| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Přejmenování rychlostních silnic na dálnice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=721 |
Stránka 60 z 81 |
| Autor: | dvs [ 3.12.2015 8:35:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Jak to bude s tou R8 u Prahy? Cedule dalnice je az za MUK Zdiby. Ten kousek od Prahy bude 110 s autickem nebo v kopci bude v mistech, kde konci Praha zelena cedule dalnice? |
|
| Autor: | monin [ 3.12.2015 9:05:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
hh píše: Jinak diky za Vas pohled "ze zahranici". Nejake zmeny jeste prijdou, napr. nazvy odpocivek. Ale to podstatne probiha ted. Napr. Praha vs. PRAHA to by se musely vymenit vsechny znacky a hlasu, ze je to zbytecne drahe by bylo 100x vic nez je ted... A co takhle kdyby jsme u nás začali využívat více symbolů? Tak, aby se nám na značení vešly např. i ty Norimberky, Drážďany, Lince, či Vídně (D0), co se tam teď "nevejdou"? Slováci značí i pamětihodnosti Unesco, viz. ta nová D1 na Spiši. U nás by bohatě zatím stačilo něco takového (exit z D3 na Krumlov, stejně ještě není zprovozněn). Je to jednoduché, jasné, hezké. https://www.google.cz/maps/@45.5151794, ... 312!8i6656 |
|
| Autor: | jendelin.i [ 3.12.2015 12:42:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
dvs: Zahlédnul jsem výkres, kde má být ve směru z Prahy IZ 1a + E 11a (zelená D, bez čas. poplatku) hned za hranicí Prahy a opačně ve stejném místě IZ 2a SMV (modré autíčko čtverec). Tím se předejde stavu, kdy na kousíčku (už "nerychlostní") I/8 mezi hranicí Prahy a exitem 1 Zdiby by byl silničním správním úřadem KÚ Středočes. kraje... Mně by naopak zajímalo, jestli na (směrově i výškově) "rovných" úsecích SMV I/35 mezi Turnovem a Libercem (tj. úsek 44 Ohrazenice - 41 Paceřice a možná 31 Jeřmanice - 26 Dlouhý most) bude osazena B 20a 130 km/h? A až se bude v budoucnu I/35 přeznačovat na modro, jestli se vyznačí průtah SMV skrz město Liberec (základní povolená 80 km/h), nebo, jestli zůstane dnešní stav, kdy R35 (a s ní i SMV) končí na kraji Liberce, a dál je to průtah "obyčejné" I/35 mimo obec (základní povolená 90 km/h), s tím, že značky obce Liberec jsou na všech rampách MÚK... |
|
| Autor: | hh [ 3.12.2015 20:39:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
dvs píše: Jak to bude s tou R8 u Prahy? Cedule dalnice je az za MUK Zdiby. Ten kousek od Prahy bude 110 s autickem nebo v kopci bude v mistech, kde konci Praha zelena cedule dalnice? Posune se to teď o kousek na hranici ŘSD/TSK. |
|
| Autor: | hh [ 3.12.2015 21:00:43 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice | |||
Nové značky na začátku D11 ještě za světla. Docela dobrý
|
||||
| Autor: | kot [ 3.12.2015 21:39:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Vypadá to hooodně pěkně . Ta nula nemá chybu. |
|
| Autor: | Rio13zm [ 4.12.2015 0:52:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
je to pekne, na tej prvej fotke je vzadu aj WROCLAW. skoda, ze tam nezostala s pripadnym symbolom (PL) hh píše: Jinak diky za Vas pohled "ze zahranici". Nejake zmeny jeste prijdou, napr. nazvy odpocivek. Ale to podstatne probiha ted. Napr. Praha vs. PRAHA to by se musely vymenit vsechny znacky a hlasu, ze je to zbytecne drahe by bylo 100x vic nez je ted... Praha vs. PRAHA, preco by sa museli vymenit? vymenili by sa vtedy, keby boli po zivotnosti a kazda nova stavba, by uz mala rovno male pismo. nejake obdobie by boli dva druhy pisma, ale nebolo by to tak hrozne, nemenite ani dizajn ani typ pisma ako u nas. skor si myslim, ze bezny clovek by si to ani nemusel vsimnut |
|
| Autor: | Rio13zm [ 4.12.2015 15:09:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Zelena tabula dialnice aj na D2, za olympiou a s dodatkovou tabulou dialnicnej znamky. D2 povazujem za najlepsie oznacenu vasu dialnicu, Bratislava (SK) znacena uz od Brna, exit 48 zase Wien (A). Aktualne zmodernizovany smer SK, kvalitny CB povrch. Buduci rok dokoncit smer Brno, plus vymenit zvodidla a doplnit oplotenie a budete mat kus kvalitnej dialnice. |
|
