|
Právě je 27.4.2021 11:16:08
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Návrhy na změnu dopravního značení
| Autor |
Zpráva |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Nojo, oni Němci vědí, proč mají na dálnicích U-značky.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 2.5.2011 8:46:08 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
přesně tak 
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 2.5.2011 9:32:06 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Jinak k těm mezinárodním symbolům D,PL,A,SK...nechápu proč po nich tak toužíte. V západní EU se to nikde nepoužívá, tak nevim proč by se to u nás mělo zavádět, zvlášť když každej ví, že Vídeň je v rakousku, Bratislava na slovensku atd. V době, kdy je evropa bez hranic mi to přijde jako krok zpět. Měl by se zkvalitnit stávající bordel jako chybějící čísla silnic-dálnic atp. Mě třeba vytáčí tahle cedule Příloha:
6.JPG [ 55.53 KiB | Zobrazeno 4499 krát ]
podotýkám, že k ní se člověk dostane, když sjede z R6 
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 21.5.2011 22:19:20 |
|
 |
|
Warcz
Příspěvky: 1723
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Tak na tuhle zkratku aby člověk vozil google 
_________________ http://www.youtube.com/Warcz13 https://zabovreska.webnode.cz/
|
| 21.5.2011 22:40:09 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
O tu zkratku nejde, ale místo 6 by tam asi mělo být 606. Předpokládám, že je to tady.
|
| 21.5.2011 22:41:14 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Ano tam to je. Kdyby ta cedule tam byla z doby, kdy R6 ještě nebyla dokončená, možná bych to pochopil, že na ní zapoměli, i když..., ale ta je tam celkem nově
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 22.5.2011 11:54:35 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
egelebege píše: Jinak k těm mezinárodním symbolům D,PL,A,SK...nechápu proč po nich tak toužíte. V západní EU se to nikde nepoužívá, tak nevim proč by se to u nás mělo zavádět, zvlášť když každej ví, že Vídeň je v rakousku, Bratislava na slovensku atd. V době, kdy je evropa bez hranic mi to přijde jako krok zpět. Měl by se zkvalitnit stávající bordel jako chybějící čísla silnic-dálnic atp. Mě třeba vytáčí tahle cedule podotýkám, že k ní se člověk dostane, když sjede z R6  tak nevím co myslíš přesně pod tím západní EU - nejdál jsem byl sice v Monacu a Nice..ale PRAHA či PRAG/PRAHA (CZ) je jasně a zřetelně značena již pár kilometrů za Mnichovem..a to je do Prahy odhadem 450km.. souvisle je značena od Norimberka (už od A3/A6..cca 270km do Prahy) od Drážďaň (A4/A17 cca 150km do Prahy) PRAHA/BRNO (CZ) je jasně a zřetelně značena již od vnitřní Vídně a dále o dálnici A5 ani nemluvě, či dále od rakouské A1/A7 před Lincem..směr naše hranice a to mi věř..že Němci a Rakušané nás zrovna nemilují..a už vůbec nejsme jejich hlavní turistická destinace..a přesto dokáží hlavní směry k nám řádně vyznačit.. drtivá většina Slováků ví že BRNO či OLOMOUC je v Česku, přesto je jasně značeno BRNO (CZ) již od směrů z Maďarska či z Vídně..atd. atd. nebo OLOMOUC (CZ) je jasně značen na slovenské D1 u Žiliny.. on tam taky nemusí jet jen Slovák..ale i Maďar..Angličan..Francouz..a pro něj je určitě v ten moment daleko jasnější v sekundové orientaci to CZ.. v Praze se jezdí na Vídeň podle ničeho či max. podle názvu Pankrác.. věř mi, že cestu např. Praha - Mnichov - Miláno - Janov - Monaco - či Nice a zpět znám zpaměti..ale ze začátku což už je minimálně 10-15 let, mi vždy hodně pomohl např. při velkém provozu na okruhu okolo Milána a spoustou hlavních exitů..exit značený nejen jako COMO..ve směru CH, ale i LUGANO + (CH) podle tvé logiky by se tam nemuselo psát už vlastně nic..každej ať si laskavě koupí novou mapu..novou navigaci..a co nejlépe ať k nám raději ani nejezdí..at si otravuje v západní Evropě..však my se tu dokážeme otrávit navzájem.. a my pak ušetříme neskutečné peníze..pak už bude stačit cca.. 1x za 70-80km jedna cedule s názvem -POLIBTE SI- bude to stručné..jasné..hezky se to tam vejde..a všichni to hned pochopíme co to znamená.. jen to nesmíme pro boha psát i cizojazyčně..aby všichni cizinci hned nepochopili jaký jsme milý národ.. jinak ta tvá Jeneč..+ st.s. "6" jasná ukázka toho jak to u nás funguje..někdo to musel navrhnout..a určitě nebyl sám.. někdo to musel zadat do výroby..a podle mě taky nebyl sám někdo to musel vyrobit a někdo to musel instalovat... a nikdo z té celé řady milých lidí..si samozřejmě nevšiml..že to je naprostý paskvil.. pomáhej nám pán Bůh..
