České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Návrhy na změnu dopravního značení
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729
Stránka 98 z 114

Autor:  Vlad78 [ 28.2.2019 8:47:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

A při západu slunce včera

Přílohy:
20190227_174856~2-784x1613.jpg
20190227_174856~2-784x1613.jpg [ 253.34 KiB | Zobrazeno 6194 krát ]

Autor:  martin [ 4.3.2019 14:37:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Už jsem to přeznačení rovněž zaregistroval, ale jsem z toho trochu rozpolcenej. Bílou do města ano, ale v případě radiál nebo spíše dálnic jsem tomu k tomu skeptický. Více by dávalo smysl nechat vše až na úroveň MO v zelené a stejně tak značku Praha dát až na sjezdy z dálnice. Takhle jeden na pohled nepozná SMPV od městké komunikace. Nevím no. Na druhou stranu, s nárůstem navigací význam značení víc a víc klesá, takže za nějaký rok to bude asi úplně jedno...

Autor:  Mroz [ 4.3.2019 14:47:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Tak potom co jsem po Radlicke projel parkrat jak ve dne tak v noci, tez pripojim par poznamek.

+
Je to cisty, citelny, prehledny.
Ocenuji, ze se vymenil cely dlouhy usek najednou a znaceni je tak jednotne.

- (abychom neusnuli na vavrinech)
Bila s cernym pismem je spatne citelna pri poulicnim osvetleni v noci.
Diky bile barve nektere znaceni vypada jak billbordy co jsou okolo radialy po 10m !!!
Kdyz uz davaji novou ceduli, tak proc nevykaci krovi pred ni? U sjezdu na Stodulky je tam uplne zbytecna.

Autor:  Honey72 [ 6.3.2019 21:49:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Zajímavý způsob jak řidiče donutit zpomalit a pokud nechtějí zešílet, používají raději ulice mimo centrum :-)
Na této hlavní městské ulici musíte dát na zhruba půlkilometrovém úseku přednost vozidlům z kdejaké boční slepé uličky. A aby to nebylo tak jednoduché, někde jedete ulicí ve dvou jízdních pruzích v jednom směru.

https://www.google.cz/maps/@43.1043834,-0.0419675,3a,75y,53.43h,80.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sv6hGo6ubG2mpOoU_e2yBag!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Autor:  martin [ 8.3.2019 11:39:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Pro to už řešení existuje, a to odstranit značení a nechat přednost zprava. Tohle už, co jsem viděl na street view, je už přeznačkovaný úlet.

Autor:  Vlad78 [ 21.3.2019 9:52:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Rozvadovská spojka, ještě pár...

Přílohy:
rozvad1bc.jpg
rozvad1bc.jpg [ 156.77 KiB | Zobrazeno 5201 krát ]

Autor:  Vlad78 [ 21.3.2019 9:56:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Jinak, neměl by být barevný podklad na této odpočívce modrý?

Odpočívka

Přílohy:
Poznámka: Odpočívka
rozvad2bc.jpg
rozvad2bc.jpg [ 103.68 KiB | Zobrazeno 5204 krát ]

Autor:  Vlad78 [ 21.3.2019 10:36:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

a poslední...

Přílohy:
rozvad3b.jpg
rozvad3b.jpg [ 74.23 KiB | Zobrazeno 5187 krát ]

Autor:  Majkii [ 28.3.2019 21:41:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Podle výkresů ze stanovení provozu na D3 bude Exitu 125 Lhotice jako první cíl značen Lišov. Proč, když do Lišova vede pohodlnější a rychlejší cesta po D3 a I/34?

Autor:  Lenny [ 28.3.2019 21:57:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

A co tam dát?

Autor:  Martin96 [ 28.3.2019 22:29:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Jestli to není tím, že ta silnice 146 směrem do Lišova vede přes obce Lhotice, Kolný a Velechmín, které spadají právě pod Lišov.

Autor:  Honey72 [ 29.3.2019 10:22:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Lišov je správný "nadřazený" cíl, který je na silnici 146. Řidič si musí sám zvolit, který sjezd použije. Stejné to je s cílem Chýnov na exitu 84, ve směru od Budějovic. I tam se řidič musí rozhodnout, jestli sjede až později v Táboře.
A např. i do Třebíče se dá z D1 od Brna dostat několika cestami :-)

Ony ty tabule dnes už spíš informují, kam daná křižující se silnice vede a ne, že to je jediná možnost :-)

Autor:  Vlad78 [ 5.4.2019 14:23:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Dobré odpoledne,
víme jaké další oblasti se budou v Praze přeznačovat, po již dokončené Rozvadovské spojce?

Autor:  Vlad78 [ 5.4.2019 14:28:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Jinak ta nákupní zóna , viz můj příspěvěk 32... je správné, že je v bílém podkladu? Asi proto, že to není oficiální odpočívka, která zůstává dle TP v modrém podkladu?

Autor:  mapman [ 5.4.2019 16:54:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Ano, není to odpočívka, takže to je normální bílá návěst s jinými cíli.

