Právě je 27.4.2021 18:13:21




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2013 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 81  Další
 Přejmenování rychlostních silnic na dálnice 

Jak značit nové silnice pro motorová vozidla?
R 39%  39%  [ 44 ]
S 42%  42%  [ 47 ]
M 12%  12%  [ 13 ]
A 0%  0%  [ 0 ]
I 8%  8%  [ 9 ]
SPMV 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 113

 Přejmenování rychlostních silnic na dálnice 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Navrhuji sekci Rychlostní silnice přejmenovat na Silnice pro motorová vozidla a přesunout do ní debaty o případných kandidátech.

V souvislosti s tím, mě napadá. Mějme silnici I/37, na její části bude definována silnice pro motorová vozidla. Jak budeme tuto část značit? Jako SPMV37 anebo logičtěji R37?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


18.11.2015 19:35:02
Profil
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
vyborny navrh :) pokud by neproslo oznaceni Rxx, tak radeji nez nezazite a dlouhe SPMVxx pouzival treba Mxx (motorway) - zajistilo by to dostatecne vylucne postaveni na jedne strane a oddeleni od historicke tradice s R na strane druhe.

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


18.11.2015 19:48:52
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
A co radši třeba S37?

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


18.11.2015 19:50:07
Profil ICQ
 

Příspěvky: 863
Bydliště: ostrava
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
jo to je docela hezke, koresponduje to s u nas pomerne zazitym schnellstrasse. jedine s cim to trochu koliduje je oznacovani vsech silnic v nazvech letaku rsd (a asi dalsich materialech)

_________________
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.


18.11.2015 20:11:06
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Dříve H37 :-)


18.11.2015 20:22:18
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Martin z Ostravy píše:
A co radši třeba S37?

S37? :D Tobe nestačí zarputilá reakce tvého kolegy hh, na vše, co je od naší D3 a D52 na jih?? :D
viz. téma Nemístná diskuse k Rakousku a jeho originélní citace "Nechutné to Rakousko, fuj"!

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


Naposledy upravil monin dne 18.11.2015 22:05:43, celkově upraveno 1



18.11.2015 21:41:00
Profil
 

Příspěvky: 1123
Bydliště: D11 - exit 62
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
R37, až do Chrudimi :-) Mě osobně se zamlouvá nejvíc R. Řidiči to znají a mají zažité jako něco nadstandardního.


18.11.2015 21:45:15
Profil
 

Příspěvky: 852
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Zkratka R evokuje starou rychlostni silnici, co byla vlastne uredne neuznana dalnice, kam se smelo jen se znamkou a mohlo se tam jet az 130. Proto by byla lepsi jina zkrakta, aby i ridicum, co se neorientuji tak, jako uzivatele tohoto fora, bylo jasne, po cem to jedou, tzn. ze na to nemuzou s kolem nebo traktorem, ze muzou jet az 110 a ze nepotrebuji znamku. Pro to by se proto hodioo spis M, coz je nejdulezitejsi cast zkratky SPMV a vystihuje jeji podstatu. Navic je to mezinarodne srozumitelne (Motorway).

_________________
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49


18.11.2015 23:04:54
Profil
 

Příspěvky: 495
Bydliště: Brno, kousek od VMO
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Mně se tedy nejvíce líbí Martinem z Ostravy navrhované S. Třeba v názvech letáků ŘSD se u silnic prvních tříd používá už dnes. Používání tohoto písmene pouze ve spojitosti se SPMV by šlo vysvětlovat tím, že je to stále silnice první třídy (tedy "Státní") ale zároveň s odlišnými, tedy "Speciálními" podmínkami provozu. Na druhou stranu musím uznat, že to M je taky velmi logické a v podstatě jediné, co proti němu mám, je že se mi nelíbí :D Což chápu, že není argument. Ale tak člověk si zvykne na ledacos. Jen doufám, že když se R říkalo Rychlostka, tak že M by se neříkalo Motorovka nebo snad dokonce Motorka :)


18.11.2015 23:51:32
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Lennyho nápad je skvělý :ok: ! Navrhuji udělat malou anketu a vybrat nejoblíbenější písmeno, které by se tu mohlo pro SPMV používat (když už máme tu demokracii :) ). Možná tedy po nějaké další diskusi, případně návrzích na další písmena. Zatím tu padly návrhy H, M, R a S - já si z toho určitě vyberu a z předchozí diskuse si udělám docela obrázek o výhodách a nevýhodách jednotlivých kandidátů, ale třeba se ještě objeví nějaká další možnost nebo argument.


19.11.2015 9:02:52
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já jsem pro S. V češtině to dává smysl, je to první písmeno ze SPMV, a taky se mi líbí např. ta shoda s Itálii - strada statale. A vypadá to dobře. M vypadá hodně blbě, už jen při pohledu na maďarskou mapu: M1, hodně divné. A výhoda S, by to byla i v případě Rakouska, i Rakušáci by v tom případě pochopili co to je ta naše S37 (Ss37). No, ale to se bavíme zde o tomto fóru ne? Jak by to mělo být tady ne? Ne jak v reálu? Co taková Zelená vlna? Jak by to měli nově hlásit tam třeba? Na (?) komunikaci S37..?
https://www.google.cz/maps/@44.3459331, ... 312!8i6656

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


Naposledy upravil monin dne 19.11.2015 10:16:37, celkově upraveno 1



19.11.2015 9:47:04
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Samozřejmě se bavíme tady o fóru, ale třeba tam bude nějaký přesah ven ;) . Jinak, mám-li odkrýt karty, jsem taky za S - shoda by byla nejen s Itálií a Rakouskem, ale i s Polskem. M se mi docela líbí, ale třeba v Maďarsku se používá pro dálnice. V Německu se ale nic takového nepoužívá, lepší B má prostě značku dálnice.


