Právě je 27.4.2021 18:13:18




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2013 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 81  Další
 Přejmenování rychlostních silnic na dálnice 

Jak značit nové silnice pro motorová vozidla?
R 39%  39%  [ 44 ]
S 42%  42%  [ 47 ]
M 12%  12%  [ 13 ]
A 0%  0%  [ 0 ]
I 8%  8%  [ 9 ]
SPMV 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 113

 Přejmenování rychlostních silnic na dálnice 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
budou se i aktualizovat letáky ŘSD, aby tam byly již D48 Rychaltice - Rybí, D48 Frýdek-Místek obchvat, D35 Opatovice - Časy atd. ... ? nebo v letácích to bude po staru ?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


23.11.2015 14:00:32
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
bumbiku chlape, v kalendáři je stále listopad, tak co by jsi chtěl od státem placeného úředníka. Jestli budou letáky k 1.1. 2016, tak bude vše v cajku... Svým způsobem je dřívější změna předčasná až nezákonná.


23.11.2015 20:33:00
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
kote já nemluvil o listopadu ani prosinci, já mluvil spíš o příštím roce, jestli se to pak začne postupně aktualizovat ... podle tvého příspěvku zřejmě ano, což bude fajn :-)

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


23.11.2015 20:39:22
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Já to POUZE předpokládám. Neaktualizovat by bylo sakra špatně! Tak dlouho se na věci pracovalo. Takže pro ŘSD : No way out !


23.11.2015 20:50:58
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Zadáno přeznačení na úseku D1 a D2 v působnosti SSÚD 6 Chrlice.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


24.11.2015 19:12:04
Profil
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Zadano na vsech SSUD.


24.11.2015 20:02:44
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Takže dnešní II/351 mezi Opatovicemi a Sedlicemi bude přeznačena na D35? Nádhera - protože je to dneska podle značek R-ko, ale podle čísla silnice 2. třídy.....


24.11.2015 21:03:38
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
351? Kdes to vzal? Podle oficiálního pasportu ŘSD je to I/35I (třicetpět velké i):
http://geoportal.jsdi.cz/flexviewers/Si ... ni_sit_CR/ - je potřeba kliknou na trasu a zobrazit podrobnosti.

_________________
KlarArt


24.11.2015 23:08:05
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Tak sfdi uveřejnil letáček s mapkou pro známky na rok 2016.
http://www.sfdi.cz/soubory/obrazky-clan ... oletak.pdf
Je tam sice zelená značka dálnice, ale v mapě je R1 atd. :roll:
Navíc tam ještě museli dát fotku s portálem, kde je 1 v modrém čtverečku ...
Webové stránky http://www.sfdi.cz/myto-a-dalnicni-kupo ... ene-useky/ jsou stále modré. Proč tam aspoň nenapíšou, že od ledna budou rozhodující zelené značky dálnice a autíčka budou na čtyřpruhových jedničkách, ale bez poplatku?
A jak to teda bude s R63 a R35 Liberec - Turnov? Podle sfdi si na to mají řidiči koupit známku?

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


25.11.2015 10:50:05
Profil
 

Příspěvky: 2741
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
dvs píše:
Tak sfdi uveřejnil letáček s mapkou pro známky na rok 2016.
http://www.sfdi.cz/soubory/obrazky-clan ... oletak.pdf
Je tam sice zelená značka dálnice, ale v mapě je R1 atd. :roll:
Na obranu autorů letáku je třeba uvést, že vedle té mapky je výslovně napsáno "Stav k 1.10.2015" a k tomuto datu to prostě stále ještě je "R1". Tady bych se moc nezlobil.
Nezapomeň, že známka je platná už od prosince. ;)


25.11.2015 10:57:34
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
MPMP píše:
Nezapomeň, že známka je platná už od prosince. ;)

a proto je jeden seznam pro prosinec a druhej od ledna...

http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


25.11.2015 11:03:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Tak hh, by zde určitě napsal, aby jsme jim tam také napsali, tak sem jim tam tedy taky napsal, když už mám dnes ten psací den. :D
Ale co mě docela těší, pokud tomu z toho letáku dobře rozumím, tak ta výjimka bez poplatku u toho Brna nakonec nebude tak velká? A bude jen ve směru na Ostravu? nebo se to po 1.1. změní? :)

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


25.11.2015 11:22:05
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Jasně tady na webu je to dobře. Proč toto, ale nemůže udělat státní organizace, která je za to zodpovědná. Když to ještě má v tom zákonu.

