II/470 Ostrava, Severní spoj (dříve I/47)

Odpovědět
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

Ten nesmysl tam bohužel bude muset být, protože je to přes ten náletový les Turkov neprůchodné. Právě proto, že to musí vyustit v té Průběžné ulici, tak mi přijde logické využít toho, že se rozšíří i ta Průběžná (u Bed. Nikodéma neprůchodné, protože je to uvnitř zástavby) a vznikne nové spojení centra a výpydovky směr Opava.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Taky mně to hned při pohledu na mapu takto napadlo, ideální aby to bylo v děleném čtyřpruhu s MÚK. Napojení na B. Nikodéma, tak jak je to v územním plánu mi přijde jako blbost.
R48 -> D48 se podařilo!
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Country »

Ideální by bylo tuhle cestu vůbec nestavět. Vede totiž územím, které je přirozenou rekreační zónou pro obyvatele stotisícové Poruby. Pokud by došlo na referendum, tak by ta cesta nikdy neprošla. A rozšíření ulice průběžné ? Když jedete od DPMO, tak vlevo je sídliště, a vpravo teď dostavěli domov pro seniory a kousek dál jsou už roky postavené řadovky. To by je museli zbourat :lol: A vyústění do dvou kruháčů u Globusu ???
Ne, nejsem ekoterorista, dálnicím docela fandím, ale tahle cesta mi přijde fakt docela zbytečná.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pravda je taková, že ještě dlouho bude stačit prodloužená Rudná (až se tady dokončí), spolu s D1.
R48 -> D48 se podařilo!
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Country »

Martin z Ostravy píše:Pravda je taková, že ještě dlouho bude stačit prodloužená Rudná (až se tady dokončí), spolu s D1.
A až se protáhne R56 na Opavu, tak ten severní spoj nebude už vůbec k ničemu. Auta z opavska na FM a na dálnici směr Polsko pojedou po R56, auta z opavska na dálnici směr Olomouc pojedou po I/11 a prodloužené Rudné, a Opavská, po které dneska jezdí téměř všichni, se uvolní.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od vypravec »

No jo hoši, ale Prodloužená Rudná je vzhledem k financím asi v nedohlednu. Mělo sa začít makat v červnu a zatím ho....
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Country »

vypravec píše:No jo hoši, ale Prodloužená Rudná je vzhledem k financím asi v nedohlednu. Mělo sa začít makat v červnu a zatím ho....
Finance jak finance, ale tam přece nejsou vykoupené pozemky, hlavně v katastru Vřesiny, protože výkupní cena tam je jen zlomek výkupní ceny v sousedním katastru Poruby :evil:. Za takových podmínek by prodal jenom dement
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od vypravec »

pak ovšem nechápu tento leták :

http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... -rudna.pdf

který se tváří, jako by bylo vše ke stavbě připraveno s plánovaným začátkem v šestém měsíci 2009....
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

Country píše:
Martin z Ostravy píše:Pravda je taková, že ještě dlouho bude stačit prodloužená Rudná (až se tady dokončí), spolu s D1.
A až se protáhne R56 na Opavu, tak ten severní spoj nebude už vůbec k ničemu. Auta z opavska na FM a na dálnici směr Polsko pojedou po R56, auta z opavska na dálnici směr Olomouc pojedou po I/11 a prodloužené Rudné, a Opavská, po které dneska jezdí téměř všichni, se uvolní.

Jo, ale na R56 přes Hlučín si počkáme tak 50 let a tady by stačilo postavit 2km čtyřpruhu (od garáží po Globus) a spojení Centra + Přívozu s Opavou by bylo naprosto luxusní už po dostavené Prodloužené Rudné. Taky souhlasím, že Severní spoj je ve skutečnosti zbytečná komunikace navíc, ale když už se ta D1 prostě naprojektovala tak nesmyslně bez MÚK s Opavskou ve Svinově, tak by to prostě chtělo tu Porubu a oblast mezi Porubou a Opavou (což podle mě může dělat řekněme 150 000 obyvatel, tedy mnohem víc než Hradec Králové, který se tady řeší 2 nebo 3 MÚK)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od viky »

Severní spoj je bez napojení Poruby naprosto zbytečná stavba.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

viky píše:Severní spoj je bez napojení Poruby naprosto zbytečná stavba.
Až tak 100% zbytečná není, protože se uleví Mariánskohorské, ale souhlasím s tím, že je z 99,99% opravdu zbytečná, protože myslím, že ta je ta nejposlednější komunikace, která potřebuje ulevit. Stojím si za tím, že Severní spoj vůbec existovat nemusel, zároveň jeho MÚK s D1. Místo toho měla vzniknout MÚK s Opavskou u Svinovského nádraží. Ale když už se staví, tak mi přijde logické jeho prodloužení přes Průběžnou ke Globusu.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od viky »

rumpeak píše:

Stojím si za tím, že Severní spoj vůbec existovat nemusel, zároveň jeho MÚK s D1. Místo toho měla vzniknout MÚK s Opavskou u Svinovského nádraží. Ale když už se staví, tak mi přijde logické jeho prodloužení přes Průběžnou ke Globusu.
přesně můj názor.Žádné materiály jsem k tomu nečetl,tak by mně docela zajímalo,proč se D1 nenapojila přímo na Opavskou,tím by Poruba byla vyřešena.Laicky se tato možnost přímo nabízela,nechápu,proč se tedy místo toho staví komplikovaný severní spoj.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak se podívejte na prostorové podmínky v místě možného křížení.
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:Tak se podívejte na prostorové podmínky v místě možného křížení.
No právě,vedle je na Opavské MÚK Dubí,tak si myslím,že tam šlo něco vymyslet,na druhou stranu je podle mne taky místo,kde by se dala postavit rampa a aby nabrala výšku,než se přiblíží ke kolejím.Ale tak doufejme,že se tím někdo vážně zabýval a je relevantní důvod,že to tak není postaveno.
Ona Poruba je dost velká na to,aby měla přímý přístup na D1 A tohle je nejjednodušší způsob,jakýkoliv jiný včetně sev.spoje to už výrazně komplikuje.Stejně je trestuhodné,že není už dávno vyřešena varianta na Porubu,když je už skoro hotovo.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Určitě je to hned napadlo, pro Porubu by to bylo super v tom, že by se hned z ní lidi dostali na dálnici, co už by tak fajn nebylo, že by to používala i část Mariánek.
Ale podle mně to prostě nešlo technicky ošetřit jak tam necpat, ty další dvě rampy, protože na jedné straně nádraží na druhé obchoďák, pravda nemusel tam stát, ale stejně by to nevycházelo výškově, protože na překonání těch kolejí je to všechno moc blízko u sebe.
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:Určitě je to hned napadlo, pro Porubu by to bylo super v tom, že by se hned z ní lidi dostali na dálnici, co už by tak fajn nebylo, že by to používala i část Mariánek.
Ale podle mně to prostě nešlo technicky ošetřit jak tam necpat, ty další dvě rampy, protože na jedné straně nádraží na druhé obchoďák, pravda nemusel tam stát, ale stejně by to nevycházelo výškově, protože na překonání těch kolejí je to všechno moc blízko u sebe.
Určitě pamatuješ nedávnou přestavbu celého svinovského nádraží. mohlo se to řešit zároveň. A ten obchoďák se do územního plánu vůbec neměl povolit. Možná, že se to ale nepostavilo, protože svinovské nádraží v dnešní původní historické podobě už dávno nemělo stát a nové nádraží mělo být nebo vlastně už částečně bylo postaveno v místě té spojovačky svinovských mostů a nádraží. (Ten tunelonadchod nebo co to bylo byla první stavba nového nádraží, ale po pádu režimu už nebylo průchodné sbourat historickou budovu.).

Určitě ale ta MÚK řešit šla, celá dálnice mohla být o pár metrů dál směrem na Novou Ves a úplně v pohodě by se vlezl kolektor i na druho stranu. Rampy by pak byli na mostech podobně jako třeba na budoucí slovenské D3 v Čadci. Že by to vyšlo dráž je jasné, ale pořád ještě mnohem levněji než MÚK o kilometr dál + celý zbytečný severní spoj. Podle mě za tím spíš stojí nějaké silné lobby majitelů doposud zatím naprosto bezcenných pozemů někde u MCHZ, kteří mají nějaké plány s logistickými centry nebo něčím podobným. Celá Opavská je dostatečně kapacitní a podle mě i dost bezpečná (zábradlí uprostřed tramvajové trati celkem vylučuje chodce ve vozovce a kolizní tramvajové pstrůvky už jsou dnes velmi dobže vyřešeny zábradlím a možností přeít jen na přechodu.)
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Country »