19.11.2015 10:09:54
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já jsem pro zachování R. A v Zelené vlně to nijak nerozlišovat, prostě je to silnice I/37 mezi Hradcem a Pardubicemi. Tak to bude značené na mapě i na silnici. V hlášení taky nepotřebuji rozlišovat, jestli se jedná o 2 nebo 4 pruhový úsek třeba Karlovarské, to určují ulice (města), mezi kterými je problém.
S prostě znamená silnice (ne první písmeno z SPMV) a je stejné pro obyčejnou silnici i čtyřpruh - S9,5, S11,5 nebo S24,5.


19.11.2015 12:23:34
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
.. a musíme pro to označení mít písmeno? Proč? Proč nestačí I/37?

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


19.11.2015 14:02:46
Profil
 

Příspěvky: 153
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Taky si myslim. Stejně nikdo neví, které ty úseky nakonec SMPV označeny nakonec budou. Pro účely fóra bych akorát v subtématu měl k tomu či onomu úseku přídomek (SPMV) a je to. Např. Silnice - I/37 - (SMPV) I/37 Hradec Králové – Pardubice. Jakýkoliv neoficiální písmena budou akorát matoucí pro toho, kdo není místní "maniak". :)


19.11.2015 14:17:10
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Přidal jsem anketu.
Výsledky staré jsou
Jste pro přejmenování rychlostních silnic na dálnice?


Kód:
Ano  55%  55%  [ 103 ] x
Ne  7%  7%  [ 13 ]
Jen některých  37%  37%  [ 69 ]
Nevím  2%  2%  [ 3 ]

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


19.11.2015 14:22:00
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Standa píše:
Samozřejmě se bavíme tady o fóru, ale třeba tam bude nějaký přesah ven ;) . Jinak, mám-li odkrýt karty, jsem taky za S - shoda by byla nejen s Itálií a Rakouskem, ale i s Polskem. M se mi docela líbí, ale třeba v Maďarsku se používá pro dálnice. V Německu se ale nic takového nepoužívá, lepší B má prostě značku dálnice.

Na lepsi Bundesstrasse nebyva znacka dalnice ale znacka SPMV a veskere znaceni je zluty podklad s cernymi pismenky jako na ostatnich silnicich. Pokud jde o smerove rozdelenou silnici dalnicniho typu na ktere nejsou znacky omezujici rychlost, muze se jezdit jako po dalnici, tzn. doporucena rychlost 130. Ve sve podstate jsou tyto silnice v mnoha pripadech lepsi nez nektere dalnice.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


19.11.2015 19:35:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 432
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
v ankete si opravte SMPV, mne sa paci S, len skoda, ze nech vyhra akekolvek pismeno, nebudete ho udavat, tak ako D alebo R


19.11.2015 22:19:29
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Rio13zm píše:
v ankete si opravte SMPV, mne sa paci S, len skoda, ze nech vyhra akekolvek pismeno, nebudete ho udavat, tak ako D alebo R

když se to opraví, anketa se vynuluje, tak už bych to nechal...
může to být takový test pozornosti :)

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


19.11.2015 23:42:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 406
Bydliště: Beroun nad Mží
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 ;-)

_________________
Z denního tisku
Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...


20.11.2015 9:25:49
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Vizi píše:
A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 ;-)
Mně (hlavně z tohoto důvodu) připadá, že by se mělo používat jen I/11, protože by hodně úseku vedle sebe bylo v jiných hlavních tématech, jak chcete rozdělit tyto témata, aby byly u sebe?
Opava I/11 Mokré Lazce S/11 xD1 I/11 xI/59 S/11 Havířov I/11 Nebory S/11 Jablunkov I/11 st.hr
A s každou změnou dle kj.úřadu to předělavat?


20.11.2015 9:52:40
Profil
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Hlasoval jsem pro S. Nějak to minimálně až se o těch úsecích budeme bavit, odlišit musíme ... Psané to třeba být nemusí.


20.11.2015 10:32:00
Profil
Autor

Příspěvky: 6416
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
hiob píše:
Vizi píše:
A I/13, která by měla mít několik samostatných úseků SPMV, bude na střídačku S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 - S13 - I/13 ;-)
Mně (hlavně z tohoto důvodu) připadá, že by se mělo používat jen I/11, protože by hodně úseku vedle sebe bylo v jiných hlavních tématech, jak chcete rozdělit tyto témata, aby byly u sebe?
Opava I/11 Mokré Lazce S/11 xD1 I/11 xI/59 S/11 Havířov I/11 Nebory S/11 Jablunkov I/11 st.hr
A s každou změnou dle kj.úřadu to předělavat?

Ať už jakékoliv písmeno, tak určitě bez lomítka - tedy třeba S11, to jen tak naokraj. ;)

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


20.11.2015 14:09:45
Profil ICQ
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
v té anketě je chybička SMPV podle mě by tam měla být SPMV ne?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


20.11.2015 18:09:46
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Opraveno.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


20.11.2015 20:44:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2013 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 81  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz