Ostrava, Prodloužená Místecká

Opava (I/11, I/46) – Ostrava (I/11) – D56 – Frýdek-Místek (D48) – Bílá (I/35)
Odpovědět
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Jsem zvědavý na to provizorní dokončení.Doufám, že to bude aspoň propojeno s tou MÚK Mariánskohorská, ostatně tam už se ta komunikace za hotelem Park inn dokončuje, včera jsem tam viděl asfaltování....
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Vlk se nažral a koza zůstala celá.... :?
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Prosimvás, ty semafory ze sjezdu z první stavby na Marianskohorskou směr hlavní nádr., to jako bude nafurt? :? :shock: :?

Už tak, že je tam ten do nikam vedoucí přechod, ale ještě světla na takovém místě? Nebo je to jenom stavební provizorium, i když dočasně nevypadají ? (dneska se zhasínaly a rožínaly podle toho, jak se tam vytáčel bagr s kamením).

Už aby to bylo hotové, deset kilometrů či kolik do práce za 35 minut, to je nic moc průměr.
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Tak ten přechod do nikam vede k základní škole, dále tam jsou firmy a pod... A byl tam už před stavěním prodl. Místecké. A ty nové semafory ze sjezdu tam budou myslím natrvalo... No bohužel... :?
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

a hlavně já tam taky mám garáž :P
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No super ... :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

I tak dobrá zpráva, že se to aspoň propojí. To objíždění přes Hornopolní je na mrtvici....
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Je už nějaký konkrétní termín?

Teď ještě nebyl (nebo stále není, nevím) průjezd na Slovenskou v provozu, protože tam nějaké jojo sundalo nákladem kus mostní konstrukce. Se mi to zdá, nebo je to furt horší k podzimu? V pondělí jsem, jen tak kupříkladu, jel z křižovatky od Ludgeřovic k podjezdu tratě v Přívoze 25 minut, což je na těch ani ne 5km obstojný průměr. Ani těch mojich 25 minut na 10km do práce není kdovíco a to téměř celou dobu po čtyřpruhu.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Ještě horší je to na Místek, kde každej den stoj člověk v koloně na Hornopolní a zpátky zase na Místecké směrem do centra a bohužel to tak ještě dost měsíců bude.... :?
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od rumpeak »

flames píše:Je už nějaký konkrétní termín?

Teď ještě nebyl (nebo stále není, nevím) průjezd na Slovenskou v provozu, protože tam nějaké jojo sundalo nákladem kus mostní konstrukce. Se mi to zdá, nebo je to furt horší k podzimu? V pondělí jsem, jen tak kupříkladu, jel z křižovatky od Ludgeřovic k podjezdu tratě v Přívoze 25 minut, což je na těch ani ne 5km obstojný průměr. Ani těch mojich 25 minut na 10km do práce není kdovíco a to téměř celou dobu po čtyřpruhu.

Flamesi, já byl v Ostravě ve čtvrtek, potřeboval jsem do Přívozu, tak jsem to bral přes Hlučín. Už nikdy více, jak tady někdo psal, jestli těch pár malých měst potřebuje vlasní Rko, tak to asi ne, ale taková oprava kanálů v Dolním Benešově a hlavně křižovatka u Dlouhého v Přívoze, která vytvořila kolonu až k Ludgeřovickému kostelu mě přesvědčují, že obchvaty obcí a hlavně napojení na prodlouženou Místeckou přes kruháč nad D1 by se měli stát mnohem většími prioritami. Když pojedu ráno do Přívozu, tak to budu příště raději brát přes Harabyni, protože 1:10 na těch cca 25 km mezi Ostravou a Opavou přes Hlučín je opravdu hodně. (Bruntál - Opava byo standartních 25 minut)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

V ten čtvrtek by to jinudy rychlejší nebylo, jestli tě to potěší. Vzhledem k tomu, že pracuju stejně v Přívoze směr Odra, tak to je pro mě nejrychlejší tak jako tak. To postupné opravování kanálů je mor, stejně jako neuvěřitelná frekvence traktorů v tom úseku.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od rumpeak »

Tak o těch traktorech jsem se tady už ani nerozepisoval, ale vidím, že to nebyla statistická chyba,a le obecný jev na tomto úseku :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A toto odpojení na D1 to je nějaký vtip ne? :kladivo: Nejenom, že po 15km přímé trasy musím kroužit jak ocas po kruháku, ale jako příjemný bonus je odpojení na z dvoupruhového kruháku na dvou pruhovou cestu, jedno pruhové. Co na to říct?
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Warcz »

To je marne to vubec řešit. Dokud mě Havířovský kruhový objezd dva výjezdy tak mi přišlo že hodně lidi v tom umělo chodit. Dneska bych za to už ruku do ohně nedal...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Ono tohle jsou malý věci oproti situaci, která tu nastala. D1 je na dvou místech vzdálených 1,5 Km spojena MUK se stejnou ostravskou ulicí a další propojení v obou případech chybí. Je velká škoda, že se nesoustředili raději na dokončení Místecké II než tohoto. Mělo by to daleko větší přínos, na D1 by se pak najelo Severním spojem o kilometr dále....
Přitom jsou tady kilometry mnohdy zbytečnejch protihlukovejch stěn. Např. na nájezdové větvi MUK od Poruby, kde obyvatele Fifejd mají přímo pod okny Hornopolní ulici, která je daleko hlučnější než tento nájezd. Tady se mohly ušetřit desítky miliónů. :roll:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Lenny »

Dle fotek není pro most přes MÚK Mariánskohorská nic připraveno. :? Na estakádě přes Ostramo není ani náznaku po nějaké přípravě.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Však jsem to hned ze začátku psal, že je to naprd.
Navíc to současné řešení vůbec dostavbu neumožňuje, jen kompletní přestavbu, je to zmršená křižovatka :x
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:je to zmršená křižovatka :x
Je to tak... Když už kruhák, tak měl být dole na Mariánskohorské která je směrem na východ beztak dost omezená... Vypadá to jakoby si někdo spletl úrovně...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od martini »

Martin z Ostravy píše:A toto odpojení na D1 to je nějaký vtip ne? :kladivo: Nejenom, že po 15km přímé trasy musím kroužit jak ocas po kruháku, ale jako příjemný bonus je odpojení na z dvoupruhového kruháku na dvou pruhovou cestu, jedno pruhové. Co na to říct?
To je fakt na pěst, když už nemůžeme mít dvoupruhový výjezd ani z kruháku, omg :-(
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Tak jsem dnesa zase prošel celou Místeckou a opravdu nechápu a pořád mě zaráží, kdy a proč se dvojka dostala do takovýho šílených skluzu oproti jedničce. Dyd se tam probůh teď teprve armujou před betonáží kolektory a dělají přeložky inženýrskejch sítí !!! To přece nemohlo vzniknout od srpna, kdy začaly problémy s financováním a s Bártou. Dyd to obojí mělo být votevřený 11.2010 a ještě letos v březnu se tvrdilo, že celá "Místecká dodržuje harmonogram". Přitom na jedničce se ted dodělávají poslední úpravy a dvojka vypadá, jako by začala letos na jaře a ne v roce 2008. :?: :roll:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No to je mi taky záhadou :?
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pp21 »

26.11. by mělo být slavnostní otevření I. stavby.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Není co slavit, I. stavba nic neřeší.
R48 -> D48 se podařilo!
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

No pro mě I řeší aspoň to, že od garáže pojedu bez jakýhokoliv průjezdu Ostravou přímo na D1 a naopak zpátky přijedu pohodlně rovnou ke garáži. :D
Odpovědět

Zpět na „I/56“