III/4785 prodloužená Bílovecká

Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od Country »

Prodloužená Bílovecká pomůže řidičům i lidem z Ostravy-Svinova

Středa, 2. 12. 2015, 12:57 - OSTRAVA - Prodloužená Bílovecká je hotova. Práce na zhruba jeden a půl kilometru dlouhé spojnici k dálnici D1 odstartovaly v říjnu roku 2013. Stavba, která ulehčí život řidičům i obyvatelům městské části Ostravy - Svinova, si vyžádala kolem sta milionů korun.
„Celkové náklady na celou stavbu, která zahrnuje tři mosty, veřejné osvětlení, protihluková opatření i nové chodníky, činily zhruba 107 milionů korun. Na stavbu se kraji podařilo získat dotace z Evropské unie. Ty pokryjí 85 procent celkové částky, 21 milionů dofinancoval kraj ze svého rozpočtu, téměř jeden a půl milionu korun poskytlo město Ostrava," říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.
Nový úsek prodloužené Bílovecké se napojuje u kruhového objezdu v přednádražním prostoru Ostravy-Svinova, vede podél železniční trati směrem na Polanku nad Odrou, protíná mimoúrovňově Rudnou ulici a napojuje se na přivaděč k dálnici D1 z Polanecké ulice. Zhotovitelem stavby, kterou připravila Správa silnic Moravskoslezského kraje, byla společnost SDS EXMOST, s. r. o.
„Spojnice k dálnici odkloní nákladní dopravu mimo bytovou zástavbu Ostravy-Svinova, takže se v této městské části sníží hluk i prašnost. Řidičům se zase díky stavbě zkrátí čas průjezdu a celkově se zvýší dopravní bezpečnost,“ sdělil Daniel Havlík, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

http://www.ostrava-online.cz/zpravy/pro ... vy-svinova
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od Lenny »

Až teď mi došel význam této stavby. Bude mi sloužit jako náhrada za MÚK s Opavskou a zkrátí mi cestu do Poruby. Už nebudu muset sjíždět v Klímkovicích anebo se motat přes Severní spoj. :ok:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od rumpeak »

Lenny píše:Až teď mi došel význam této stavby. Bude mi sloužit jako náhrada za MÚK s Opavskou a zkrátí mi cestu do Poruby. Už nebudu muset sjíždět v Klímkovicích anebo se motat přes Severní spoj. :ok:
Význam stavby mi spíš došel, když jsem si přečetl, kolik ten kousek cesty stál. Od Brna to bude pořád do Poruby výrazně rychlejší a kratší přes klimkovický Exit, Do staré Poruby od Bohumína jednoznačně přes MÚK Rudná x D1 a pak na Rudné Existem Svinov a ulicemi "Nad Porubkou" a pak dle libosti po "Francouzké" nebo "Porubské". Pro 7. a 8. obvod je jediné řešení okamžitá dostavba Severního spoje. Dopravně tahle stavba neřeší naprosto nic. Ve Svinově kousek od současné Bílovecké ulice pracuji a věřte mi, že doprava tady není žádná katastrofa. V Ostravě je nejmíň 30 ulic se silnějším provozem. Jediným významem této stavby opravdu bylo ji pořádně předražit a zajistit si nějaký ten cashback.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od evilcleaner »

:lol: :lol:
no a teď zpátky do reality:
projektovaná cena: 160,5 mega bez dph
https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/411521
vysoutěžená cena: 76 mega bez dph
https://www.softender.cz/msk/em4?servic ... 20227/2012
celkové náklady: 107 mega s dph (84 bez dph)

sds exmost na tomto skvělém podniku projela asi 10 mega.

kde je ten cashback? :crazy:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od rumpeak »

Tak dneska poprvé projeto. Podle předpokladů cesta duchů, jen na konci vjížděl v protisměru od Svinovského nádraží kamion ostravské mlékárny Kunín.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od Country »

Projel jsem to včera od kruháče Rudná x dálnice k nádraží, a hned u odbočky tady http://mapy.cz/s/nos2 jsem měl pocit, že tam chybí značení kudy vede hlavní .... ale možná jsem to přehlédl, už byla tma.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: III/4785 prodloužená Bílovecká

Příspěvek od rumpeak »

Při současné rekonstrukci mostů na Rudné se provoz na tehle komunikace zvýšil o stovky %. Při nemožnosti najet na Rudnou přes ulici "Nad Porubkou" je to teď nejrychlejší cesta z Poruby na Rudnou. Takže mé úvahy o zbytečnosti této stavby se ukázali býti liché.
Odpovědět

Zpět na „Moravskoslezský kraj“