| Autor |
Zpráva |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já osobně bych tam tu Olomouc moc necpal. A když, tak společně s Brnem. D48 nemá jako koncový cíl žádné významnější město, ústí ovšem do D1, která vede na Brno. Je sice zatím nedokončená a tak se zpravidla jezdí kolem Olomouce, to však neznamená, že by nemělo být značeno. Na D1 je od Bohumína taky značeno Brno a ne Olomouc. Osobně bych byl pro systém, kdy by bylo od Těšína po D1 značeno Brno a spolu s ním jako druhý cíl od Těšína po Frýdek značit FM, od FM po Příbor značit Příbor, od Příbora po N.Jičín značit N.Jičín, od NJ po Palačovskou spojku značit Valmez a od Palačovské po D1 značit Olomouc, která by tak byla i cílem peážující I/35. Samozřejmě až se Palačovská spojka postaví.
|
| 14.11.2015 14:06:39 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
 Vitam uzamknuti fora Rychlostni silnice! 
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 14.11.2015 16:30:48 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 14.11.2015 18:10:31 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Zatím je to v územních plánech pořád rychlostní silnice a o její budoucnosti rozhodne technicko ekonomická studie, která se bude v příštím roce zpracovávat. Je možné, že z ní nakonec dálnice nebude, ale mapka nového pojetí v tomto opravdu předbíhá dobu....
_________________ KlarArt
|
| 14.11.2015 19:30:28 |
|
 |
|
dj-bobr
Příspěvky: 78
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Neodpustím si malou otázečku: přivaděče do Brna budou už ofiko R23 a R50, ač byly doteď MR bez formálního jména?
|
| 16.11.2015 13:04:47 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Budou to silnice I. třídy se značkou siln.pro motorová vozidla, hlavní cíl v zelené barvě bude z centra dálnice.
|
| 16.11.2015 13:27:49 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
hh píše: , hlavní cíl v zelené barvě bude z centra dálnice. Ať dumám jak dumám, tak nechápu o co tu jde..
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 16.11.2015 15:50:45 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
hh píše: monin píše: Copak to TSK je nějaká uzavřená a nepropustná sekta? To přece není možné. Tak jako už jsem na vlastní oči viděl mapmana, tak bych v opačné protipólu rád viděl i toho, kdo je za tento bídný stav zodpovědný. A to bídný, je hodně a hodně slušné slovo. A jen díky tomu, že venku svítí sluníčko.  No tak hurá do toho! Vyražte za nimi! Nebo jako my - dejte si za úkol změnit Prahu jako my dálnice. Šup deset let uběhlo a povedlo se  Stejně jako tento web potřebuje novou krev. Povídat si na fóru nestačí ... Jakože bych vzal baťůžek, sedl na kolo a zahájil hladovku před TSK a to až do té doby, než si Láďa Pivec projede se mnou hlavní komunikace v Praze a uzná, že tu fantasmagorii s dopravním (ne)značením, co tu před pár lety prosadili, není zrovna to pravé ořechové? 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 16.11.2015 15:55:12 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Monin: Taky jsem se musel zamyslet a řekl bych, že to znamená, že "při jízdě směrem z centra Brna bude na těch SPMV na značkách jako hlavní cíl uvedena dálnice v zelené barvě" (čili bez uvedení města, kam ta dálnice vede ?). Co se týče té pobídky, řekl bych, že my rýpalové jsme byli vyzváni, abychom šli třeba do TSK nebo na MHMP pracovat a začali přímo tam pracovat na požadovaných změnách. Schválně, jestli jsem se trefil  !
|
| 16.11.2015 16:26:58 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Nene, budou tam dálkové cíle v zelené subloše a před nimi symbol dálnice v téže ploše, stejně jako jsme to viděli na té D46 
_________________ KlarArt
|
| 16.11.2015 17:01:44 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
No jen doufejme, že ta subplocha nebude ve stejném miniaturním provedení jako zde. To co se ten krčí v tom zeleném rámečku je nápis PRAHA. https://www.google.cz/maps/@50.0563246, ... 312!8i6656
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 16.11.2015 21:46:08 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 17.11.2015 0:32:51 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
No nezapomeň, že takový pohled na tu značku, jako je vidět na té mapě, má jen ten, co šel do toho lesa na dříví, nebo houby. Z pohledu řidiče, je to ještě daleko horší.  No ale jinak, zatím tu máme zelenou jen D46, kde máme další vlaštovky? 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 17.11.2015 8:39:08 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Až v prosinci...