Ten leták budou podle mne rozdávat celý příští rok, tak jej už mohli připravit se stavem od ledna s poznámkou, že v prosinci je to ještě postaru.

Podle mne jediná faktická změna je jak to bude s tou R35 Turnov - Liberec. V tom už by snad mohlo být jasno.

PS Kasme: správný odkaz na těchto stránkách je:
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky

monin: změny u Brna od ledna dle mapky zde na webu http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


25.11.2015 11:23:25
Profil
 

Příspěvky: 2741
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
dvs píše:
PS Kasme: správný odkaz na těchto stránkách je:
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky
Tak teď jsem zmaten. Na uvedeném odkazu je "autíčko" uvedeno jako "zpoplatněná silnice". Tak to přece v roce 2016 nebude, ne? Nebo jsem zase někde něco přehlédl a vše je jinak?


25.11.2015 11:30:10
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Od ledna by "autíčko" nemělo být zpoplatněné. Ten odstavec tady na webu je zavádějící.
Nikde to není jasně a bez chyby.

Edit: Teď už je tam popisek pod "autíčkem" dobře

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


25.11.2015 12:39:08
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Škoda jen, že na zdejším webu je taková divná mapa, co se týče zpoplatněných úseků. Ta na tom letáčku SFDI je daleko lepší, ostatně ta odpovídá i té mapě nové pojetí.

A co se týče letáků 2016, zde vyjádření ze SFDI:
Dobrý den, obdrželi jsme Vaše níže uvedené připomínky k podobě informačních letáků k dálničním kupónům (DK) emise 2016 a ke grafické podobě DK, jako takové a k tomuto sdělujeme následující.
Podobu a tisk informačních materiálů k dané emisi DK je nutné vždy zajistit se značným předstihem (výběrové řízení, grafické návrhy, dodací lhůty apod.). V době, kdy byla podoba a tisk informačních materiálů k DK emise 2016 řešena se problematika rozsahu a případného přeznačení zpoplatněných pozemních komunikací nacházela pouze ve fázi návrhu (připomínek), který mohl a také nemusel být realizován. Z tohoto důvodu bylo na informačním letáku 2016, u mapy zpoplatněných pozemních komunikací, vycházeno z právní úpravy platné v té době. Zároveň byla k předmětné mapě umístěna informace, že se jedná o stav k určitému datu, společně s informací, že aktuální stav rozsahu zpoplatněných pozemních komunikací lze nalézt na webových stránkách Státního fondu dopravní infrastruktury, kde bude také průběžně tento stav aktualizován.
K Vaší druhé otázce, mohu v současné době uvést pouze to, že se do budoucna pravděpodobně způsob úhrady časového poplatku přenese do elektronické roviny.
S pozdravem, světu mír, atd.,..

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


25.11.2015 15:57:33
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Stránku o dálničních známkách na rok 2016 jsem dle připomínek opravil, vizte http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky. Za připomínky děkuju! Na webu bude ještě nějakou dobu i stránka o dálničních známkách pro rok 2015 (http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... mky-archiv).

Do 31. 12. 2015 platí seznam úseků tak, jak platil doposud, tedy silnice, označené značkou SPMV bez dodatkové tabulky Bez poplatku, jsou zpoplatněné. Tento stav je znázorněn v mapě http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.gif.

Od 1. 1. 2016 platí tzv. Nové pojetí dálniční sítě a zároveň vstupuje v účinnost příloha č. 2 vyhlášky, která zavádí nový seznam zpoplatněných úseků v duchu Nového pojetí. Od Nového roku tedy silnice, označená značkou SPMV, pokud u ní nebude dodatková tabulka S časovým poplatkem (E 11b), nepodléhá zpoplatnění. Tento stav je znázorněn v nové mapě http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png.

dvs píše:
A jak to teda bude s R63 a R35 Liberec - Turnov? Podle sfdi si na to mají řidiči koupit známku?

Tyto úseky jsou s poplatkem do 31. 12. 2015, od 1. 1. 2016 budou bez poplatku.

monin píše:
Škoda jen, že na zdejším webu je taková divná mapa, co se týče zpoplatněných úseků. Ta na tom letáčku SFDI je daleko lepší, ostatně ta odpovídá i té mapě nové pojetí.

