| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Ostrava, Prodloužená Místecká http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=163&t=339 |
Stránka 13 z 25 |
| Autor: | vypravec [ 8.6.2011 20:08:00 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká | ||
Dneska se i pod moctěm už něco rýsuje
|
|||
| Autor: | Občan [ 14.6.2011 14:26:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
...dneska pokladali obrusku...doufam, ze to stihnou do konce mesice, pocasi klukum preje... |
|
| Autor: | Občan [ 17.6.2011 18:24:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
...obrusna vrstva je jiz hotova v cele delce, dokonce i pod mostem je jiz napojena na puvodni povrch, vcetne obrub... jen provest vodorovne a svisle dopravni znaceni a muze se jezdit, doufam ze to stihnou do konce tohoto mesice a ne az po svatcich v cervenci jak je u nas dobrym zvykem... okoli stavby vypada jak na Mesici, ale to by snad nemelo nikomu vadit...stejne proc ho nejak moc upravovat, kdyz se uz, nebo teprve zhruba za rok bude dostavovat do plneho profilu...no zeby jeste Kalousek do toho zase, jako vzdycky hodil vidle, bo na Ostravu se sere a prujezdnost je provedena tak co je jeste Ostravaci chteli... |
|
| Autor: | vypravec [ 17.6.2011 20:40:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
no ono toho může chybět ještě více, co není tak patrné. Třeba mají rozdělaná svodidla,svody dešťovky z přiléhajících baráků, izolace apod. Okolí stavby vypadá hrozně a lituju lidi z těch baráků, Pivovarské restaurace apod, kteří budou jezdit po staveništi a v blátě až zaprší nebo začne zimní období. A jestli se to bude za tok dostavovat do plného profilu je otázka. Osobně o tom upřímně pochybuju. Podstatné ale je, že je to průjezdné, to je každopádně pravda. |
|
| Autor: | mapman [ 17.6.2011 21:38:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Dnes a včera jsem se v Ostravě trochu povozil a musím říct, že od mých posledních návštěv se to opět výrazně posunulo kupředu. Rozhodně si už není na co tolik stěžovat a je vidět že si to uvědomují i kolegové na krajském úřadě |
|
| Autor: | xcav8 [ 20.6.2011 7:49:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Tenhle barák je na odstřel. |
|
| Autor: | FlakY` [ 22.6.2011 0:00:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Nevím proč se to nestaví v podobném stylu jako je MO v Praze. Chápu, že to je průtah městem, ale podstatná část jde přes prům. a docela dobře obchází obytné komplexy. Horší to už je přes centrum spolu s nově budovaným úsekem. Vůbec se mi nelíbí Múk s ulicí 28. října, která je zbytečně naddimenzována a nehodí se do centra města. Původně se plánovalo kapacitní propojení s Frýdeckou ulicí, ale to je zůstalo jenom na papíře... Dnes by to nikdo takhle nepostavil, ale kdyby to stálo, tak by to byla významná tepna. http://www.mapy.cz/#x=18.279102&y=49.83 ... e_110793_1 |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 22.6.2011 8:21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Vskutku škoda, že se to nepropojilo, jednou to propojení bude chybět. Teď když se tam staví Karolína je to už asi definitivně zabité. |
|
| Autor: | hiob [ 22.6.2011 8:59:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Ona by II/479 měla byt přeložena do přiblizně této trasy, což by to projení defakto řešilo http://www.mapy.cz/#x=18.281192&y=49.82 ... 9543_1&t=o čístečně je to plánováno http://www.ssmsk.cz/kniha/0911/mapa/c38_ostrava.pdf |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 22.6.2011 9:05:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
To možná jo, ale už to není takové pěkné přímé řešení jaké by bylo v případě propojení Frýdlantských mostu s tou MÚK na Frýdecké. Každopádně chybí Ostravě celková koncepce, protože mi to přijde, že se staví tak halabala. Navíc koukám, že tam je v té knize ten kruháč na Místecké, jestli ten vznikne tak to bude totální vítězství demence v Ostravě, co se dopravní infrastruktury týče. |
|
| Autor: | FlakY` [ 22.6.2011 16:39:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Taky mi přijde, že se staví to co se zrovna hodí a neřeší se celkový plán s budoucím významem staveb. Nejspíše to bude penězi, protože Ostrava asi nikdy nebude schopna si ufinancovat sama velké stavby. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 22.6.2011 16:41:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Už proto by měla mít promyšlenou koncepci aby nevznikaly takové paskvily jak oseverní spoj, či kruháč na MÚK I/58xI/56 nebo mosty na českobratrské ústící do dvoupruhu, který stejně na 4-pruh nejde přestavět z důvodu nedostatku prostoru. |
