uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Odpovědět
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od adamos »

na dopravniinfo.cz jsem se podíval na seznam všech dopravních omezení, to nejstarší je z roku 2006:
dopravniinfo.cz píše:I/121 , most e.v. č. 121-022 mezi obcemi Nazdice a Střelítov : Dopravní uzavírky a omezení
Překvapilo mě, že je někde už 4 roky přerušená silnice 2. třídy. Tak dlouho, že se uzavřený most dostal i na ortofotomapu. :kladivo: :kladivo: :kladivo:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od jonáš »

No kdybyste měl čerstvou, zjistíte že se pod tim a kolem rube koridor, o kus dál vjezd do tunelu, a nějakej novej most už tam byl snad i postavenej, ale museli ho zas sundat protože se nepoved .. jestli to teda byl tenhle. Těžko zachovat most na dvojce, když pod nim nezůstal kámen na kameni 8-)
Přeložka a zdvojkolejnění viz mapa.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

Ten novej most je provizorka pro účely stavby... Místní to objížděj myší dírou o kousek dál. Jinak je to celý jen a jen o neschopnosti kraje, teda spíš o tom, že peníze dávaj do nesmyslů jako poplatky a žákovský jízdný zdarma. Hodně se o tom napsalo na Káčku v diskuzi o koridoru.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

jonáš píše:, a nějakej novej most už tam byl snad i postavenej, ale museli ho zas sundat protože se nepoved .. jestli to teda byl tenhle.
To bylo někde mezi Bystřicí a Benešovem. Tady se v rámci stavby udělal novej most do Nazdic o kousek dál nad stanicí.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od jonáš »

A ten starej kameňák, co nově izolujou a pietně rekonstruujou, tam někde byl z vlaku vidět taky http://benesovsky.denik.cz/multimedia/g ... 35287.html
A nevim co je tam "o neschopnosti kraje" když koridory včetně vyvolaných investic staví SŽDC.

Tak ten špatnej most byl asi tady, polňačka byla zřejmě povýšena http://www.mapy.cz/#mm=TTtTcP@x=1336532 ... 69792@z=13 .. taky prima práce 8-)
Jak jistě víte, silniční most z Jírovic do Mokré Lhoty měl být v září otevřen, ale došlo k prohnutí mostovky, takže byla rozřezaná a snesena. A bude se stavět nová. Aspoň že opěry zůstaly.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

V tý odkazovaný galerii je starej kamennej most jedinej, a že by byl "rekonstruovanej" jsem si nějak nevšiml. To je právě ten, co je od roku 2006 zavřenej pro havarijní stav. A patří kraji. A protože koridor se pod něj vejde, žádná vyvolaná investice ze strany SŽDC týkající se tohodle mostu, neni potřeba. Jasný? ;)
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od jonáš »

Nejasný, vojíne Mauglí. Když se něčemu vymazávaj spáry a dělá nová izolace, přičemž se snese vozovka a zábradlí, aniž by se zboural oblouk, tak to holt pro naprostýho laika jako rekonstrukce vypadá, a protože se tam kolem i zpevňuje a obezdívá zářez, možná to se stavbou koridoru maličko souvisí. Jinak jsem měl pocit, že tam kousek vedle patlaj i novej betoňák, tak ňák, ale jel jsem tam naposled už v září. Jestli je to věc kraje tak jim to stejně pískat nebudu 8-)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

Ježišmarja, to je hrozný, když člověk, co má snad nejvíc příspěvků na fóru, musí mít dycky pravdu... :D :lol:

Takže speciálně pro generála jonáše jsem si dal tu práci a našel fotky z roku 2006, od těch dob ten most vypadá furt stejně: http://www.4koridor.cz/storage/simba/NAZDICE-most/.

