Návrhy na změnu dopravního značení

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Bobek »

Nojo, oni Němci vědí, proč mají na dálnicích U-značky.
Království a půl princezny za 511.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

přesně tak :ok:
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

Jinak k těm mezinárodním symbolům D,PL,A,SK...nechápu proč po nich tak toužíte. V západní EU se to nikde nepoužívá, tak nevim proč by se to u nás mělo zavádět, zvlášť když každej ví, že Vídeň je v rakousku, Bratislava na slovensku atd. V době, kdy je evropa bez hranic mi to přijde jako krok zpět. Měl by se zkvalitnit stávající bordel jako chybějící čísla silnic-dálnic atp. Mě třeba vytáčí tahle cedule
6.JPG
6.JPG (55.53 KiB) Zobrazeno 6686 x
podotýkám, že k ní se člověk dostane, když sjede z R6 :kladivo:
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Warcz »

Tak na tuhle zkratku aby člověk vozil google :-)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od JirkaS »

O tu zkratku nejde, ale místo 6 by tam asi mělo být 606. Předpokládám, že je to tady.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

Ano tam to je. Kdyby ta cedule tam byla z doby, kdy R6 ještě nebyla dokončená, možná bych to pochopil, že na ní zapoměli, i když..., ale ta je tam celkem nově
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

egelebege píše:Jinak k těm mezinárodním symbolům D,PL,A,SK...nechápu proč po nich tak toužíte. V západní EU se to nikde nepoužívá, tak nevim proč by se to u nás mělo zavádět, zvlášť když každej ví, že Vídeň je v rakousku, Bratislava na slovensku atd. V době, kdy je evropa bez hranic mi to přijde jako krok zpět. Měl by se zkvalitnit stávající bordel jako chybějící čísla silnic-dálnic atp. Mě třeba vytáčí tahle cedule
6.JPG
podotýkám, že k ní se člověk dostane, když sjede z R6 :kladivo:
tak nevím co myslíš přesně pod tím západní EU - nejdál jsem byl sice v Monacu a Nice..ale PRAHA či PRAG/PRAHA (CZ) je jasně a zřetelně značena již pár kilometrů za Mnichovem..a to je do Prahy odhadem 450km.. souvisle je značena od Norimberka (už od A3/A6..cca 270km do Prahy) od Drážďaň (A4/A17 cca 150km do Prahy)
PRAHA/BRNO (CZ) je jasně a zřetelně značena již od vnitřní Vídně a dále o dálnici A5 ani nemluvě, či dále od rakouské A1/A7 před Lincem..směr naše hranice
a to mi věř..že Němci a Rakušané nás zrovna nemilují..a už vůbec nejsme jejich hlavní turistická destinace..a přesto dokáží hlavní směry k nám řádně vyznačit..
drtivá většina Slováků ví že BRNO či OLOMOUC je v Česku, přesto je jasně značeno BRNO (CZ) již od směrů z Maďarska či z Vídně..atd. atd. nebo OLOMOUC (CZ) je jasně značen na slovenské D1 u Žiliny..
on tam taky nemusí jet jen Slovák..ale i Maďar..Angličan..Francouz..a pro něj je určitě v ten moment daleko jasnější v sekundové orientaci to CZ..
v Praze se jezdí na Vídeň podle ničeho či max. podle názvu Pankrác..

věř mi, že cestu např. Praha - Mnichov - Miláno - Janov - Monaco - či Nice a zpět znám zpaměti..ale ze začátku což už je minimálně 10-15 let, mi vždy hodně pomohl např. při velkém provozu na okruhu okolo Milána a spoustou hlavních exitů..exit značený nejen jako COMO..ve směru CH, ale i LUGANO + (CH)

podle tvé logiky by se tam nemuselo psát už vlastně nic..každej ať si laskavě koupí novou mapu..novou navigaci..a co nejlépe ať k nám raději ani nejezdí..at si otravuje v západní Evropě..však my se tu dokážeme otrávit navzájem..

a my pak ušetříme neskutečné peníze..pak už bude stačit cca.. 1x za 70-80km jedna cedule s názvem -POLIBTE SI-
bude to stručné..jasné..hezky se to tam vejde..a všichni to hned pochopíme co to znamená..
jen to nesmíme pro boha psát i cizojazyčně..aby všichni cizinci hned nepochopili jaký jsme milý národ..

jinak ta tvá Jeneč..+ st.s. "6"

jasná ukázka toho jak to u nás funguje..někdo to musel navrhnout..a určitě nebyl sám..
někdo to musel zadat do výroby..a podle mě taky nebyl sám
někdo to musel vyrobit a někdo to musel instalovat...

a nikdo z té celé řady milých lidí..si samozřejmě nevšiml..že to je naprostý paskvil..

