| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Navrhuji sekci Rychlostní silnice přejmenovat na Silnice pro motorová vozidla a přesunout do ní debaty o případných kandidátech.
V souvislosti s tím, mě napadá. Mějme silnici I/37, na její části bude definována silnice pro motorová vozidla. Jak budeme tuto část značit? Jako SPMV37 anebo logičtěji R37?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 18.11.2015 19:35:02 |
|
 |
|
evilcleaner
Příspěvky: 863 Bydliště: ostrava
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
vyborny navrh  pokud by neproslo oznaceni Rxx, tak radeji nez nezazite a dlouhe SPMVxx pouzival treba Mxx (motorway) - zajistilo by to dostatecne vylucne postaveni na jedne strane a oddeleni od historicke tradice s R na strane druhe.
_________________ Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
|
| 18.11.2015 19:48:52 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
A co radši třeba S37?
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 18.11.2015 19:50:07 |
|
 |
|
evilcleaner
Příspěvky: 863 Bydliště: ostrava
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
jo to je docela hezke, koresponduje to s u nas pomerne zazitym schnellstrasse. jedine s cim to trochu koliduje je oznacovani vsech silnic v nazvech letaku rsd (a asi dalsich materialech)
_________________ Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
|
| 18.11.2015 20:11:06 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Dříve H37 
|
| 18.11.2015 20:22:18 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Martin z Ostravy píše: A co radši třeba S37? S37?  Tobe nestačí zarputilá reakce tvého kolegy hh, na vše, co je od naší D3 a D52 na jih?? viz. téma Nemístná diskuse k Rakousku a jeho originélní citace "Nechutné to Rakousko, fuj"!
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Naposledy upravil monin dne 18.11.2015 22:05:43, celkově upraveno 1
|
| 18.11.2015 21:41:00 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
R37, až do Chrudimi  Mě osobně se zamlouvá nejvíc R. Řidiči to znají a mají zažité jako něco nadstandardního.
|
| 18.11.2015 21:45:15 |
|
 |
|
MickeyMouse
Příspěvky: 852
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Zkratka R evokuje starou rychlostni silnici, co byla vlastne uredne neuznana dalnice, kam se smelo jen se znamkou a mohlo se tam jet az 130. Proto by byla lepsi jina zkrakta, aby i ridicum, co se neorientuji tak, jako uzivatele tohoto fora, bylo jasne, po cem to jedou, tzn. ze na to nemuzou s kolem nebo traktorem, ze muzou jet az 110 a ze nepotrebuji znamku. Pro to by se proto hodioo spis M, coz je nejdulezitejsi cast zkratky SPMV a vystihuje jeji podstatu. Navic je to mezinarodne srozumitelne (Motorway).
_________________ Budu rád, až z toho něco smažu: 0136 0301-0305/I a 3011-3012/II 0511 D35 Ostrov-Mohelnice 5501-5502 D49
|
| 18.11.2015 23:04:54 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Mně se tedy nejvíce líbí Martinem z Ostravy navrhované S. Třeba v názvech letáků ŘSD se u silnic prvních tříd používá už dnes. Používání tohoto písmene pouze ve spojitosti se SPMV by šlo vysvětlovat tím, že je to stále silnice první třídy (tedy "Státní") ale zároveň s odlišnými, tedy "Speciálními" podmínkami provozu. Na druhou stranu musím uznat, že to M je taky velmi logické a v podstatě jediné, co proti němu mám, je že se mi nelíbí  Což chápu, že není argument. Ale tak člověk si zvykne na ledacos. Jen doufám, že když se R říkalo Rychlostka, tak že M by se neříkalo Motorovka nebo snad dokonce Motorka 
|
| 18.11.2015 23:51:32 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Lennyho nápad je skvělý  ! Navrhuji udělat malou anketu a vybrat nejoblíbenější písmeno, které by se tu mohlo pro SPMV používat (když už máme tu demokracii  ). Možná tedy po nějaké další diskusi, případně návrzích na další písmena. Zatím tu padly návrhy H, M, R a S - já si z toho určitě vyberu a z předchozí diskuse si udělám docela obrázek o výhodách a nevýhodách jednotlivých kandidátů, ale třeba se ještě objeví nějaká další možnost nebo argument.
|
| 19.11.2015 9:02:52 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já jsem pro S. V češtině to dává smysl, je to první písmeno ze SPMV, a taky se mi líbí např. ta shoda s Itálii - strada statale. A vypadá to dobře. M vypadá hodně blbě, už jen při pohledu na maďarskou mapu: M1, hodně divné. A výhoda S, by to byla i v případě Rakouska, i Rakušáci by v tom případě pochopili co to je ta naše S37 (Ss37). No, ale to se bavíme zde o tomto fóru ne? Jak by to mělo být tady ne? Ne jak v reálu? Co taková Zelená vlna? Jak by to měli nově hlásit tam třeba? Na (?) komunikaci S37..? https://www.google.cz/maps/@44.3459331, ... 312!8i6656
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Naposledy upravil monin dne 19.11.2015 10:16:37, celkově upraveno 1
|
| 19.11.2015 9:47:04 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Samozřejmě se bavíme tady o fóru, ale třeba tam bude nějaký přesah ven  . Jinak, mám-li odkrýt karty, jsem taky za S - shoda by byla nejen s Itálií a Rakouskem, ale i s Polskem. M se mi docela líbí, ale třeba v Maďarsku se používá pro dálnice. V Německu se ale nic takového nepoužívá, lepší B má prostě značku dálnice.