Mohl byste prosím rozvést, kterou mapu považujete za divnou a proč? Mapa v letáku SFDI právě odpovídá stavu před zavedením Nového pojetí, stejně jako naše mapa http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.gif (platná do 31. 12. 2015). Po zavedení Nového pojetí (od 1. 1. 2016) bude platit mapa http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png, která již Nové pojetí zobrazuje.


25.11.2015 17:25:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Dobrý večer, tak já se blbě vyjadřuji, ale měl jsem na mysli právě tuto na mapu na vašem webu..
http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png
že je, jak to nazvat, taková chcíplá a co hlavně, je taková, jako kdyby ji dělal někdo, kdo o značení dálnic neví vůbec nic, max. tak, kudy vedou.. :)
kdežto tato mapa na letáku sdfi, je jasně akčnější a hlavně odpovídá reálnému značení dálnic, jakkoliv tam jsou značeny ještě po staru Rka. A to se už vůbec nebavím o více jak dobré mapě nového pojetí..
http://www.sfdi.cz/soubory/obrazky-clan ... oletak.pdf
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/AA1BA8C ... i_mapa.pdf
prostě bych čekal, že na tomto webu profíků se budou používat vždy jasné a logické věci, už jen z logiky věci a toho, že o ty jasné a logické věci mnohdy xxx let usilovně bojujete (a my u televizních přijímačů se sevřenými pěstmi vám v tom pomáháme) , takže mi pak přijde divné, že zde máte mapu, kde jsou zpoplatněné úseky, a dálnice tam jsou značeny žlutě (trasa dálnice) dálnice bez poplatku jsou zelené a čísla dálnic jsou tam bez jakéhokoliv rámečku. A to zvláště, když teď nově bude ten rámeček skoro všude nově červený. A je to škoda, nejen, že by to vypadalo lépe, ale i nějaký kus té osvěty u laické veřejnosti, by to určitě udělalo..

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


25.11.2015 17:45:37
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
monin píše:
Dobrý večer, tak já se blbě vyjadřuji, ale měl jsem na mysli právě tuto na mapu na vašem webu..
http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png
že je, jak to nazvat, taková chcíplá a co hlavně, je taková, jako kdyby ji dělal někdo, kdo o značení dálnic neví vůbec nic, max. tak, kudy vedou.. :)

Tu mapu jsem zpracovával já. Odborně řečeno je obsah mapy generalizovaný. To znamená, že je kladen důraz na podstatné jevy, naopak podružné jevy jsou potlačeny V mapě nejsou na rozdíl od map ŘSD či SFDI silnice prvních tříd, jsou pouze velikostí znaku odlišena krajská města od města hlavního atd. Věřte, že mapa je generovaná z mnohem podrobnějších dat, než jak jsou zobrazena.

monin píše:
kdežto tato mapa na letáku sdfi, je jasně akčnější a hlavně odpovídá reálnému značení dálnic, jakkoliv tam jsou značeny ještě po staru Rka. A to se už vůbec nebavím o více jak dobré mapě nového pojetí..
http://www.sfdi.cz/soubory/obrazky-clan ... oletak.pdf
http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/AA1BA8C ... i_mapa.pdf
prostě bych čekal, že na tomto webu profíků se budou používat vždy jasné a logické věci, už jen z logiky věci a toho, že o ty jasné a logické věci mnohdy xxx let usilovně bojujete (a my u televizních přijímačů se sevřenými pěstmi vám v tom pomáháme) , takže mi pak přijde divné, že zde máte mapu, kde jsou zpoplatněné úseky, a dálnice tam jsou značeny žlutě (trasa dálnice) dálnice bez poplatku jsou zelené a čísla dálnic jsou tam bez jakéhokoliv rámečku. A to zvláště, když teď nově bude ten rámeček skoro všude nově červený. A je to škoda, nejen, že by to vypadalo lépe, ale i nějaký kus té osvěty u laické veřejnosti, by to určitě udělalo..

