| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Přejmenování rychlostních silnic na dálnice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=721 |
Stránka 59 z 81 |
| Autor: | monin [ 1.12.2015 8:33:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Redispero: a nejsou si spíš sami sobě nebezpeční řidiči, než nějaká nadmořská výška a nějaké estakády? Ale zpět k tématu. Tak to máme první nové značení na D0 (kasme), D46 (zesp), teď i D11 (MPMP - i když ten to trochu zaspal - podle něj to tam v pátek nebylo a dnes ráno už jo.. |
|
| Autor: | kasme [ 1.12.2015 8:46:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Některé otázky i nápady se vrací stále dokola... sirkeci 9.11.2009 18:54 píše: Nevíte někdo, proč se kilometráž R1 počítá od budoucího křížení s D3 (exit 1) a ne od D1, což by mi připadalo logičtější? ... Já bych vnější okruh označil jako R0, nula by zároveň symbolizovala kružnici okruhu (Budapešť má M0) a zároveň vytvořila paralelu s MO (městským okruhem) viewtopic.php?p=11544#p11544 tu kilometráž tam přesunu |
|
| Autor: | mapman [ 1.12.2015 19:52:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Tak jen pro potvrzení přidám snímek z D11: Příloha:
Poznámka: IZ1a na exitu 8 D11 vlevo IMG_20151201_172709m.jpg [ 62.41 KiB | Zobrazeno 4612 krát ] |
|
| Autor: | monin [ 1.12.2015 21:36:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Desiať bodou |
|
| Autor: | Rio13zm [ 1.12.2015 22:09:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
To je napisane v polstine? |
|
| Autor: | monin [ 1.12.2015 22:21:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
vychodniarsky |
|
| Autor: | zesp [ 1.12.2015 23:07:58 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice | ||||
V Brodku u PV otevřeli ten nový nájezd na D46, ale tu novou značku dálnice nám zakryli a prdli před to současné autíčko... Toho si všimli, že to jaksi ještě neplatí, ale ten paskvil v podobě jiného značení cílů na kružáku a v Brodku tam nechali. To jim nevadilo. Takže z Brodku jedete směr Prostějov a Dobrochov a na kružáku si můžete vybrat mezi Brnem a Vyškovem na D46 (cíl Vyškov pak na dálnici ale značen není) nebo Vranovicemi či Kelčicemi a navíc po silnici II/462!!?? Prostě zmatek.... A k tomu to značení dálnice - to jako u všeho přeznačení R na dálnice bude až do silvestrovské půlnoci před každou novou značkou i ta s dnešním autíčkem jako v Brodku??? Trochu na palici, ne???
|
|||||
| Autor: | kasme [ 1.12.2015 23:09:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Nejni ňák nakřivo? Ta na té dé11... |
|
| Autor: | Rio13zm [ 1.12.2015 23:36:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
monin: vase zmeny sledujem, len ma mrzi, ze sa tych zmien neurobilo viac. chceli ste mat viac zelenej farby na znackach, tak preco nie zelene odpocivky? alebo zelena znacka jazdnych pruhov, pri exitoch/navestiach pred krizovatkou sa meni zelena farba na modru a tak dalej. jednoducho uplne zmenit modru za zelenu, tak ako Svajciari. casto chodim do DE a porovnavam, vsimol som si, ze tu su takmer vsetky znacky na dialniciach stvorcoveho tvaru a preto je skoda, ze u vas bude stvorcova iba dialnica/spmv a nie aj tie ostatne. chvalim zjednotenie cisel D a R na D a vsetky v cervenej farbe. mne osobne vadili tie modre cisla na R. niekolko dalsich veci je fajn, ako pomenovanie odpocivok a KM k dalsej CSPHM, ale je velka skoda, ze nemate pomenovane exity. tak ako som pisal, vase zmeny sledujem a pisali ste v diskusiach, ze toto vsetko trvalo zmenit niekolko rokov, tak sa pytam, ako dlho bude trvat, pokial sa budu moct spravit nejake dalsie zmeny? dalsich desat rokov? ked to porovnam s nasim znacenim, u nas zatial nic nikto neschvalil a veselo pouzivame Rakusky dizajn, ich pismo, zacali sa pouzivat Nemecke sipky, spravilo sa cislovanie exitov (pomenovane boli este z cias CS), zmenil sa dizajn odpocivok a zacalo sa pouzivat logo dialnice pred krizovatkou s dialnicou a to sme teda zatial nic neschvalili. co ty na to? nedalo by sa toho spravit este viac? a to si pisal v diskusii "Návrhy na změnu dopravního značení" ako vam susedne krajiny nesiahaju po kotnik samozrejme nikto nemusi so mnou suhlasit, je to moj nazor. a na tvoju otazku, ano vasa znacka zelenej stvorcovej dialnice sa mi paci |
