| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Návrhy na změnu dopravního značení http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729 |
Stránka 97 z 114 |
| Autor: | Aram96 [ 8.2.2019 19:06:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Honey72 píše: *** V těchto místech už opravdu smysl moc nevidím. https://mapy.cz/zakladni?x=17.5977861&y=49.5484030&z=18&pano=1&pid=59094440&yaw=4.725&fov=1.571&pitch=0.110 *** Naopak, tady řidič co zaspal má poslední možnost ne se sice vrátit do přímého směru, ale uvědomit si, že to podělal a nepokračuje dál po dálnici a blíží se k sjezdu. Tedy zpomalit nebo to napere do té značky na konci PS: Každopádně, po zprovoznění dálnice do Přerova budou tyto tabule vyměněny, šikmo doprava bude jen jedna šipka pro sjezd Hranice a rovně směr k druhé dálnici. Teď zrovna nevím ke které No tak pokud by ta značka měla jen toto využití, tak je to trochu málo nemyslíš ? Jinak mám pocit, že ohledně těch pruhů se pleteš, těleso dálnice tam má dost místa na 2 pruhy na D35 plus ještě na odbočovací pro Hranice. Vlastně stejné řešení jak je v Modleticích po připojení pruhu z Říčan, kdy levý pokračuje do Prahy a dva pravé jedou na D0. Ovšem tady to tolik nevadí, protože křižovatka není stavěna na plnou rychlost jako rozplet u Hranic a čili není takový problém měnit ty pruhy. |
|
| Autor: | mapman [ 8.2.2019 21:12:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Ano, je to dokument, který popisuje pravidla značení na dálnicích v Německu. To, že Němci (a spousta jiných států ve střední Evropě a na Balkáně) mají svůj fungující systém značení ještě neznamená, že současný český systém značení nefunguje. Má svoje chyby, které se novou vyhláškou z roku 2015 částečně eliminovaly, ale není možné s ohledem na rozsah sítě změnit z roku na rok úplně celý systém. Musíme pracovat s tím, co už tu máme a postupně řešit zbývající nesmysly jako třeba směrové tabule v jediné sadě stovky metrů před křižovatkou (hlavně v obci) a další hlouposti. Některé věci jako chápaní značení hlavní silnice ale těžko kdy změníme... K těm šipkám, průměrný řidič nerozlišuje dlouhou nebo krátkou šikmou šipku, natož její sklon. Systém, kde šikmá šipka označuje místo začátku odbočovací pruhu nebo klínu je prostě jen jiný systém, který je zrovna v Německu řešený pomocí Ankündigungsbake. Má svoje nedostatky např. v tom, že vyžaduje pro tuto značku naprosto přesné umístění +/- pár desítek metrů, což prostě někdy nevýhodu v tom, že to nelze dodržet. To, že lomená šipka označuje už probíhající pruh, který se v dalším průběhu odděluje (subtrakce), je taky poměrně jednoduché pravidlo, které se podle nových pravidel má dodržovat. Sice to není ideální příklad, ale na 0137 to má vypadat takto: Příloha: 0137-1.PNG [ 105.23 KiB | Zobrazeno 5076 krát ] Příloha: 0137-2.PNG [ 331.76 KiB | Zobrazeno 5076 krát ] Takže žádná vodorovná šipka... |
|
| Autor: | Aram96 [ 8.2.2019 22:15:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Však já právě říkám, ať dáme tu lomenou šipku kterou máme, podobně jaké je značení u právě u budoucího rozpletu D1 na D1 a D35. Ovšem na většině dálnic ta značka s vodorovnou šipkou je a to i tam, kde jedou dva pruhy, tam je to ještě více nepochopitelné. Neříkám, že to musíme mít všechno jak Němci Dávalo by mi ale smysl mít nejdříve lomené šipky a na poslední návěsti mít ty šikmé šipky, které označují začátek odbočovacího pruhu, ať jednu či dvě podle pruhů. A to jen tam, kde se opravdu nezatáčí, tam kde se musí trochu zpomalit ať zůstanou klidně vodorovné. A posunout ty značky trochu "blíže" aby měli potvrzující funkci v době, kdy jde ještě změnit pruh. Když jsou vedle vás plné čáry nebo dokonce zebry, je ta značka úplně k ničemu (ano, pouze pro ty co odbočili špatně, ale tuhle funkci bude plnit i v té posunuté poloze) PS: to značení ... To asi není MÚK Bohuslávky .. to je D1 a začátek (od Přerova) a konec (směr Přerov) kolektoru ?? |
|
| Autor: | Honey72 [ 9.2.2019 11:43:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Nejdříve mě ta Olomouc také zarazila, ale pak jsem si uvědomil, že do Olomouce se na uzlu D1/D35 nedá odbočit a zadruhé, co by tam jiného mělo být za cíl ? Dolní Újezd nebo velký Újezd či Přáslavice ? Ta silnice vede do Olomouce, takže to je správně. Doprava do Lipníku, doleva do Olomouce. |
|
| Autor: | Vlad78 [ 18.2.2019 10:41:38 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||
D4 , novinky .....