_________________ KlarArt
|
| 17.11.2015 9:28:53 |
|
 |
|
MiKu
Příspěvky: 321 Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Hanes píše: Praha je vyraznejsi nez Hradec, tak bych to videl ja. Kdyby tam bylo D11 bez Prahy bylo by to jeste hezci..... To už by od příštího roku asi i šlo, ale jedině takhle 
Přílohy:
IS16b_smer_k_silnici.PNG [ 11.99 KiB | Zobrazeno 4135 krát ]
|
| 17.11.2015 12:16:09 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Asi teda sem: V souvislosti s tak velkou změnou, kdy bude převedeno z R na D asi 400 km, tak by mě zajímalo, jestli budou na ŘSD a MD posíleny odbory, které je mají ve správě. Aby nenastal stav, kdy stejný počet lidí jako teď připravuje opravy na 750 km najednou musel připravovat opravy pro 1200 km.
Další dotaz: Jak postupuje příprava nových SSÚD pro "nové" dálnice? Je už alespoň stanoveno místo kde budou? Je znám nějaký časový harmonogram, že by třeba do roku 2020 bylo něco postaveno?
|
| 17.11.2015 15:38:03 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
MickeyMouse píše: :ok: Vitam uzamknuti fora Rychlostni silnice!  doteď to bylo jakžtakž přehledné teď ani prd, ale holt jak něco úřad rozhodne....
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 17.11.2015 20:50:52 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Co tím máš na mysli?? 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 17.11.2015 21:57:26 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
mbmat píše: Asi teda sem: V souvislosti s tak velkou změnou, kdy bude převedeno z R na D asi 400 km, tak by mě zajímalo, jestli budou na ŘSD a MD posíleny odbory, které je mají ve správě. Aby nenastal stav, kdy stejný počet lidí jako teď připravuje opravy na 750 km najednou musel připravovat opravy pro 1200 km. Vždyť je to snad pořád to samé. Doteď to pod ŘSD spadalo jako R, nyní jako D. ŘSD tím žádný km nepřibude ani neubude.
|
| 17.11.2015 21:59:45 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Správa a údržba D a R je dnes rozdílná. Kdy dálnice má vždy svého konkrétního správce, kdežto u erek se tým lidí stará o balík silnic jak erek, tak jedniček.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 17.11.2015 22:55:39 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Martin z Ostravy píše: Správa a údržba D a R je dnes rozdílná. Kdy dálnice má vždy svého konkrétního správce, kdežto u erek se tým lidí stará o balík silnic jak erek, tak jedniček. Děkuji za upřesnění, Martine.
|
| 17.11.2015 23:00:21 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
mbmat píše: Asi teda sem: V souvislosti s tak velkou změnou, kdy bude převedeno z R na D asi 400 km, tak by mě zajímalo, jestli budou na ŘSD a MD posíleny odbory, které je mají ve správě. Aby nenastal stav, kdy stejný počet lidí jako teď připravuje opravy na 750 km najednou musel připravovat opravy pro 1200 km.
Další dotaz: Jak postupuje příprava nových SSÚD pro "nové" dálnice? Je už alespoň stanoveno místo kde budou? Je znám nějaký časový harmonogram, že by třeba do roku 2020 bylo něco postaveno? 1) převod půjde to postupně, zatím se na odbor D převádí pouze D35 Olomouc (je tam SSÚRS), jinde budou stávající správci nuceni k úpravám á la R46, dostavbě SSÚD, pak se to bude přebírat. Zatím je vše bez nároku na jediného plus.zaměstnance, chtělo by to, aby se standard zvedl, ale ono už jenom to přemýšlení lidí od dálnic co s erkem udělá své. 2) řeší se to, např. na D10 to bude u obce Brodce.
|
| 18.11.2015 8:03:47 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
A právě pro přehlednost, kdo co spravuje, tak, aby jsme všechny stížnosti nemuseli směřovat jen k mapmanovi, něco takového nechystáte? https://www.google.cz/maps/@48.9520976, ... 312!8i6656https://www.google.cz/maps/@48.9522026, ... 312!8i6656
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 18.11.2015 8:17:36 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Podepsána smlouva na výměnu značek na R35 a R46 v Olomouckém kraji, realizace proběhne v nejbližší době.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 18.11.2015 18:10:23 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
2 monin : no prostě jsem byl zvyklý, že R10 je R10 teď jsou R prázdná a v Dálnicích přibylo spoustu čísílek myšleno jako zde na foru
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 18.11.2015 18:57:29 |
|
|