| Autor: | MPMP [ 5.12.2015 22:29:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Přeznačování D11 pokračuje. včera osazena nová zelená čtvercová značka konec dálnice na Exitu 8 směr HK. (Přesněji pro monin-a: ve čtvrtek večer byla velká modrá, v pátek večer malá zelená - nebo jsem zase "zaspal"?) |
|
| Autor: | kasme [ 5.12.2015 23:19:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Kámoš mi hlásil, že už zelená raší i na D5 u Berouna |
|
| Autor: | kalanis [ 6.12.2015 20:27:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Zelená raší i na D11, dneska viděny na Jirnech a Bříství. |
|
| Autor: | Lenny [ 8.12.2015 22:42:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Asi budeme mít první silnici pro motorová vozidla a to dokonce 2. Citace: „Zvýšení rychlosti na přivaděčích D5“. Jedná se o realizaci místní úpravy formou instalace svislého dopravního značení v souvislosti s novelizací zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, a vyhlášky č. 30/2001 Sb. Novelizace převádí stávající silnici I/26 v úseku MÚK Ejpovice – Plzeň a silnici I/27 v úseku Dobřany Vysoká – Plzeň do kategorie silnic pro motorová vozidla, na nichž bude maximální dovolená rychlost omezena na 110km/h. Instalace svislého značení bude provedena dle projektové dokumentace pro provádění stavby firmy Woring s.r.o. z října 2015. |
|
| Autor: | Sosa [ 9.12.2015 7:51:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Super. |
|
| Autor: | monin [ 9.12.2015 7:56:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Já jsem zvědav, jak se bude hodně bát úřad v Pardubicích a Hradci. Když ta slavná I/37 měla být už dávno předvoj tohoto všeho a mělo se na ní těch 110 vyzkoušet. Jinak důrazně žádám mapmana, aby nečetl v žádném případě tento článek a už vůbec ne komentáře pod tímto článkem (!), nebo ho budeme muset přijet omývat. http://www.novinky.cz/domaci/388690-z-v ... aceni.html |
|
| Autor: | hh [ 9.12.2015 8:35:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Ano, je to hrůza. A v podobné nekvalitě jsou asi všechny články, akorát člověk to vidí jen na tom, čemu opravdu rozumí ... |
|
| Autor: | bumbik [ 9.12.2015 9:33:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
monin píše: Já jsem zvědav, jak se bude hodně bát úřad v Pardubicích a Hradci. Když ta slavná I/37 měla být už dávno předvoj tohoto všeho a mělo se na ní těch 110 vyzkoušet. Jinak důrazně žádám mapmana, aby nečetl v žádném případě tento článek a už vůbec ne komentáře pod tímto článkem (!), nebo ho budeme muset přijet omývat. http://www.novinky.cz/domaci/388690-z-v ... aceni.html zrovna jsem chtěl mapmana varovat taky |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 9.12.2015 9:57:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Diskutující (doufám) nelze brát jako reprezentativní vzorek populace. Ostatně jako u většiny diskuzí na zpravodajských serverech. Zejména na Novinkách.cézet |
|
| Autor: | dvs [ 9.12.2015 10:07:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
monin píše: Já jsem zvědav, jak se bude hodně bát úřad v Pardubicích a Hradci. Když ta slavná I/37 měla být už dávno předvoj tohoto všeho a mělo se na ní těch 110 vyzkoušet. Tak já v skrytu duše doufám, že si aspoň nenechají vzít prvenství a pod tou čtvercovou modrou tabulkou bude 130 v červeném kroužku. Když už tam dali ty betonová svodidla kolem bilboardů, staví oplocení, postavili MÚK Stéblová. Hlavně jsem zvědav, zda bude končit až na MÚK Palackého, protože tak je to namalované v mapce nového pojetí. |
|
| Autor: | FlakY` [ 9.12.2015 10:11:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Demokracie ano, ale takhle lhát veřejně a vymýšlet si pohádky je dávno za hranou. Státu by nemělo být jedno co si lidí myslí a veřejně hlásají ostatním. Lež a pomluva by měla být trestána. Fňukálky by měli pokaždé na nový rok připlesknout aby se probrali a nekňučeli jako štěňata, že nemají co žrát, protože své peníze prokouřili... někomu se zavděčit nejde nikdy. |
|