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 22.5.2011 15:45:07 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Co se rakušanů a italů týče tak ty já nepovažuju za západní EU ale to je jen můj problé. A němci? Tam mi to připadá, že to CZ tam je jen proto, aby jim náhodou čecháček nebloudil po venkově ale aby rychle vymajznul domu. Mnichov a A8 je taky taková vyjímka. Ale směr na západ - nikde nic Příloha:
aaaa.JPG [ 105.16 KiB | Zobrazeno 4399 krát ]
monin píše: jinak ta tvá Jeneč..+ st.s. "6"
jasná ukázka toho jak to u nás funguje..někdo to musel navrhnout..a určitě nebyl sám.. někdo to musel zadat do výroby..a podle mě taky nebyl sám někdo to musel vyrobit a někdo to musel instalovat...
a nikdo z té celé řady milých lidí..si samozřejmě nevšiml..že to je naprostý paskvil..
pomáhej nám pán Bůh.. A to je to co mě štve. Takovejch lidí na tom maká a nikoho to netrkne
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 22.5.2011 18:49:15 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
egelebege píše: A to je to co mě štve. Takovejch lidí na tom maká a nikoho to netrkne Neodpustím si citovat pan Wericha z podobné situace, kdy mu někdo říkal, že viděl ceduli asi 2m x 1m a na ní napsáno "HYBERNSKÁ ULICE UZAVŘNA". Jeho odpověď byla následující: "A Vy se divíte? Ten co tam to UZAVŘNA napsal, za to stejně dostal hvno". A ono to bude stejné i dnes. 
|
| 22.5.2011 20:54:37 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
[quote="egelebege"]Co se rakušanů a italů týče tak ty já nepovažuju za západní EU ale to je jen můj problé. A němci? Tam mi to připadá, že to CZ tam je jen proto, aby jim náhodou čecháček nebloudil po venkově ale aby rychle vymajznul domu. Mnichov a A8 je taky taková vyjímka. Ale směr na západ - nikde nic tak to je samozřejmě tvá věc..koho a za co ho považuješ.. ale prostě je to tak..u Mnichova je značená dokonce i Itálie..Verona..(a to Itálie není sousední stát D) a není to žádná vyjímka..prostě z Rakouska ze Slovenska a z Německa jsou všude jasně a zřetelně značeny směry k CZ..Polsko nedokáží posoudit a to že z Francie..není značena zrovna Belgie..to možná trošku bude i tím..že Francouzi považuji kus Belgie jako kus Francie a obráceně.. neříkám že na každém rohu u nás má být Wien, Dresden či Bratislava..ale nevyznačit např. hlavní trasy k MO, k PO či k dálnicím v Praze..a pak i z nich...to mi příjde snad i na trestní oznamení..vzhledem k tomu kolik všechny stavby stojí a budou ještě stát miliard.. neříkám, že nám na cestě do západní Evropy pomůže jen cedule..ale je to určitě to, co tu cizinci také dostatečně vnímají a vidí..to nejdůležitější je samozřejmě, ale jen a jen v nás..a bohužel..podle toho to tu vše taky vypadá...všude samá neochota, laxnost, buranství, namyšlenost, sebestřednost a lajdáctví.. ty neexistující Bratislavy..Vídně..či symboly..A..SK..D..až po ten paskvil alá JENEČ a "6" viz.výše..jsou toho jen a jen smutným důkazem...
