| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Návrhy na změnu dopravního značení http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729 |
Stránka 16 z 114 |
| Autor: | hh [ 29.12.2010 9:12:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
mapman píše: Modelová situace MO×Strakonická: ![]() Nechybí tady zase ta Plzeň a šipečka u PO? |
|
| Autor: | hh [ 29.12.2010 9:12:53 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Mně se líbí toto! A přijde mi to maximálně šikovné, jiné barvy, jiné názvy a mezinárodně pochopitelný symbol (což je dnes hlavní problém).
|
|||
| Autor: | mapman [ 29.12.2010 10:31:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
hh píše: Nechybí tady zase ta Plzeň a šipečka u PO? Na Plzeň se odbočuje už na Radlickou radiálu o chvilku dřív |
|
| Autor: | hh [ 29.12.2010 11:29:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Jo tak:) Ale shodneme se na tom, že v rámci současné sítě nechceme značit pouze OKRUH a Brno a Plzeň si řidiči hledej tam (jak to chce TSK), ale že zde označíme Brno, Strakonice, Okruh a Plzeň, ano? A ta šipka to už mi přijde moc, ať to má své "logo" tj. oválek s šipkou, ale nemění se směr šipky a rozhodně ať šipka nemizí, to už by nikdo nechápal. A tu dálnici mi někde zkus |
|
| Autor: | egelebege [ 29.12.2010 11:58:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Marooned17 píše: Praha by vypadala hodně hustě v mapách s tak hustou sítí dálnic Kdyby tohle udělali ve všech městech, tak by Praha vypadala jako chudej příbuznej stejně jako teď |
|
| Autor: | jannnn [ 29.12.2010 12:16:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
hh píše: Mně se líbí toto! A přijde mi to maximálně šikovné, jiné barvy, jiné názvy a mezinárodně pochopitelný symbol (což je dnes hlavní problém). hh píše: A ta šipka to už mi přijde moc, ať to má své "logo" tj. oválek s šipkou, ale nemění se směr šipky a rozhodně ať šipka nemizí, to už by nikdo nechápal. |
|
| Autor: | mapman [ 29.12.2010 13:18:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
hh píše: Jo tak:) Ale shodneme se na tom, že v rámci současné sítě nechceme značit pouze OKRUH a Brno a Plzeň si řidiči hledej tam (jak to chce TSK), ale že zde označíme Brno, Strakonice, Okruh a Plzeň, ano? A ta šipka to už mi přijde moc, ať to má své "logo" tj. oválek s šipkou, ale nemění se směr šipky a rozhodně ať šipka nemizí, to už by nikdo nechápal. A tu dálnici mi někde zkus V rámci současné sítě tam přibude Plzeň a Letiště místo Hlubočep. S tím směrem šipky asi máte pravdu v tom, že ten směr je už dostatečně jasně daný příslušným cílem na směru toho okruhu. Tak to nebudeme teda komplikovat a použijeme tu šipku vpravo dole. Dálnicu ti kdesik probnu... |
|
| Autor: | Standa [ 29.12.2010 13:42:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Musím říct, že mně se ta šipka jako označení směru u okruhu hodně líbí! Stejně tak i její absence, jde-li o okruh jako celek (tak je to i v tom francouzském vzoru). Většina řidičů to sice asi ani nezaregistruje, ale pár fajnšmekrů s patřičným smyslem pro orientaci by si to určitě vychutnalo Jinak ty návrhy ani nekomentuju, jakýkoli z nich vypadá lépe, než stávající značení a hlavně má výrazně lepší informativní hodnotu. |
|
| Autor: | egelebege [ 29.12.2010 13:52:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Trochu tomu nerozumim. Když už by tam ta šipka byla, proč by nemohla ukazovat směr okruhu? Nic navíc by to nestálo a aspoň by měla smysl |
|
