I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Odpovědět
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Myčák »

Už se to vleče dost dlouho. Jsou hotové vlastně jen dva kousky. Nevíte někdo, jestli se s tím nějak pohne? Benešov je doslova zahlcený auty, nové kruháky se nestaví, všude jsou vyjeté koleje a nic se neděje. :|
Naposledy upravil(a) Myčák dne 7.8.2013 17:02:44, celkem upraveno 1 x.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od siesa »

Co presne myslite, Mycaku?? Benesov preci v hlavnim smeru (I/3) obchvat ma jiz od nepameti...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od jonáš »

A brzo bude mít ještě jeden, trochu vzdálenější od města ;-)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od JirkaS »

jonáš píše:A brzo bude mít ještě jeden, trochu vzdálenější od města ;-)
Brzo?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od jonáš »

Z geologickýho hlediska určitě ;-) a z hlediska historie dotčenýho městyse asi taky.
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Myčák »

Ne ne, Benešov má z obchvatu jenom dva kousky. Jeden je jižně, kde vede de facto od E55 až k továrně Baes a druhá část je od bývalého TIR parkoviště k Penny. Můžu přidat mapku, pokud je zájem.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od adamos »

Myčák píše:Ne ne, Benešov má z obchvatu jenom dva kousky. Jeden je jižně, kde vede de facto od E55 až k továrně Baes a druhá část je od bývalého TIR parkoviště k Penny. Můžu přidat mapku, pokud je zájem.
Mapka bude fajn, třeba to i pochopím :)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Myčák »

Obrázek
Vytvořil jsem tedy mapku. Už chápeš? ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Lenny »

siesa píše:Co presne myslite, Mycaku?? Benesov preci v hlavnim smeru (I/3) obchvat ma jiz od nepameti...
Již od roku 1947 má Benešov obchvat, který město pohltilo.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Vizi »

Autor přípěvku má na mysli obchvat, který odvede z města dopravu směrem od I/3 k II/110 a II/112. Z něj je hotovo pouze propojení obou dvojek na východě města, nicméně k nim se dá dostat pouze přes město.
Mám pocit že jsem někde četl, že tu stavbu zbrzdily změny v projektu, že snad původně měl být ten obchavt veden jinudy než je nyní plánováno.
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Myčák »

Vizi píše:Autor přípěvku má na mysli obchvat, který odvede z města dopravu směrem od I/3 k II/110 a II/112. Z něj je hotovo pouze propojení obou dvojek na východě města, nicméně k nim se dá dostat pouze přes město.
Mám pocit že jsem někde četl, že tu stavbu zbrzdily změny v projektu, že snad původně měl být ten obchavt veden jinudy než je nyní plánováno.
Přesně toto mám na mysli. :) Myslím, že si každopádně ještě hodně dlouho na zbytkové části obchvatu počkám...
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: Obchvat Benešova

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Původně jinudy ani jít nemohl: východně od Benešova je Kavčák, neboli (bývalé) cvičiště ČSLA (za Husáka nedotknutelné) a další trasování bývalo tudíž mohlo být až kolem Dlouhejch Polí, což bylo v té době nepředstavitelené. Z té doby pocházejí ony dva hotové segmenty: z Marjánovic k bejvalýmu šmelcu v Černym Lese a od Flusárny k bedrčský silnici. Mezikus kolem koupadel a hlavně zpětné napojení na přeložku zadem za Červenejma Vrškama se už nedokončilo. A asi už nikdy nedokončí.
---
Zrušenej Kavčák je dneska brownfield, do kterého ÚP Benešova vkládá velké rozvojové naděje a nově je plánovaná spojnice mezi přeložkou a vlašimskou silnicí skutečně až kolem Dlouhejch Polí, s napojením na přeložku až skoro někde v Tužince. Jenže s jižní větví (od vlašimské silnice na Bystřici) se už jaksi nepočítá.
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: 1/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Myčák »

Viz příloha. To jsem na to zvědavej, takhle už se začínalo "stavět" už mnohokrát.
Přílohy
5+2.png
5+2.png (75.25 KiB) Zobrazeno 27930 x
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: 1/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Myčák »

https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 80308.html
Část článku je věnován přímo části chystaného obchvatu BN.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Třída silnice se značí římskými číslicemi, nikoliv arabskými. V názvu tématu upraveno.
R48 -> D48 se podařilo!
Myčák
Příspěvky: 52
Registrován: 10.5.2012 10:49:23

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Myčák »

