I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Třanovice (D48) – Třinec – Jablunkov – Slovensko
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Na stránkách dalnice-silnice.cz jsem se dočetl, že byla v červnu 2009 vypracována studie proveditelnosti této stavby, jaké jsou její závěry?
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: R67 D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od rumpeak »

taky by mě to zajímalo - když jsem někdy před 15 lety dělal Autoškolu, tak se o ní mluvilo a já jsem tehdy myslel, že za 2, za 3 roky budu jezdit - no dnes už vím, že po ni nebudu jezdit ani za 2, za 3 roky od dnešního dne :-(
ostravsky juzek
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2009 16:07:19

Re: Informační letáky ŘSD

Příspěvek od ostravsky juzek »

Muze mi nekdo poradit kde najdu starsi informace o vystavbe silnic a dalnic atd.z webu rsd.cz(rubrika Stavime pro Vas).Zajima me konkretne krizovatka Vrbice na D47(D1).Dekuji za pomoc
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Informační letáky ŘSD

Příspěvek od hiob »

o D47 je něco zde
http://www.rsd.cz/
Silniční a dálniční síť / Dálnice
Publikace o projektu D47
ostravsky juzek
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2009 16:07:19

Re: Informační letáky ŘSD

Příspěvek od ostravsky juzek »

hiob píše:o D47 je něco zde
http://www.rsd.cz/
Silniční a dálniční síť / Dálnice
Publikace o projektu D47
Dekuji za pomoc.Hledam kokretne reseni krizovatky Vrbice s planovanou R67.Existuje nejaky situacni planek jak by tato krizovatka mela v budounu vypadat?
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Informační letáky ŘSD

Příspěvek od hiob »

Rampy jsou trochu vidět v územních plánech

Územní plán velkého územního celku Ostrava - Karviná
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/upl_15.html
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 5_pb05.png

Nebo Územní plán - Ostrava
http://gisova.ostrava.cz/uzemni-plan.php
http://gisova.ostrava.cz/webmaps/mapaup/viewer.htm

Prvotní trasa celé R67 je zde
http://mapspace.ma.ohost.de/storage/R67.jpg

PS. Moderátory prosím o přesunutí pod R67 (D1 - R48) nebo lépe I/11 (protože s ní peážuje)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od martini »

Mapu R 67 jsem před časem zpracoval takže ji zde nalinkuji. Není v té mapě jen R 67, ale i nějaké ostatní stavby, je to takový nedokončený projekt:

Mapa R 67 v celém úseku
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od Krupp »

Výborná mapa, takhle pěkně si to prohlédnout. Vážně moc pěkná.

PS: v jediném místě které na té trase líp znám se o pár set metrů liší od územního plánu, ale to jen tak na okraj, neber to jako kritiku ;)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od martini »

To Krupp: A to ve kterém? Prosím pokud můžeš odkázat ev. ten územní plán opravím to. Ale beztak je to ještě na dlouhou dobu, než bude o definitivní trase R 67 rozhodnuto a než se vůbec dostane do fáze přípravy, natož pak realizace.

Jo a díky za pochvalu :mrgreen:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od Krupp »

Územní plán Havířova
Životice, ul. Padlých hrdinů x Karvinská. V tom plánu uhýbá silnice dříve, míjí Polany na západě a pokračuje blíže ul. Zelená. Za lesem u jízdárny už je to podle mne v pořádku. Je to jen taková prkotina, chodil jsem tam běhat tak mi to uvízlo v hlavě :)

Jinak moc dobře na tom návrhu nechápu tu část u Třanovic-proč najíždět na R48?
Na druhé straně, kdyby se protáhla za D1 tak by dával mnohem větší smysl hlavní tah na Opavu přes Hlučín. ale to jsou plány tak na 50 let :D

jdu prohlížet i další silnice.. good job :)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od martini »

U těch Třanovic už jsme to řešili ve vlákně I/11 - Třanovice - Oldřichovice - Nebory. Je to tam vedené pouze v souběhu po vlastním tělese. Fakticky zde R 67 končí a dál na Slovensko vede čtyřpruhová I/11, ale to je jen otázka značení.
martini píše:Všechny Vaše zvídavé otázky zodpoví územní plán obce Třanovice.
mapman píše:Ta třetí kruhová křižovatka byla pokud vím zavržena a současný projekt s ní nepočítá, mělo jít o napojení nové PZ která tu měla vzniknout. Jinak to napojení na R48 není finálně ve dvou místech protože pokud pojedete od Havířova na Třinec tak po R48 vůbec nepojedete, od toho jsou tam kolektory, vznikne podobná situace jako na MÚK Černice na D5 v Plzni, I/20 tu taky vede asi dva km v souběhu s D5 ale přitom se provoz na těchto dvou nesetkává. Ten divný tvar té severnější části MÚK (Třanovice) je dán blízkostí dlouhé estakády Třanovice...
U těch Polan jsem tu čáru tedy předělal, ale jak říkám, definitivní stabilizace této trasy je ještě otázkou mnoha let...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od Lenny »

Trasa, která je v současných ÚPD nemusí být konečná. Spíš by mě zajímalo jak dopadla vyhledávací studie trasy, ta by hodně napověděla o budoucí trase.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kulich
Příspěvky: 55
Registrován: 29.12.2009 16:32:29
Bydliště: Brno | Třinec | Trenčín