| Autor: | jannnn [ 29.12.2010 14:05:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Standa píše: Musím říct, že mně se ta šipka jako označení směru u okruhu hodně líbí! Stejně tak i její absence, jde-li o okruh jako celek (tak je to i v tom francouzském vzoru). Většina řidičů to sice asi ani nezaregistruje, ale pár fajnšmekrů s patřičným smyslem pro orientaci by si to určitě vychutnalo Jasný, jestli je šipka tam či onam, to si většina lidí nevšimne, vnímá to jako piktogram "kroužek se šipkou". Ostatním šipka pak může lehce pomoci při orientaci, proto bych tam klidně ponechal. Ale bez šipky se to rázem mění na uplně jiný znak - při kombinaci s textem "-ský okruh" to každému asi docvakne, ale osamocený kroužek už není tak srozumitelný... |
|
| Autor: | hh [ 29.12.2010 14:19:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Standa píše: V praxi by to ale mohlo dělat problémy, určitě by to bylo na některých cedulích spletené už při instalaci. Toto jsem sem chtěl také napsat. Ne všechny značky v republice bude dělat mapman |
|
| Autor: | bihik [ 29.12.2010 14:26:44 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
hh píše: Mně se líbí toto! A přijde mi to maximálně šikovné, jiné barvy, jiné názvy a mezinárodně pochopitelný symbol (což je dnes hlavní problém). Dovolil jsem si vytvořit alternativní návrh. Místo názvů by značky obsahovaly piktogramy dálnice pro pražský okruh (i když to není formálně dálnice - ale pro pochopitelnost se mi to zdá lepší) a města pro městský okruh. Tato varianta mi přijde srozumitelnější jak pro cizince, tak i pro lidi, kterým se názvy pražský a městský mohou plést.
|
|||
| Autor: | egelebege [ 30.12.2010 12:25:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
to taky vypadá zajímavě |
|
| Autor: | mbmat [ 31.12.2010 17:17:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
jojo, jak píše egelebege... taky zajímavý. |
|
| Autor: | egelebege [ 31.12.2010 20:13:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Zajímalo by mě jak by to vypadalo třeba tady mapman píše: Příloha: mo-strakonicka-B1-n2.jpg [ 163.55 KiB | Zobrazeno 4506 krát ] |
|
| Autor: | martini [ 2.1.2011 19:03:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Pražský okruh bez šipky máte pravdu, že může být hůře pochopitelný než se šipkou, ale to je na názoru každého, lze říci, že jde o detail. Jen ještě k tomu značení kvadrantových cílů na MO: Rozhodně ANO, tedy co říká Honza, proti názoru TSK. V tomto konkrétním zobrazení před Barrandovským mostem může být však všechno kvadrantové být značeno na Cuchelskou radiálu, neboť i cesta do Brna je tam tudy rychlejší než po MO dle mého názoru. A já osobně bych se nebál více využít těch čárkovaných čísel silnic. Např. u tohoto zobrazení by rozvně mohla být i čárkovaně R1 (byť by se doublovala s textovým označením okruhu a s vybojovaným symbolem. V případě uvedení kvadrantového cíle na MO by naopak mělo být v rámečku čárkovaně přítomné číslo té dálnice, na které cíl leží. |
|
| Autor: | JirkaS [ 2.1.2011 19:14:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
martini píše: A já osobně bych se nebál více využít těch čárkovaných čísel silnic. Např. u tohoto zobrazení by rozvně mohla být i čárkovaně R1 (byť by se doublovala s textovým označením okruhu a s vybojovaným symbolem. V případě uvedení kvadrantového cíle na MO by naopak mělo být v rámečku čárkovaně přítomné číslo té dálnice, na které cíl leží. |
|
| Autor: | martini [ 2.1.2011 19:21:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
JirkaS píše: martini píše: R1 bych neznačil. Ta čísílka čárkovaná nevím, jestli přímo k cílům nebo hromadně pod text do prostoru mezi šipky vyznačující jízdní pruhy jak je to na posledním návrhu... |
|
| Autor: | JirkaS [ 2.1.2011 19:37:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