Bylo vydáno představení návrhu územní studie pro lokalitu CVI. Sladovka, Benešov. To souvisí i s obchvatem, který má vést v těchto místech :arrow: http://www.benesov-city.cz/vismo/dokume ... 9&p1=39549
chemer
Příspěvky: 275
Registrován: 19.9.2011 10:45:08

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od chemer »

Severovýchodní obchvat Benešova dostal od kraje zelenou
Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 9C-wkeAVAw
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Aram96 »

https://zdopravy.cz/rada-stredoceskeho- ... ch-127210/
Ty dva kruháče vedle sebe zase vymyslela nějaká hlava mazaná. :roll: Když už musí být kruháč na I/3, tak popravdě ani nechápu dvojí napojení obchvatu do té velké OK, ale to se nechám rád přesvědčit, že je to potřeba kvůli kapacitě. Ale "rozbije" to bypass z Benešova, IMHO víc škody jak užitku. Celý ten projekt SV obchvatu v tomto místě by se hodilo překopat.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Saljack »

Aram96 píše:https://zdopravy.cz/rada-stredoceskeho- ... ch-127210/
Ty dva kruháče vedle sebe zase vymyslela nějaká hlava mazaná. :roll: Když už musí být kruháč na I/3, tak popravdě ani nechápu dvojí napojení obchvatu do té velké OK, ale to se nechám rád přesvědčit, že je to potřeba kvůli kapacitě. Ale "rozbije" to bypass z Benešova, IMHO víc škody jak užitku. Celý ten projekt SV obchvatu v tomto místě by se hodilo překopat.
Ať klidně na tom obchvatu jsou dva kruháče to nikomu asi nevadí, ale ať s tímhle ihned zruší tu OK na I/3, protože nedává smysl aby tam byla "MÚK" a pak ještě OK. Fakt by mě zajímalo co za exota tohle vymyslel a proč se minimálně ten podjezd pod I/3 neudělal rovnou s výstavbou OK. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je plýtvání penězi a přidaná hodnota je 0 spíš naopak. Celý tenhle koncept na Červených Vršcích je úplně na hlavu. A přitom tam původně měla být normální MÚK. A Ať to hlavně už nepřekopávají nebo dalšího exota napadne, že není třeba podcházet I/3 a napojí II/112 rovnou na tenhle OK.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od ZBmaster »

:D Tady to vypadá jako by měl někdo zájem aby úsek PHA - Bene se dal projet co nejhůře.
Kolony kvůli stavbě kruháku, kolony kvůli stavbě podjedu, kolony kvůli stavbě zahloubení, kolony protože kolony atd... :crazy: :crazy: :crazy:
ALe obchvat BENE by se fakt hodil, průjezd Benešovem stojí za to.... protože je neustále uzavřený kvůli rekonstrukcím :D :D
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3, II/110 a II/112 (obchvat Benešova)

Příspěvek od Aram96 »

Saljack píše:
Aram96 píše:https://zdopravy.cz/rada-stredoceskeho- ... ch-127210/
Ty dva kruháče vedle sebe zase vymyslela nějaká hlava mazaná. :roll: Když už musí být kruháč na I/3, tak popravdě ani nechápu dvojí napojení obchvatu do té velké OK, ale to se nechám rád přesvědčit, že je to potřeba kvůli kapacitě. Ale "rozbije" to bypass z Benešova, IMHO víc škody jak užitku. Celý ten projekt SV obchvatu v tomto místě by se hodilo překopat.
Ať klidně na tom obchvatu jsou dva kruháče to nikomu asi nevadí, ale ať s tímhle ihned zruší tu OK na I/3, protože nedává smysl aby tam byla "MÚK" a pak ještě OK. Fakt by mě zajímalo co za exota tohle vymyslel a proč se minimálně ten podjezd pod I/3 neudělal rovnou s výstavbou OK. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je plýtvání penězi a přidaná hodnota je 0 spíš naopak. Celý tenhle koncept na Červených Vršcích je úplně na hlavu. A přitom tam původně měla být normální MÚK. A Ať to hlavně už nepřekopávají nebo dalšího exota napadne, že není třeba podcházet I/3 a napojí II/112 rovnou na tenhle OK.
No tak samozřejmě, že nejvíce nesmyslná je ta OK na I/3. Jenže ta je jaksi postavená, tak jsem se snažil pochopit logiku těch dvou dalších. Z toho jeden chápu, kvůli mnoha připojením.

Znovu, samozřejmě, že OK na I/3 je absolutní nonsense, když se stejně postaví MÚK, resp. most a dokonce i dvě větve. Tohle prostě zase vymyslelo nějaké individum, kterému plynulost provozu nic neříká. Radši tam postaví 2-pruhovou OK. :crazy:
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“