|
||||
| Autor: | Honey72 [ 19.2.2019 10:41:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Tohle také není špatná pomůcka, vidět včas které dálnice uzel spojuje (Francie). https://www.google.cz/maps/@43.4907232,-1.4498363,3a,37.5y,194.81h,87.8t/data=!3m6!1e1!3m4!1sU77aTEaTLLWZ6mmn85_Hdw!2e0!7i13312!8i6656 |
|
| Autor: | Aram96 [ 19.2.2019 11:15:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Dobrá věc, ale myslím si, že částečně ji u nás nahrazují nové dálkové návěstí pokud se nemýlím. Protože před křižovatkami se na nich objevují cíle následujících dálnic. Není to úplně to stejné, ale funkci to podle mě docela plní. Navíc tuto značku podle mě u nás zná a registruje velmi malé procento řidičů, více vnímají následující návěsti, kde už jsou šipky a tam číslo dálnice je Když už nějakou pomůcku tak dát na dálkové návěsti např. MÚK Modletice z dálnice D5 po napojení na D0, případně stejně tak z D6 a D7. A po dodělání 511 dát MÚK s D5 po nájezdu z D11+D10. Prostě protisměrné a očekávané směry. |
|
| Autor: | Aram96 [ 19.2.2019 23:34:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Honey72 píše: Nejdříve mě ta Olomouc také zarazila, ale pak jsem si uvědomil, že do Olomouce se na uzlu D1/D35 nedá odbočit a zadruhé, co by tam jiného mělo být za cíl ? Dolní Újezd nebo velký Újezd či Přáslavice ? Ta silnice vede do Olomouce, takže to je správně. Doprava do Lipníku, doleva do Olomouce. Promiň, ale, v těchhle místech jediné auto, které míří do Olomouce, je to, které přejelo Přerov-sever, ať už s D55 nebo bez. A snad nedáváme na značky cíle pro auta, která přejela odbočky ? Chápu Lipník nad Bečvou, Olomouc tam akorát tak mate. Když už tak nějaký menší cíl... No a hlavně nemít Olomouc nahoře ještě nad Lipníkem |
|
| Autor: | Honey72 [ 20.2.2019 12:20:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Nemate, navíc u ní bude modré čísilko, takže každému dojde, že jde o vedlejšku. Olomouc tam prostě být musí, podle pravidel (která se bohužel často nedodržují) udržování cíle nebo jak bych to nazval Počet aut, která tu odbočí není důležité. Určitě tu nebudou sjíždět jen auta, co zapomněla odbočit v Přerově |
|
| Autor: | Aram96 [ 20.2.2019 23:37:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
OK, pokud je to takhle s tím následným značením, tak tomu rozumím. |
|
| Autor: | Honey72 [ 21.2.2019 8:20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Teď nevím jistě, jestli se vzdálenější cíl nedává jako první ? |
|
| Autor: | mapman [ 21.2.2019 8:52:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Hoši, dávali jsme tu odkaz na předpis TP100, tam se všechny tyto věci včetně pořadí cílů řeší... |
|
| Autor: | Aram96 [ 22.2.2019 20:39:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
mapman píše: Hoši, dávali jsme tu odkaz na předpis TP100, tam se všechny tyto věci včetně pořadí cílů řeší... Promiň, chápu, jsou nějaká pravidla pro pořadí cílů, ale to je budeme dodržovat i tam kde do zmíněného cíle míří já nevím +- 2 auta denně ?? Mám na mysli konkrétně ten cíl, ne ten směr, samozřejmě ... Je to jako kdybych na D1 směr Praha značil v Brno-západ Brno centrum. Taky to do části centra vede, dokonce do docela velké části, ale prostě to tam není, protože na to byly 2-3 sjezdy před tím. Stejně tak Olomouc v této MÚK. Aut nula nula nic |
|
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 14:27:40 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||
Rozvadovská spojka, už se preznačuje!...
|
||||
| Autor: | ElWapp [ 24.2.2019 16:46:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Vlad78: uz to vime... viewtopic.php?p=183029#p183029 |
|
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:25:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Vypadá moc pěkně! |
|
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:30:56 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Mé fotky
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:32:10 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
A další
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:33:31 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
+
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:40:52 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
+
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 24.2.2019 19:49:34 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
+
|
|||
| Autor: | Honey72 [ 24.2.2019 19:52:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Škoda jen, že to v té spleti bilboardů zaniká |
|
| Autor: | Ales [ 25.2.2019 13:25:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
V souvislosti s diskusí o přeznačování v Praze jsem si vzpomněl na jednu věc. Včera jsem v Brně na křižovatce Milady Horákové/Koliště viděl použitý nový symbol okruhu, ale moc se mi nelíbilo, že za ním byla jednička (bohužel nemám foto, viděl jsem to poprvé). Je nějaký předpis, že když je okruh číslovaný, kde to číslo má být? Já bych si ho logicky představoval uvnitř symbolu pro okruh... |
|
| Autor: | mapman [ 25.2.2019 14:27:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Na http://www.pjpk.cz je v části Technické podmínky předpis TP100, v rámci něj strana č. 75 (77 v PDF). |
|
| Autor: | Vlad78 [ 28.2.2019 8:45:15 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Ještě pár
|
|||
| Stránka 97 z 114 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|