| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Návrhy na změnu dopravního značení http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729 |
Stránka 98 z 114 |
| Autor: | Vlad78 [ 28.2.2019 8:47:55 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
A při západu slunce včera
|
|||
| Autor: | martin [ 4.3.2019 14:37:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Už jsem to přeznačení rovněž zaregistroval, ale jsem z toho trochu rozpolcenej. Bílou do města ano, ale v případě radiál nebo spíše dálnic jsem tomu k tomu skeptický. Více by dávalo smysl nechat vše až na úroveň MO v zelené a stejně tak značku Praha dát až na sjezdy z dálnice. Takhle jeden na pohled nepozná SMPV od městké komunikace. Nevím no. Na druhou stranu, s nárůstem navigací význam značení víc a víc klesá, takže za nějaký rok to bude asi úplně jedno... |
|
| Autor: | Mroz [ 4.3.2019 14:47:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Tak potom co jsem po Radlicke projel parkrat jak ve dne tak v noci, tez pripojim par poznamek. + Je to cisty, citelny, prehledny. Ocenuji, ze se vymenil cely dlouhy usek najednou a znaceni je tak jednotne. - (abychom neusnuli na vavrinech) Bila s cernym pismem je spatne citelna pri poulicnim osvetleni v noci. Diky bile barve nektere znaceni vypada jak billbordy co jsou okolo radialy po 10m !!! Kdyz uz davaji novou ceduli, tak proc nevykaci krovi pred ni? U sjezdu na Stodulky je tam uplne zbytecna. |
|
| Autor: | Honey72 [ 6.3.2019 21:49:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Zajímavý způsob jak řidiče donutit zpomalit a pokud nechtějí zešílet, používají raději ulice mimo centrum Na této hlavní městské ulici musíte dát na zhruba půlkilometrovém úseku přednost vozidlům z kdejaké boční slepé uličky. A aby to nebylo tak jednoduché, někde jedete ulicí ve dvou jízdních pruzích v jednom směru. https://www.google.cz/maps/@43.1043834,-0.0419675,3a,75y,53.43h,80.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sv6hGo6ubG2mpOoU_e2yBag!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs |
|
| Autor: | martin [ 8.3.2019 11:39:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Pro to už řešení existuje, a to odstranit značení a nechat přednost zprava. Tohle už, co jsem viděl na street view, je už přeznačkovaný úlet. |
|
| Autor: | Vlad78 [ 21.3.2019 9:52:57 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Rozvadovská spojka, ještě pár...
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 21.3.2019 9:56:29 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Jinak, neměl by být barevný podklad na této odpočívce modrý? Odpočívka
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 21.3.2019 10:36:43 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
a poslední...
|
|||
| Autor: | Majkii [ 28.3.2019 21:41:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Podle výkresů ze stanovení provozu na D3 bude Exitu 125 Lhotice jako první cíl značen Lišov. Proč, když do Lišova vede pohodlnější a rychlejší cesta po D3 a I/34? |
|
| Autor: | Lenny [ 28.3.2019 21:57:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
A co tam dát? |
|
| Autor: | Martin96 [ 28.3.2019 22:29:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Jestli to není tím, že ta silnice 146 směrem do Lišova vede přes obce Lhotice, Kolný a Velechmín, které spadají právě pod Lišov. |
|
| Autor: | Honey72 [ 29.3.2019 10:22:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Lišov je správný "nadřazený" cíl, který je na silnici 146. Řidič si musí sám zvolit, který sjezd použije. Stejné to je s cílem Chýnov na exitu 84, ve směru od Budějovic. I tam se řidič musí rozhodnout, jestli sjede až později v Táboře. A např. i do Třebíče se dá z D1 od Brna dostat několika cestami Ony ty tabule dnes už spíš informují, kam daná křižující se silnice vede a ne, že to je jediná možnost |
|
| Autor: | Vlad78 [ 5.4.2019 14:23:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Dobré odpoledne, víme jaké další oblasti se budou v Praze přeznačovat, po již dokončené Rozvadovské spojce? |
|
| Autor: | Vlad78 [ 5.4.2019 14:28:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Jinak ta nákupní zóna , viz můj příspěvěk 32... je správné, že je v bílém podkladu? Asi proto, že to není oficiální odpočívka, která zůstává dle TP v modrém podkladu? |
|
| Autor: | mapman [ 5.4.2019 16:54:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Ano, není to odpočívka, takže to je normální bílá návěst s jinými cíli. |
|
| Autor: | Vlad78 [ 7.4.2019 15:03:51 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Jižní spojka
|
|||
| Autor: | kasme [ 7.4.2019 22:07:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Už od podzimu 2017 https://kasme.rajce.idnes.cz/muk-sporil ... 146546.jpg Prahu ale řešíme v jiném vlákně... |
|
| Autor: | kasme [ 28.4.2019 8:19:56 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Možná to není až zas tak novinka... Cedule s cíly pod čarou na D0...
