České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Návrhy na změnu dopravního značení
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=729
Stránka 17 z 114

Autor:  martini [ 15.1.2011 9:41:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

Hlavně doufám, že se nedostaneme na styl značení USA, kde vše jak pro debila musí být textově napsáno. Např. na přechodu jim nestačí červený panáček, ale musí mít ještě dopsáno don't walk... O to bych fakt asi nestál...

Autor:  ElWapp [ 15.1.2011 10:10:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

Ono jde o to najít nějaký přijatelný kompromis. Don't walk u nás snad není potřeba, zato bych ale nahradil textem (jako dodatkovou ceduli k Jiné nebezpečí) třeba značku "Padací most". Nebo značka "truckpark" by šla klidně splácat z běžné tabule u odpočívky. Takhle se nám vyhláška pěkně zapleveluje...

Autor:  dd [ 15.1.2011 14:14:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

I u nás existuje řešení, ale chybí vůle takové značky používat. Stačí namalovat 30 a 50.

Obrázek

Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30.

Autor:  ElWapp [ 15.1.2011 14:27:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

Samozřejmě, že u nás tyto cedule máme. Chtěl jsem spíš poukázat na fakt, jak za málo peněz udělat hodně muziky (předpokládám že překlápěcí tabule je násobně dražší jak v pořizovací ceně tak v nákladech na provoz).

Autor:  dd [ 15.1.2011 14:49:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

V pořizovací ceně asi ano. V nákladech na provoz spíš naopak, stačí je párkrát denně překlopit, nic nebliká, nesvítí, atd.

No a pak existuje ještě nejlevnější řešení - dodatková tabulka "Po-Pá 7-9 13-16" :-)

Ani jsem si nevšiml, že jsme v diskuzi o okruhu, omlouvám se a prosím přesunout.

Autor:  Marooned17 [ 15.1.2011 18:38:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené. :)

Přílohy:
IMG_0449.jpg
IMG_0449.jpg [ 186.57 KiB | Zobrazeno 5699 krát ]
IMG_0213.jpg
IMG_0213.jpg [ 142.75 KiB | Zobrazeno 5699 krát ]

Autor:  JirkaS [ 15.1.2011 19:19:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Marooned17 píše:
martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené. :)
Blikající signalizace u nás někde bývala taky. Nic to ovšem nemění na tom, že pokud mám právo vstoupit i na blikajícího panáčka, tak musí být vyklízecí doba nastavena tak, abych stihl přejít. Chodec není auto s dlouhou brzdnou drahou, takže semafory pro chodce žlutou nepotřebují. Docela by mě tedy zajímalo, zda v US ten blikající panáček má skutečně význam žluté, nebo je to jen takové upozornění, ale vstoupit tam lze, jako by svítilo volno.

Autor:  Marooned17 [ 15.1.2011 22:08:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Vstoupit tam lze, ale všichni vědí, že to je rezerva. Okamžitě po ukončení blikání se rozjíždějí auta. ale dle mých zkušeností jsou v NYC řidiči tolerantní, i když mi někteří lidé tvrdili opak, takže mě nepřejeli ani když jsem to nestihl dojít.

Autor:  Standa [ 17.1.2011 10:52:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Navigace na okruhu

dd píše:
...Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30.
To je asi na nějakém málo frekventovaném místě (možná mimo město), všude, kde jsem viděl v USA tyhle značky ve městě, bylo na nich 25 mph (40 km/h). Ale faktem je, že omezená rychlost bývá na hlavních ulicích se semafory vyšší, běžně i 45 mph (72 km/h), což už ale nikdo nepřekračuje.

Autor:  MartinM [ 8.2.2011 0:02:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Navěsti s bílým podkladem na městském okuhu či radialách by se mi moc libili.Jsou rozhodně přehlednější vzhledem k většímu množství "místních cílů" ale je to trochu v rozporu s legislativou.tj.
D a R= zelený podklad.Ostatní silnice=modrý a bílí podklad.Proto bych pro městské R(D) navrhl cedule bílé se zeleným okrajem viz. obr.
(omlouvám se za úpravu Mapmanova návrhu)

Přílohy:
mo-sjm-B1nd.png
mo-sjm-B1nd.png [ 26.17 KiB | Zobrazeno 5425 krát ]

Autor:  ElWapp [ 8.2.2011 17:35:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

No dle mého jsou návrhy zde prezentované právě jako změna oné legislativy, takže lepit někam trojitý rámeček je bezpředmětné.

Autor:  Dr.Fe1 [ 20.2.2011 11:40:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Něco pro pobavení:

http://auto.idnes.cz/autofotka-tydne-zn ... nsk111.jpg

Autor:  jonáš [ 20.2.2011 16:15:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Neplatí pro vyjmenovanéfirmy .. co je na tom tak strašnýho? Jejich šoféři to věděj a ostatních se to netýká. To se mi daleko víc líběj ty naše dodatkovky na MO, který jsou čitelný až z desíti metrů, čili při povolený sedmdesátce necelou sekundu. Tam se totiž zastavit a zkoumat nedá ..

Autor:  Fox Mulder [ 10.3.2011 23:59:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Mohu vědět co znamená v těch návrzích ten symbol D1 (bílé číslo v červeném poli), které má ale přerušované bílé lemování? Co má symbolizovat to přerušení?

Autor:  Michel [ 11.3.2011 7:29:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dopis na MD: Návrh na změnu dopravního značení

Už tady takový dotaz padl o "pár" příspěvků výš :)
mapman píše:
Lenny píše:
Proč je 603 v čárkovaném rámečku?