Autor:  Vlad78 [ 7.4.2019 15:03:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Jižní spojka

Přílohy:
20190407_155326_crop_392x392.jpg
20190407_155326_crop_392x392.jpg [ 111.63 KiB | Zobrazeno 4287 krát ]

Autor:  kasme [ 7.4.2019 22:07:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Už od podzimu 2017 ;)

https://kasme.rajce.idnes.cz/muk-sporil ... 146546.jpg

Prahu ale řešíme v jiném vlákně...

Autor:  kasme [ 28.4.2019 8:19:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Možná to není až zas tak novinka... Cedule s cíly pod čarou na D0...

Přílohy:
Poznámka: DO Ořech 27.4.2019
IMG_6116.JPG
IMG_6116.JPG [ 138.86 KiB | Zobrazeno 3749 krát ]

Autor:  Aram96 [ 28.4.2019 12:28:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Je to už na celém okruhu pravidlem, že pod čarou je vždy značen cíl nejbližší dálnice daného směru ? Pokud ano, je to parádní pomůcka i pro zahraniční řidiče, řekl bych :ok: Významem to docela i nahrazuje uvedení vzdálenosti k velké důležité křižovatce na dálkové návěsti, jak známe ze zahraničí. Takhle to asi dává smysl více, protože by se na tu značku dávalo těch vzdáleností třeba 3-5 v budoucnu, což by asi nebylo úplně přehledné :D

Autor:  mapman [ 28.4.2019 17:12:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Ano, pod čarou je vždy jen cíl nejbližší dálnice, která okruh křižuje... Někdo by mohl oponovat, že D4 ještě není na okruh přímo napojena, ale těch 10 km, které chybí a jsou provozovány jako 4pruh snad nejsou překážkou pro takovýto systém.

Autor:  Aram96 [ 28.4.2019 18:21:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

mapman píše:
Ano, pod čarou je vždy jen cíl nejbližší dálnice, která okruh křižuje... Někdo by mohl oponovat, že D4 ještě není na okruh přímo napojena, ale těch 10 km, které chybí a jsou provozovány jako 4pruh snad nejsou překážkou pro takovýto systém.

Naprostý souhlas, jsem rád, že tomu tak je. Popravdě nevím, proč se podobné "pravidlo" (čili že se pravidlo nedodržuje) nedrží i v Brně a všude je u Vídně a D52 SMV a modrá a autíčko a není vše jak u Olomouce, Bratislavy a Prahy. Na D1 to nevadí, tam je modrý proužek, ale všude po městě je to rozlišováno, to moc nechápu.

Autor:  zesp [ 30.4.2019 11:00:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

U Brna je to po městě proto, že tam ještě nikoho nenapadlo na ten nový systém vůbec zareagovat a je tam vše postaru. I staré značky SMV na přivaděčích, po celém městě Praha, Brno, Olomouc značené jako dálnice (symbol dálnice ale v modrém poli), u Vídně a Svitav autíčko v modrém poli a zelený podklad pod názvem cíle. prostě se na to ještě ani nechytlo. Ale na dálnici D1 je Wien značena jako dálnice pod čarou, i když tam taky těch 10 km chybí a není ani snaha tu I/52 do Rajhradu přeznačit na tu SMV... Avšak všude po městě se řidič alespoň dozví, že vedou z města nějaké komunikace "vyššího typu" a jak se k nim dostane. Ale úplný propadák je v Olomouci, kde na průtahu I/35 městem všechny cedule sice vloni vyměnili, ale tam není o nějaké dálnici D35 a D46 ani zmínka. Cíle Brno, HK, OV jsou po celém městě značeny zásadně jen v modrém poli s modrým číslem silnice. Řidič se o dálnici dozví až těsně před vlastním nájezdem. To je podle mě úplně špatně a zcela zavádějící... A jak uvádím, zcela nové...

Autor:  mapman [ 30.4.2019 15:07:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Přeznačení Brna i Olomouce běží, v Brně by se měla zakázka už soutěžit, v Olomouci nevím, tam myslím ještě nebyl projekt dokončen. V každém případě se něco dít bude, dle vyhlášky na to mají správci 10 let, aby uvedli veškeré značení do souladu s novým zněním vyhlášky č. 294/2015 Sb.

Autor:  Aram96 [ 1.5.2019 15:40:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

mapman píše:
Přeznačení Brna i Olomouce běží, v Brně by se měla zakázka už soutěžit, v Olomouci nevím, tam myslím ještě nebyl projekt dokončen. V každém případě se něco dít bude, dle vyhlášky na to mají správci 10 let, aby uvedli veškeré značení do souladu s novým zněním vyhlášky č. 294/2015 Sb.

Díky za info, tak snad to bude jen k lepšímu. :ok:

Autor:  zesp [ 1.5.2019 17:37:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Mapmane, bude se alespoň již konečně postupovat podle jednotné metodiky, nebo to zase bude v Brně a Olomouci naprosto odlišně? A bude tedy i v OC to přeznačení zahrnovat značení směru příjezdu k dálnicím, nebo toto zůstane postaru? Protože pokud se to bude předělávat, pak tedy nechápu to vyhazování peněz oknem, když se značení v centru vloni kompletně vyměnilo a přitom se tam nikde dálnice neobjevila....

Stránka 98 z 114 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/