Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Odpovědět
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Honda »

Jízda na červenou v centru Ostravy je monitorována

OSTRAVA - uplynulých dnech byl na křižovatce Českobratrské a Sokolské v centru Ostravy instalován do třicetidenního testovacího provozu systém, který dokumentuje jízdu na červenou. Funkčnost jednotlivých zařízení byla testována do 22. listopadu, kdy byla protokolárně předána objednateli, tedy městu Ostravě.

„Zařízení jsme právě na tuto křižovatku umístili pro větší bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Ročně zde docházelo až k několika tisícům přestupků, což se potvrdilo z daného testování systému. Reagovali jsme takto na neúnosnou situaci. Systém primárně slouží k pořizování přestupkových a dopravních dat pro všechny dopravní směry a všechny jízdní pruhy zmíněné křižovatky. Jedná se především o dokumentaci jízdy jednotlivých vozidel na červenou a dále měření okamžité rychlosti vozidel. Jako nadstavbu systém kontroluje, zda projíždějící vozidla nejsou odcizená. Věříme, že postupem času dojde ke zklidnění dané křižovatky a výraznému zvýšení bezpečnosti“ řekl náměstek primátora pro dopravu Tomáš Sucharda.

Obec má oprávnění k měření rychlosti a sledování průjezdů křižovatek, kterou vykonává podle zákona o obcích, v Ostravě tedy městská policie

Systém zjištěné přestupky automatizovaně zpracovává a protokoluje, každý přestupkový dokument má identifikační a časové údaje a je archivován pro další zpracování. Přestupkové dokumenty jsou elektronicky podepsány a jejich přenos je šifrován – nelze je tedy modifikovat či zneužít. Po vyhodnocení dopravních přestupků na pracovišti Městské policie budou přestupci předání k řešení do správního řízení odboru dopravně správních činností MMO.

Podle informací Městské policie Ostrava bylo za uplynulý víkend od 24. do 25. listopadu zjištěno na křižovatce Českobratrské a Sokolské třídě celkem 44 přestupků – z toho jízda na červenou činila 24 přestupků a překročení nejvyšší dovolené rychlosti 20 přestupků.

redakce Ostrava Online

http://www.ostrava-online.cz/zpravy/jiz ... nitorovana
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od pedros »

A přibudou další, hlavně ty vysoce frekventované...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak už i do Ostravy dorazily automatické kasičky, ale držela se dlouho :(
R48 -> D48 se podařilo!
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Country »

To je zase vyhozených peněz z kapes daňových poplatníků, pak nemá státní rozpočet mít deficit 100 miliard .....
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Sponik »

myslím že tohle nejsou vyhozené peníze za měsíc provozu si trufám říct to bude zaplaceno při takové frekvenci jako je 44 přestupků za víkend
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od harmonica »

Připomínáte mi stejně naivní redaktory iTlupy.cz kteří psali podobný blábol o "výdělečných passatech" :)
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od pedros »

A co se vám na Passatech nezdá? Nejsou snad výdělečné? Já s tou křižovatkou souhlasím, lidi jezdí jak hovada, slušný člověk se nemá čeho bát.
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Country »

Dobrá, prachy vzal čert, ty se třeba časem vyberou, ale copak tady nikomu nevadí, jak nás "velký bratr" sleduje čím dál tím víc ?
Dneska namontovali sledování na křižovatku, a když to tak půjde dál, tak za pár let vám kameru "v zájmu bezpečnosti" namontují do obýváku, a za dalších pár let třeba i na záchod a do ložnice. A "velký bratr" bude sledovat, jak si to rozdáváte s manželkou ;) . A taky to bude zdůvodněno, že "slušný člověk se nemá čeho bát", že to je "kvůli těm zlým", třeba pro případ, že by vás v ložnici někdo přepadl. Přečtěte si George Orwella Nineteen Eighty-Four....
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od pedros »

Já nic číst nepotřebuji... já byl nějakou dobu v Londýně a tam jsou kamery doslova na každém rohu, radary na cestách co 1 km a nevím, že by se tam pořádaly demonstrace za nějaké šmírování... Samozřejmě na to můžu mítkaždý svůj názor, já jen vyjadřuji svůj souhlas. A pochybuju, že by mi instalovali kameru do obýváku... ;)
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Martin z Ostravy »

pedros píše:A co se vám na Passatech nezdá? Nejsou snad výdělečné? Já s tou křižovatkou souhlasím, lidi jezdí jak hovada, slušný člověk se nemá čeho bát.
Slušný člověk se nemá čeho bát, jen do chvíle, kdy ho systém označí za neslušného 8-)

K těm Passatům, ne nejsou výdělečné a ani nemají být, protože to není jejich posláním.
PČR není žádná firma, která by měla vydělávat.
R48 -> D48 se podařilo!
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Country »

pedros píše:Já nic číst nepotřebuji... já byl nějakou dobu v Londýně a tam jsou kamery doslova na každém rohu, radary na cestách co 1 km a nevím, že by se tam pořádaly demonstrace za nějaké šmírování... Samozřejmě na to můžu mítkaždý svůj názor, já jen vyjadřuji svůj souhlas. A pochybuju, že by mi instalovali kameru do obýváku... ;)
Jestli to nakonec nebude tak, že Orwella inspirovalo k myšlence o velkém bratru sledujícím vše a k napsání "1984" město Londýn ;) , kde žil ke konci svého života ..... ale v roce 1950 tam kamery na každém rohu snad ještě neměli :lol:
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od pedros »

Martin: I to se stane, ale není to o systému, když někdo jezdí jak hovado na červenou a pod... ;)
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ne, ale kamery, které zpočátku slouží dobré věci, mohou poté být použity i proti tomu, kdo si myslí, že je slušný.
I za červenou může být člověk pokutován neprávem, IT systémy nadělají spoustu chyb.
R48 -> D48 se podařilo!
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od adi88 »