Čarkovaný rámeček značí směr k té silnici. Pokud by byl rámeček plný tak to znamená, že na tu silnici sjíždím, čárkovaný říká že jedu směrem k ní... A 603 začíná až ve Vestci.

Je to, pravda, už nějaký ten čas, ale kdo hledá najde :) I když uznávám, že prohledávat sedmnáctistránkovou diskuzi není nic příjemného.

Autor:  monin [ 24.3.2011 22:29:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

se zájmem jsem si právě prohlédl velice vydařené návrhy ( např.od mapman, martin, martini) na změnu dopravního značení na Mětském a Pražském okruhu - a nejen tam - která mě velice zaujala a líbí se mi moc a moc - zvláště symboly okruhu, bílý podklad, značení dálnic přerušovaně,rychlostních silnic i s písmenem R, značení zahraničních cílů, značení sousedních států atd atd..protože, toto vše tam dnes neskutečně chybí a vypadá to děsivě. Chci se proto zeptat - už toto vše - někdo z Vás předal na MD či na TSK? Aby se i tam dalo do kupy pár chytrých hlav a uvědomilo si, že tudy projížději kromě ministerských superbů s osobními řidiči i cizinci a mimopražští řidiči? Kolik stál a bude stát např. ještě Městský okruh a TSK k němu umístí první směrovou nenápadnou značku - bez symbolu okruhu - např.až na Jiráskově mostě?
Díky moc za odpověď tomáš :D

Autor:  dd [ 24.3.2011 23:13:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Já bych měl pro mapmana ještě jednu značku na úpravu. Tato značka je matoucí. Z dálky je těžké rozpoznat, že to je jen jeden pruh rovně a jeden odbočovací. Jednak proto, že je celá modrá a obrázek kola je špatně vidět. Dále proto, že pruhy pro cyklisty jsou na značce stejně široké jako pruhy pro auta (pouze na značce, na silnici jsou asi metr široké).

A nedá mi to abych nezmínil především naprosto nesmyslné vedení cyklistů po rušné hlavní silnici, zatímco souběžně vede prázdná a pro auta neprůjezdná původní Sokolovská.

Autor:  jonáš [ 24.3.2011 23:39:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Mnojo, tam jsem si tuhle taky naběh, a pokoušel se odbočit do cyklopruhu .. to vymyslela asi nějaká hlava pomazaná s mandátem ;-)

Jinak Sokolovská v tomhle místě neni rovnoběžná, ale skoro kolmá .. no dobře, tak 60° ;-) a pokud je tam cyklopruh, tak nejspíš kvůli průjezdu z Rohanskýho ostrova (stezka Libeňák-Karlín) na Ohradu a do Libně .. jestli to šlo táhnout jinudy momentálně netušim, ale mam pocit že v tomhle směru tam nikde nic nevede. Provedení je ovšem skvost.

Autor:  martini [ 27.3.2011 9:57:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

dd píše:
Tato značka je matoucí.
Ta značka je opravdu pomníkem radniční cyklodemence...

Autor:  JirkaS [ 27.3.2011 10:19:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

martini píše:
Ta značka je opravdu pomníkem radniční cyklodemence...
Nejhorší je, že ta demence se šíří. Nová komunikace musí mít tyhle cyklopruhy, jinak to nejde. Přitom právě v oblasti Karlína tak vznikl nesmysl. Pruhy se udělaly na nové Pobřežní a u Rustonky - tedy v oblasti nejsilnějšího provozu, ale mimo zástavbu. Hlavní cyklostezka přitom vede územím nikoho na Rohanském ostrově a stará Sokolovská je bez provozu a v úseku kolem Invalidovny je záměrně neprůjezdná. Propojit je by šlo kolmým přejezdem někde v prodloužení ulic Za Invalidovnou nebo K Olympiku. Jenže na to by stačila jakákoliv uválená stezka a nemuselo by se investovat do cyklopruhů na nově stavěných komunikacích.

Autor:  jonáš [ 27.3.2011 19:45:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Mno jen stručnej dotaz, ty normy podle kterých "komunikace musí mít tyhle cyklopruhy, jinak to nejde" si prolobovali spíš cyklisti, nebo stavební firmy?

Autor:  Nystrom [ 30.3.2011 8:24:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Dovolím si také připomenout dvě chybějící značky:
1) "Pozor, chodci" - představoval bych si to jako Pozor, přechod pro chodce, ale bez toho přechodu - pouze panáček v trojúhelníku (myslím že Slováci jej mají), dnes se používá Pozor, jiné nebezpečí (vykřičník) a panáček na dodatkové tabulce. Rušíme přechody mimo obec, ale tam kde se chodci vyskytují, není jak toto místo označit.
2) "Šířka průjezdního profilu" - dnes se všude používá max. šířka vozidla, kde jsou údaje 3m až 5m, což je pro vozidlo nesmysl. Ale jak jinak označit zúžený profil?
Tak tolik odemne. Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů.

Autor:  Kubajsu [ 30.3.2011 8:40:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Nystrom píše:
Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů.

To je zase o tom jestli bylo dřív vejce nebo slepice... Cyklisti po Praze moc nejezdili, jelikož to nebylo moc bezpečný.... Podle subjektivního pocitu se počet dopravních cyklistů za poslední 2 roky zněkolikanásobil, a to právě díky cyklopruhům...

Autor:  jonáš [ 30.3.2011 13:08:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

"Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně ;-)

Autor:  Avantime [ 30.3.2011 13:57:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Návrhy na změnu dopravního značení

jonáš píše:
"Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně ;-)

:ok: :lol:

Stránka 17 z 114 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/