Ostrava, Prodloužená Místecká

Opava (I/11, I/46) – Ostrava (I/11) – D56 – Frýdek-Místek (D48) – Bílá (I/35)
Odpovědět
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od RACH »

Českobratrská ul.

Krajský úřad by chtěl začít s výstavbou plánovaného druhého, jižního mostu ještě v letošním roce. Už pro tento projekt získal dotaci ve výši 186 milionů korun z Regionálního operačního programu. Celkově by stavba měla přijít na 217 milionů korun.

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_ ... trava.html
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Už aby s tím druhým mostem začli.... nečekají náhodou, až se zahájí 3. stavba prodl. Místecké? Připadá mi to, že čekají až dostaví to krajské centrum tísňového volání naproti Tatranu, aby tam pak měli místo na rozšíření a pak následné napojení na ten nový most na Českobratrské...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zatím žádné nové info, co se 3.stavby týče, takže to bude asi ještě na dlouho.
Ale ten most by se na ni neměl vázat.
R48 -> D48 se podařilo!
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Právě jsem myslel, že bude sjezd z R56 na centrum na nový most, jak se to na stávajícím mostu, tzn. sjezd z centra na R56 (I/56)...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak ten může být provizorně i bez 3.stavby, potom se jen napojí, no ne?
R48 -> D48 se podařilo!
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Jo to jo, ale kdyby to chtěli napojit přímo na most, tak by byl asi problém... a stavět provizorní jsou celkem vyhozené peníze... to tam raději můžou nechat to, co je tam teď.... Ale to je jedno, hlavně ať už je to hotové.
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od Pime »

Plati jeste ten termin 11/10 ja nevim nechci byt pesimista,ale z tech fotek ze 4.6.10 se mi to nejak nezda. Co 3 nevi se jeste nic je uz letak ja jsem nemohl najit nebo neco z kraje?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Prodloužená Místecká

Příspěvek od mapman »

Aktuální foto ze 7.6.:

I/56 Ostrava, Prodloužená Místecká
Autor: Vratislav Kot
Fotografií: 20 | Doručeno: 07.06.10
Obrázek

Stavba má určitě pokračovat i v roce 2011, to jestli ji do konce roku ale zprovozní, to nevím...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od vypravec »

Dnes betonáž druhého (porubského) přemostění Mariánskohorské :)
Přílohy
30062010(003).jpg
30062010(003).jpg (238.41 KiB) Zobrazeno 14872 x
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od egelebege »

Do Ostravy nejezdim tak často, ale dneska jsem se tu trochu pohyboval. Přijde mi že Ostrava má celkem slušnou infrastrukturu, ale chybělo mi nějaký propojení D1 s R56. I když jsem nechtěl, musel jsem do města. Teď tady čtu, že už se na tom pracuje a to je dobře. Jen škoda, že to nejde vyřešit nějakym obchvatem :(
tak nějak
tak nějak
os.JPG (108.05 KiB) Zobrazeno 14699 x
možná se tu už varianty řešili. Nemám bohužel dost času na pročítání celého fóra, tak mě prosím nekamenujte
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Obchvat nebude, staví se připojení D1 s R56 na exitu 361, které má být zprovozněné v listopadu. Ale stejně tam mezi novým úsekem a starou R56 pořád bude asi 700m dlouhý úsek jen s jedním pruhem na každé straně. Mělo se to stavět už loni, ale snad tam jsou problémy s peticema lidí nebo co... :roll:
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od egelebege »

To je docela škoda. To co se staví teď je super pro místní dopravu, ale pro tranzit to je zbytečný zajíždění do města
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

No, já myslím, že tolik tranzitu zas tu trasu nejezdí, Poláci můžou na východ, pokud chcou na západ, tak I/48...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od egelebege »

Tím tranzitem jsem měl na mysli spíš blízké okolí Ostravy. Např. když někdo z Hlučína ráno pojede do práce do Frýdku, tak by se mu docela hodilo vyhnout se ranní spičce ve městě. Mimochodem dneska ve Frýdku se mnou nakládal polák do Katowic. Až budou Katowice s Ostravou propojený dálnicí, kudy bude jezdit?
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od flames »

Nj, bude muset na Rudnou a odtud na D1 a modlit se, aby propojení bylo co nejrychleji hotové. Ale už to přejetí Rudné je maličkost, ve srovnání Bohumín-Katowice.