|
| Autor: | jendelin.i [ 2.12.2015 0:46:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
mapman: Krása, SSÚD se činí. Ale zrovna tohle není úplně nezbytný - dle vyhlášky 294 tam mohla být modrá dálnice až do r. 2025... kasme: Takovou krasavici fotí, a ty chceš, aby se mu nechvěla ruka zesp - poslední fotka: Třeba je to zrovna tam příprava na 31. - poletí špunty, menší ohňostroj, modrá jemně do příkopu... Ale spíš je to opravdu na palici, uvidíme, jestli všude... |
|
| Autor: | JirkaS [ 2.12.2015 1:02:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Rio13zm píše: vase zmeny sledujem, len ma mrzi, ze sa tych zmien neurobilo viac. chceli ste mat viac zelenej farby na znackach, tak preco nie zelene odpocivky? alebo zelena znacka jazdnych pruhov, pri exitoch/navestiach pred krizovatkou sa meni zelena farba na modru a tak dalej. jednoducho uplne zmenit modru za zelenu, tak ako Svajciari. Na výjezdech se dává modrá značka, protože dál za výjezdem už pokračuji po komunikaci nižší třídy. Pokud je pokračování po dálnici, bude zelená. |
|
| Autor: | Nosorožec [ 2.12.2015 9:11:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
zesp píše: ...Trochu na palici, ne??? na první pohled ano, ale tímto se podle mě správce komunikace kryje před tím, že na dálnici vjede někdo bez známky, na kole, kozím dechu, na koni nebo pěšky, případně s ručním vozíkem. Do 1/01/2016 totiž zelená čtvercová značka dálnice nemá oporu v zákoně. |
|
| Autor: | monin [ 2.12.2015 9:26:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Zesp: „Zelená značka zmizela? To se dějí věci… Naše Káťa například říkala, že máte ve třídě nějakou Saxofonu, která prý shání lidské ucho…?“ Nesmíš brát vše tak vážně a zvláště ne u nás, jinak se z toho zblázníš. Aby se vše dalo u nás do pořádku, podle toho, jak vše vypadá, k tomu je potřeba ještě tak 300 let. A to kupříkladu u lidí obnáší takovejch 9 generací. Ale jinak tě samozřejmě chápu. Je to deprimující něco takového vidět, např. tu preciznost v zakrytí dálniční zelené značky, a naopak směry k ní jsou už nově zelené, či ten bordel v těch směrových cílech. Pokud máš náladu, zkus alespoň napsat na příslušný okresní národní výbor - odbor dopravy, fotky máš, víš o co jde, místní plátek by po takové věci určitě rád skočil a napsal o tom článek, zveřejnil fota.. prostě pořád po nich bušit, hlava nehlava, nic jiného nám nezbývá, jinak to bude opravdu na těch 9 generací. Rio13zm: Tak to jsem moc rád, že tě ten stožár neurazil. Ale jinak samozřejmě také moc dobře chápu kam míříš. Já z těchto změn mám obrovskou radost, ale člověk si musí prostě v koutku duše říkat, jak to, že tak pomalu a jak to, že ne mnohem a mnohem více (staničení D0, zahraniční cíle na D0, malé písmo, komický miniaturní font na některých D a SPMV, turistické cíle, Praha, atd., atd.). To je fakt deprimující, zvláště když píšeš, že u vás na "vychodze" si to tam pěkně měníte i bez nějakého zákona. Na naší obranu musím říct, že jsme u nás měli to extempore s tím pádem vlády (což vy vlastně také) a třeba jak píšeš o té celé totál zelené dálnici(odpočívky) tak to ani v CH nemají a to by mě asi ani tak nepálilo. Na druhou stranu, když si zde přečtu reakci