| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Návrhy na změnu dopravního značení http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729 |
Stránka 99 z 114 |
| Autor: | mapman [ 1.5.2019 18:24:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Jasně, jak v Brně tak v Olomouci se dálniční cíle budou objevovat v zelené subploše se symbolem dálnice. To předělávání značek v OL postaru moc nechápu, všiml jsem si nějakou výměnu na křížení původní 46ky a 35ky, v centru jsem si ničeho moc nevšiml, ale tam mám minimální přehled. Loni jsem měl v PC projekt na přeznačení nasávací oblasti dálnic ve městě, tak snad už se to bude dělat jednotně... V Brně je už od loňska projekt připravený a schválený, takže nás čeká snad už brzy realizace. |
|
| Autor: | Aram96 [ 1.5.2019 18:59:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
mapman píše: Jasně, jak v Brně tak v Olomouci se dálniční cíle budou objevovat v zelené subploše se symbolem dálnice. To předělávání značek v OL postaru moc nechápu, všiml jsem si nějakou výměnu na křížení původní 46ky a 35ky, v centru jsem si ničeho moc nevšiml, ale tam mám minimální přehled. Loni jsem měl v PC projekt na přeznačení nasávací oblasti dálnic ve městě, tak snad už se to bude dělat jednotně... V Brně je už od loňska projekt připravený a schválený, takže nás čeká snad už brzy realizace. Paráda V Brně bych řekl, že je značení k dálnicím na velmi dobré úrovni, jen je opravdu hodně zastaralé, navíc je vždy značka na které je Praha Bratislava Olomouc a kvůli Vídni značka zvlášť. Čili takové kosmetické změny. Na druhou stranu bych řekl, že jestli se teď vymění značky, je dost možné, že někde se budou muset měnit po dostavbě Žabovřeské. Některý provoz na jih se od určitých částí vede centrem, myslím, že po dostavbě bude snaha co nejvíce tlačit auta na VMO, což je dobře. A jinak co se týče ještě Brna, jsem zvědav, jak se promění značení na pražské radiále, teď jsou tam pořádné návěsti s velkým písmem, ale už na první pohled je vidět, že jsou za zenitem. Někde navíc chybí oválky zemí. Bude se všude měnit Olomouc na Ostravu, nebo po Brně zůstane Olomouc ? Na pražské radiále je myslím jedna nová značka a tam je Ostrava už právě. |
|
| Autor: | zesp [ 1.5.2019 19:08:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Ano, na té křižovatce se s tím začínalo a pak se šlo po celém průtahu Olomoucí. Nejen hlavní trasa, ale i ze směru vedlejších silnic.... De facto se jen vyměnily značky kus za kus se starým obsahem a jen trochu jiným designem, zůstaly tam i ty Hranice, které byly z dálnice už naštěstí vymýceny. Nově jsou "správně" přeznačeny jen odbočky bezprostředně k dálnici, to ale asi souviselo s přeznačením hlavní trasy dálnice. |
|
| Autor: | Aram96 [ 1.5.2019 19:13:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Dokonce je už i v mapách od googlu. https://www.google.com/maps/@49.1690584,16.549879,3a,63.4y,245.44h,87.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4uc5oiRtckwdhiTwdwaFmQ!2e0!7i13312!8i6656 Nevím, přijde mi, že by bylo lepší mít znak dálnice vlevo vedle cílů a čísla silnic pod tabulkou s městy, moc to nechápu. Každopádně vypadá moderně a barvy jsou správně. Modrá značka a zelené plošky pro cíle. A jsem rád, že Vídeň je normálně v zeleném a ne zase s modrým proužkem, který mi připadá na D1 docela zbytečný kvůli tomu, že pár km není dálnice. |
|
| Autor: | Honey72 [ 1.5.2019 19:35:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Symbol dálnice je vespod, protože jsou tam více než dva cíle. Wien není v modrém poli, protože ta značka na fotce je modrá - není umístěna na dálnici jako tamta na D1 .-) Na té D1 musí být Wien v modrém, aby bylo jasné, že za sjezdem dálnice nepokračuje. |
