| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Ostrava, Prodloužená Místecká http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=163&t=339 |
Stránka 12 z 25 |
| Autor: | Lenny [ 29.5.2011 19:52:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Z toho co jsem pochopil, tak buď kraj nebo soukromý investor, ale potřebuje k tomu souhlas ŘSD, které doufám bude mít rozum a nic takového nepřipustí. Je to někde vedle autobusáku. |
|
| Autor: | pedros [ 29.5.2011 20:00:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Je to zhruba v místech dnešní tramvajové zastávky Důl Hlubina. http://www.mapy.cz/#x=18.277709&y=49.82 ... se_39572_1 |
|
| Autor: | hiob [ 29.5.2011 20:19:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Bylo to i zde na fóru viewtopic.php?f=134&t=2119 pár zmínek i v rozhovu s architektem (strana 6) http://www.ostrava.cz/jahia/webdav/site ... o_2011.pdf podle mně to je myšleno někde v těchto místech (místo výstavby mostu v nové trase II/479) v bíle knize značeno jako projekt OV/K/28 Silnice II/479 Železárenská, napojení na I/56 (Předpokládané investiční náklady činí 545 000 tis.Kč) (pro zpřesnění - žádný soukromný investor, ale vedení města Ostrava se nápad v roce 2010 líbíl, takže by to platil asi MS kraj) Příloha: JedinecnyKruhak.jpg [ 184.08 KiB | Zobrazeno 4483 krát ] |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 29.5.2011 20:25:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Pokud se tohle postaví, tak výstavba prodloužené M.ístecké jako dělené čtyřpruhu byla absolutně zbytečná. Jinak je to kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil. viz http://www.youtube.com/watch?v=0DI6u050PS4&feature=related |
|
| Autor: | hiob [ 29.5.2011 20:40:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Martin z Ostravy píše: Jinak je to kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil pár citací: ... Lukáš Ženatý míní, že Pleskotův návrh je velmi zajímavý, až skoro revoluční. „Žádné výškové bariéry, město zůstane přehledné. Nebudou se stavět žádné osmimetrové podjezdy ani nadjezdy,“ ... Mimo jiné Josef Pleskot navrhuje v této souvislosti pro Ostravu velkou křižovatku – kruhový objezd, který by spojil nové či prodloužené ulice rozdělených čtvrtí v jeden celek a pomohl ostravskému centru i těm částem Ostravy, v nichž se nyní propojují Frýdlantské mosty s mimoúrovňovou křižovatkou kolem nich. ... „Kruhový objezd pomůže ostravskému centru, stejně jako částem Ostravy, které doposud propojují Frýdlantské mosty s šílenou mimoúrovňovou křižovatkou kolem nich,“ vysvětluje Pleskot. ... Co je šílenější 4 pruhový kruhový objezd nebo plnohodnotná MÚK Frýdlanské mosty? 25 metrová Karolína a hned vedle staré pece Vítkovic nevadí, ale 8m nadjezd ano ... co hluk (troubení jak v Itálii, když se ji inspirují) a exhalace z provozu kruhového objezdu - to už nikdo neřeší ... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 29.5.2011 20:44:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Ano, ano, četl jsem ten článek a taky jsem se nestačil divit. |
|
| Autor: | X236K [ 30.5.2011 8:52:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
V tomhle miste se krizeni hodi, hlavne v kontextu dlouhodobeho rozvoje, ale proboha... at je mimourovnove... klidne at tam je kruhak, ale zvednuty nad Misteckou. V tom miste nebude mit zadny negativni esteticky dopad ani tripatrova krizovatka.. |
|
| Autor: | flames [ 30.5.2011 9:20:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Z hlediska architektonického má ovšem svým způsobem pravdu, okolí a funkčnosti by to jistě pomohlo. Vám to třeba tak nepřijde, ale pro mimo-ostravské je okolí Frýdlantských mostů a napojení na Místeckou, případně dosah na Frýdeckou krapet zmatečné a nepřehledné, výjezd od Karoliny je zlo, současná dopravní infrastruktura prostě s výstavbou nové Karoliny a Tieto tower (...) musí přejít nějakou změnou, aby bylo toto ´centrum´ použitelné i pro někoho jiného, než pro pár místních. Nechtějí logicky nájezdy, podjezdy, ale rovné ploché řešení, které se nebude bít s okolním prostředím (ať už si o něm myslíte cokoliv). To stojí trochu na vodě celé, Místecká je veledůležitý tah, což se již brzo po otevření Cihelní ukáze a taktéž se ukáže, že takové podceněné malichernosti (mizerné k.o. na Marianskohorské(echt mizérie těžkého zrna) a u Slovenské(při obrovitosti k.o. směsné nájezdy) funkčnost tahu jenom sníží. Podle mě je kravina celá Nová Karolina, co už. |