MD, k podnětům autorů tohoto webu, uveřejněný zde někdy v létě 2009, a přečtu si jen jeden odstavec, abych po ránu neomdlel, tak mi je pak naprosto je jasné, že toto co se prosadilo, je maximum možného (i když pevně doufám, že jen zatím). Držme si proto vzájemně palce, aby se ty ledy prolomily už konečně úplně. Citace dopisu z roku 2009:Změnu barvy dopravní značky č. IP 14a "Dálnice" a č, IP 14b "Konec dálnice" nepovažujeme za důležitou, ale zásadní výhrady by mohly být proti nákladnosti této změny, protože by nebylo přijatelné, vzhledem k její důležitosti, aby byly po dobu životnosti "starých" značek užívány dvě barvy. Dopravní značky č. IP 15a "Silnice pro motorová vozidla" a č. IP 15b "Konec silnice pro motorová vozidla" nemohou být nahrazeny dopravními značkami č. IP 14a "Dálnice" a č, IP 14b "Konec dálnice", protože touto značkou je mj. určen druh pozemní komunikace ve všech souvislostech. Zavedení nové dodatkové tabulky "Vzdálenost k příští ČS" není potřebné vzhledem k tomu, že toto řešeni umožňuje současná právní úprava (viz § 15 odst. 1 písm. 1) vyhlášky č. 30/2001 Sb.). Při hustotě čerpacích stanic na našich dálnicích není ani tato možnost využívána. Vážím si Vaší práce a děkuji Vám za snahu .. s pozdravem.. Dosadit do toho dopisu jen tykání a oslovení soudruhu, tak je to jak vystřižené někdy z roku 1985. Asi v tomto duchu: "Vážený soudruhu vážíme si tvé připomínky, ale naše strana a naše vláda ví sama dobře, jak to správně dělat a tak se klidně můžeš vrátit opět ke své práci. S pozdravem, světu mír!" omlouvám se, nevím jak se mi to opět podařilo to proklikat 2x, |
|
| Autor: | Martin_L [ 2.12.2015 11:34:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
monin píše: Je to deprimující něco takového vidět, např. tu preciznost v zakrytí dálniční zelené značky, a naopak směry k ní jsou už nově zelené Co je na tom deprimujícího? Značka dálnice neposkytuje jen informace, ale vyžaduje od účastníka provozu nějaké povinnosti a zároveň určuje i nějaké zákazy. A jak správně podotkl Nosorožec, tak ta značka je v tuto chvíli neplatná a tudíž se povinnostmi a zákazy z ní vyplývajícími účastník provozu nemusí řídit. Zdravě a rozumně uvažující člověk to sice chápe, ale někdo vychovávaný d-fensovským pojetím práva by se toho mohl chytit. Naproti tomu cedule s uvedením směru je ryze informativní a jestli se někdo rozhodne, že bude ignorovat dálniční směr na Olomouc kvůli tomu, že značka je v doposud neplatném provedení a bude až do Nového roku bloudit po okolí, tak je to čistě jeho boj, který nemusí nikoho jiného trápit. monin píše: To je fakt deprimující, zvláště když píšeš, že u vás na "vychodze" si to tam pěkně měníte i bez nějakého zákona. No nevím, ale pro mě by bylo obzvláště deprimující, kdyby si nějaká státní organizace dělala co chtěla bez ohledu na to, co je v zákoně nebo vyhlášce a vzhledem k vašim neustálým steskům, jak tu spousta lidí stále myslí podle schémat z doby před rokem 1990 tuto vaši poznámku vůbec nechápu. Zkuste si uvědomit, že když se někdo nechová podle zákona zrovna teď tak, že vám to vyhovuje, tak tomu příště už tak být nemusí. |
|
| Autor: | mapman [ 2.12.2015 12:42:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
K tomu zakrytí značky dálnice na R46 - je to zakryto proto, aby se značky dálnice objevily na celé R46 pokud možno v jeden stejný den někdy v prosinci, stav kdy měsíc najíždím na dálnici ale vlastně na hlavní jsem na SMV, není úplně v pořádku. Takže značky se sice objeví před 1.1.2016, ale komplexně v jednu dobu, na to je tlak. |
|
| Autor: | bumbik [ 2.12.2015 13:04:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