|
| Autor: | Aram96 [ 1.5.2019 19:40:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Já vím, proč tam ten rámeček je, ale je to dle mého zbytečné. Stejně se na I/52 pořád dokola objevuje 80ka, takže je to dle mě zbytečné. Přeřadit začátek D52 také mezi dálnice je si myslím naprosto nereálné kvůli výjezdům, ale měnit kvůli tomu značení na dálnici, byť správně podle předpisů, je myslím přehnané. Je to o tom, že se kolikrát opravdu neuvažuje rozumem, ale vše se dodržuje striktně podle norem. Proto máme kvůli 8 km I/52 pestrobarevné značky na D1, proto máme na velkých rozpletech naprosto nesmyslné značky s vodorovnými šipkami běžně upozorňující na výjezd "se zatáčkou", proto také máme kolikrát stejně krátké odbočovací či připojovací pruhy na důležitých kříženích více dálnic stejně jako na výjezdu do horní dolní, protože prostě norma |
|
| Autor: | mapman [ 1.5.2019 20:53:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Honey72 píše: Symbol dálnice je vespod, protože jsou tam více než dva cíle. Wien není v modrém poli, protože ta značka na fotce je modrá - není umístěna na dálnici jako tamta na D1 .-) Na té D1 musí být Wien v modrém, aby bylo jasné, že za sjezdem dálnice nepokračuje. To je věc názoru. Já jsem zase přesvědčený o tom, že tam ten modrý rámeček vůbec být nemusí. Člověk přece nepotřebuje vědět, že za sjezdem dálnice nepokračuje, potřebuje spíš vědět, že dálnice nebo SMV začíná... A ano, Olomouc bude nahrazena Ostravou. |
|
| Autor: | Vlad78 [ 21.5.2019 19:48:22 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Nové ukazatele, Praha-Stodůlky, u Baumaxu
|
|||
| Autor: | Vlad78 [ 22.5.2019 18:31:37 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||
Stodůlky další....vypadá to na nějaký větší projekt...
|
||||
| Autor: | Vlad78 [ 22.5.2019 18:34:23 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
A ještě jeden
|
|||
| Autor: | Majkii [ 30.5.2019 19:17:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Někde se tu diskutovalo o hajlovačkách - přibydou na dalších 30 místech: https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni ... 019-120-RD (je to tam i s výkresy) |
|
| Autor: | Aram96 [ 30.5.2019 21:18:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Jen dotaz, proč se ta s tou rukou nedává nalevo i napravo, ale jen na jednu stranu ? Nemůže někdy pomoci právě značka i na druhé straně ? Omezení rychlosti jsou také po obou stranách, samozřejmě, tam je to i z jiných důvodů, ale obecně to více "práskne do očí" když je to na obou stranách ne ? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 30.5.2019 21:22:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
A ještě by se to mohla dát na portál nad, ne? Stejně to ničemu nepomůže, akorát to zase posune práh vnímání řidičů na reflexní prvky. |
|
| Autor: | Aram96 [ 30.5.2019 21:31:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Martin z Ostravy píše: A ještě by se to mohla dát na portál nad, ne? Stejně to ničemu nepomůže, akorát to zase posune práh vnímání řidičů na reflexní prvky. Já si myslím, že ne. Je dobře, že se to u nás bude dávat jen tam, kde je to nejrizikovější, a ne jak někde v zahraničí, kde to je na každém druhém výjezdu. Ale souhlas, že když je někdo debil a tolik nepozorný, tak i kdyby to bylo na obou stranách, tak to možná nepomůže. |
|
| Autor: | Honey72 [ 2.6.2019 7:05:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Když se to tak vezme, velice praktické a přitom jednoduché by bylo vyznačení vodorovných šipek na vozovku. Nejen na samotném sjezdu, kde by muselo řidiče prásknout do očí, že šipky ukazují proti němu, ale i v prostoru MÚK v dálničních pruzích. Někde jsem to viděl, tuším v Itálii. Pokud už řidič nevědomky vjel do protisměru dálnice, zase jsou šipky proti němu a musí mu to už dojít a ne po kilometrech. |