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 22.5.2011 20:55:27 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Jeden dnešní polský úlovek. Příloha:
polsko.jpg [ 161.68 KiB | Zobrazeno 4375 krát ]
Jinak nechápu toto. MÚK Český Těšín-jih (s II/648) na II/648 značny na ukazatelích cíle FM a Hranice po R48, proč Hranice???? Ještě na úseku FM-Dobrá jsou cíle Olomouc a FM a v úseku Dobrá - Č. Těšín jsou cíle Hranice a FM. Komu co řeknou Hranice. Stejně jako Olomouc neleží na R48, resp. I/48. A nehledě na jejich zanedbatelný význam.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.5.2011 21:10:44 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
ale tím nechci samozřejmě říci, že na jih od Mikulova směrem k A5 je vše v pořádku a všichni lidé se tam milují..a směrem na sever k R52 je vše špatně a všichni lidé se tam mezi sebou nenávidí.. to zcela určitě ne....ale přeci jen..i po těch více jak 20ti letech od odchodu vojáku se samopaly u Mikulova je to rozdíl ještě dost a dost značný..bohužel.. ale je pravda..že jsem optimista tělem a duší...takže.... 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 22.5.2011 21:15:27 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
monin píše: u Mnichova je značená dokonce i Itálie..Verona..(a to Itálie není sousední stát D) Teď minulý týden jsem tam jel a Verony jsem si nevšiml. Je fakt že jsem ji někde mohl přehlídnout, protože jsem jel částečně v noci. Tam bych řekl že ty symboly tam jsou z podobnýho důvodu jako směrem k nám. A to aby jim asi auta nejezdili přes horymonin píše: ..ale nevyznačit např. hlavní trasy k MO, k PO či k dálnicím v Praze..a pak i z nich...to mi příjde snad i na trestní oznamení.. K PO mi to nepřijde tak nutný, protože by tam toho bylo hodně, ale z PO tam by se jedno přeshraniční město klidně vešlo Lenny píše: Olomouc neleží na R48 Jóóó to už tu taky bylo... MD ČR píše: Náš názor na doplnění dopravní značky č. IS 8b "Dálková návěst" je jednoznačně negativní. Dle našeho názoru je taková informace pro řidiče zavádějící a matoucí, doporučujeme důsledně zachovávat již léta vyzkoušený systém ODZ v ČR (dle TP 100 - II. vydání) a to uvádět takové cíle (a čísla silnic) na PK, které na ní skutečně leží. Bylo by asi účinnější důsledně v praxi uplatňovat již osvědčený stávající způsob uvádění čísel silnic a přísl. cílů ODZ na nich ležících. Důkaz že se to dodržuje 
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 22.5.2011 21:47:18 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Jinak ten polský úlovek je fakt pěknej 
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 22.5.2011 21:48:56 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Lenny píše: Jinak nechápu toto. MÚK Český Těšín-jih (s II/648) na II/648 značny na ukazatelích cíle FM a Hranice po R48, proč Hranice???? Ještě na úseku FM-Dobrá jsou cíle Olomouc a FM a v úseku Dobrá - Č. Těšín jsou cíle Hranice a FM. Komu co řeknou Hranice. Stejně jako Olomouc neleží na R48, resp. I/48. A nehledě na jejich zanedbatelný význam. Už cca před rokem jsem na tuhle problematiku narazil úplně náhodou v jednom článku v archivu týdeníku ihorizont.cz, konkrétně v tomhle čísle, v článku Značení mate řidiče a vede k tragickým omylům Vyjádření ředitele Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě Lubomíra Hýbla k dané problematice je opravdu zajímavé... Citace: „Dopravní značení není dobré. Kdo se v regionu nevyzná, hned při odbočování do Těšína může mít problémy. Určitě tam mohli silničáři ponechat výstražné cedule,“ uvedla učitelka Pavla Dudysová. Také ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek si myslí, že špatné značení může mást řidiče a být příčinou dopravních nehod. „Navíc tabule navádějící kamiony ze směru od Slovenska je umístěna o jeden sjezd blíže, a tak se nám těžká auta