mapmane a to v jeden den všechny dálnice? protože zatím jsem žádnou aktivitu ve smyslu přeznačení na R48 nezaznamenal a včera ani na R56, takže v MS kraji se s tím nejspíš otálí ... |
|
| Autor: | mapman [ 2.12.2015 14:32:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Všechny dálnice nikoliv, primárně je potřeba v jeden den provést výměnu na jednom uceleném úseku rychlostní silnice - u dálnic problém není, tam můžou stávající značky zůstat i po 1.1. Otálí se proto, že aby mohlo dojít k přeznačení, musí ministerstva dopravy a vnitra projednat dokumentaci a stanovit novou místní úpravu dopravního značení. Zatím ještě stále nejsou vydaná všechna stanovení. |
|
| Autor: | monin [ 2.12.2015 16:01:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Martin_L: To já naprosto chápu. Pořádek má být, o tom žádná. Ale když už, tak celkově, ne jen sem tam, a to ještě hodně sporadicky. Prostě jako daňovému poplatníku mi vadí, na jedné straně ta naše neuvěřitelná preciznost v některých věcech, viz. i ta zakrytá dálniční značka na D46 (a já chápu, že to tak má do 30.12. 2015 správně být) a na druhé straně to, že se pár strejdů na okrese, kteří jsou za to zodpovědní, nedokáže domluvit na tom, jaké cíle budou na nových značkách v jejich okrese vyobrazeny. A to člověk už vůbec nemůže po nich chtít, aby se domluvili ještě i se sousedním okresem a s jejími pantáty. (Jiný příklad, než tento z D46 a jejího okolí, mě teď v rychlosti nenapadá). Nehledě na to, že podle této logiky, by ta nová zelená dálniční značka na té D11, by měla být také zakrytá a měla by stát před ní ještě modrá. A k tomu Slovensku, já samozřejmě nemám potuchy, na jakém principu jsou tam ty změny realizovány, ale snad to není tak, že si jedna parta nadšenců od Detvy řekne, tak, a teď změníme naší R2 na D22, protože tu chceme dálnici a ne nějaké eRko, a druhá parta na Šariši chce zase zelené značení odpočívek a tak si je tam přemaluje na zeleno. Prostě podle toho co zde psal Rio13zm, jsem pochopil, že se na tom Slovensku podařilo realizovat xx dobrých věcí, aniž by se pod tím musel podepsat jejich prezident. A u nás je to občas krok dopředu a pro jistotu, kdyby náhodou, dva kroky zase nazpět. Viz. i ty registrační značky. Ale už mlčím raději. |
|
| Autor: | Mike [ 2.12.2015 17:52:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
no hlavně to stojí prachy, který se mohly investovat do jinejch věcí na silnicích |
|
| Autor: | jendelin.i [ 2.12.2015 19:26:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Kdybych se na to díval čistě z pohledu §, tak největší problém vidím v zelené dálnici IZ 1a, protože ta, de iure, letos ještě neexistuje. Kdybych chtěl stávající Rka přeznačovat korektně, dal bych tam letos vysoké modré dálnice IP 14a, protože ty platí už letos, a že letos neodpovídají zatřídění komunikace prakticky nevadí, protože letos je na D a SMV úprava pravidel pro řidiče úplně totožná. No a na výměnu modrých IP 14a, ať už na stávajících D nebo na přeznačených R, nabízí vyhláška 294/2015 10 let (do 31.12.2025). Prakticky se mi ale samozřejmě víc líbí, že už se letos v prosinci instaluje definitivní značení Mimochodem, přeznačování se rozbíhá, ale ještě jsem nezaznamenal sebemenší osvětu ze strany MD ve směru k prostému řidičskému lidu, aby se všichni dozvěděli, co že to máme za upravené / nové značky a jaká nová pravidla platí od nového roku... |
|