|
| Autor: | vypravec [ 22.6.2011 19:59:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Martin z Ostravy píše: Už proto by měla mít promyšlenou koncepci aby nevznikaly takové paskvily jak oseverní spoj. Proč paskvil ? Kdyby to neblokovala ekologická sdružení a už před lety se vybrala rozumná varianta, měla dnes celá Poruba kvalitní dálniční přivadeč s prodloužením až na Mariánskohorskou a vazbou na centrum. Ulevilo by se celému tahu po 28. řijna, kde je to dneska zoufalý..... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 22.6.2011 20:24:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Tak v současně době je to paskvil, a je otázka jestli bude vůbec dokončen, pak smysl mít bude. Tedy upřesním svůj příspěvek, severní spoj I.stavba je bez II. stavby paskvil. |
|
| Autor: | Občan [ 24.6.2011 12:29:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
...vcera vecer kdyz jsem jel kolem tak jsem videl, ze provizorni oploceni staveniste Ceskobratrské (pod mostem) je v miste napojeni na starou cestu jiz odstraneno a je tam jen znacka zakazu vjezdu mimo vozidel stavby, ale vodorovné zanceni jeste neni provedeno, tak snad to stihnou 30.... |
|
| Autor: | vypravec [ 24.6.2011 13:23:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Dneska bylo z mostu Českobratrská už vidět vodorovný značení, ale celá šířka tý vozovky je rozělaná na tři pruhy žlutejma čárama |
|
| Autor: | Občan [ 24.6.2011 14:52:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
jo jo, taky jsem to pred chvilkou videl, ale neni mi to vubec jasny co s tim zamysli... |
|
| Autor: | hiob [ 24.6.2011 15:22:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
na první pohled divné, asi rezerva pro připojovací/odpojovací pruhy http://photo.uloziste.com/?fotka=48197c ... 3f7&size=0 http://photo.uloziste.com/?fotka=568b9d ... fe6&size=0 http://photo.uloziste.com/?fotka=d76b6f ... 769&size=0 |
|
| Autor: | vypravec [ 24.6.2011 17:49:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
No, zrovna ten střední pruh vypadá dost úzký..... |
|
| Autor: | jannnn [ 24.6.2011 18:59:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Dovoluji si tipnout, že to nebude víc pruhů, ale dočasné posunutí a zúžení jednoho jízdního pruhu na straně, kde se bude ještě dál stavět. Na jedné straně bude totiž evidentně nastříkán klasický bílý vodící proužek, na té druhé se pruh posune víc do středu a zúží se, aby část vozovky mohla být zabrána stavbou.. |
|
| Autor: | superhero495 [ 25.6.2011 11:01:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
včera jsem si to legálně projel:D z areálu budoucnost(do areálu se dostanete přes dočasný násep z cihelní). není žádná zákazová značka, takže se tam dá vjet a policajti nemůžou říct ani ň. ten pravý jizdní pruh směrem k D1 se za mostem, který se bude napojovat na Hornopolní spojuje v ten prostřední, takže využívaný budou ten prostřední a levý, který ještě není nalajnovaný. kdo chcete tak se projeďte, výjezd na kruháč k mariánohorské je průjezdný:D nájezd: http://mapy.cz/#x=18.276356&y=49.838702 ... %9Bsto&u=m |
|
| Autor: | hh [ 27.6.2011 8:58:26 ] | |||||
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká | |||||
Pokračování, už je povrch!
|
||||||
| Autor: | Martin z Ostravy [ 27.6.2011 9:03:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Jak to vypadá s druhou půlkou, bude dokončena příští rok? Slyšel jsem nějaké zvěsti že až 2014. |
|
| Autor: | vypravec [ 28.6.2011 6:21:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Obávám se, že 2014 je ještě celkem optimistická varianta. Při průjezdným půlprofilu je nebude nic moc tlačit k dokončení. A z druhé strany to stejně bez třetí stavby nemá až tak zásadní smysl. Prostě se pojede v dvojpruhu místo 300 metrů o pár set metrů víc...... |
|
| Autor: | flames [ 29.6.2011 7:31:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostrava, Prodloužená Místecká |
Na sjezdu z Mariánskohorské již rozmístěno všechno značení. Takže.. v pátek? To otevření je pro mě teď docela kritické a přišlo v pravý čas. |
|
| Stránka 13 z 25 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|