|
|||
| Autor: | Aram96 [ 28.4.2019 12:28:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Je to už na celém okruhu pravidlem, že pod čarou je vždy značen cíl nejbližší dálnice daného směru ? Pokud ano, je to parádní pomůcka i pro zahraniční řidiče, řekl bych |
|
| Autor: | mapman [ 28.4.2019 17:12:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Ano, pod čarou je vždy jen cíl nejbližší dálnice, která okruh křižuje... Někdo by mohl oponovat, že D4 ještě není na okruh přímo napojena, ale těch 10 km, které chybí a jsou provozovány jako 4pruh snad nejsou překážkou pro takovýto systém. |
|
| Autor: | Aram96 [ 28.4.2019 18:21:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
mapman píše: Ano, pod čarou je vždy jen cíl nejbližší dálnice, která okruh křižuje... Někdo by mohl oponovat, že D4 ještě není na okruh přímo napojena, ale těch 10 km, které chybí a jsou provozovány jako 4pruh snad nejsou překážkou pro takovýto systém. Naprostý souhlas, jsem rád, že tomu tak je. Popravdě nevím, proč se podobné "pravidlo" (čili že se pravidlo nedodržuje) nedrží i v Brně a všude je u Vídně a D52 SMV a modrá a autíčko a není vše jak u Olomouce, Bratislavy a Prahy. Na D1 to nevadí, tam je modrý proužek, ale všude po městě je to rozlišováno, to moc nechápu. |
|
| Autor: | zesp [ 30.4.2019 11:00:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
U Brna je to po městě proto, že tam ještě nikoho nenapadlo na ten nový systém vůbec zareagovat a je tam vše postaru. I staré značky SMV na přivaděčích, po celém městě Praha, Brno, Olomouc značené jako dálnice (symbol dálnice ale v modrém poli), u Vídně a Svitav autíčko v modrém poli a zelený podklad pod názvem cíle. prostě se na to ještě ani nechytlo. Ale na dálnici D1 je Wien značena jako dálnice pod čarou, i když tam taky těch 10 km chybí a není ani snaha tu I/52 do Rajhradu přeznačit na tu SMV... Avšak všude po městě se řidič alespoň dozví, že vedou z města nějaké komunikace "vyššího typu" a jak se k nim dostane. Ale úplný propadák je v Olomouci, kde na průtahu I/35 městem všechny cedule sice vloni vyměnili, ale tam není o nějaké dálnici D35 a D46 ani zmínka. Cíle Brno, HK, OV jsou po celém městě značeny zásadně jen v modrém poli s modrým číslem silnice. Řidič se o dálnici dozví až těsně před vlastním nájezdem. To je podle mě úplně špatně a zcela zavádějící... A jak uvádím, zcela nové... |
|
| Autor: | mapman [ 30.4.2019 15:07:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Přeznačení Brna i Olomouce běží, v Brně by se měla zakázka už soutěžit, v Olomouci nevím, tam myslím ještě nebyl projekt dokončen. V každém případě se něco dít bude, dle vyhlášky na to mají správci 10 let, aby uvedli veškeré značení do souladu s novým zněním vyhlášky č. 294/2015 Sb. |
|
| Autor: | Aram96 [ 1.5.2019 15:40:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
mapman píše: Přeznačení Brna i Olomouce běží, v Brně by se měla zakázka už soutěžit, v Olomouci nevím, tam myslím ještě nebyl projekt dokončen. V každém případě se něco dít bude, dle vyhlášky na to mají správci 10 let, aby uvedli veškeré značení do souladu s novým zněním vyhlášky č. 294/2015 Sb. Díky za info, tak snad to bude jen k lepšímu. |
|
| Autor: | zesp [ 1.5.2019 17:37:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Mapmane, bude se alespoň již konečně postupovat podle jednotné metodiky, nebo to zase bude v Brně a Olomouci naprosto odlišně? A bude tedy i v OC to přeznačení zahrnovat značení směru příjezdu k dálnicím, nebo toto zůstane postaru? Protože pokud se to bude předělávat, pak tedy nechápu to vyhazování peněz oknem, když se značení v centru vloni kompletně vyměnilo a přitom se tam nikde dálnice neobjevila.... |
|
| Stránka 98 z 114 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|