kapacita výjezdů z MUK

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

kapacita výjezdů z MUK

Příspěvek od dvs »

Řeší se kapacita výjezdů z dálnice na MUK a způsob jejich napojení na jinou silnici?

Malá kapacita průjezdu křižovatkou u výjezdu způsobuje někdy kolonu až na dálnici nebo nebezpečně do sjezdu.

příklady:
- sjezd D8 Zdiby na I/8 - kolony vozidel kvůli odbočení vlevo na Mělník
- sjezd D8 Nová Ves z Prahy na I/16 - kolony vozidel kvůli odbočení vlevo na Slaný
- sjezd D8 Nová Ves z Ústí na I/16 - kolony vozidel kvůli odbočení vlevo na Mělník

- sjezd D1 Říčany z Prahy - kolony vozidel kvůli kruhovému objezdu

Určitě existují i další příklady. Většinou se tu na fóru řešili odbočovací/ připojovací pruhy, kolektory.

Co by řešilo výše uvedené?
Podle mne různě (další rampa, kruhový objezd, světla):
sjezd D8 Nová Ves - 2xkruhová křižovatka
sjezd D8 Zdiby doplnit rampu D8 I/8 Mělník
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: kapacita výjezdů z MUK

Příspěvek od mapman »

MÚK Nová Ves je teda extrémně nebezpečná, navíc tam se to snad opravdu i má už nějak řešit (právě snad těmi kruháky).

MÚK Zdiby se má řešit taky, asi se ale čeká na definitivu u stavby 519 Pražského okruhu, starší návrh přestavby je vidět na http://mapy.kr-stredocesky.cz/up_obci/m ... ns=_598283 (JAVA applet required).

No a konečně MÚK Říčany (resp. Modletice) se sice výraznější úpravy v místě kruháku nedočká, nicméně provoz na ní radikálně ubude po zprovoznění stavby 511 PO, částečně už i s 512kou.
HonzaC
Příspěvky: 30
Registrován: 15.3.2009 18:05:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kapacita výjezdů z MUK

Příspěvek od HonzaC »

no myslim, ze s 512 se to spise mirne zhorsi, az s 511 se to o hodne zlepsi
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: kapacita výjezdů z MUK

Příspěvek od dvs »

mapman píše:MÚK Nová Ves je teda extrémně nebezpečná, navíc tam se to snad opravdu i má už nějak řešit (právě snad těmi kruháky).
Dá se říci co znamená "snad má ". Rozběhl se aspoň nějak ten administrativní proces, měření zátěže, zadání projektu ... Kdo vlastně může nechat rozeběhnout toto administrativní kolečko?

Podíval jsem se na mapu nehod a je to horší než jsem myslel:
http://www.jdvm.cz/mapsphere/MapByVal.a ... &M_Lang=cs

Navíc jsem zjistil, že tyto nehody na výjezdech z dálnice nefigurují ve statistice nehod na dálnicích...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“