nebo je všude vyškrtnout.
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od martas »

vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od vaclav »

jj, ty 1-2 roky jsem odhadl správně. s ohledem na ceny by bylo snad i lepší tendry zrušit a soutěžit znovu?

...několik zablokovaných staveb, jejichž realizace se kvůli sporu velkých stavebních firem může posunout o jeden až dva roky. „Radost z toho nemám. Bavíme se o deseti, jedenácti zakázkách v celkovém objemu 8 – 10 miliard korun. Navíc nám běží další soutěže a zablokovaných zakázek může přibývat.“
bumbik
Příspěvky: 7958
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od bumbik »

mě překvapilo, že řekl, že v okolí nových mlýnů se dál vykupují pozemky ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Aram96 »

Přesně, také mě to docela "prásklo" do očí.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Lynx »

martas píše:K tématu podrobněji od Mátla: https://silnice-zeleznice.cz/silnicni-i ... kordne-543
Díky za odkaz. Pro ty co to nečetli - je tam spousta zajímavých informací a předpokládaných termínů u celé řady staveb.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od kot »

Vystupování RM ve všech mediích lze vnímat vždy positivně. Jeho příspěvky si vždy rád přečtu či poslechnu. Právě proto se voleb poněkud obávám. Vždy po nich dochází ke hře škatule hýbejte se... Což by v jeho případě byla opravdu škoda !
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od vondr »

Něco nového u zakázek s Metrostavem?
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od 1975 »

RM, 1.8.2021:

Zatím je rozhodnuta pouze zakázka na opravu odpocivky Střechov, kde běží lhůta zhotoviteli pro podání námitek na ÚOHS. K ostatním budou zasedat hodnotící komise v nejbližší době.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Diaľničiar »

Ještě 2 měsíce a začne být jasněji. :) Co to je proti tomu dosavadnímu času? Tady je vůbec na všechno času habaděj. :twisted:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Diaľničiar »

letišní zakázky tedy nepřekážejí (nikdy nevím jestli by nebyl vhodnější tvar nepřekáží)

https://www.facebook.com/metrostavinfra ... 5164129333

ačkoliv vlastníkem je MF a ne MD
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Aram96 »

Lze užít oba tvary, ale "nepřekáží" je takové jednodušší a vzhledově asi lepší. :)
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Japao Joe »

OT: nomen omen "... Jan Škrábek, vedoucí Střediska frézování..." :-)
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: kauza Metrostav / David Rath

Příspěvek od Lynx »

V tom případě, by Rýdl měl převzít od GŘ jméno Mátl, aby to taky sedělo na jeho zprávy pro veřejnost. :-) Naopak Mátl by se mohl jmenovat možná i vznešeným jménem Pravda, alespoň mi zatím jeho vyjádření připadají pravdivá.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“