dostávají do centra města. Kamiony tam potom blokují dopravu, řidiči nevědí kudy zpět na rychlostní komunikaci, což je úplně jiný výsledek než jsme od obchvatu očekávali,“ uvedl Chroboczek. „Možná, že silničáři měli nechat pár cedulí s výstrahou, že se vjíždí na nový úsek. Kdo ve směru od Konské přidá plyn, může být po chvíli překvapen, jak se silnice otáčí a kudy se dá jet do centra města a kudy ne. Vadí mi označení Hranice... Stoprocentně jsou to Hranice na Moravě, tedy město a nikoli bývalé hranice s Polskem. To je opravdu zavádějící informace, hlavně pro cizince, kterých tudy cestuje opravdu hodně,“ říká Zbyšek Bajusz z Bystřice. Tisková mluvčí silnic a dálnic Martina Vápeníková vysvětluje, že značení na obchvatu bylo řádně zkolaudováno. „Schválil ho investor, čili krajský úřad i projektanti,“ dodává Vápeníková. „Hranice však nejsou tak známé město, jako třeba Olomouc nebo Brno, nechápu, proč na směrové tabuli není jedno z těchto měst. Cizinci nebo lidé z jiných částí republiky, mířící třeba na Prahu, netuší, kde Hranice leží, jsou zmateni a nevědí kudy mají jet,“ zlobí se řidič Jan Kotásek. Podle ředitele Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě Lubomíra Hýbla se však musí na směrových tabulích uvádět město, kde komunikace končí. „A tato R 48 končí právě v Hranicích, je to přesně podle norem. Snažili jsme se prosadit Olomouc, ale nepovedlo se nám to, nejsme tvůrci norem,“ poznamenává Hýbl.
|
| 23.5.2011 17:43:45 |
|
 |
|
flames
Příspěvky: 577 Bydliště: teď už zas ValMez
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Zbyšek z Bystřice to rozťal. Ještěže každý germán ví, že ´Hranice´ můžou mít dva významy.
_________________ http://www.last.fm/user/jukl
|
| 23.5.2011 17:50:26 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Ale R48 končí v Bělotíně..... Chápu, že je to ještě větší zapadákov než Hranice, ale když to do roku 2004 šlo a v roce 2006 už ne....
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 23.5.2011 17:52:19 |
|
 |
|
Michel
Příspěvky: 204 Bydliště: Havířov
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
No, právě, R48 končí v Bělotíně, ne v Hranicích, já když jsem tenhle článek četl poprvé, tak jsem měl chuť panu Hýblovi něco napsat, ale vzhledem k tomu, že už ten článek byl v té době rok starý, tak jsem od toho nakonec upustil... Možná by ale stálo za to, kdyby někdo napsal na ŘSD nebo na MD ohledně značení na R48... Mám totiž takový nepříjemný pocit, že i na úseku F-M - Bělotín jsou už na některých nových značkách taky značeny Hranice místo Olomouce... >flames: Jj  >egelebege: Hezká koláž  Jinak taky vždycky každému říkám, že tvrdit, že Rakousko patří do západní Evropy a ČR do východní Evropy, je nesmysl, když Vídeň leží skoro o 200 km východněji než Praha... Ale jinak nesouhlasím, že ty mezinárodní symboly jsou zpátečnické, podle mě se naopak jedná o pokrokový prvek moderního značení, který by měl být zaveden právě proto, že hranice jsou nyní volně průjezdné bez hraničních kontrol. Jak by třeba řidič jinak poznal zrovna z toho "úlovku" z česko-polských hranic, že směrovka "Antosowice" a "Silherowice" ho zavede do ČR, kdyby tam nebylo CZ?
|
| 24.5.2011 20:26:59 |
|
 |
|
poradce
Příspěvky: 59
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Pro mezinárodní řidiče se komplikuje ta situace, že v Polsku na S1 směrem k českým hranicím jsou ukazatele na Brno.
|
| 24.5.2011 23:02:49 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Na R48 by měly být jako hlavní uváděny dva cíle, a to Brno pro D1 a Olomouc pro R35. Ještě že se stihla přečíslovat D47 an D1, jinak bychom asi viděli ty Hranice jako hlavní cíl i na D1 za Vyškovem!! Je to zkrátka trochu mimo... Tak jako je od Brna Ostrava a od Olomouce Český Těšín tak by na R48 měla být Olomouc a Brno - minimálně pro E442 je ta Olomouc cílem.