Jo a ten betoňák se skutečně dělal o kousek dál nad stanicí, už jsem o tom psal o kousek vejš, jen je tam chybka, ten není do Nazdic, ale do Beztahova.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od jonáš »

Odtud je to možná jasnější.
http://www.4koridor.cz/storage/simba/NA ... /index.htm .. čtyři nebo pět let, to už je jedno 8-)

Majkii: dík, ale už jsem si to našel taky. To ste sem moh dát ten odkaz rovnou, místo těch výkřiků "Jasný, jasnýý" který bohužel nemaj pro ostatní žádnou informační hodnotu ;-)

Předpokládám že se tim nikdo z kraje nezabejval hlavně proto, že se tam bude kopat koridor a pak se uvidí. Což se žákovskym jízdnym moc nesouvisí, proč nákladně opravovat most, jehož budoucnost je nejistá, stejně tam to vpravo-vbok/vlevo-vbok nemá na dvojce co dělat.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

Právě že s těma penězma to souvisí dost, na K-Reportu o tom psal (to se mi teď s dovolením už hledat nechce :) ) i insajdr ze SŽDC, že kraj už má několik let připravenej projekt na novej šikmej most (takže konec cik-cak), jediný na čem to vázne, jsou prej peníze...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od jonáš »

Dejme tomu, ale nedivil bych se, kdyby se s tim svezlo i větší přetrasování té dvojky, třeba i s využitim opuštěný stopy starý tratě u Heřmaniček. A do Nazdic-Durdic místní obsluha dál myší dírou od kamenolomu, když už je to vyjetý, nebo reko kameňáku nebo to protáhnout mezi lomem a tratí na ten dolní most. Čili (jen názor) že nemusí být záměrem stavět novej most zrovna v místě starýho. Původní dojem z vlaku byl taky jasnej, že je ten starej zakonzervovanej pro reko, až nebude hrozit nějaký hnutí opěr, ale holt bez znalosti historie. 8-)
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Jarda Š. »

Ona tam byla zřízena objížďka "myší dírou" http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133494 ... 23712@z=15 , ale nevím, jestli momentálně funguje nebo je v souvislosti se stavbou IV. ŽK uzavřena i ta.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od martini »

Vždyť aktuálně je ve výstavbě pouze Benešov - Votice. Tohle mi přijde že je až na úseku IV. koridoru Votice - Sudoměřice, která se však nestaví. Možná nějaké havarijní zbezpečovací přípravné práce, ale...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od -xdas- »

martini píše:Vždyť aktuálně je ve výstavbě pouze Benešov - Votice. Tohle mi přijde že je až na úseku IV. koridoru Votice - Sudoměřice, která se však nestaví. Možná nějaké havarijní zbezpečovací přípravné práce, ale...
Hranice úseku Benešov - Votice a úseku Votice - Sudoměřice je jen pár metrů od tohoto nadjezdu směr Sudoměřice. ;)

Zde je fotka onoho místa, provizorní přemostění, za ním torzo mostu, pohled směr Sudoměřice. Místo pro dvě koleje tam je, ale při výstavbě úseku Tábor - Doubí u Tábora byly rekonstruovány všechny objekty nad tratí, i ty které nebylo potřeba rozšiřovat.

http://4koridor.cz/storage/votice/6-201 ... /index.htm
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Jarda Š. »

martini píše:Vždyť aktuálně je ve výstavbě pouze Benešov - Votice. Tohle mi přijde že je až na úseku IV. koridoru Votice - Sudoměřice, která se však nestaví. Možná nějaké havarijní zbezpečovací přípravné práce, ale...
Ano, rozhraní staveb je před táborským zhlavím Votic, tj. kousek za tím mostem (ve směru od Tábora). Asi proto byla oprava mostu na několik let přerušena, aby se to náhodou nemuselo při stavbě Sudoměřice-Votice zase předělávat.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od Majkii »

Tak se prý začal stavět nový most! Viz K-Report.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
arnold
Příspěvky: 51
Registrován: 22.6.2010 9:35:51
Bydliště: u D10 nedaleko Mladé Boleslavi

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od arnold »

Tak jak to vypadá s novým mostem u Nazdic? Před časem jsem někde četl, že by se měl kolem 20. 8.2011 otevírat. Ví někdo víc ?
arnold
Příspěvky: 51
Registrován: 22.6.2010 9:35:51
Bydliště: u D10 nedaleko Mladé Boleslavi

Re: uzavírka nadjezdu II/121 Nazdice - Střelítov

Příspěvek od arnold »

Most u Nazdic je v provozu, dnes jsem po něm jel. Zatím je tam semafor, dodělávají ještě zábradlí na straně k Nazdicům,
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“