| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Přejmenování rychlostních silnic na dálnice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=721 |
Stránka 58 z 81 |
| Autor: | bumbik [ 26.11.2015 8:16:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Avantime píše: Děkuji za názory! Jestli mohu 2 dotazy: 1) D35 Dostavba estakády Opatovice včetně asi 500 m náspu ve výstavbě v oranžové tam není, je to chyba nebo záměr? 2) úsek R35 Liberec - Turnov tam není vyznačen, není v plánu tu mapu ještě doplnit o nová Rka (I/37 Hradubická, ...) Modře ? vypadalo by to možná lépe |
|
| Autor: | monin [ 26.11.2015 8:28:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
MiKu píše: Pro monína: Rozumíte tomu, že ty barvy nemají nic společného s tím, jak barevnými značkami jsou značeny dálnice, ale mají rozlišit způsob zpoplatnění? Že to není nějaká koláž, aby to hezky vypadalo, ale má to praktický účel? Podle mě je mapka od Avantime přehlednější, ale i na pohled hezčí, navíc odpovídá vzhledu těchto stránek. Mapku se zelenou čárou najdete na tomto webu hned na úvodní stránce http://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit. Díky za vysvětlení. A za tu starost, zda tomu rozumím. Pro mě za mě, mějte si tu co chcete, klidně i takovouto mapu: Já jsem chtěl jen lehce upozornit na ten nesoulad mezi tím letákem a mapou sdfi, kde jsou zpoplatněné dálnice značeny logicky dvěma zelenými čárami a naopak zde na tomto webu, kde jsou zase naopak placené úseky značeny jen jednou čarou a žlutě a naopak zelené jsou úseky bez poplatku. Což může být i dost matoucí (už jen vzhledem k těm doprovodným textů v češtině, němčině a angličtině). A dále i na to, že na mapě zdejšího webu, jsou dálnice značeny (číslovány) ještě v duchu doby, kdy se otevíral první úsek dálnice Praha - Mirošovice a málokdo tehdy ještě pořádně věděl co to dálnice vůbec je, natož, jak se má řádně značit. Což mě k vysoké odbornosti tohoto webu, docela překvapuje. Ale jak říkám, proti gustu.. toť vše milý MiKu |
|
| Autor: | dvs [ 26.11.2015 10:15:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Nechci mluvit za autora. bumbik píše: není v plánu tu mapu ještě doplnit o nová Rka (I/37 Hradubická, ...) Co máte furt všichni s novými R? Já bych další označení zatím nezaváděl. Na mapce jsou dálnice a nedával bych tam nic dalšího. R35 Liberec - Turnov tam není, protože to bude jednička I/35, tak jako třeba I/37 Hradubická, I/38 Jihlavský přivaděč atd. |
|
| Autor: | MiKu [ 26.11.2015 11:05:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
OT Monín: Při takovém uvažování by tedy ty čáry měly být šedivé, protože to je přeci barva betonu. A proč ne vlastně rovnou ortofoto, to bude nejvěrnější, akorát tam zase zaniknou ty vaše dva jízdní pásy, takže taky blbě. :-\ |
|
| Autor: | Avantime [ 26.11.2015 13:00:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
bumbik píše: 1) D35 Dostavba estakády Opatovice včetně asi 500 m náspu ve výstavbě v oranžové tam není, je to chyba nebo záměr? Mapa je k 1. 1. 2016, dostavba estakády má být dokončena 31. 12. 2015, takže v mapě je vedená již jako zprovozněná. bumbik píše: 2) úsek R35 Liberec - Turnov tam není vyznačen, není v plánu tu mapu ještě doplnit o nová Rka (I/37 Hradubická, ...) Modře ? vypadalo by to možná lépe SPMV do mapy neplánuji. Nechal bych to nějakou dobu "sednout", než se s Novým pojetím a možností označit silnici jako SPMV naučí pracovat v krajích. |
|
| Autor: | bumbik [ 26.11.2015 13:12:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Avantime děkuji za vysvětlení |
|
| Autor: | adi88 [ 26.11.2015 14:16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Mně se tedy mapa od Avantime líbí. Hlavně v ní jde o zpoplatnění, tak bych tam zbytečně nemotal, že musí být všude zelená. Zelené je i značení na nezpoplatněných dálnicích. A ta psychologie se zelenou jako klidnou barvou asociující nezpoplatněnost, má opravdu něco do sebe. Stejně tak ta oranžová, byť místo té bych se osobně nebál ani červené. Ale to je detail. Jediné co se mi nelíbí je to číslování. Místo D1, D2, D3 atd, by lépe vypadala čísla v červeném obdélníčku. To je asi jediná věc, v které bych se po ŘSD "opičil". Jejich mapa sice taky vypadá dobře, ale nevidím důvod, proč by tento web nemohl mít vlastní styl. Zvlášť když je povedený. Pamatuju dobu před 10-11 lety, kdy na webu ŘSD bylo velký kulový a objevení právě tohohle webu ve mně vyvolalo silnější zájem o dálnice, než předtím. Takže si dál jeďte po svém, děláte to dobře |
|
| Autor: | kik [ 26.11.2015 19:01:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
mapman píše: 351? Kdes to vzal? Podle oficiálního pasportu ŘSD je to I/35I (třicetpět velké i): http://geoportal.jsdi.cz/flexviewers/Si ... ni_sit_CR/ - je potřeba kliknou na trasu a zobrazit podrobnosti. Asi jsem si blbě přečetl cedulky u mostů a podjezdu pod II/333. To I se dá lehce zaměnit za 1-čku |
|
