Klouzavá roční známka

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Klouzavá roční známka

Příspěvek od viky »

rumpeak píše:Mě by nevadilo ani to výkonové mýto, ale za rozumné peníze, řekněme cca 0,2Kč/km. Bylo by to asi fakt nejspravedlivější. Lidi třeba z Českých Budějovic, kteří se na dálnici podívají jednou za deset let by to občasné projetí za babičkou do Brna vyšlo hodně levně, lidi z Prahy, Brna, dnes už i Ostravy, kteří dálnici využívají denně, protože ji tam prostě mají by to stálo třeba i 10 000 ročně. Myslím, že tohle je naprosto spravedlivé a každý by platil tolik, o kolik opotřebuje dálnici.
Jenomže se podívej,kolik se platí výkonové mýto v zemích,kde ho mají.Kdyby to dali i u nás,rozhodně by to nebylo 0,20kč.
Je ještě jeden důvod,proč jsem proti klasickému mýtu a to zdržováním před výběrem mýta.Nejvíc mne to vytočilo ted před měsícem,když jsem projížděl přes Makedonii.Za každou MÚK mýtnice,kde se platil další úsek!!!Tj.každých asi 15km!!!Takže naprosto kontraproduktivní záležitost.S čekáním na mýtnicích průměrná cestovní rychlost 60-70km/h.K čemu se potom dálnice staví?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzavá roční známka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak mýtnice v žádném případě, to je ta největší kravina, kterou můžete na dálnici udělat. Když už výkonové mýto, tak nějak elektronicky.
R48 -> D48 se podařilo!
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Klouzavá roční známka

Příspěvek od Michel »

Tak, tak, žádné mýtnice.
To mi celkem vadilo třeba i v Itálii - tam teda naštěstí jsou mýtnice většinou až na výjezdu, takže samotnou dálnici přímo neblokují, ale před každým výjezdem byla někdy až 2 km dlouhá fronta až na dálnici, protože ty mýtnice to kapacitně nestíhaly... Takže po někalikahodinové jízdě po nádherné dálnici člověk čekal půl hodiny, aby z ní mohl sjet...
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Klouzavá roční známka

Příspěvek od martini »

viky píše:Je ještě jeden důvod,proč jsem proti klasickému mýtu a to zdržováním před výběrem mýta.Nejvíc mne to vytočilo ted před měsícem,když jsem projížděl přes Makedonii.Za každou MÚK mýtnice,kde se platil další úsek!!!Tj.každých asi 15km!!!Takže naprosto kontraproduktivní záležitost.S čekáním na mýtnicích průměrná cestovní rychlost 60-70km/h.K čemu se potom dálnice staví?
To samé v Polsku na A2, ovšem z důvodů předraženosti a malých intenzit se netvořily kolony.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“