Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Jak značit nové silnice pro motorová vozidla?

R
45
39%
S
48
42%
M
13
11%
A
0
Žádná hlasování
I
9
8%
SPMV
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 115

monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Lukyno: bohužel, ale to už je spíš k pláči, než k smíchu. Jinak ač nerad, tak jsem musel. Takže mě hodně příjemně překvapilo, že jsem D1 projel minulý týden ve všední den naprosto bez problému, tam a dokonce pak i zpět. Naopak mě nemile překvapila celá D46, protože je ještě pořád značená celá v modrém. Tedy čísla dálnice. To samé, v bledě modrém je východní úsek D35 okolo Olomouce, také všechny rámečky v modrém. A co mě všude neskutečně iritovalo, to bylo to naše všude se rozmáhající úzké, špatně čitelné písmo, kterým byl hlavně zaplevelen ten úsek D35, ale dá se na něj narazit samozřejmě i jinde.
Tajně jsem doufal, že po tom kulovém blesku z loňského prosince, se ty nedodělávky v rámci nového pojetí podaří dotáhnout do půl roku, max. do roka, ale tímto stylem to už nevypadá ani na ten rok. Směr D7 od letiště je značen dokonce pořád modrýma autíčkama (800m), pak je teprve značka dálnice. Škoda, úplně to ustrnulo v mrtvý bod. Čím to je? Laxnost? Prachy? Jinak ještě trochu mimo mísu. Praha může jen tiše závidět takovému směrovému značení jako má Brno a těm lidem, které ho tam mají na svědomí. A takového Capa di Tutti Capi z TSK, či z magistrátu, bych tam povinně vyslal alespoň na měsíc na stáž.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Rio13zm »

Súhlasím, D1xD2 a celá D2 je ukážkovo značená.
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od zesp »

I já už jsem si říkal, že diskuse na tomto vlákně utichla stejně jako práce na přeznačování erek na dálnice... Ta R46 a D35 Mohelnice - Lipník je fakt do očí bijící. Jak to tedy bude? Vždyť je to matoucí. Ví k tomu někdo něco, nebo celé to slavné přeznačení zase zůstane jen další nedodělaný paskvil?
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mapman »

V Olomouckém kraji se přeznačování bude dít poměrně ve velkém, bude se měnit mnoho velkoplošných i malých značek jak na dálnicích tak na silnicích i ve městě, změní se některé cíle (Těšín, Hranice, Opava), takže velký projekt, velká soutěž a celá řada stanovení... Ještě pár měsíců to potrvá.
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od zesp »

Tak jestli je to tak, Mapmane, tak to si rád počkám. Je pravda, že ty cíle Č. Těšín, Hranice (a některé další) na hlavních trasách mě fakt štvou. I ta Opava z OC přes Šternberk je v současné době nesmysl. Vše je důsledek pouhého několikerého kopírování původních značek: Č. Těšín byl dříve zásadní HP, dnes už jeho význam povadl, Hranice zase neuralgický bod silniční sítě, zásadní křižovatka silnic... Jen hodně držím palce, aby se to povedlo a nevznikla zase nějaká jiná bota... Radši ať to tedy trvá déle a dobře promyslí a nepřekombinují. Nebyla by k dispozici nějaká ochutnávečka???
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mapman »

Z vlastní dokumentace ne, ale existuje ideová skica z předběžného návrhu, která se může ještě drobně změnit.
Předběžný návrh
Předběžný návrh
2016-07-30.png (105.76 KiB) Zobrazeno 11211 x
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od zesp »

Hm, zajímavé... Jen takový vtíravý dotaz - nešel by ten Frydek bo Mistek dát třeba již na tom křížení D35/D46, klidně k tomu Přerovu? Bylo by to jistě více vypovídající. Ono třeba od Brna moc aut asi na Přerov nepojede, tam je větší prp, že spíše pojedou na ten FM... No a ta Mohelnice je přeci úplně stený typ cíle jako ty Hranice. Spíš by tam měl být Šumperk (okresní město)... To jen takový můj subjektivní návrh... Nebo dle čeho se to určování cílů řídí?
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

mapman: no a my tady nic nevíme. Pak se taky nediv, že jsme z toho trošku nervózní.. :D
Pěkný. Ta černá tečka u Olomouce, to je něco jako čéntro? To vypadá fakt dobře.. :)
To už to bude skoro jako u nás v Krumlově.. :)
https://www.google.cz/maps/@45.3907416, ... 312!8i6656
Té bílé bych se také nebal, rval bych ji všude, jak jen to je možné. Ta má také hodně co do sebe.. ;)
https://www.google.cz/maps/@45.4358212, ... 312!8i6656
A teď se to samo přímo i nabízí, když pan Dolínek hodil tu pomyslnou rukavici a chce začít značit na MO ty jeho Mnichovy a východní části, bývalé DDR. :D viz.http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... &start=250 :)
Co ten začátek D7 u letiště, kdy se povede to?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mapman »