|
| Autor: | xipecko [ 2.6.2019 9:09:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
tyhle šipky jsou na D1 MÚK 230P, tam to je i s vypsaným směrem |
|
| Autor: | Honey72 [ 3.6.2019 8:34:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
No vida. Taková blbost a kolik by to možná ušetřilo životů. To je ta MÚK, ale zrovna na ní do protisměru najet ani nejde. Kromě z té manipulační cesty. https://www.google.cz/maps/@49.2692698,17.0124193,3a,75y,264.4h,85.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1szfIjBIrayVIdrw_f75ZSBw!2e0!7i13312!8i6656 |
|
| Autor: | xipecko [ 3.6.2019 10:49:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
a podobné ještě zde u nákupní zóny Brno-jih, ale zde nejsou šipky, jen názvy směrů, nicméně tady už se teoreticky do protisměru vjet dá https://www.google.cz/maps/@49.1488913, ... 312!8i6656 |
|
| Autor: | Pomee [ 3.6.2019 21:55:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Okolo D11, zde konkrétně na II/333 směrem na Lázně Bohdaneč, nám expanduje „nasávací“ oblast. Nevypadá to zle
|
|
| Autor: | Lenny [ 3.6.2019 21:56:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Proč tak velká značka? To nestačí staré dobré malé velikosti? |
|
| Autor: | Honey72 [ 4.6.2019 11:07:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Protože to je přesně ono. Stará značka se všude slepě nahrazuje plech za plech. I když už tato silnice dávno nebyla jedničkou, značka se nahradila stejnou velikostí jak na nějaké metropolitní výpadovce. A nyní znovu. Ale alespoň si někdo pohrál s jejím obsahem https://www.google.cz/maps/@50.0443511,15.5752866,3a,75y,80.13h,78.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1shlDbSfUQz6SI1kPIt4SdHw!2e0!7i13312!8i6656 |
|
| Autor: | hh [ 4.6.2019 11:39:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Tohle opisování historie je hrozný nešvar. |
|
| Autor: | Martin96 [ 4.6.2019 21:27:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Docela by mě zajímalo, kolik lidí teď jede z Přelouče do Hradce po dálnici. I když dle google map je úsek po dálnici jen o minutu rychlejší, je ale o 3 km delší, a povrchově je silnice 333 perfektní, kdežto 323 úzká a plná děr. Jestli se ale do budoucna nepočítá s přeložkami silnice 323, která přímo vybízí aby byla plnohodnotným přivaděčem Přelouče k dálniční síti - tady kraj jaksi zaspal (jako obvykle)... |
|
| Autor: | Japao Joe [ 5.6.2019 7:58:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
K tomu ti můžu něco napsat. Podle vlastních zkušeností je to tak jak píšeš - časově lepší D11 na vzdálenost přes Bohdaneč. Ale to platí jen v případě směru na HK. Pokud se jede na Prahu tak většina jezdí přes Sopřeč, kde je provoz i přes dezolátní stav silnice mezi Břehy a Sopřečí, větší než po 323. Přivaděč by se určitě šiknul, ale podle mě by stačilo dát do pořádku / přestavět stávající silnice úsek 323 do Rohovládové (povrch a zlikvidovat motokárovou vložku kolem Vlčí Habřiny) a mezi Břehy a odbočkou na Strášov (povrch a rozšíření s vykácením stromů na hrázi bývalého rybníka). |
|
| Autor: | kik [ 6.6.2019 18:53:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
No, znám to tam velice dobře a v životě by mě nenapadlo uhnout za Břehy na II/323 a jet na dálnici. To už budu raději riskovat průjezd Lázněmi Bohdaneč a hlídat si rychlost kvůli aktivním švestkám... Pravda, pak ještě musím kličkovat Březhradem abych se napojil před HK na I/37. Ale když je počasí a čas, tak můžu skočit do písáku před Starými Ždánicemi a vykoupat se. |
|
| Stránka 99 z 114 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|