martini píše: Pak by to ale chtělo aby tam byl alespoň ten symbol dálnice někde, co říká pořád hh... Takhle je ta nadřazená funkce Pražského okruhu dost potlačena. Navíc pro někoho kdo se orientuje dle mapy, kde má značeno R1... martini píše: Ta čísílka čárkovaná nevím, jestli přímo k cílům nebo hromadně pod text do prostoru mezi šipky vyznačující jízdní pruhy jak je to na posledním návrhu... |
|
| Autor: | egelebege [ 2.1.2011 19:46:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
martini píše: Ta čísílka čárkovaná nevím, jestli přímo k cílům nebo hromadně pod text do prostoru mezi šipky vyznačující jízdní pruhy jak je to na posledním návrhu... Pokud by se i přes můj odpor čárkované čísla zavedli, tak snad se budou dávat mezi šipky. K cílům se můžou cpát čísla normální |
|
| Autor: | hh [ 2.1.2011 21:13:26 ] | |||||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||||
martini píše: Pak by to ale chtělo aby tam byl alespoň ten symbol dálnice někde, co říká pořád hh... Našel jsem si pár ukázek. Na všechny platí, že "symbol D by tam být nemusel, protože to ukazuje již barva". Ale když se ptám "normálních lidí" (což na tomto fóru jsme ohledně dálnic a značení již málokdo:) tak barvy v jednotlivých státech neznají, někdo ani do mé otázky nepřišel na to, že jednotlivé komunikace mají své barvy. Opravdu. Proto jsem názoru, že by tento symbol (který se všude snadno vejde) a je to i velmi povedený a hlavně mezinárodně používaný symbol, měl objevovat.
|
||||||
| Autor: | hh [ 2.1.2011 21:18:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Všimněte si na té francouzské značce symbolu okruhu. A to Dánsko - jsem pro čárkovaná čísla, ale pouze pro pár situací, kdy to fakt pomůže a není to jak jinak vyřešit. Ne dávat to všude a v širokém okolí, to Dánsko se mi fakt nelíbí. |
|
| Autor: | dd [ 2.1.2011 23:13:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Ad šipka v symbolu okruhu: Mě by se líbilo to rozlišení směru okruhu, ale samotný ovál už mi přijde moc jiný. Prostě bych tam používal jednu verzi šipky. Ale uznávám, že to bude zdrojem chyb, které ale nebudou nijak fatální (protože většina řidičů stejně nebude znát význam různých šipek). Ad bihikův návrh: Také velmi zajímavé. Ještě by mohla být na každé dálnici do Prahy infocedule podobná té z Holandského vlákna, ale se 2 okruhy jasně označenými jako městský a dálniční, např. i zakreslením obrysů Prahy, kdy dálniční by byl vně a městský už uvnitř. Dokonalé by to pak bylo i se zobrazením hustoty dopravy několika barevnými stupni a případně dojezdovým časem na další tabuli. Ad čárkovaná čísla silnic: Myšlenka se mi líbí, ale musí se nastavit pevná pravidla. To by také šlo u Prahy na D1 dát samostatnou ceduli se seznamem všech moravských silnic. Musí to být významné tranzitní tahy, např. značit na D11 u Prahy čárkované 36 a 37 mi přijde nesmyslné, 35 možná, ale ani by být nemusela, dal bych ji tam až po dokončení na R. Ad značka dálnice: Jsem určitě pro a myslím, že najde uplatnění hlavně v menších městech poblíž jedné dálnice. |
|
| Autor: | hh [ 4.1.2011 22:46:36 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||
Přidávám ještě další dva státy. Nemají to Skandinávci a Britové (což mě nepřekvapuje), určitě to měli Švýcaři a vypadá to, že už to zrušili. Do dalších zemí už není "vidět". Při tom hledání jsem se zarážel, že i ve F nebo D jsem musel navštívit několik hlavních křižovatek než vůbec někde něco bylo, je toho v těch městech opravdu málo. A navigace asi brzy vyruší jakékoliv snahy to zlepšovat.
|
||||
| Autor: | ElWapp [ 14.1.2011 18:13:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
Jednoduché řešení mají v USA - platnost značky označuje svítící nebo zhasnuté světlo, např.
|
|
| Stránka 16 z 114 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|