Co se týče volby barev, tak volba oranžové pro zpoplatněné úseky a zelené pro úseky bez poplatku vychází z (nejspíš kulturně podmíněného) vnímání barev. Zelená je klidná, může symbolizovat něco, co je "bez obav", jako zelená na semaforu, která vás informuje o volném průjezdu. Naopak oranžová je neklidná, řidiči ji mohou mít zafixovanou jako barvu "Pozor!", takže i z toho důvodu byla zvolena pro úseky, které vyžadují "speciální vybavení" ve formě dálniční známky. Obdobně to bude u mapy http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.gif, kde zprovozněné úseky budou zeleně a rozestavěné oranžově.

Červené číslo dálnice je dobrý nápad, to by tam opravdu mohlo a mělo být, ovšem množství volného času je omezené...


25.11.2015 19:21:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Možná ještě připomínka: Úsek D0 na Černém mostě od Běchovic po Satalice. je zdarma.
Pokud čtu dobře tabulku úseků od 1.1.2016, tak tento úsek D0 tam není uveden. Tj. měl by být zelený tak jako letos. Mluvím o této mapce
http://www.ceskedalnice.cz/image/zpoplatnene-velka.png

Jenom pokud to dobře čtu, tak D10 bude zpoplatněno až od Radonic (to je na mapě dobře).

Pak nevím proč úsek D11 Sedlice - po provizorní sjezd Praskačka je označený jako nezpoplatněný. Dříve byl kreslený oranžově jako zpoplatněný. V tabulce a příloze to je sice po Sedlice, ale vzhledem k tomu, že na MÚK Sedlice nejde sjet tak bych byl pro značit zpoplatnění po Praskačku.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


25.11.2015 20:29:22
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Máte pravdu, D0 Satalice - Běchovice a D11 Sedlice - Praskačka jsem přehlédnul. Opravil jsem to, mockrát děkuji! :ok:


25.11.2015 20:57:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Avantime: 1. Určitě vám patří uznaní za angažovanost v této věci (a určitě nejen v ni a určitě nejen v současné době). A už vůbec jsem nechtěl tu vaši práci nějak zpochybňovat, ba naopak.
2. Na druhou stranu si myslím, že takto zvolené barvy na té Vaší mapě byly určitě v pohodě v časech, kdy ještě až tak úplně jednotný systém v rámci značení R/D neexistoval. Ale v současnosti kdy vše zezelená, to už pak zase takový řád, logiku a jednotnost nedává, viz. opět mapa sdfi či nového pojetí. Takže by byla dost velká škoda a to z zvláště zde, nesjednotit to do té formy té mapy sdfi.
3. Ale plně samozřejmě chápu, že toto vše, co zde děláte, není na plný úvazek a jako hlavní pracovní činnost. Takže jsem tím vůbec neměl vůbec na mysli to, aby nejpozději na Mikuláše bylo vše předěláno.
P.S. A úplně na závěr ještě jedna věc (ale to bych byl rád, kdyby to zůstalo jen mezi námi), tak na té mapce sdfi nejsou ty úseky bez poplatků až tak hned patrny (pokud je člověk tedy nerozklikne a nepřiblíží), takže to v podstatě vypadá, že je u nás zpoplatněná všechna zelená dálniční síť. Což pro mě, jako pro člověka, který je alergický na sebemenší výjimky, je to pak alespoň taková malá náplast, na pokrytí té mé alergie. No a to se také právě o té vaší mapě nedá až tak říci, tam ty výjimky bijí přímo do očí. :)

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


25.11.2015 22:02:54
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Mně se zase více graficky zamlouvá to, jak to je na místním webu...takže evidentně co člověk, to názor :)


25.11.2015 22:22:21
Profil
 

Příspěvky: 321
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Pro monína: Rozumíte tomu, že ty barvy nemají nic společného s tím, jak barevnými značkami jsou značeny dálnice, ale mají rozlišit způsob zpoplatnění? Že to není nějaká koláž, aby to hezky vypadalo, ale má to praktický účel? Podle mě je mapka od Avantime přehlednější, ale i na pohled hezčí, navíc odpovídá vzhledu těchto stránek. Mapku se zelenou čárou najdete na tomto webu hned na úvodní stránce http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit.


25.11.2015 22:25:11
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice
Děkuji za názory! :-) K diskuzi ještě přihodím mapu dálniční sítě od 1. 1. 2016: http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.png. Ta zatím na webu nikde není.


25.11.2015 22:40:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2013 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 81  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz