Ostrava, Prodloužená Místecká

Opava (I/11, I/46) – Ostrava (I/11) – D56 – Frýdek-Místek (D48) – Bílá (I/35)
Odpovědět
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

No, ehm, mám už pochybnosti o ohledně týdle stavby. Dneska jsem mluvil s chlapama dělajícíma na mostech a mluvili o konzervaci stavby a nadávali na Bártu..... :oops:
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

:? přitom tam teď docela makají...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

to jo, celá estakáda je už vybetonovaná. Ten poslení chybějící díl dokonce betonovali přes noc. Zato u ulice Sládkova je totální rozhrabané staveniště a vypadá to jako dva roky před dokončením. A u Českobratrské není ani hrábnuto..... :? Zajímalo by mě, jestli je u staby v takovym stadiu (několik měsíců před dokončením) rentabilní nějaká konzervace.
Foto z dneška.
Přílohy
P8050005.JPG
P8050005.JPG (45.53 KiB) Zobrazeno 14735 x
P8050004.JPG
P8050004.JPG (57.87 KiB) Zobrazeno 14735 x
P8050002.JPG
P8050002.JPG (64.93 KiB) Zobrazeno 14733 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A napadla vás chlapci už varianta, že se to zprovozní jen od D1 k I/58 (Mariánskohorské) a zbytek se dá k ledu?
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Jo no, takže by to byl druhý případ mohutné múk na pár kilometrech, na které se člověk cítí vysloveně zoufale osamocený, když na ni najede. Samozřejmě, já bych se radoval i tak, plánuju si tudy urychlovat cestu do práce přes Slovenskou.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Napadlo, už před pár týdny. Pořád lepší než vůbec nic, jen mi zase vrtá hlavou, jestli můžou nechat pár let tak rozkopanou ulici v podstatě ve středu města, jako je na fotkách výše....Myslím, že minimálně Cihelní budou muset propojit a doděat to navedení na most a na Hornopolní....
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Galmar »

tak a je to tady, veskere stavby na ostravsku se zastavuji

http://ekonomika.idnes.cz/barta-zastavi ... oprava_vem

Prodlouzena mistecka je pred dokoncenim, vsichni ostravaci se tesi na sklidneni situace okolo Ceskobratrske, zprovozneni Cihelni a hle... stavba nebude dokoncena a nekolik let tu budeme mit torzo :-D To same prodlouzena Rudna a to same plati i pro I/11 na Opavu. No nestacim se divit
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Tak proč ne, že.... V Praze už mají kromě severní části okruhu vše postaveno, je to trápit nebude... Jo zase se ukázalo, jak daleko je Ostrava od Prahy,.... :evil:

Dokončí pouze prodl. Místeckou I. stavbu, takže už tady budeme mít druhé zbytečné propojení D1 a Mariánskohorské...

Chce se mi zvracet!!!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od mapman »

pedros píše:Tak proč ne, že.... V Praze už mají kromě severní části okruhu vše postaveno, je to trápit nebude... Jo zase se ukázalo, jak daleko je Ostrava od Prahy,.... :evil:
Tohle může opravdu říct jen ten kdo se v Praze nepohybuje. Zatímco dopravní situace v Ostravě je až na pár míst ve špičkách relativně dobrá a tvrdí to i Ostraváci (i ti tady na fóru), Praha se potýká každý pracovní den s mnohem většími kolonami než kdy v Ostravě byly a ještě to takhle schytává...

Mimochodem, ta I. stavba je mnohem důležitější, aspoň zrychlí napojení na Mariánskohorskou, ta II. nemá bez té III. až takový význam... Nicméně to že stavbu nechce investor platit neznamená, že to zhotovitel nzatáhne ze svého, vždyť to vidíme na hraničním úseku D1ky kde se staví pořád i když peníze nejsou...
mikeyb
Příspěvky: 151
Registrován: 31.8.2009 17:30:32

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od mikeyb »

pedros píše:Tak proč ne, že.... V Praze už mají kromě severní části okruhu vše postaveno, je to trápit nebude... Jo zase se ukázalo, jak daleko je Ostrava od Prahy,.... :evil:

Dokončí pouze prodl. Místeckou I. stavbu, takže už tady budeme mít druhé zbytečné propojení D1 a Mariánskohorské...

Chce se mi zvracet!!!
ja bych to tak nedelil, i silnice v cechach ulehcuji cestovani Moravanum a naopak. ber to tak, ze dochazi k urcite konsolidaci a rozestavene se budou kompletovat jako prvni....
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Mluví ze mě zloba.... to není jen I/11, ale taky obchvat FM, napojení na Slovensko a pod... A co se týče D1, tak zatím taky žádná sláva... (kvalita, rychlost prací... ale to není samozřejmě chyba Prahy).
Co se týče Prahy, tak se obávám, že tam se stejně nedá nic udělat, aby tam byl plynulý provoz celodenně. Byl jsem 2 roky v Londýně a tam je infrastruktura úplně nekde jinde, než u nás a taky tam jsou obrovské problémy se zácpama.

A to napojení Mariánskohorské, je dle mě zbytečné, protože už je tady Severní spoj a tohle propojení je jen o 2 km dále... právě že II. stavba by ulehčila centru a dalo by se v klidu dojet až na Mariánskohorskou a pak na Severní spoj.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od mapman »

pedros píše:Mluví ze mě zloba.... to není jen I/11, ale taky obchvat FM, napojení na Slovensko a pod...
A co třeba tenhle pohled, staví se obchvat Příbora, o října bude hotová celá dálnice jako napojení na republiku, od příštího roku spojení s Polskem, je hotová R48 od Frýdku do Polska, obchvaty Hladkých Životic a Butovic, Hrádek průtah, Jablůnkov obchvat, i ty stavby Nebory - Oldříchovice - Bystřice se jako jediné z celé silniční sítě dostaly už za Slamečky do seznamu "dálničních" priorit, jediné co mě opravdu mrzí na tom seznamu je ten obchvat F-M, ale tam to bude tou komplikovanou přípravou ...
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Ale jo, dálnici jsme si vyřvali, protože by tady nebyla ještě dneska. Ty tady měla být už za komančů. Navíc co jsem četl, tak úsek Bohumín - hranice s PL má být až v 03/2012 a to určitě jen proto, že bude ME ve fotbale a D1 bude jedna z hlavních tepen návštěvníků do Polska (nebýt ME, tak by ji dle mého názoru zakonzervovali...).
Ale nechci se tady hádat, to není zapotřebí a stejně to nic nezmění...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pedro já myslím, že třeba oproti jižním Čechám nebo Zlínu je to tady pohoda.
Ten FM je fakt na ránu, ale ostatní není zas takový problém, ale škoda to je určitě, pomohlo by to hodně.
To, že dálnici jsme si vyřvali je pravda, uvidíme jak ji dokážeme využít.
R48 -> D48 se podařilo!
Radek
Příspěvky: 7
Registrován: 17.12.2009 23:18:40
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Radek »

No, Martine, zas taková pohoda to není :cry: Možná je také třeba přihlédnout k hustotě osídlení, počtu obyvatel regionu apod.
Kraj má druhý nejvyšší počet obyvatel ze všech českých krajů a také po Praze nejvyšší hustotu zalidnění, vysoce převyšující republikový průměr (Česko 130 obyvatel na km², Moravskoslezský kraj 230 obyvatel na km²;). 62 % obyvatel žije ve městech nad 20 000 obyvatel a i to je v zemi výjimečné. Nejvyšší hustota zalidnění je na Ostravsku (1453), nejnižší na Bruntálsku (63).
Největším problémem je teď Prodloužená Rudná a navazující trasa na Opavu, kudy v podstatě proudí takřka veškerá doprava do Opavy, která má jen mírně méně obyvatel než Zlín.
Paradoxně pak vyznívá současně určených několik miliard na ozdravení ovzduší města z MŽP, kterým se současně posouvá kamionová doprava (například Poruba u Slovanu).
V tomto kontextu celé průmyslové oblasti (průmyslové zóny, huť, strojírny, automobilka Nošovice, atd.) je dobudování zanedbané infrastruktury jistě větší prioritou. Stejně tak považuji, vzhledem k kdysi dávno vymyšlené "koncepci" za nutné dokončit i obchvat Prahy, když už do ní směřují všechny cesty :D
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak možná jezdím v takovou dobu, kdy ten provoz není úplně nejsilnější, ale že bych z toho tady úplně rostl, to ne. Pravda nejezdím každé ráno do Ostravy do práce.
Samozřejmě Prodloužená Rudná je třeba tam je to naprd, nu což, Bárta rozhodl, máme smůlu.
Ale myslím si, že jak se rozkopou Svinovské mosty tak vzroste tlak na zrušení zpoplatnění D1 v Ově a rovněž tlak na stavbu Prodloužené Rudné, protože to bude masakr :D
R48 -> D48 se podařilo!
Radek
Příspěvky: 7
Registrován: 17.12.2009 23:18:40
Bydliště: Ostrava

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Radek »

Nejlepší je, že při projednávání nějakých podrobností o uzavření svinovských mostů už sami úředníci magistrátu a Poruby tvrdili, že to masakr bude ;) Neb často jezdím Poruba - centrum, tak při nedokončeném severním spoji, opravě mostu na Rudné a opravě Rudné za Místeckou budu snad muset do centra přes Hlučín :D
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Dobrý by bylo, kdyby ta druhá stavba nezůstala spoň jako totální staveniště, ale zprůjezdnila se Cihelní ulice nebo nějaký napojení na Místeckou. Jak teď uzavřeli úsek mezi Českobratrskou a Sládkovou, tak se začínaj od Místecký tvořit nepříjemný kolony.
Objektivně řečeno, žádná ulice v Ostravě si nezdadá s dopravní situací v Praze, to je prostě fakt. Kdo zažil Legerovku, Ječnou, Žitnou, průjezd Jižní spojkou přes Barnaďák nahoru na Barrandov......., tak ví, vo čem mluvím. Tohle v Ostravě nikdy nebylo. dyď jsou to třípruhy zacpaný autama. (jsem ostravák ;) )
Osobně vidím jako nehroší situaci v Porubě (tj. Prodloužená Rudná). Frýdek má aspoň kapacitní čtyřpruh, jsou tam podchody. Rychaltice-Frýdek je relativně široká cesta bez křiřovatek. V tý Porubě to ale vede středem opravdu hustě zastavěný obytný oblasti, jsou tam dvě velký křižovatky (Vřesinská, Slovan), kupa přechodů, motaj se tam tramvaje, plno chodců....
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak tím jsem myslel tu "pohodu" oproti jiným místům republiky, jen se mi to nechtělo takto rozepisovat.

Jinak Rychaltice-FM se staví dál a je to tam třeba, protože když jsem onehda jel ze Studénky do FM, byl ten to úsek největším zdržením.
Nehledě na těch několik krizových míst, první je v Rychalticích a to nájezd 48 z II/486, pak je další nebezpečné místo u motorestu, dále jsou to křižovatky v chlebovicích a v lysůvkách.

Průtah FM je sice 4 pruhovým, ale stav mostu přes Ostravici, je jak už tady někdo psal, doslova havarijní.
R48 -> D48 se podařilo!
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

jo a to jsem nezmínil ten úsek od Slovanu ke Globusu s těma kruháčema, to je naprostá katastrofa....
Galmar
Příspěvky: 80
Registrován: 7.12.2009 12:38:14

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Galmar »

jj mate recht, ted na Ceskobratrske krizovatce jsou kolony na 9 minut nez rano tu krizovatku projedu, je to opruz. Navic je usmevne ze na Marianskohorske uz je napojeni na dalnici (357) a po dokonceni prodlouzene mistecke I. bude dalsi napojeni na D1 (361). tedy jedna ulice v ostrave bude mit dva sjezdy na D1 jen 2.5km od sebe vzdalene. Je to na hlavu, nebot Prodlouzena mistecka bude funkcni jen mezi D1 a Marianskohorskou... taze tento usek bude dalsi roky uplne k nicemu.

ale je zase pravda ze mistecka II. bez useku III. je taky k nicemu. bohuzel musime si pockat jeste nekolik let
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

No nemyslím, že by II. bez III. byla k ničemu. Zásadní je, že druhou stavbou se vytvoří propojení D1-R56 (i když pojedete 500m ve dvojpruhu, což lze přežít) a zprůjezdní se Cihelní ulice. Bez druhé stavby je ale všechno pasé a zůstane akorát rozkopaná ulice v centru města. :roll:
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pp21 »

Galmar píše:jj mate recht, ted na Ceskobratrske krizovatce jsou kolony na 9 minut nez rano tu krizovatku projedu, je to opruz.
:lol: :lol: :lol:
Tak to vám pánové závidím. V tom pravém slova smyslu. Já už léta žiju s tím, že Kbelskej kopec dolu přes den trvá 10-12 minut, když je kolona k Barranďáku od Krče, jak je to 20 minutek a že V Holešovičkách dolu trvá lehce přes 12 minutek. Jenže když se někde něco rozkope (jako třeba teď Kbelská), jde to řádově do desítek minut. Já vím, Praha...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Ano, Praha. Kolony tam budou vždy, to není třeba používat jako argument, to je konstanta, která je neměnná, protože žádný zásah do infrastruktury to nevymítí (a to jako zlatá Praha proti Amsterodamu třeba), leda by se srovnalo se zemí Karlovo náměstí, Bar. most by se přes noc namnožil do výšky atd. Nikdo to nevyvrací a kdo v koloně párkrát postál, ví o čem je řeč.

Ale některé argumenty zas třeba nebrat na lehkou váhu. Např. silnice z Opavy do Ostravy je v zimě opravdu na úrovni polní cesty a není naprosto hodná spojení krajského a šedesátitisícového okresního města, o tom, že i těch 16 tisíc aut denně je mnohem víc, než kolik je schopna bezpečně pojmout. Nevím, nehovím tomu tolik a nevidím do dálnic tak dobře, ale třeba mě mrzí, že na Marianskohorské jsou dva dálniční sjezdy, které tu teď Ostravě může každý omlacovat o hlavu, přitom jeden je méně užitečný než druhý. Místo toho mohlo být jeden a celý. Jinak nic proti tahu na Slovensko nemám.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Ale na druhou stranu, kdybych moh žít někde, kde je nezaměstananost na úrovi Prahy, tak bych stál klidě každej den v koloně hodinu ráno i hodinu vodpoledne a ani bych nepíp. :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „I/56“