|
| Autor: | X236K [ 30.5.2011 10:35:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Pokud si pamatuju, tak by k tomu kruhaci mela byt pripojena i rampa pro napojeni Vitkovicke, ktera by resila dopravni obsluznost OC Karolina, Tieto Tower atd. V uzemnim planu je to tak i naznaceno. Dokonce si matne pamatuju, ze by se tam snad nejak mely i krizovat tramvaje smerujici na Karolinu.. |
|
| Autor: | FlakY` [ 31.5.2011 13:16:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Ať tam udělají klasickou svět. křižovatku... http://www.mapy.cz/#x=18.276052&y=49.813434&z=16&l=3 Jenom jeden most a 4 nájezdové rampy... Pokud tam bude zavedena tramvajová doprava, tak tam nemusí enormně vzrůst automobilová doprava, protože stejně tam budou většinou studenti. http://www.mapy.cz/#x=18.354960&y=49.683055&z=17&l=3 Ve F-M má docela slušnou kapacitu. A na účely Vítkovic by měla bohatě stačit. |
|
| Autor: | Vladimír [ 31.5.2011 19:00:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Několik záběrů z nedávných dnů na Prodloužená Místecké. |
|
| Autor: | FlakY` [ 31.5.2011 19:18:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
fotky z 16.5. ... docela pozdě jste na ně přišel ne? Už tady jsou i novější |
|
| Autor: | maski [ 2.6.2011 8:02:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
stav ze včerejška. už se to blíží.... Příloha: 13.JPG [ 213.61 KiB | Zobrazeno 4153 krát ] Příloha: 14.JPG [ 210.45 KiB | Zobrazeno 4153 krát ] Příloha: 16.JPG [ 183.24 KiB | Zobrazeno 4153 krát ] |
|
| Autor: | hh [ 2.6.2011 8:32:07 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | I/56 prodloužená Místecká | ||||
I/56 prodloužená Místecká, II.stavba: hh: Poloviční profil cca 30.6. vypravec: a je to vůbec reálné ? Martin z Ostravy: Za sebe říkám, že ne.
|
|||||
| Autor: | Martin z Ostravy [ 2.6.2011 8:56:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Héj, tohle bude jednou erko, de facto je to erko. |
|
| Autor: | mapman [ 2.6.2011 9:32:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
No, necháme to de iure zatím tady, a až se nám povedou plánované změny, bude nejmenší problém to přesunout, mimochodem v R56 je tohle téma vedené taky, jako odkaz. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 2.6.2011 10:30:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
No tak jo |
|
| Autor: | vypravec [ 2.6.2011 15:26:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
No vypadá to nadějně. S tchánem vedeme pořád vášnivé diskuze, jestli vyřeší to propojení pod stavěným mostem, když se to má zprovonit do 30.6. Zatím to tak moc nevypadá a na tom mostě mají betonovat v létě mostovku..... |
|
| Autor: | pedros [ 2.6.2011 15:37:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Zprovozněno bude jen připojení od FM k D1. Z mostu na Českobratrské se nic prozatím připojovat nebude ani v jednom směru. Snad prý od roku 2012.... |
|
| Autor: | vypravec [ 2.6.2011 16:35:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
pedros píše: Zprovozněno bude jen připojení od FM k D1. Z mostu na Českobratrské se nic prozatím připojovat nebude ani v jednom směru. Snad prý od roku 2012.... To vím, jde mi o to, jestli to propojí právě pod tím budovaným mostem, kde je teď staveniště a jestli se pod tím mostem od 30.6 bude opravdu jezdit, když tam budou v létě betonovat mostovku...... |
|
| Autor: | pedros [ 2.6.2011 17:59:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
No předpokládám, že se bude jezdit pod mostem, jinak to propojit ani nejde, když nájezdy nebudou... |
|
| Autor: | Lenny [ 2.6.2011 18:01:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Co si letmo pamatuji, detailně jsem to neprohlížel, tak by se měla část mostovky nad I/56 betonovat jako první, byla snad již zašalováná. |
|
| Autor: | vypravec [ 2.6.2011 20:13:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Já se tam chystám sobotu, tak to projdu, nafotím a hodím sem. |
|
| Autor: | vypravec [ 4.6.2011 14:36:55 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká | ||||
Pár z dneška, vypadá to už celkem nadějně........
|
|||||
| Autor: | vypravec [ 4.6.2011 14:39:26 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká | ||
jedině pod tím mostem je to takové všelijaké.................
|
|||
| Stránka 12 z 25 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|