Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kraje

votas007
Příspěvky: 69
Registrován: 24.12.2019 22:27:08
Bydliště: Mezi D1, D3, (I/3), I/19

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od votas007 »

Nejen že obchvat Lukavce napojí místní dřevařský závod, ale také zemědělské družstvo s obtížnými traktory. Při pohledu do mapy je patrné, že chybí prvotřídka Čáslav Tábor. Objížděči mýta tuto trasu jezdí přes Pacov a Čechtice. Často přespávají na parkovišti u DDL Lukavec. Tato trasa je výhodná při ucpané I/3. Vyzkoušeno příbuznými, co jezdí z JČ na D1. Kraj Vysočina se umí dobře postarat o své páteřní komunikace. Jen tak dál.
votas007
Příspěvky: 69
Registrován: 24.12.2019 22:27:08
Bydliště: Mezi D1, D3, (I/3), I/19

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od votas007 »

Obchvat Salačovy Lhoty dnes zprovozněn
http://regiony.mnoho.info/lukavec/obchv ... covy-lhoty
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od Majkii »

To mi připomíná, že nedávno byla vypsána soutěž na úsek II/128, II/150 Lukavec - hr. kraje
wazer.cz
Pište česky, prosím!
votas007
Příspěvky: 69
Registrován: 24.12.2019 22:27:08
Bydliště: Mezi D1, D3, (I/3), I/19

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od votas007 »

Ano. Přípravné práce mají začít ještě letos. V příštím roce má stavba plynule navazovat na obchvat Lukavce.
Zde ještě další článek ze Salačovy Lhoty https://vysocina.rozhlas.cz/sklenicky-s ... at-8515895
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od _jan91 »

Ještě by mohli zahájit lesní úsek mezi Lukavcem a Salačovkou. Dále na jih u Pacova se mění územní plán a vedení trasy kvůli zachování aleje. Škoda, že to neprotáhnou až na I/19...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od Majkii »

Lukavecký zpravodaj:

ZPROVOZNĚNÍ ČÁSTI OBCHVATOVÉ KOMUNIKACE
Od 8. července dojde k zprůjezdnění první části obchva-tové komunikace od „vyklantické“ křižovatky směrem na Pacov. Současně dojde k uzavření křižovatky u DDL směrem na Mezilesí z důvodu provádění stavebních prací spojených s novým napojením na stávající komunikaci. Zůstane zachován sjezd na parkoviště DDL.
Nutno dodat, že Smlouva o dílo s něčím podobným nepočítala. To, že se nebudeme muset dostávat směrem na Pacov a zejména pak do DDL po delších objízdných trasách je jen díky vstřícnosti Kraje Vysočina a zejména zhotovitele, firmě SWIETELSKY stavební, s.r.o., které se podařilo tento úsek za tímto účelem včas dokončit a předčasně zprovoznit.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kra

Příspěvek od _jan91 »

Jojo, můžu potvrdit, dnes jsem tudy jel a byl jsem příjemně překvapen. Už se i rozjela stavba úseku mezi Čáslavskem a Lukavcem. Každopádně to vypadá trochu zvláštně, když se staví takový relativně velkorysý obchvat "jen" v S7,5 a na silnici s tak malým provozem. Škoda jen, že aby to mělo větší smysl, tak by musel pokračovat SČK s úpravou II/150 směrem k D1.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kraje

Příspěvek od zesp »

Průjezd po novém obchvatu Lukavce včetně zrekonstruovaného úseku sil. II/128 do Čáslavska:

https://youtu.be/faRc3bk0EKY
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kraje

Příspěvek od prof2 »

Dnes jsem jel poprvé po tomto úseku směrem na jih a byl jsem mile překvapen až šokován tím, jak se zlepšila už úroveň silnice II/150 hned od hranice kraje Vysočina a dále silnice II/128 z Čáslavska k obchvatu samotnému. Na rozdíl od rekonstrukce silnice II/126 se měnila i stopa komunikace - prostě když se chce, tak to jde. Naneštěstí úsek od Čáslavska do Pacova trpí stejným neduhem jako II/126 - dobré zrekonstruované úseky se střídají se starými špatnými. Přijde mi škoda, že není lepší koordinace mezi kraji, protože stávající úsek II/129 od začátku na I/19 k Pacovu, dále zrekonstruovaná II/128 včetně obchvatu Pacova, zrekonstruovaná II/150 od hranice mezi Středočeským krajem a Vysočinou, stávající II/150, II/339 a zrekonstruovaná II/126 - notabene kdyby se na posledních třech vypsaných odstranily nějaké bodové závady a postavily některé obchvaty - by byla zajímavá komunikace pro cestu z Jižních Čech do Pardubického, Hradeckého či východní části Středočeského kraje.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kraje

Příspěvek od kik »

Cestou na dovolenou do Svaté Anny u Zvíkova jsem zkusil v Čáslavsku uhnout na Pelhřimov místo pokračovat rovně po II/150 na Načeradec a až se dodělá úsek mezi Lukavcem a Salačovou Lhotou (což už v plánu, myslím, je) tak to bude velmi dobrá alternativa pro naše výlety do Tábora. Dále by to chtělo ještě na II/336 (což je ale Středočeský kraj) opravit úsek od křížení s II/126 po konec Budy a bude to paráda.
Ano, přijemně mě také překvapila zrekonstruovaná II/150 od cca Práchňan do Čáslavska, bohužel nevím v jakém stavu je její pokračování na Načeradec. Tam se místy - hlavně už zase ve středních Čechách blížila svým stavem ke komunici 3. a nižší třídy.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Modernizace silnice II/128 Pacov - Lukavec - hranice kraje

Příspěvek od prof2 »

kik píše: 24.8.2023 15:00:52 bohužel nevím v jakém stavu je její pokračování na Načeradec. Tam se místy - hlavně už zase ve středních Čechách blížila svým stavem ke komunici 3. a nižší třídy.
Potvrzuji. Jel jsem tam před tuším dvěma lety do Načeradce, pak jsem uhnul na II/137. Povrch naprosto bezproblémový, ale ta šířka a zatáčky se opravdu podobají víc III. třídě. Jak tohle vůbec mohla být takových let I. třída?
Odpovědět

Zpět na „Kraj Vysočina“