_________________ KlarArt
|
| 25.5.2011 8:25:56 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Další příklad, R55 u Otrokovic ve směru na Olomouc je značen jen Přerov a Hulín, Olomouc chybí, u Hulína je jen Přerov, Olomouc opět chybí. Přitom tam končí jak R55 tak i I/55...
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 25.5.2011 12:54:17 |
|
 |
|
egelebege
Příspěvky: 643 Bydliště: dálnice v eu
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Michel píše: >egelebege: Hezká koláž  Dík Holt co nick, to názor. Mě zas u nás chybí cedule tohoto typu... Příloha:
EU.JPG [ 45.52 KiB | Zobrazeno 4120 krát ]
_________________ http://www.youtube.com/egelebege
|
| 25.5.2011 16:24:33 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
nám toho schází daleko více... 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 25.5.2011 16:33:28 |
|
 |
|
martin
Autor
Příspěvky: 835 Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
egelebege píše: Michel píše: >egelebege: Hezká koláž  Dík Holt co nick, to názor. Mě zas u nás chybí cedule tohoto typu Proč?
|
| 26.5.2011 8:27:52 |
|
 |
|
martin
Autor
Příspěvky: 835 Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28
|
 Re: Návrhy na změnu dopravního značení
Mně ty oválky nepřijdou, že by vytvářely hranice, naopak je otevírají. V "Západní" Evropě se nepoužívají, tu a tam se tak objeví maximálně nějaké to město těsně před hranicemi, v lepším případě ne v původním jazyce, ale v místním. To je pak špek. Nezapomenu, jak jsem viděl ve Štrasburku ceduličku Allemagne, kdo pak má tušit, kudy na Kehl? Kdyby se už třebas v Paříži objevilo na značení D, B a L tudy a u Reims se to dál dělilo, cedule zůstane přehledná a tranzit si oddechne. Každou vesnici se v Evropě teda učit nehodlám.
V tomhle jsou totální špička Rakušáci, pak se dotahují země bývalého R-U + Bavorsko a zbytek EU je sto let za opicema. Když už vám ten oválek připadá nemoderní, zastaralý apod. tak se doporučuju zajet kouknout na B303 do Pulkautal, tam maj už na značkách místo oválku Rakušáci žlutý hvězdy s modrým čtvercem a Českou republikou. To je dokonalost.
Mně spíš vadí, že se pořád musí při přeshraničním provozu značit cíle ideálně 200 km za hranicema. Jako by byl problém třeba na bavorské B12 za Pasovem nebo někde u Freyungu vyznačit taky Vimperk nebo Strakonice. To si takhle valím v sobotu z bavorských lázní, celej natěšenej na véču ve Vimperku a abych si to sám odpočítával, protože soudruzi udělali chybu a nic krom Prahy asi neznaj...
A když jsme u těch čecháčku v Bavorsku, aby se jim tam nemotali po venkově. Co se nad tím zamyslet? Určitě to není proto, že bychom jim tam dělali bordel a měli hned zmizet. Na A 8 a A 3 se začínají objevovat žluté ohromné značky s jednosměrkou a Falsch, které se používají v Rakousku. Dle stejné logiky by se dalo říct, že je tam šoupli pro to, aby jim tam Rakušací nedělali geisterfahrery, že? To asi ne, zkrátka to mají v krvi, pořád něco organizovat a proč k tomu nevyužít něco od sousedů. Zvlášt, když jim to lépe pomůže s aklimatizací. Sice tu organizaci sami občas nezvládnou viz B15n, ale to neva:)
|
| 26.5.2011 8:52:23 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|