Re: R67: D1 - Rychvald - Petřvald - Orlová - Havířov - R48

Příspěvek od Kulich »

Ještě jedná poznámka k té mapě. Trasa kolem Bystřice nebude využívat současné těleso, ale půjde souběžně východně od současné komunikace. Je to k vidění na bilboardech ukazující současnou trasu v Bystřici (hned vedle obecního úřadu) a Vendryni (hned u motorestu, ale nejsem si jistý jestli je tam ještě stále). A vlastně taky v EIA pro úsek Třanovice - Oldřichovice - Bystřice.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od theodor less »

Centrální komise ministerstva dopravy uložila Ředitelství silnic a dálnic (ŘDS) zahájit investorskou přípravu stavby I/68 v úseku od dálnice D1 v Bohumíně-Vrbici přes Rychvald směrem na Havířov a dále k Třanovicím, kde se má napojit na dálnici D48.
https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravod ... ebude.html
Na článek upozornil Krupp.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od FlakY` »

Díky za informace. Bylo by fajn, kdyby se celá I/68 stavěla současně a minimálně začátek úseku u napojení na D1 v plném profilu.
Ale v rámci intenzit je důležitější k dostavbě a modernizaci I/56 v úseku Opava - Ostrava - F-M - Frýdlant n. O.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od Krupp »

Děkuji za založení vlákna.

V tématu I/11:
evilcleaner píše:jsem upřímně zvědav, zda tato silnice někdy vznikne (68). pro běžnou relaci bohumín - karviná nebude mít žádný přínos kromě poklesu dopravy na stávající 67
Já se vůbec nedivím že prosazují raději tuto, I/68 má šanci nasát dopravu ze svého širokého okolí z obou stran. I/67 by byla více jednostranná.

Apropo v článku píší že byla dlouho připravována. Trasování jsem nenašel a nejsem teda úplně místní ale jen letmým pohledem do mapy mi přijde nejlogičtější ji táhnout těsně při straně železniční trati nebo za elektrárnou kde prakticky nic není. Tím pádem by sloužila hlavně tranzitu, který takto Těšína spíš pojede i/59 + I/68.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od theodor less »

I/68 v tomto úseku nespadla z čistého nebe. O tom svědčí nejen připravený sjezd na D1, ale i územní rezerva v Zásadách územního rozvoje Moravskoslezského kraje. Tato silnice je koneckonců jedno z ramen Slezského kříže.
To se o nové I/67 říci nedá, ale zase má mnoho příznivců. Například vynikajícího starostu Bohumína, kterému se už povedlo protlačit velkorysé řešení obchvatu města v souvislosti s výstavbou posledního úseku D1. Kdyby se mu povedlo protlačit i novou I/67, přiblížil by se hradeckému starostovi Ulrichovi. Ale od toho máme rozhodování na vyšších úrovních, které alokují zdroje do projektů s vyšším užitkem.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od theodor less »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 29#p228229
davidb píše:Nikde jsem nenašel, k čemu je dobrá I/68 Bohumín - Havířov.
Není divu, když tvá celorepubliková řešení jsou čáry spojující několik bodů. Bohumín není bod, ale město s periferiemi (např.Vrbice), které jsou blíž Ostravě než Bohumínu. Skoro by se dalo mluvit o I/68 Ostrava- Havířov - I/48. Už slyším námitku, že Ostrava je už s Havířovem spojena. Ale ani Ostrava není bod, a skutečnost, že je Havířov spojen s jihem Ostravy neznamená, že nemůže být spojen i se severem. Po nahlédnutí do mapy zjistíš i skutečnost, že mezi Ostravou a Havířovem leží Rychvald a Orlová. To jsou města jejíchž počet obyvatel snese srovnání s Prostějovem, který je obsluhován třemi dálničními sjezdy.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od davidb »

theodor less píše:http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 29#p228229
davidb píše:Nikde jsem nenašel, k čemu je dobrá I/68 Bohumín - Havířov.
Není divu, když tvá celorepubliková řešení jsou čáry spojující několik bodů. Bohumín není bod, ale město s periferiemi (např.Vrbice), které jsou blíž Ostravě než Bohumínu. Skoro by se dalo mluvit o I/68 Ostrava- Havířov - I/48. Už slyším námitku, že Ostrava je už s Havířovem spojena. Ale ani Ostrava není bod, a skutečnost, že je Havířov spojen s jihem Ostravy neznamená, že nemůže být spojen i se severem. Po nahlédnutí do mapy zjistíš i skutečnost, že mezi Ostravou a Havířovem leží Rychvald a Orlová. To jsou města jejíchž počet obyvatel snese srovnání s Prostějovem, který je obsluhován třemi dálničními sjezdy.
Já vím jaké to tady je - bydlím ve Vratimově.
Ano, zdá se mi, že je tady těch čtyřproudých silnic dost.
Ale je pravda, že vedou většinou východním směrem. Severojižním za Ostravou nic.
Díky za info.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/68 Bohumín,Vrbice - Rychvald - Havířov

Příspěvek od Aram96 »

No, tohle je každopádně lepší vysvětlení než ode mě. :ok: Souhlas s theodorem.
Odpovědět

Zpět na „I/68“