pomáhej nám pán Bůh..
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

Co se rakušanů a italů týče tak ty já nepovažuju za západní EU ale to je jen můj problé. A němci? Tam mi to připadá, že to CZ tam je jen proto, aby jim náhodou čecháček nebloudil po venkově ale aby rychle vymajznul domu. Mnichov a A8 je taky taková vyjímka. Ale směr na západ - nikde nic
aaaa.JPG
aaaa.JPG (105.16 KiB) Zobrazeno 6586 x
monin píše: jinak ta tvá Jeneč..+ st.s. "6"

jasná ukázka toho jak to u nás funguje..někdo to musel navrhnout..a určitě nebyl sám..
někdo to musel zadat do výroby..a podle mě taky nebyl sám
někdo to musel vyrobit a někdo to musel instalovat...

a nikdo z té celé řady milých lidí..si samozřejmě nevšiml..že to je naprostý paskvil..

pomáhej nám pán Bůh..
A to je to co mě štve. Takovejch lidí na tom maká a nikoho to netrkne
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od MPMP »

egelebege píše:A to je to co mě štve. Takovejch lidí na tom maká a nikoho to netrkne
Neodpustím si citovat pan Wericha z podobné situace, kdy mu někdo říkal, že viděl ceduli asi 2m x 1m a na ní napsáno "HYBERNSKÁ ULICE UZAVŘNA". Jeho odpověď byla následující: "A Vy se divíte? Ten co tam to UZAVŘNA napsal, za to stejně dostal hvno". A ono to bude stejné i dnes. 8-)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

[quote="egelebege"]Co se rakušanů a italů týče tak ty já nepovažuju za západní EU ale to je jen můj problé. A němci? Tam mi to připadá, že to CZ tam je jen proto, aby jim náhodou čecháček nebloudil po venkově ale aby rychle vymajznul domu. Mnichov a A8 je taky taková vyjímka. Ale směr na západ - nikde nic
aaaa.JPG
tak to je samozřejmě tvá věc..koho a za co ho považuješ.. ale prostě je to tak..u Mnichova je značená dokonce i Itálie..Verona..(a to Itálie není sousední stát D)
a není to žádná vyjímka..prostě z Rakouska ze Slovenska a z Německa jsou všude jasně a zřetelně značeny směry k CZ..Polsko nedokáží posoudit
a to že z Francie..není značena zrovna Belgie..to možná trošku bude i tím..že Francouzi považuji kus Belgie jako kus Francie a obráceně..
neříkám že na každém rohu u nás má být Wien, Dresden či Bratislava..ale nevyznačit např. hlavní trasy k MO, k PO či k dálnicím v Praze..a pak i z nich...to mi příjde snad i na trestní oznamení..vzhledem k tomu kolik všechny stavby stojí a budou ještě stát miliard..

neříkám, že nám na cestě do západní Evropy pomůže jen cedule..ale je to určitě to, co tu cizinci také dostatečně vnímají a vidí..to nejdůležitější je samozřejmě, ale jen a jen v nás..a bohužel..podle toho to tu vše taky vypadá...všude samá neochota, laxnost, buranství, namyšlenost, sebestřednost a lajdáctví..
ty neexistující Bratislavy..Vídně..či symboly..A..SK..D..až po ten paskvil alá JENEČ a "6" viz.výše..jsou toho jen a jen smutným důkazem...
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Lenny »

Jeden dnešní polský úlovek.
polsko.jpg
polsko.jpg (161.68 KiB) Zobrazeno 6562 x
Jinak nechápu toto. MÚK Český Těšín-jih (s II/648) na II/648 značny na ukazatelích cíle FM a Hranice po R48, proč Hranice???? Ještě na úseku FM-Dobrá jsou cíle Olomouc a FM a v úseku Dobrá - Č. Těšín jsou cíle Hranice a FM. Komu co řeknou Hranice. Stejně jako Olomouc neleží na R48, resp. I/48. A nehledě na jejich zanedbatelný význam.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

ale tím nechci samozřejmě říci, že na jih od Mikulova směrem k A5 je vše v pořádku a všichni lidé se tam milují..a směrem na sever k R52 je vše špatně a všichni lidé se tam mezi sebou nenávidí..
to zcela určitě ne....ale přeci jen..i po těch více jak 20ti letech od odchodu vojáku se samopaly u Mikulova je to rozdíl ještě dost a dost značný..bohužel..
ale je pravda..že jsem optimista tělem a duší...takže....:-)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