Hm, takže typicky situace kdy je mokro, za mnou nalepeno další auto, blikne oranžová, člověk přidá, ale přesto křižovatkou projede sekundu po rozvícení červené rychlostí 57 kmph a už je neslušným člověkem díky hned dvěma přestupkům. Neboť nějakou toleranci tam nečekám...Loni v květnu, se mi za mokra stala o křižovatku dál (Českobratrská-Nádražní) nehoda, ten co jel přede mnou na to dupl kvůli oranžové, já to ubrzdil, neb jsem měl rychlý postřeh a dobrý rozestup, ale ten za mnou už ne. Nic se celkem nestalo, jemu upadla SPZ a mně praskla krytka na kouli od vozíku. Ale taky jsme mohli oba dopadnout hůř, jen kvůli striktním a neopodstatněným dodržováním předpisů...A je jedno čí by to byla vina, naštve to, lítat někde kolem opravy auta, navíc zdržení, komplikace s tím, že někam příjdete pozdě. A s možnými chybami systému, které zmiňuje Martin rovněž souhlasím. To, že něco mají v Londýně pro mě neznamená, že to je super. Ostatně mám poslední dobou pocit, že na světě není jediný stát, kde by nebylo více či méně věcí totálně na hlavu, takže si nedělám iluze.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jako ono to projíždění na oranžovou je obecně dost o hubu, a snažím se mu vyhýbat, protože třeba na křižovatce Horní x Plzeňská x Moravská, není žádný čas pro vyklizení.
V okamžiku, kdy se rozsvítí oranžová, naskakuje druhému směru zelená, takže když se potkají dva rychlíci je vymalováno.
Proto bych velice uvítal místo kasírovacích radarů, blikání zelené v posledních 3-5 sekundách, aby člověk věděl, že už to nemá cenu hnát, že interval končí.
Někdo říká, že k tomuto účelu slouží oranžová, ale to si nemyslím, ta by měla být jen vyklizovací.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od FlakY` »

Hlavně většina řidičů na oranžové ještě sešlápne plyn. A kolikrát se mi stalo, že já vjížděl do křižovatky na oranžovou a za mnou to pálili ještě 2 auta, která evidentně jela na červenou. Pěkný vláček :D
btw: někde jsou ty intervaly moc krátké a oranžová jen problikne
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Francis
Příspěvky: 2
Registrován: 28.11.2012 16:43:19

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Francis »

Stále stejně trapná a ubohá polemika, typická pro řidiče v CZ.
Jízda na červenou je v cizině tvrdě a nekompromisně trestána. Pokud řidič nerozezná nebezpečnost svého jednání, tak ať za to nese následky.
V CZ jsou všichni plamenní diskutéři, ale jinak jezdí příšerně. Rychlostní limity nedodržuje téměř nikdo, plná čára je jen barva na asfaltu, nepřehledné zatáčky jsou to pravé místo pro předjíždění, bezpečné odstupy jsou jen v osnovách autoškoly.
Lidičky, což jste ztratili normální soudnost. Až vás na "vaší zelené" sejme na křižovatce arogantní tupec, který červenou považuje jen za žárovku za sklem, tak Vám Vaše horlení u klávesnice bude úplně k ho...
Až se budete na invalidním vozíku (v tom lepším případě) plahočit k nekonečným soudním jednáním, kde se pouze dozvíte, že je to všechno jen vaše vina, protože jeho červená byla přece méně červenější než ta vaše zelená, tak vám to asi dojde, možná. To si pak můžete nekonečně diskutovat i o nesprávnosti monitorování křižovatek nejen v Ostravě, času na to budete mít dost.
Na červenou se nejezdí, kdo to nechápe, je ubožák.
Pěkný den všem slušným řidičům v CZ.
P.S. Hlupáci a magoři si v CZ za volantem masírují své nedozrálé ego. A policie - bezradně přihlíží a je všem pro smích. Však to taky předvedla v plné parádě s jedním blbem jménem Janoušek, a to, prosím, téměř v přímém přenosu pro 10 miliónů diváků, a zadarmo.
Kdo má SUV či 8-mi válec nad 2 tuny, je v CZ králem v džungli.
To je realita, kterou vidí okolní svět, pouze v CZ mají svou „vlastní uprděnou pravdu“!!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od Lenny »

No kdyby tomu tak bylo, jak je výše uvedeno, tak je úmrtnost na silnicích daleko větší, každý víkend bychom měli stovky mrtvých, ale ono nic. Takže na té teorii asi něco nesedí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od FlakY` »

Ostatně vymlouvat se obecně na cizinu je dost laciné, nemyslíte? Uveďte příkad, v jakém státě jsou horší tresty než u nás? A pak ještě záleží na polici jak to kontroluje a jak vysoké tresty uděluje. My víme, že ti největší vychcánkové se snaží všemožně vykroutit z trestu. V tom vidím největší slabinu našich zákonů!
zde je odkaz na video z youtube: http://www.youtube.com/watch?v=OeocfuRXI8o má to dohromady 4 části...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od harmonica »

Nově diskutijícího asi netřeba komentovat.
K tématu: Souhlasím s Martinem, taky bych radši peníze viděl v investicích na to aby se semafory řešili jako v Rakousku a řidič měl daleko větší přehled o tom v jakém úseku je zelená. A těch krátkých oranžových je všude spousta.
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
ada031
Příspěvky: 2391
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Křižovatka Českobratrská a Sokolská

Příspěvek od ada031 »

Jen pro informaci, projekt v Ostravě počítá v příštím roce se spuštěním tohoto sytému na dalších 3 křižovatkách.
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“