| Autor: | jendelin.i [ 2.12.2015 20:04:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Na webu SFDI se v sekci Dálniční kupóny 2016 objevila mapa platná od 1.1.2016. Seznam stále rozlišuje D a R, ale už jsou všechna čísla černá bez barevných rámečků. A značky IP 14a,b a IP 15a,b zatím dle letošní platnosti. Tj. taková pozvolná chameleonská proměna Edit 5.12.: Nyní na webu SFDI dva seznamy, od 1.12.2015 D,R a od 1.1.2016 už všechno D a dvě mapy. Avantime: "Co se týče volby barev, tak volba oranžové pro zpoplatněné úseky a zelené pro úseky bez poplatku vychází z (nejspíš kulturně podmíněného) vnímání barev. Zelená je klidná, může symbolizovat něco, co je "bez obav", jako zelená na semaforu, která vás informuje o volném průjezdu. Naopak oranžová je neklidná, řidiči ji mohou mít zafixovanou jako barvu "Pozor!", takže i z toho důvodu byla zvolena pro úseky, které vyžadují "speciální vybavení" ve formě dálniční známky." No a pro SFDI a MF je bleděmodrá taková klidná, kde všichni pěkně platí, a oranžová: "Pozor!, tady může proklouznout nějaký nepolepený šetřílek!!!" |
|
| Autor: | hh [ 2.12.2015 20:18:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Nosorožec píše: zesp píše: ...Trochu na palici, ne??? na první pohled ano, ale tímto se podle mě správce komunikace kryje před tím, že na dálnici vjede někdo bez známky, na kole, kozím dechu, na koni nebo pěšky, případně s ručním vozíkem. Do 1/01/2016 totiž zelená čtvercová značka dálnice nemá oporu v zákoně. Ma, toto neni dane zakonem, ale jiz platnou vyhlaskou, kterou mame vsichni znat. Pri vasem vykladu, aby se na dnesnich R dalo jezdit hned 130 by se znacky museli osadit 1.1. v 00:00:01 = nerealne. |
|
| Autor: | hh [ 2.12.2015 20:33:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
JirkaS píše: Rio13zm píše: vase zmeny sledujem, len ma mrzi, ze sa tych zmien neurobilo viac. chceli ste mat viac zelenej farby na znackach, tak preco nie zelene odpocivky? alebo zelena znacka jazdnych pruhov, pri exitoch/navestiach pred krizovatkou sa meni zelena farba na modru a tak dalej. jednoducho uplne zmenit modru za zelenu, tak ako Svajciari. Na výjezdech se dává modrá značka, protože dál za výjezdem už pokračuji po komunikaci nižší třídy. Pokud je pokračování po dálnici, bude zelená. Ja to presne takto komplet zelene chtel. Hlasu a la Jirka bylo vic, takze to tak bohuzel nebude. Jinak diky za Vas pohled "ze zahranici". Nejake zmeny jeste prijdou, napr. nazvy odpocivek. Ale to podstatne probiha ted. Napr. Praha vs. PRAHA to by se musely vymenit vsechny znacky a hlasu, ze je to zbytecne drahe by bylo 100x vic nez je ted... |
|
| Autor: | Nosorožec [ 2.12.2015 22:13:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
hh píše: Nosorožec píše: zesp píše: ...Trochu na palici, ne??? na první pohled ano, ale tímto se podle mě správce komunikace kryje před tím, že na dálnici vjede někdo bez známky, na kole, kozím dechu, na koni nebo pěšky, případně s ručním vozíkem. Do 1/01/2016 totiž zelená čtvercová značka dálnice nemá oporu v zákoně. Ma, toto neni dane zakonem, ale jiz platnou vyhlaskou, kterou mame vsichni znat. Pri vasem vykladu, aby se na dnesnich R dalo jezdit hned 130 by se znacky museli osadit 1.1. v 00:00:01 = nerealne. platnou ano. ale účinnou zatím ne. |
|
| Autor: | hh [ 2.12.2015 22:38:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Nosorožec píše: hh píše: Nosorožec píše: na první pohled ano, ale tímto se podle mě správce komunikace kryje před tím, že na dálnici vjede někdo bez známky, na kole, kozím dechu, na koni nebo pěšky, případně s ručním vozíkem. Do 1/01/2016 totiž zelená čtvercová značka dálnice nemá oporu v zákoně. Ma, toto neni dane zakonem, ale jiz platnou vyhlaskou, kterou mame vsichni znat. Pri vasem vykladu, aby se na dnesnich R dalo jezdit hned 130 by se znacky museli osadit 1.1. v 00:00:01 = nerealne. platnou ano. ale účinnou zatím ne. Ježiš neřešte to jinak vznikne řešení a la D46 a budeme si tu psát o přeúředníkované EU a budeme naštvaní. Měsíc sem, měsíc tam, co se komu může stát, za 4 týdny to bude ok, hurá. |
|
| Stránka 59 z 81 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|