zesp píše:Hm, zajímavé... Jen takový vtíravý dotaz - nešel by ten Frydek bo Mistek dát třeba již na tom křížení D35/D46, klidně k tomu Přerovu?
Všechno jde když se chce, Přerov je tam hlavně proto, že je to cíl pro odbočující 55ku, která bude do budoucna dálnicí, pak se tenhle cíl nejspíš nahradí Zlínem. Pokud se jednou D55 a D49 postaví, tak pro cesty nejen z východních Čech a Olomoucka to bude jedna ze dvou hlavních tras na Slovensko a dál na jih a východ.
zesp píše:No a ta Mohelnice je přeci úplně stený typ cíle jako ty Hranice. Spíš by tam měl být Šumperk (okresní město)... To jen takový můj subjektivní návrh... Nebo dle čeho se to určování cílů řídí?
Mohelnice je tam do doby, než se začne dostavovat D35, pak ji nahradí nejspíš Pardubice. Šumperk by se mi taky líbil, ale neleží na navazující dálnici ani to není krajské město. To jsou dvě hlavní pomocná kritéria pro značení dálkových a doplňkových cílů na dálničním orientačním značení tak, jak by měla být zakotvena v aktualizaci TP100, které se věnují orientačnímu dopravnímu značení.
monin píše: Ta černá tečka u Olomouce, to je něco jako čéntro?

Jistě...
monin píše:A teď se to samo přímo i nabízí, když pan Dolínek hodil tu pomyslnou rukavici a chce začít značit na MO ty jeho Mnichovy a východní části, bývalé DDR. :D
No na tu jeho hlášku jsem taky vejral, ale moc váhy bych tomu zatím nedával, v Praze se o hodně věcech často jenom mluví, ale skutek utek...
monin píše: Co ten začátek D7 u letiště, kdy se povede to?
Viz moje předchozí odpověď, je to na silnici ve vlastnictví Prahy a ve správě magistrátu...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Takže třeba tento paskvil, kde jsou nově sice už červené a dokonce i větší 0, ale modrá 6 tam paradoxně zůstala, to má na svědomí také TSK? Pokud ano, tak fakt degradovat, zničit, zastřelit.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.2956660&y ... &fov=1.257
Fakt zlaté Brno.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
zesp
Příspěvky: 1115
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od zesp »

Monin: A v čem je Brno zlaté??? Vždyť tam se ohledně přeznačování nepohnulo vůbec nic. A ta nesmyslná proluka mezi koncem dálnice a začátkem SMV na sjezdu z D1 BM Východ od Vyškova zůstala také. Takže jedeš 130, pak to musíš na cca 200 m zchladit na 90 a pak teprve můžeš 110... Mezi tím žádná křižovatka, nic co by to opravňovalo. Argumentace, že je tam mírná zatáčka - to se dá přeci ošetřit značkou s omezením rychlosti, to zde ale dle mě není třeba... A cedule s autíčky zůstávají v celém Brně původní. Napřed jsou možná v tom, že už cca rok předem v případě, že vyvstala na SMV potřeba obnovy DZ, dali už místo zelené cedule modrou... To je tak asi vše... Nebo se pletu?
evilcleaner
Příspěvky: 1073
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od evilcleaner »

tu proluku mezi D a SMV na ostravské radiále v brně někdo řeší? :lol: vždy když tam jedu, tak se jenom ušklíbnu (bez změny rychlosti).
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lenny »

Měla se řešit v rámci rekonstrukce povrchu 199-204 L, ale nestalo se tomu tak. Psal jsem tehdy o osazení 80 za deště.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od kik »

Mapmane, proč Pardubice a proč na Praha či Liberec: Pardubice jsou přece jen takové "malé" předměstí Hradce :lol:
Jinak to nevypadá špatně, jen bych tam místo Frýdku-Mistku dal Ostravu a možná ten Č. Těšín.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od adi88 »