Btw. která část je zatížena peticemi? Cingrova ulice?
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Do Katowic to bude myslím rychlejší po D1, než po R48 a pak přes Polskou S1, ta není myslím dostavěná celá...
S tou peticí... nevím jistě jestli to byla petice, nebo se proti tomu odvolal odbor životního prostředí, bylo tam něco s hlukem a prašností, když se tam udělá 4 pruh... Já pořád myslel, že začnou až dostaví to krajské Centrum tísňového volání, co se staví naproti Tatranu, protože tam měli dost techniky, buňky apod... ale asi to nebyl ten pravý důvod... Jde o takový kousek a nejsou schopni se na tom domluvit... :?

Jo jinak bylo to v souvislosti s Cingrovou ulicí.
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od FlakY` »

Pravdou je, že vedle toho jsou hned domy a mě by se tam skutečně nechtělo bydlet. Už vidím jak tam budou montovat 50-ku nebo alá Hradec. :ugeek:
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od X236K »

OT: Prave jsem si updatoval Navigon a hle... prodlouzena Mistecka je jiz zanesena do map!
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od pedros »

Hlavně, že D1 byla aktualizována až skoro po půl roce... :roll:
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tohle je pro jistotu půl roku předem :D
R48 -> D48 se podařilo!
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od X236K »

D1ku jsem mel v mapach taky par mesicu pred otevrenim. Nedivil bych se, kdyby ten blazen, co tam pred otevrenim vjel do toho stanu, mel stejnou navi jako ja... BTW, podle Navigonu existuje i sjezd z kruhace na Marianskohorske v opacnem smeru, nez Severni spoj. Taky je tam D1 az do Hulina (ale nikoli az do Rikovic) a jizni cast prazskeho okruhu... funny..
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od rumpeak »

pedros píše:Do Katowic to bude myslím rychlejší po D1, než po R48 a pak přes Polskou S1, ta není myslím dostavěná celá...
S tou peticí... nevím jistě jestli to byla petice, nebo se proti tomu odvolal odbor životního prostředí, bylo tam něco s hlukem a prašností, když se tam udělá 4 pruh... Já pořád myslel, že začnou až dostaví to krajské Centrum tísňového volání, co se staví naproti Tatranu, protože tam měli dost techniky, buňky apod... ale asi to nebyl ten pravý důvod... Jde o takový kousek a nejsou schopni se na tom domluvit... :?

Jo jinak bylo to v souvislosti s Cingrovou ulicí.

Poláci z Katowic dnes jezdí po jejich silnici číslo 81 do Skoczova a dále na Těšín po S1. Myslím, že to tak zůstane i po otevření D1/A1, protože silnice 81 je velmi slušný čtyřpruh.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od Country »

X236K píše:........ BTW, podle Navigonu existuje i sjezd z kruhace na Marianskohorske v opacnem smeru, nez Severni spoj. Taky je tam D1 az do Hulina (ale nikoli az do Rikovic) a jizni cast prazskeho okruhu... funny..
Ale kruháč u ostravského Globusu tam navigon nemá :lol:
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Ostrava, Prodloužená Místecká

Příspěvek od hiob »

Usnesení Magistrátu města Ostravy - Oznámení o prodloužení lhůty pro doplnění žádosti o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby " Silnice I/56 Ostrava - prodloužená Místecká, III. Stavba" v k.ú. Moravská Ostrava.
do 31.12.2010

http://www.ostrava.cz/jahia/webdav/site ... 0/1819.PDF

vznikly obtíže při získavání podkladů, ŘDS dále prověřuje alternativní technická řešení pro zamezení šíření hluku.
Odpovědět

Zpět na „I/56“