| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Návrhy na změnu dopravního značení http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729 |
Stránka 17 z 114 |
| Autor: | martini [ 15.1.2011 9:41:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
Hlavně doufám, že se nedostaneme na styl značení USA, kde vše jak pro debila musí být textově napsáno. Např. na přechodu jim nestačí červený panáček, ale musí mít ještě dopsáno don't walk... O to bych fakt asi nestál... |
|
| Autor: | ElWapp [ 15.1.2011 10:10:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
Ono jde o to najít nějaký přijatelný kompromis. Don't walk u nás snad není potřeba, zato bych ale nahradil textem (jako dodatkovou ceduli k Jiné nebezpečí) třeba značku "Padací most". Nebo značka "truckpark" by šla klidně splácat z běžné tabule u odpočívky. Takhle se nám vyhláška pěkně zapleveluje... |
|
| Autor: | dd [ 15.1.2011 14:14:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
I u nás existuje řešení, ale chybí vůle takové značky používat. Stačí namalovat 30 a 50. Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30. |
|
| Autor: | ElWapp [ 15.1.2011 14:27:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
Samozřejmě, že u nás tyto cedule máme. Chtěl jsem spíš poukázat na fakt, jak za málo peněz udělat hodně muziky (předpokládám že překlápěcí tabule je násobně dražší jak v pořizovací ceně tak v nákladech na provoz). |
|
| Autor: | dd [ 15.1.2011 14:49:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
V pořizovací ceně asi ano. V nákladech na provoz spíš naopak, stačí je párkrát denně překlopit, nic nebliká, nesvítí, atd. No a pak existuje ještě nejlevnější řešení - dodatková tabulka "Po-Pá 7-9 13-16" Ani jsem si nevšiml, že jsme v diskuzi o okruhu, omlouvám se a prosím přesunout. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 15.1.2011 18:38:23 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | |||
martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené.
|
||||
| Autor: | JirkaS [ 15.1.2011 19:19:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Marooned17 píše: martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 15.1.2011 22:08:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Vstoupit tam lze, ale všichni vědí, že to je rezerva. Okamžitě po ukončení blikání se rozjíždějí auta. ale dle mých zkušeností jsou v NYC řidiči tolerantní, i když mi někteří lidé tvrdili opak, takže mě nepřejeli ani když jsem to nestihl dojít. |
|
| Autor: | Standa [ 17.1.2011 10:52:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Navigace na okruhu |
dd píše: ...Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30. |
|
| Autor: | MartinM [ 8.2.2011 0:02:30 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení | ||
Navěsti s bílým podkladem na městském okuhu či radialách by se mi moc libili.Jsou rozhodně přehlednější vzhledem k většímu množství "místních cílů" ale je to trochu v rozporu s legislativou.tj. D a R= zelený podklad.Ostatní silnice=modrý a bílí podklad.Proto bych pro městské R(D) navrhl cedule bílé se zeleným okrajem viz. obr. (omlouvám se za úpravu Mapmanova návrhu)
|
|||
| Autor: | ElWapp [ 8.2.2011 17:35:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
No dle mého jsou návrhy zde prezentované právě jako změna oné legislativy, takže lepit někam trojitý rámeček je bezpředmětné. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 20.2.2011 11:40:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Něco pro pobavení: http://auto.idnes.cz/autofotka-tydne-zn ... nsk111.jpg |
|
| Autor: | jonáš [ 20.2.2011 16:15:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Neplatí pro vyjmenovanéfirmy .. co je na tom tak strašnýho? Jejich šoféři to věděj a ostatních se to netýká. To se mi daleko víc líběj ty naše dodatkovky na MO, který jsou čitelný až z desíti metrů, čili při povolený sedmdesátce necelou sekundu. Tam se totiž zastavit a zkoumat nedá .. |
|
| Autor: | Fox Mulder [ 10.3.2011 23:59:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Mohu vědět co znamená v těch návrzích ten symbol D1 (bílé číslo v červeném poli), které má ale přerušované bílé lemování? Co má symbolizovat to přerušení? |
|
| Autor: | Michel [ 11.3.2011 7:29:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dopis na MD: Návrh na změnu dopravního značení |