monin píše: u Mnichova je značená dokonce i Itálie..Verona..(a to Itálie není sousední stát D)
Teď minulý týden jsem tam jel a Verony jsem si nevšiml. Je fakt že jsem ji někde mohl přehlídnout, protože jsem jel částečně v noci. Tam bych řekl že ty symboly tam jsou z podobnýho důvodu jako směrem k nám. A to aby jim asi auta nejezdili přes hory
monin píše:..ale nevyznačit např. hlavní trasy k MO, k PO či k dálnicím v Praze..a pak i z nich...to mi příjde snad i na trestní oznamení..
K PO mi to nepřijde tak nutný, protože by tam toho bylo hodně, ale z PO tam by se jedno přeshraniční město klidně vešlo
Lenny píše:Olomouc neleží na R48
Jóóó to už tu taky bylo...
MD ČR píše:Náš názor na doplnění dopravní značky č. IS 8b "Dálková návěst" je jednoznačně negativní. Dle našeho názoru je taková informace pro řidiče zavádějící a matoucí, doporučujeme důsledně zachovávat již léta vyzkoušený systém ODZ v ČR (dle TP 100 - II. vydání) a to uvádět takové cíle (a čísla silnic) na PK, které na ní skutečně leží. Bylo by asi účinnější důsledně v praxi uplatňovat již osvědčený stávající způsob uvádění čísel silnic a přísl. cílů ODZ na nich ležících.
Důkaz že se to dodržuje :lol:
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

Jinak ten polský úlovek je fakt pěknej :D
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Michel »

Lenny píše:Jinak nechápu toto. MÚK Český Těšín-jih (s II/648) na II/648 značny na ukazatelích cíle FM a Hranice po R48, proč Hranice???? Ještě na úseku FM-Dobrá jsou cíle Olomouc a FM a v úseku Dobrá - Č. Těšín jsou cíle Hranice a FM. Komu co řeknou Hranice. Stejně jako Olomouc neleží na R48, resp. I/48. A nehledě na jejich zanedbatelný význam.
Už cca před rokem jsem na tuhle problematiku narazil úplně náhodou v jednom článku v archivu týdeníku ihorizont.cz, konkrétně v tomhle čísle, v článku Značení mate řidiče a vede k tragickým omylům
Vyjádření ředitele Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě Lubomíra Hýbla k dané problematice je opravdu zajímavé... :kladivo:
„Dopravní značení není dobré. Kdo se v regionu nevyzná, hned při odbočování do Těšína může mít problémy. Určitě tam mohli silničáři ponechat výstražné cedule,“ uvedla učitelka Pavla Dudysová.
Také ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek si myslí, že špatné značení může mást řidiče a být příčinou dopravních nehod. „Navíc tabule navádějící kamiony ze
směru od Slovenska je umístěna o jeden sjezd blíže, a tak se nám těžká auta dostávají do centra města. Kamiony tam potom blokují dopravu, řidiči nevědí kudy zpět na rychlostní
komunikaci, což je úplně jiný výsledek než jsme od obchvatu očekávali,“ uvedl Chroboczek.
„Možná, že silničáři měli nechat pár cedulí s výstrahou, že se vjíždí na nový úsek. Kdo ve směru od Konské přidá plyn, může být po chvíli překvapen, jak se silnice otáčí a kudy se dá jet do centra města a kudy ne. Vadí mi označení Hranice...
Stoprocentně jsou to Hranice na Moravě, tedy město a nikoli bývalé hranice s Polskem. To je opravdu zavádějící informace, hlavně pro cizince, kterých tudy cestuje opravdu hodně,“ říká Zbyšek Bajusz z Bystřice.
Tisková mluvčí silnic a dálnic Martina Vápeníková vysvětluje, že značení na obchvatu bylo řádně zkolaudováno. „Schválil ho investor, čili krajský úřad i projektanti,“ dodává Vápeníková.
„Hranice však nejsou tak známé město, jako třeba Olomouc nebo Brno, nechápu, proč na směrové tabuli není jedno z těchto měst. Cizinci nebo lidé z jiných částí republiky, mířící třeba na Prahu, netuší, kde Hranice leží, jsou zmateni a nevědí kudy mají jet,“ zlobí se řidič Jan Kotásek.
Podle ředitele Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě Lubomíra Hýbla se však musí na směrových tabulích uvádět město, kde komunikace končí. „A tato R 48 končí právě v Hranicích, je to přesně podle norem. Snažili jsme se prosadit Olomouc, ale nepovedlo se nám to, nejsme tvůrci norem,“ poznamenává Hýbl.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od flames »

Zbyšek z Bystřice to rozťal. Ještěže každý germán ví, že ´Hranice´ můžou mít dva významy.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Lenny »

Ale R48 končí v Bělotíně..... Chápu, že je to ještě větší zapadákov než Hranice, ale když to do roku 2004 šlo a v roce 2006 už ne....
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Michel »

No, právě, R48 končí v Bělotíně, ne v Hranicích, já když jsem tenhle článek četl poprvé, tak jsem měl chuť panu Hýblovi něco napsat, ale vzhledem k tomu, že už ten článek byl v té době rok starý, tak jsem od toho nakonec upustil...
Možná by ale stálo za to, kdyby někdo napsal na ŘSD nebo na MD ohledně značení na R48... Mám totiž takový nepříjemný pocit, že i na úseku F-M - Bělotín jsou už na některých nových značkách taky značeny Hranice místo Olomouce...