I kdybych byl sebevětší patriot, tak Brno jako příklad hodný následování doporučit stále ještě nemohu. Je pravda, že s návěstmi na S43 předběhli dobu, ale jinak žádná sláva. Na S23 je myslím stále ještě modrá značka dálnice s nápisem xxx metrů, autíčka pořád obdélníková atd. Navíc mně osobně vadí i to neustále protlačování Olomouce na úkor Ostravy, kde je tak nesoulad se značením na D1. Jedna věc mě ale překvapila a koukal jsme na ni doslova s otevřenou pusou. Autor přenosného značení objížďky v Králově Poli již zelenou zaznamenal ;)
Přílohy
zelena.JPG
zelena.JPG (82.24 KiB) Zobrazeno 10423 x
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Honey72 »

To je zvyk. Do Ostravy léta žádná dálnice nevedla a D1 přímo ještě také stále nevede - jen oklikou přes Olomouc, takže je to víceméně správně. Ale ten ukazatel se symbolem na objížďce se mi líbí. V Praze také dlouho bývaly a možná ještě jsou D8-Teplice.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Ta Praha mě fakt nepřestává fascinovat a to naštěstí zde jezdím už skoro jen na kole. Včera jsem koukal ne Černém mostě na "nové" značení ve směru k D10 a D11. Na levé značce předpisová červená 10, ovšem modré autíčko tam zůstalo, tak jak bylo, asi pro jistotu kdyby se poměry na MD otočily a došlo opět k vráceni původního stavu na D a R. A ve směru k D11 hned vedle na sousední značce na jednom portálu, je pro jistotu úplně vše při staru. Dokáže to někdo nějakým rozumným způsobem vysvětlit, jak k takovým, typicky pražským excesům může docházet? Či levá značka patří pod ŘSD a pravá značka pod TSK? :(
https://mapy.cz/zakladni?x=14.5834692&y ... &fov=1.257
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Sosa »

Prostě Praha.... Člověk prost nepochopí, proč je směrem z centra ven značení je místních cílu. Do centra to se skřípěním zubů pochopím, ale opačně?
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Sosa: to bych snad nechal bez komentáře, protože to je marný a předem prohraný boj. Oni jsou si tím skálopevně přesvědčeni, že to tak má být a že to tak je správně. Tečka. Jen snad jednou jedinkrát, bych chtěl takového člověka, co tento děsivý systém navrhl a prosadil, vidět na vlastní oči.
Jinak to, že se před letištěm staví nová kruhová křižovatka (Aviatická), to není asi žádná novinka a určitě to pomůže zdejšímu provozu a tím i paradoxně k novému dopravnímu značení, které bude značeno už v rámci nového pojetí. A protože se zde objevila i nová přenosná značka s vyznačenými cíli, všemi, do zelena a kromě Chomutova překvapivě (na pražské poměry) i s Brnem/Plzní), tak je snad i šance, že se tyto cíle dostanou i na velkoplošnou značku ve směru z letiště. https://mapy.cz/zakladni?x=14.2895316&y ... &fov=1.257
Jen nechápu, proč už i z druhé strany nebyl Chomutov & spol. také přeznačen na zeleno, se symbolem dálnice, když se to tam vloni v prosinci předělávalo.. :oops: https://mapy.cz/zakladni?x=14.3027925&y ... &fov=1.257
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od monin »

Nové dopravní značení na Aviatické před letištěm. Zajímavá je ta červená 0 a 7, neměl by tam být v tomto případě jen symbol dálnice? Zvláště když o kus dál je to samé značení zase už jen se symbolem dálnice? :)
Přílohy
005.JPG
005.JPG (88.01 KiB) Zobrazeno 9255 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od hh »

Monine jiste, ja si spis sedam na prdel, ze TSK zaznamena akci R na D:) Predpis jak se to na pred najezdem presne znacit opet necetli, proc, Praha to ma po svem...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Honey72 »

Je to úplně špatně. Nesmí tam být ani sedmička, když se rovně za kruháčem přímo nenajíždí na dálnici. A už vůbec tam nesmí být nula, protože okruh začíná až kdovíkde ... Takže jen ty symboly.

Ale třeba se přístup ke značení změnil ? A nejsem takový hnidopich, aby mi to tak strašně vadilo :) Já bych naopak používal vždy symbol i číslo společně.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od ElWapp »

Jestli to nebude tim, ze slavne TP 100 se po zmene R na D stale neprojednaly a neaktualizovaly? To si pak projektant holt musi nejak poradit po svem...
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od hh »

To je také pravda, ale MHMP i TSK to finále, které je na spadnutí, mají ... Stačí chtít a nebyly by tam červená čísla, ale symboly dálnic. Kde jinde než 100 m od letadla řidič nemusí tušit co znamená červené číslo.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od JirkaS »

Zrovna tohle mi tak nevadí, byť to logicky správné není. Nevím, proč se u dálnice nepovolilo číslo s čárkovaným ohraničením jako u jedniček.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“