Už tady takový dotaz padl o "pár" příspěvků výš mapman píše: Lenny píše: Proč je 603 v čárkovaném rámečku? Čarkovaný rámeček značí směr k té silnici. Pokud by byl rámeček plný tak to znamená, že na tu silnici sjíždím, čárkovaný říká že jedu směrem k ní... A 603 začíná až ve Vestci. Je to, pravda, už nějaký ten čas, ale kdo hledá najde |
|
| Autor: | monin [ 24.3.2011 22:29:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
se zájmem jsem si právě prohlédl velice vydařené návrhy ( např.od mapman, martin, martini) na změnu dopravního značení na Mětském a Pražském okruhu - a nejen tam - která mě velice zaujala a líbí se mi moc a moc - zvláště symboly okruhu, bílý podklad, značení dálnic přerušovaně,rychlostních silnic i s písmenem R, značení zahraničních cílů, značení sousedních států atd atd..protože, toto vše tam dnes neskutečně chybí a vypadá to děsivě. Chci se proto zeptat - už toto vše - někdo z Vás předal na MD či na TSK? Aby se i tam dalo do kupy pár chytrých hlav a uvědomilo si, že tudy projížději kromě ministerských superbů s osobními řidiči i cizinci a mimopražští řidiči? Kolik stál a bude stát např. ještě Městský okruh a TSK k němu umístí první směrovou nenápadnou značku - bez symbolu okruhu - např.až na Jiráskově mostě? Díky moc za odpověď tomáš |
|
| Autor: | dd [ 24.3.2011 23:13:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Já bych měl pro mapmana ještě jednu značku na úpravu. Tato značka je matoucí. Z dálky je těžké rozpoznat, že to je jen jeden pruh rovně a jeden odbočovací. Jednak proto, že je celá modrá a obrázek kola je špatně vidět. Dále proto, že pruhy pro cyklisty jsou na značce stejně široké jako pruhy pro auta (pouze na značce, na silnici jsou asi metr široké). A nedá mi to abych nezmínil především naprosto nesmyslné vedení cyklistů po rušné hlavní silnici, zatímco souběžně vede prázdná a pro auta neprůjezdná původní Sokolovská. |
|
| Autor: | jonáš [ 24.3.2011 23:39:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Mnojo, tam jsem si tuhle taky naběh, a pokoušel se odbočit do cyklopruhu .. to vymyslela asi nějaká hlava pomazaná s mandátem Jinak Sokolovská v tomhle místě neni rovnoběžná, ale skoro kolmá .. no dobře, tak 60° |
|
| Autor: | martini [ 27.3.2011 9:57:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
dd píše: Tato značka je matoucí. |
|
| Autor: | JirkaS [ 27.3.2011 10:19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
martini píše: Ta značka je opravdu pomníkem radniční cyklodemence... |
|
| Autor: | jonáš [ 27.3.2011 19:45:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Mno jen stručnej dotaz, ty normy podle kterých "komunikace musí mít tyhle cyklopruhy, jinak to nejde" si prolobovali spíš cyklisti, nebo stavební firmy? |
|
| Autor: | Nystrom [ 30.3.2011 8:24:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Dovolím si také připomenout dvě chybějící značky: 1) "Pozor, chodci" - představoval bych si to jako Pozor, přechod pro chodce, ale bez toho přechodu - pouze panáček v trojúhelníku (myslím že Slováci jej mají), dnes se používá Pozor, jiné nebezpečí (vykřičník) a panáček na dodatkové tabulce. Rušíme přechody mimo obec, ale tam kde se chodci vyskytují, není jak toto místo označit. 2) "Šířka průjezdního profilu" - dnes se všude používá max. šířka vozidla, kde jsou údaje 3m až 5m, což je pro vozidlo nesmysl. Ale jak jinak označit zúžený profil? Tak tolik odemne. Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 30.3.2011 8:40:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
Nystrom píše: Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů. To je zase o tom jestli bylo dřív vejce nebo slepice... Cyklisti po Praze moc nejezdili, jelikož to nebylo moc bezpečný.... Podle subjektivního pocitu se počet dopravních cyklistů za poslední 2 roky zněkolikanásobil, a to právě díky cyklopruhům... |
|
| Autor: | jonáš [ 30.3.2011 13:08:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
"Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně |
|
| Autor: | Avantime [ 30.3.2011 13:57:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Návrhy na změnu dopravního značení |
jonáš píše: "Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně |
|
| Stránka 17 z 114 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|