Z Opavské se dá sjet do Dubí na komunikaci souběžnou s D1, a mne velmi překvapilo, že tato komunikace nebyla napojena na MUK D1xRudná. :x Tudy by se dalo luxusně sjet z D1 na Opavskou. Dneska, když přijedete po D1 a chcete se dostat třeba k Tescu, tak musíte objet prakticky dokola ten kruháč a sjet směrem na Polanku, pak se otočit a jet přes Svinov, kde se motají chodci ... A stejně, když chcete k Tescu dojet od Shopping parku. Přímý sjezd z Rudné na Svinov zrušili, a tak zbývá zase jen ten idiotský kruháč. Nejdřív to stupidně vyprojektovali a pak s velkou slávou zrealizovali.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Takže to shrňme, bylo by to technicky náročné, tedy drahé dále tam určitě sehráli roli určité zájmy, které zmiňoval country, ale podle mně je všechno zapříčeno tím, že se jelo podle starých plánů, které viděli svět trochu jinak a proto máme severní spoj, tedy jeho první etapu s tím, že není jisté, jestli bude mít pokračování => paskvil.
To s tím sjezdem z Dubí je smutné, taky mi to vadí, je to nedomyšlené.
A ještě jedna věc, bylo by to moc blízko s MÚK Rudná.
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od viky »

Martin z Ostravy píše:Takže to shrňme, bylo by to technicky náročné, tedy drahé dále tam určitě sehráli roli určité zájmy, které zmiňoval country, ale podle mně je všechno zapříčeno tím, že se jelo podle starých plánů, které viděli svět trochu jinak a proto máme severní spoj, tedy jeho první etapu s tím, že není jisté, jestli bude mít pokračování => paskvil.
To s tím sjezdem z Dubí je smutné, taky mi to vadí, je to nedomyšlené.
A ještě jedna věc, bylo by to moc blízko s MÚK Rudná.
Kdyby byl ten kolektor z Dubí na Rudnou,tak nebylo co řešit.Jenomže na tom kruháku není prostor mezi Rudnou a rampou na Bohumín,ikdyž při projektování to šlo určitě řešit.Co už teď
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:Takže to shrňme, bylo by to technicky náročné, tedy drahé dále tam určitě sehráli roli určité zájmy, které zmiňoval country, ale podle mně je všechno zapříčeno tím, že se jelo podle starých plánů, které viděli svět trochu jinak a proto máme severní spoj, tedy jeho první etapu s tím, že není jisté, jestli bude mít pokračování => paskvil.
To s tím sjezdem z Dubí je smutné, taky mi to vadí, je to nedomyšlené.
A ještě jedna věc, bylo by to moc blízko s MÚK Rudná.
Tak pozor D1 zde prochazí městem, kde máš v normě menší povolenou minimální vzdálenost mezi MÚK. A taky to všechno šlo řešit ještě tak, že komunikace na Dubí mohla být takovým ostravským kolektorem mezi MÚK s Rudnou a MÚK s prodlouženou Místeckou (s dnešní MÚK s Opavskou), kde mohla ústit na místní megakruháče. Poruba mohla být napojena na D1 v obou směrech vlastně docela luxusně (v podstatě něco podobného jako je v Katovicích)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od martini »

Neznám přesně místí reálie, ale napadla mě tato věc, čistě teoreticky: http://www.mapy.cz/#mm=Z@dm=141785568+1 ... 92576@z=13

Btw: Nejlevnější řešení by asi bylo doplnit rampu Rudná - Bílovecká a z Opavské jezdit Bíloveckou na MÚK Rudná, ovšem jak říkám, neznám to místo vůbec, takže nedokážu soudit dopady např. na provoz na Bílovecké...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od flames »

No nevím, esli by klaplo stavět cestu přes elektrárnu a navíc takové řešení by znamenalo zásadní změny na svinovských mostech, protože ta spodní křižovatka (sjezd z Opavské a následné odbočení doleva) je už teď docela protivná...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Prostě a jedno duše v naších hlavách by to šlo, ale v těch co o tom rozhodují ne. :) Navíc už je upečeno, takže nám nezbývá než sníst, co nám upekli "dobrého" :)
Mně by jen zajímalo, kdy přesně to otevřou?
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:Prostě a jedno duše v naších hlavách by to šlo, ale v těch co o tom rozhodují ne. :) Navíc už je upečeno, takže nám nezbývá než sníst, co nám upekli "dobrého" :)
Mně by jen zajímalo, kdy přesně to otevřou?
No to samozřejmě ano, ale podiskutovat si o tom musíme, ne? :lol:
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/47 Severní spoj (Ostrava)

Příspěvek od pp21 »

Martin z Ostravy píše:Mně by jen zajímalo, kdy přesně to otevřou?
Ve stejnej den jako D47, takže 24.11.2009.
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“