>flames: Jj :-D

>egelebege: Hezká koláž :-) Jinak taky vždycky každému říkám, že tvrdit, že Rakousko patří do západní Evropy a ČR do východní Evropy, je nesmysl, když Vídeň leží skoro o 200 km východněji než Praha...
Ale jinak nesouhlasím, že ty mezinárodní symboly jsou zpátečnické, podle mě se naopak jedná o pokrokový prvek moderního značení, který by měl být zaveden právě proto, že hranice jsou nyní volně průjezdné bez hraničních kontrol. Jak by třeba řidič jinak poznal zrovna z toho "úlovku" z česko-polských hranic, že směrovka "Antosowice" a "Silherowice" ho zavede do ČR, kdyby tam nebylo CZ?
poradce
Příspěvky: 59
Registrován: 27.3.2011 11:59:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od poradce »

Pro mezinárodní řidiče se komplikuje ta situace, že v Polsku na S1 směrem k českým hranicím jsou ukazatele na Brno.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od mapman »

Na R48 by měly být jako hlavní uváděny dva cíle, a to Brno pro D1 a Olomouc pro R35. Ještě že se stihla přečíslovat D47 an D1, jinak bychom asi viděli ty Hranice jako hlavní cíl i na D1 za Vyškovem!! Je to zkrátka trochu mimo... Tak jako je od Brna Ostrava a od Olomouce Český Těšín tak by na R48 měla být Olomouc a Brno - minimálně pro E442 je ta Olomouc cílem.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Lenny »

Další příklad, R55 u Otrokovic ve směru na Olomouc je značen jen Přerov a Hulín, Olomouc chybí, u Hulína je jen Přerov, Olomouc opět chybí. Přitom tam končí jak R55 tak i I/55...
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od egelebege »

Michel píše: >egelebege: Hezká koláž :-)
Dík ;)
Holt co nick, to názor. Mě zas u nás chybí cedule tohoto typu...
EU.JPG
EU.JPG (45.52 KiB) Zobrazeno 6307 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

nám toho schází daleko více... :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od martin »

egelebege píše:
Michel píše: >egelebege: Hezká koláž :-)
Dík ;)
Holt co nick, to názor. Mě zas u nás chybí cedule tohoto typu
Proč?
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od martin »

Mně ty oválky nepřijdou, že by vytvářely hranice, naopak je otevírají. V "Západní" Evropě se nepoužívají, tu a tam se tak objeví maximálně nějaké to město těsně před hranicemi, v lepším případě ne v původním jazyce, ale v místním. To je pak špek. Nezapomenu, jak jsem viděl ve Štrasburku ceduličku Allemagne, kdo pak má tušit, kudy na Kehl? Kdyby se už třebas v Paříži objevilo na značení D, B a L tudy a u Reims se to dál dělilo, cedule zůstane přehledná a tranzit si oddechne. Každou vesnici se v Evropě teda učit nehodlám.

V tomhle jsou totální špička Rakušáci, pak se dotahují země bývalého R-U + Bavorsko a zbytek EU je sto let za opicema. Když už vám ten oválek připadá nemoderní, zastaralý apod. tak se doporučuju zajet kouknout na B303 do Pulkautal, tam maj už na značkách místo oválku Rakušáci žlutý hvězdy s modrým čtvercem a Českou republikou. To je dokonalost.

Mně spíš vadí, že se pořád musí při přeshraničním provozu značit cíle ideálně 200 km za hranicema. Jako by byl problém třeba na bavorské B12 za Pasovem nebo někde u Freyungu vyznačit taky Vimperk nebo Strakonice. To si takhle valím v sobotu z bavorských lázní, celej natěšenej na véču ve Vimperku a abych si to sám odpočítával, protože soudruzi udělali chybu a nic krom Prahy asi neznaj...

A když jsme u těch čecháčku v Bavorsku, aby se jim tam nemotali po venkově. Co se nad tím zamyslet? Určitě to není proto, že bychom jim tam dělali bordel a měli hned zmizet. Na A 8 a A 3 se začínají objevovat žluté ohromné značky s jednosměrkou a Falsch, které se používají v Rakousku. Dle stejné logiky by se dalo říct, že je tam šoupli pro to, aby jim tam Rakušací nedělali geisterfahrery, že? To asi ne, zkrátka to mají v krvi, pořád něco organizovat a proč k tomu nevyužít něco od sousedů. Zvlášt, když jim to lépe pomůže s aklimatizací. Sice tu organizaci sami občas nezvládnou viz B15n, ale to neva:)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“