| Autor: | Martin_L [ 9.12.2015 11:16:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Lenny píše: Plzeň překvapila, čekal jsem spíše Ostravu. Plzeň byla vždycky ve všem napřed |
|
| Autor: | mapman [ 9.12.2015 11:59:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Jeee, těch článků a komentářů už bylo .. kdybych se tím měl pokaždé vzrušovat, tak bych už musel skončit v blázinci Martin_L píše: Plzeň byla vždycky ve všem napřed Co jsem viděl, tak se velkoplošné značky doplňovat mají |
|
| Autor: | monin [ 9.12.2015 12:18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
No hlavně, aby ta velkoplošnost, nebyla pak v tomto minimalistickém vydání: https://www.google.cz/maps/@50.0563246, ... 312!8i6656 |
|
| Autor: | zesp [ 9.12.2015 17:50:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Něco už se začíná zřejmě dít i s přeznačováním na R46 a R35. Na exitu Vranovice- Kelčice se u nájezdu ve směru na OC objevily nově zabetonované patice s uchycením pro dva rovnoběžné svislé sloupky, čili že asi pro značku "začátek dálnice". Současné "auto" je totiž jen na sloupku jednom a to cca metr před nově plánovaným umístěním... To samé jsem zpozoroval u nájezdu na R35 z pumpy Pap oil u exitu Náměšť na Hané (čísla exitů si nepamatuju, značit exity je čísly je u nás krok tak 200 let zpátky...). Tam zase je auto na dvou sloupcích umístěných hodně široko od sebe, takže by to vypadalo blbě... Ono stejně asi bude vypadat divně, když na ty poměrně vysoké stávající sloupky pro současné obdélníkové značky dají ty čtvercové... Bude to teď opticky vypadat, že je značka dost vysoko... Jinak v OC pokračuje výměna velkoplošných tabulí ve městě, myslel jsem, že se tam už objeví nějaký ten symbol dálnice, a ono nic. V OC totiž na rozdíl od Brna, se směr k rychlostce (či dálnici) značí až těsně před jejím začátkem či nájezdem. Do poslední chvíle tak driver neví, že jede k dálnici, např. směr na Brno je stále značen modře s modrým číslem 46. A najednou jediná značka s cílem Brno v zelenině se symbolem auta a za křižovatkou už číhá velké modré auto samotné... Zato v Brně jsou cíle dostupné po dálnici (či R) dlouhodobě značeny na všech značkách ve městě již zeleně s příslušným symbolem D či R (modře)... Je zvláštní, že na toto není celostátní jednotná metodika a ve dvou "sousedních" krajských městech je to pojato naprosto opačně... |
|
| Autor: | Avantime [ 10.12.2015 0:44:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
Zelené čtvercové značky dálnice (dálnice s poplatkem, vzdálenost) jsem včera viděl na D2 před výjezdem 3 směr Bratislava. Ve videu v příspěvku balance (viewtopic.php?p=119508#p119508, čas 1:30) jsou značky dálnice ještě modré. Celá MÚK v km 3 je osazena novými zelenými značkami, zelenou značku dálnice jsem viděl i na větvi Bratislava - Praha v MÚK Brno-jih. |
|
| Autor: | monin [ 10.12.2015 9:27:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice |
zesp píše: Od OC totiž na rozdíl od Brna, se směr k rychlostce (či dálnici) značí až těsně před jejím začátkem či nájezdem. Do poslední chvíle tak driver neví, že jede k dálnici, např. směr na Brno je stále značen modře s modrým číslem 46. A najednou jediná značka s cílem Brno v zelenině se symbolem auta a za křižovatkou už číhá velké modré auto samotné... Zato v Brně jsou cíle dostupné po dálnici (či R) dlouhodobě značeny na všech značkách ve městě již zeleně s příslušným symbolem D či R (modře)... Je zvláštní, že na toto není celostátní jednotná metodika a ve dvou "sousedních" krajských městech je to pojato naprosto opačně... S tím jednotným manuálem bych to viděl stejně, tak, aby konečně vymizel tento náš klondike. Co vy na to, svazáci? Jasánek?! A ostatní?! Jinak ti politici jsou neskuteční. Vůbec bych se nedivil, že se do toho ozve ještě hejtman KV kraje s obligátní krajskou roční dálniční známkou a pan ministr najde způsob, jak panu hejtmanovi vyhovět. Takže budeme mít nakonec i kus zelené D35, alá A7 Milano - Genova? http://liberec.idnes.cz/ministr-dopravy ... -zpravy_tm https://www.google.cz/maps/@44.6646454, ... 312!8i6656 |
|
| Stránka 60 z 81 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|