|
| 19.11.2015 10:09:54 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já jsem pro zachování R. A v Zelené vlně to nijak nerozlišovat, prostě je to silnice I/37 mezi Hradcem a Pardubicemi. Tak to bude značené na mapě i na silnici. V hlášení taky nepotřebuji rozlišovat, jestli se jedná o 2 nebo 4 pruhový úsek třeba Karlovarské, to určují ulice (města), mezi kterými je problém. S prostě znamená silnice (ne první písmeno z SPMV) a je stejné pro obyčejnou silnici i čtyřpruh - S9,5, S11,5 nebo S24,5.
|
| 19.11.2015 12:23:34 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
.. a musíme pro to označení mít písmeno? Proč? Proč nestačí I/37?
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 19.11.2015 14:02:46 |
|
 |
|
Dannyboy
Příspěvky: 153
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Taky si myslim. Stejně nikdo neví, které ty úseky nakonec SMPV označeny nakonec budou. Pro účely fóra bych akorát v subtématu měl k tomu či onomu úseku přídomek (SPMV) a je to. Např. Silnice - I/37 - (SMPV) I/37 Hradec Králové – Pardubice. Jakýkoliv neoficiální písmena budou akorát matoucí pro toho, kdo není místní "maniak". 
|
| 19.11.2015 14:17:10 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Přidal jsem anketu. Výsledky staré jsou Jste pro přejmenování rychlostních silnic na dálnice? Kód: Ano 55% 55% [ 103 ] x Ne 7% 7% [ 13 ] Jen některých 37% 37% [ 69 ] Nevím 2% 2% [ 3 ]
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 19.11.2015 14:22:00 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Standa píše: Samozřejmě se bavíme tady o fóru, ale třeba tam bude nějaký přesah ven  . Jinak, mám-li odkrýt karty, jsem taky za S - shoda by byla nejen s Itálií a Rakouskem, ale i s Polskem. M se mi docela líbí, ale třeba v Maďarsku se používá pro dálnice. V Německu se ale nic takového nepoužívá, lepší B má prostě značku dálnice. Na lepsi Bundesstrasse nebyva znacka dalnice ale znacka SPMV a veskere znaceni je zluty podklad s cernymi pismenky jako na ostatnich silnicich. Pokud jde o smerove rozdelenou silnici dalnicniho typu na ktere nejsou znacky omezujici rychlost, muze se jezdit jako po dalnici, tzn. doporucena rychlost 130. Ve sve podstate jsou tyto silnice v mnoha pripadech lepsi nez nektere dalnice.
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 19.11.2015 19:35:17 |
|
 |
|
Rio13zm
Příspěvky: 432
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
v ankete si opravte SMPV, mne sa paci S, len skoda, ze nech vyhra akekolvek pismeno, nebudete ho udavat, tak ako D alebo R
|
| 19.11.2015 22:19:29 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Rio13zm píše: v ankete si opravte SMPV, mne sa paci S, len skoda, ze nech vyhra akekolvek pismeno, nebudete ho udavat, tak ako D alebo R když se to opraví, anketa se vynuluje, tak už bych to nechal... může to být takový test pozornosti 
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 19.11.2015 23:42:30 |
|
 |
|
Vizi
Příspěvky: 406 Bydliště: Beroun nad Mží
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 
_________________ Z denního tisku Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...
|
| 20.11.2015 9:25:49 |
|
 |
|
hiob
Příspěvky: 790
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Vizi píše: A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13  Mně (hlavně z tohoto důvodu) připadá, že by se mělo používat jen I/11, protože by hodně úseku vedle sebe bylo v jiných hlavních tématech, jak chcete rozdělit tyto témata, aby byly u sebe? Opava I/11 Mokré Lazce S/11 xD1 I/11 xI/59 S/11 Havířov I/11 Nebory S/11 Jablunkov I/11 st.hr A s každou změnou dle kj.úřadu to předělavat?
|
| 20.11.2015 9:52:40 |
|
 |
|
hh
Autor
Příspěvky: 2488
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Hlasoval jsem pro S. Nějak to minimálně až se o těch úsecích budeme bavit, odlišit musíme ... Psané to třeba být nemusí.
|
| 20.11.2015 10:32:00 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
hiob píše: Vizi píše: A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13  Mně (hlavně z tohoto důvodu) připadá, že by se mělo používat jen I/11, protože by hodně úseku vedle sebe bylo v jiných hlavních tématech, jak chcete rozdělit tyto témata, aby byly u sebe? Opava I/11 Mokré Lazce S/11 xD1 I/11 xI/59 S/11 Havířov I/11 Nebory S/11 Jablunkov I/11 st.hr A s každou změnou dle kj.úřadu to předělavat? Ať už jakékoliv písmeno, tak určitě bez lomítka - tedy třeba S11, to jen tak naokraj. 
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 20.11.2015 14:09:45 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
v té anketě je chybička SMPV podle mě by tam měla být SPMV ne?
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 20.11.2015 18:09:46 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Opraveno.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 20.11.2015 20:44:52 |
|
|