| Autor: | Standa [ 27.11.2015 8:30:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Kik, Mapman: A nemohlo se někde objevit to značení "35I" ? I když - to, co by jednou mělo být II/606 je taky ještě pořád I/6J, ale "6J" na značení si nějak nevybavuju... |
|
| Autor: | mapman [ 27.11.2015 8:45:59 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice | ||
Jo, je to možné, kik taky píše že to viděl na mostní tabulce - tam se to uvádí zpravidla i s tím písmenkem. Mimochodem, na mezinárodním fóru jsem našel tento snímek od uživatele Jaromír - přeznačení pomalu začíná i na navazující síti:
|
|||
| Autor: | monin [ 27.11.2015 9:25:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Super, jediné co snad, že na takovéto komunikaci by mohl být už velký portál s dopravním značením, taková ta šibenice (jak se tomu správně říká? Jo jinak jak tady proběhla ta debata o značení vozidel údržby (modrý/zelený znak dálnice), včetně mapmanovi paranoii |
|
| Autor: | kasme [ 27.11.2015 10:01:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
monin píše: Jo jinak jak tady proběhla ta debata o značení vozidel údržby (modrý/zelený znak dálnice), včetně mapmanovi paranoii je to interní označení autobusů vybavených pro provoz na zpoplatněných komunikacích nejen linka 100, ale i linky co jezdí po D0 z Čerňáku do Běchovic fotku hledám |
|
| Autor: | Standa [ 27.11.2015 12:32:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
jonáš v diskusi o Blance ohledně R4 píše: Městská silnice. Autíčko snad vždycky bylo až za Jílovištěm. |
|
| Autor: | mapman [ 27.11.2015 12:38:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Označen tak být může - norma řeší jen novostavby případně rekonstrukce vyžadující stavební povolení. Pokud je někde stávající stav, tak zákon pouze vyžaduje, aby komunikace byla bez úrovňových křížení a bez přímých připojení sousedních nemovitostí. |
|
| Autor: | Standa [ 27.11.2015 13:11:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Díky! |
|
| Autor: | MPMP [ 30.11.2015 14:52:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Změny značení, zdá se, probíhají. Na nájezdu na D11 Exit 8 směr Praha nám značka dálnice zezelenala a "zčtvercovatěla". Kdy konkrétně nevím - v pátek tam nebyla, dnes ráno už ano. |
|
| Autor: | JirkaS [ 30.11.2015 17:18:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Škoda, že se při těch změnách R1 na D0 neudělá zároveň změna staničení, tak aby 0km byl na MÚK s D1. |
|
| Autor: | mapman [ 30.11.2015 17:28:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
To mě taky osobně velmi mrzí, ta nula někde v polích u Jesenice mě drásá nervy už od začátku |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 30.11.2015 20:45:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Myslel jsem, že nula je na budoucím křížení D0 s D3? Ale info na stránkách SOKP 511 říká něco jiného: http://www.sokp511.cz/kde-najdete-kilom ... staniceni/ Jak to vlastně je ve skutečnosti, opravdu někdo jen "zapíchnul kružítko"? |
|
| Autor: | hh [ 30.11.2015 21:12:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
JirkaS píše: Škoda, že se při těch změnách R1 na D0 neudělá zároveň změna staničení, tak aby 0km byl na MÚK s D1. Ideální příležitost byla v roce 2010, ne teď ... mapman píše: To mě taky osobně velmi mrzí, ta nula někde v polích u Jesenice mě drásá nervy už od začátku To mi povídej, pokud bychom na to tehdy měli vliv, tak by to tak krásně bylo |
|
| Autor: | S_M_Lomoz [ 30.11.2015 21:16:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Není to nakonec tak, že 0 by byla na křížení s D1 v případě JVK? |
|
| Autor: | P_V [ 30.11.2015 21:54:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
S_M_Lomoz píše: Není to nakonec tak, že 0 by byla na křížení s D1 v případě JVK? Ne, to nesedí. K D1 je to asi o 1,8 km víc. |
|
| Autor: | jendelin.i [ 30.11.2015 22:32:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Tak asi 0 byla na křížení s D1 u té prapůvodní varianty přes Písnici, kolem Modřanské rokle a přes Komořany (bez tunelu). Odsud se to přeneslo na stavbu 515 (vybudována v 80.letech minulého století) a z 515 na celý PO Edit: http://mapy.cz/s/n4Rg Jó, to vychází |
|
| Autor: | Dannyboy [ 1.12.2015 0:31:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Já jsem samozřejmě rád, že dálnic bude víc na mapách, ale může mi někdo vysvětlit proč úsek I/7 Chomutov - Křimov https://goo.gl/maps/bjT4qD7vKtF2 povýší "pouze" na 110kmh a úseky jako R35 Mohelnice - Olomouc https://goo.gl/maps/rdaGbxZ5UkP2 nebo R46 https://goo.gl/maps/WY7wydj1Cf82 povýšily na dálnice 130kmh. Je v tom nějaká logika např: kategorie silnice nebo se postupovalo spíš podle zvyku? |
|
| Autor: | Redispero [ 1.12.2015 6:34:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Mezi těmi úseky opravdu je rozdíl, zejména co se týče směrového a výškového vedení. Nadto se úsek Chomutov – Křimov nachází ve značné nadmořské výšce, což z něj – i díky dlouhým estakádám a mostům – činí v zimě poměrně nebezpečný úsek. |
|
| Stránka 58 z 81 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|